Rezerva Ružomberka remizovala

L. Mikuláš – Kremnička 2:3 (1:3)

Góly: 9. Labaška, 50. Bezák.

L. Mikuláš: Kubáň – Juriga, Olejár, Laco, Labaška (51. Ballúch), Blaščík (46. Kucek), Pitoňák, Žihlavník (46. Šándor), Kašpar, Bezák, Šafranko.

Diváci videli zápas dobrej úrovne, o ktorú sa pričinili obe mužstvá. V 4. min mohli ísť hostia do vedenia, ale Kubáň strelu z 5 metrov vyrazil. V 9. min urobil hrúbku vo vlastnej 16-tke obranca hostí. Loptu mu vypichol Labaška, ktorý obišiel aj brankára a do prázdnej brány vsietil vedúci gól. Zápas mal vysoké tempo, ale domáci sa dostávali do zakončenia iba sporadicky. Viazla im rozohrávka a ťažko sa presadzovali v útočnej fáze. Skúsená obrana hostí postupne zlikvidovala pokusy Kašpara, Labašku i Blaščíka. Zlom zápasu nastal medzi 20. a 35. min. Hostia prevzali iniciatívu a každý ich útok bol nebezpečnejší. Po chybe Kubáňa vyrovnali hostia v 28. min a do vedenia išli po chybnej rozohrávke Žihlavníka v strede ihriska. Aj záver polčasu patril hosťom, ktorí zvýšili na 1:3 strelou zo 16 metrov. Po „vyčistení žalúdkov“ v domácej šatni Liptáci skvalitnili hru. Avšak po žŕdke v úvode druhého polčasu to bolo z ich strany opäť všetko. Proti obrane hostí sa nedokázali presadiť až do 50. min. Vtedy však Bezák po peknej individuálnej akcii znížil na 2:3. Avšak šance Pitoňáka, Bezáka, Jurigu či Kašpara už gól nepriniesli. O zápase rozhodlo aj zranenie Labašku, ktorý domácim v záverečnom tlaku citeľne chýbal a to, že Liptáci urobili o dve hrubé chyby viac ako súper. -zš-

D. Hričov – Ružomberok B/Ľubochňa 0:0

Ľubochňa: Šavol – Dzuriak, Paluba, Bédi, Ovšianik, Bielák, Kvasničák, Sedlák, Kapláň, Božok, Capko.

Silne omladené mužstvo hostí začalo opatrne, čo využili domáci a získali si menšiu prevahu. V prvom polčase mohli ísť do vedenia obe mužstvá, ale brankári strely hráčov kryli, alebo ich pokusy boli nepresné. Druhý polčas boli hostia lepším mužstvom, ale strelecky sa im nedarilo. Agilný Božok dirigoval hru. Dostával sa do dobrých šancí, ale strelecky sa mu nedarilo. Domáci brankár sa vyznamenal aj po strelách Kapláňa a Sedláka a tak zápas skončil bezgólovou remízou. Za druhý polčas si však hostia zaslúžili vyhrať. V stredu 19. mája o 17. h sa predstaví v Ľubochni ďalší favorit – Žiar nad Hronom. -vž-

Lisková opäť prehrala a klesla v tabuľke

L. Hrádok – Nižná 1:1 (0:1)

Gól: Kopernický.

L. Hrádok: Pozor – Štepita, Gálet, Brotka, Uličný, Kopernický, Pajerchin, Janek, Bartek (88. Schober), Sirotiak, Šingliar.

Hostia z Nižnej začali iniciatívne a od začiatku ohrozovali bránu domácich. Keď sa zdalo, že polčas skončí bezgólovou deľbou bodov, inkasovali domáci v nadstavenom čase po chybe Pozora. Aj druhý polčas začali hostia aktívne. Ich aktivitu stlmil Kopernický, ktorý prešiel sám od polovice ihriska a pred brankárom hostí nezaváhal - 1:1. Potom sa hra prelínala z jednej strany na druhú. Obe mužstvá si vypracovali niekoľko príležitostí, ale tie zostali nevyužité. Najväčšiu mal v 88. min Sirotiak, ale samostatný nájazd na bránu hostí zakončil vedľa. Remíza je zaslúžená, lebo hostia boli futbalovejší a domáci bojovnejší. -pf-

Bánová – Lisková 3:1 (2:1)

Gól: Juráš.

Lisková: Frigmanský – M. Gejdoš, Vrtich, Mikulka, Tomčík, Švárny, Stano, Kubala, Kumor (Mastiš, Demko), Juráš, Huntoš.

Hostia cestovali na zápas v pozmenenej zostave. V zostave chýbali Gejdoš, Karlík a za prácou odišli Baran a Malenka. Hostia nezačali najlepšie a už v 3. min mohli prehrávať, ale osamotený hráč domácich neskóroval.

V 8. min prihral Kubala Jurášovi a hostia viedli 0:1. Domáci pridali po tomto góle na dôraze a dokázali vyrovnať v 26. min. Prvý polčas odohrali mužstvá medzi 16-tkami. Minútu pred prestávkou urobili obrana hostí chybu a domáci išli do vedenia. Druhý polčas bol zrkadlom prvého. Šťastnejší domáci však dokázali premeniť ponúknutú šancu a hostia odišli s ďalšou prehrou. Liskovú čakajú dva domáce zápasy, ak ich prehrajú, sú na „najlepšej“ ceste do V. ligy.

-roš-

V liptovskom derby vyhrala Z. Poruba nad Černovou

Turany – Palúdzka 3:4 (0:3)

Góly: 17. J. Kokavec, 26. Devečka, 30. Trnovský, 82. Pagáč (11 m).

Palúdzka: Károlyi – Psotný, Nízky, Guráň, Jurík (65. Psotka), J. Kokavec, Pagáč, P. Kokavec, Lovíšek, Devečka (46. Moravčík), Trnovský.

V slabom zápase zbytočne ustráchaní hostia viedli po 30-tich minútach rozdielom triedy 0:3. V 17. min po centri Psotného otvoril skóre J. Kokavec. O minútu neskôr v čistej šanci trafil J. Kokavec iba nohu brankára domácich. V 26. min zvýšil po chybe domácej obrany Devečka 0:2. V 30. min zahrávali domáci priamy kop, loptu vybojoval Jurík, ktorý dlhým pasom našiel Trnovského a ten zvýšil na 0:3. V 41. min mohol doraziť domácich Pagáč, ale po úniku Trnovského neskóroval. Po prvom polčase sa zdalo, že je rozhodnuté. Opak bol pravdou. Domáci prebrali iniciatívu, avšak hostia mohli zvýšiť vedenie v 67. min, ale P. Kokavec prehodil nielen vybiehajúceho brankára, ale i bránu. O dve minúty školácky fauloval v pokutovom území Moravčík. Za faul uvidel červenú kartu a hostia z pokutového kopu znížili na 1:3. V 73. min po množstve neistých zásahov oslabenej obrany hostí znížili domáci na 2:3. V 82. min prišiel jeden svetlý moment zo strany hostí v druhom polčase. V pokutovom území bol faulovaný Pagáč a sám poškodený premenil pokutový kop 2:4. Neisté zákroky hosťujúcej obrany pokračovali a v 90. min nastrelil Lovíšek hráča domácich, od ktorého sa lopta odrazila do siete. Hráčov hostí vykúpil iba záverečný hvizd rozhodcu a tí by sa mali zamyslieť nad svojím výkonom v druhom polčase.

Roman Vavrovič (tréner Palúdzky): „Nepoznával som svoje mužstvo. Po najslabšom výkone nás môžu tešiť iba tri body.“ -pk-

Podbiel – Jamník 2:1 (0:1)

Gól: 19. Bistiak.

Jamník: Fronko – Porubän, Hollý, Števček, Čatloš, P. Beňo, Cibuľa (17. Pe. Paukovček, 85. J. Paukovček), Bistiak (90. M. Pavkovček), J. Beňo, M. Beňo, Handrk.

Hostia od úvodných minút predvádzali výborný futbal. Vypracovali si množstvo šancí, z ktorých však premenili ba jednu v prvom polčase a to sa im stalo osudným. V 19. min skóroval Bistiak po prihrávke Handrka. V určitých fázach boli domáci súci „na uterák“ a keby prvý polčas skončil 0:3, nikto by sa tomu nečudoval. Domáci sa trochu spamätali v druhom polčase. Stalo sa tak aj prispením rozhodcu, ktorý posúdil zákrok obrancu hostí mimo 16-tky ako faul a nariadil pokutový kop. Brankár Fronko síce strelu vystihol, ale gólu nezabránil. Hostia opäť „rozkrútili“ kolotoč s úmyslom naplno bodovať, ale to im nebolo dopriate. V nadstavenom čase po štandardnej situácii z trestného kopu sa domáci ujali vedenia a získali tri body, ktoré by si zaslúžili za predvedený výkon hostia.

Zdeněk Matoušek (tréner Jamníka): „Takúto nešťastnú prehru považujem za futbalovú tragédiu.“ -pdz-

Dúbrava – Vrútky 3:0 (2:0)

Góly: 20., 52. Kinik, 43. Frič

Dúbrava: Oravec, Maťko, Kinik, Haviar (46. Chebeň), Žuffa, Gejdoš, Paulíny, Peterec, Kacian, Frič, Kačmarik.

Hneď od začiatku zápasu si domáci vytvorili miernu územnú prevahu, ale prvú veľkú príležitosť nepremenili hostia, keď v 11. min zblízka prestrelil Zeman. Už o minútu nato Frič z dobrej príležitosti netrafil. Od tejto chvíle domáci prevzali pevne taktovku do svojich rúk, ktorú nepustili do konca zápasu. V 17. min pekne vystrelil Kacian, no brankár nádherným zákrokom vyrazil na žrď. V 20. min domáci zahrali nakrátko rohový kop, ideálne zacentroval Kacian a krásnou hlavičkou Kinik dostal domácich do vedenia 1:0. V závere polčasu v 43. min Frič zvýšil na 2:0. V druhom polčase domáci neubrali na aktivite a už v 52. min Kinik nádhernou strelou zvýšil na 3:0. Výsledok do konca. zápasu už ostal nezmenený, pretože samostatné nájazdy na brankára – 2x Kačmarik, Maťko a Chebeň zostali nepremenené.

Karol Hrnčiar (tréner Dúbravy): „Aj keď sme hrali v nekompletnej zostave, naše mužstvo si vypracovalo množstvo gólových príležitostí, z ktorých sme premenili len tri po pekných akciách resp. prihrávkach. Vrútky boli odovzdaný súper.“ -pm-

Z. Poruba - Černová 2:1 (0:1)

Góly: Húska 2 – Orolín.

Z. Poruba: Vozár – Debnár, Račko, Kováčik, Kuchárik (40. Vyskočáni), Kováč, Húska, Beťko, Kmeť, Schlachta, Hrbek (65. Tomek).

Domáci začali zápas v pozmenenej zostave. Bolo to vidieť na ich súhre. Viazla kombinácia a v obrane robili hrúbky. Hostia mali za 15 minút dve vyložené šance. Zaslúhou domáceho brankára bol stav 0:0. V 38. min však aj jeho prestrelil Orolín a hostia zaslúžene viedli. Na tento moment reagoval domáci tréner a hneď vymenil dvoch hráčov. Do zálohy prišiel Tomek a uzdravený Vyskočáni. Domáci prevzali iniciatívu v strede ihriska, vypracovali si vyložené šance, ktoré však nepremenili. V 50. min vyrovnal Húska a v 73. min dostal z trestného kopu domácich do vedenia. Skóre mohli pre domácich zvýšiť Tomek a Bocko, ale svoje šance nepremenili. Naopak, hostia hrali v závere bez vylúčeného hráča a niekoľkokrát nebezpečne ohrozili domácu bránku. Skóre sa už ale nezmenilo a po zlepšenom výkone v druhom polčase zaslúžene vyhrali domáci.

Dušan Lehotský (tréner Z. Poruby): „Zápas sme nezačali dobre. V obrane sme robili a nevedeli sme si nahrať. Po prestriedaní sa kvalita dostala na naše kopačky a zaslúžene sme vyhrali.“ -jm-

L. Štiavnica zaváhala, Kvačany nie

Najvyššia súťaž vo futbale v našej oblasti mala na programe 21. kolo. Vedúca L. Štiavnica remizovala vo Vlachoch, ale stále vedie súťaž pred Kvačanami, ktoré naplno bodovali v Stankovanoch. V tomto kole sa hosťom darilo, keď až v štyroch prípadoch si odviezli z ihrísk súperov plný bodový zisk. Okrem Kvačian aj Likavka, Ludrová a Švošov. Hubová v domácom dôležitom stretnutí porazila posledný Bobrovec a udržiava kontakt s ostatnými mužstvami v súboji o záchranu v súťaži.

V ďalšom kole sa 23. 5. o 17. h stretnú: Bobrovec – L. Lúžna, Švošov – Sliače, Ludrová – Vlachy, L. Štiavnica – Beňadiková, Lúčky – Stankovany, Kvačany – V. Dubová, Likavka – Hubová.

Hubová – Bobrovec 3:0 (1:0)

Góly: Drdák, Olos, S. Holík.

Hubová: Rapoš – Ondruš, D. Lelek, V. Holík, Šuša, M. Holík, M. Lelek, Húska, Zubaj, S. Holík, Drdák (Olos).

Bobrovec: Bella – Zich, Snovák, Juráš, Janičina, Cárach, Volaj, Gomba, Vraňák, Uhrín (Bučko), Benikovský (Michalička).

Domáci hrali existenčný zápas a pristúpili k nemu zodpovedne. Hostia si vypracovali viacero dobrých príležitostí, ale brankár Rapoš im nedovolil skórovať. Na druhej strane vychytal veľa gólových príležitostí aj brankár Bella. Ten však trikrát nezabránil gólu a preto je výhra domácich zaslúžená.

-ľch-

V. Dubová – Likavka 0:2 (0:1)

Góly: 2. Konfál, 49. Bartoš.

V. Dubová: Maslo – Sršeň, Huba, Gruchalák, Dubovský, Tulinský, Jantek, Dittrych, Hlinka, Brnoliak (88. Čižmár), Bečka (70. Holubčík).

Likavka: Huba – Fajta, Žitník, Timko, Sýkora, Ondavčák, Haluška, Apolenár, Bartoš, Konfál (88. Chorvádt), Žitník.

V zápase domáci prejavili veľkú nemohúcnosť pri zakončovaní. Už 2. min poznačila priebeh zápasu, keď skóroval Konfál po nedorozumení domácej obrany. Od tejto minúty prevzali domáci taktovku do svojich rúr a hra sa odohrávala na polovici súpera. Hostia môžu ďakovať šťastene, že neinkasovali žiadny gól. Výsledok nezodpovedá priebehu zápasu a tentokrát sa potvrdilo nedáš-dostaneš.

-ker-

Stankovany – Kvačany 1:2 (1:2)

Góly: 30. Gašper - 9. Burdel, 20. V. Ďuroň.

Stankovany: Laurinec – V. Straka, Bražina (73. Poliak), Čieško, Gašper, J. Straka, Zrník, Martin Fúra, Had (70. Matej Fúra), Junas, Pečko.

Kvačany: Kojš – Štefaniak, M. Chovan, Kučbal, Kmeť, Sásik (84. Bella), Burdel, J. Ďuroň (75. Staš), Kruták, L. Ďuroň (89. Chudoba), Florek.

Tabuľkovým favoritom zápasu boli hostia. Domáci však boli v tomto stretnutí minimálne rovnocenným súperom, ale nezvládli začiatok zápasu, keď gólom Burdela v 9. min a V. Ďuroňa v 20. min prehrávali už 0:2. V 30. min Gašper nádhernou strelou spoza 16-tky prekonal výborne chytajúceho brankára hostí. V druhom polčase mali domáci aj viac gólových šancí, ale vynikajúceho Kojša už nedokázali prekonať. Hostia si vďaka nemu, ale nie celkom zaslúžene odviezli tri body. -plo-

Beňadiková – Lúčky 3:0 (1:0)

Góly: 22. Janek, 83. Konfál, 90. Zawisza.

Pre domácich to bol dôležitý zápas v boji o záchranu. Od začiatku nenechali nikoho na pochybách, že chcú vyhrať. Počas celého prvého polčasu mali prevahu, ale presadili sa len raz. V druhom polčase sa hostia snažili o vyrovnanie, ale všetka ich snaha končila pred 16-tkou domácich, ktorí aj naďalej udávali tempo hry. Po vylúčení hráča hosti domáci ešte častejšie ohrozovali bránku hostí, v ktorej stál výborný Kuriš a ten vychytal, čo sa len dalo. Domácim sa ho podarilo prekonať až v 83. min Konfálom a v 90. min Zawiszom. -vz-

Vlachy – L. Štiavnica 2:2 (1:0)

Góly: 18. Hric, 67. Ferleťák – 62. Jarotta, 88. Hlinka.

Vlachy: Zigo – Motrinec (70. Klubica), Hric, Paulíny, Šve, Protuš, Rybársky, Chamaj, Ferleťák (88. Folda), Madliak, Matejovie (84. M. Bolibruch).

L. Štiavnica: Ondrejka – Frič, Maslo, Karlík (63. Murín), Klimčík, Čačo, Jarota, Morava, Huťka (13. Koreň), Hlinka, Grebáč.

Sebavedomých hostí zaskočili domáci umnou a zodpovednou hrou celý zápas. Navyše hrali domáci od 32. min oslabení od vylúčeného Šveca po prísnej druhej žltej karte.

V 18. min vyzvŕtal obranu hostí Hric a umiestnenou strelou otvoril skóre.

V 29. min prudkú prihrávku Ferleťáka pred bránou nedosiahol Matejovie.

V 44. min unikol po krídle Matejovie a sám proti brankárovi zakončil vedľa.

V 62. min sa uvoľnil hosťujúci Jarotta a z 20 m po zemi vyrovnal na 1:1. V 67. min po faule na Protuša pri postrannej čiare z diaľky a z uhla perfektne trafil trestný kop Ferleťák a vymietol pavučinu Ondrejkovej brány. Domáci opäť inkasovali v závere, keď v 88. min zahrávali hostia trestný kop a na center si nabehol Hlinka a hlavou vyrovnal na konečných 2:2. Domáci si za predvedený výkon zaslúžia pochvalu, aj keď nešťastne stratili dva body. -vt-

L. Sliače – Ludrová 2:3 (1:3)

Góly: J. Gejdoš, Šveda – Haspra, Meško, P. Milan.

L. Sliače: Klačan – B. Kelčík, M. Kelčík, Alman, Da. Kelčík, M. Likavčan, Du. Kelčík, Mrva, Šveda, Balážec, Geedjoš.

Ludrová: Kmeť – Hatala, Kučera, Ovad, Kajan, Meško (Rázga), Milan, Hazucha, Hyravý, Pšeno (Obdržálek), Haspra (P. Kmeť).

Domáci začali zápas bojazlivo. To sa im vypomstilo a po 25-tich minútach prehrávali už 0:3. Od tejto minúty však začali viac útočiť a skorigovali polčasový výsledok Gejdošom. Druhý polčas začali lepšie domáci a

v 46. min znížil Šveda na 2:3. Do konca si vypracovali šance už len domáci, ale neskórovali. Hlavne šanca Du. Kelčíka volala v 88. min po góle. -mr-

L. Lúžna – Švošov 1:2 (0:0)

Góly: Targoš – M. Pukaj, Babec.

L. Lúžna: Čačo – J. Mydliar, M. Mydliar, Potkan, Martoš, Glemba, Veselovský, Koštiaľ (Dutka), Beláček, Pažítka (Halama), Targoš.

Švošov: R. Roštek – M. Roštek, P. Dančo, Babec, J. Dančo, Hadváb, Široň, Ľ. Pukaj, Grznár, M. Pukaj, Pa. Kútnik (Pe. Kútnik).

V priemernom stretnutí podali domáci slabý výkon. Hostia to dokázali využiť a zaslúžene vyhrali rozdielom jedného gólu. -šk-

V derby súboji mužstiev z dna tabuľky vyhrala Ľubeľa

II. trieda pokračovala 21. kolom. Vedúce Smrečany-Žiar rozdrvili B. Potok a pred P. Ľupčou, ktorá iba remizovala vo Vavrišove majú 5-bodový náskok. Posledná Ondrašová prehrala doma s Ľubelou a Galovany dokázali uhrať bod v Hybiach. Okrem Ondrašovej, ostatné mužstvá na konci tabuľky sú vyrovnané a tak súboj o záchranu v súťaži bude zrejme dramatický až do konca.

V ďalšom kole sa 23. 5. o 17. h stretnú: L. Revúce – Smrečany-Žiar, B. Potok – Demänová, Iľanovo – Hybe, Galovany – Vavrišovo, P. Ľupča – L. Ján, Pribylina –

L. Ondrašová, Ľubeľa – Podtureň.

Podtureň – L. Revúce 1:0 (1:0)

Gól: Masloviak (11 m).

Domáci sa pustili s chuťou do súpera a boli si vedomí dôležitosti zápasu v boji o záchranu. Vypracovali si množstvo šancí, ale využili len pokutový kop. V druhom polčase domáci kontrolovali hru a udržali si čisté konto. -šve-

L. Ondrašová – Ľubeľa 1:2 (0:2)

Góly: Marušiak - Kohút, Slačka.

Zápas bol slabej úrovne. Prvý polčas mali domáci dve vyložené šance do 10. min, ktoré nepremenili. Naopak, boli to hostia, ktorí z náhodnej akcie po chybe domáceho brankára sa v 10. min ujali vedenia. V 23. min zvýšil Slačka na 0:2. V druhom polčase prevzali domáci iniciatívu a v 62. min znížili Marušiakom na 1:2. Do konca zápasu mali ešte domáci príležitosti, ktoré ale nedokázali nevyužiť. -kru-

L. Ján – Pribylina 1:0 (0:0)

Gól: M. Droppa.

V obojstranne dobrom a vyrovnanom zápase vyhrali šťastnejší domáci gólom v druhom polčase. -kör-

Vavrišovo – P. Ľupča 1:1 (0:0)

Góly: Krajči – Szabo.

Početná divácka kulisa vo Vavrišove videla dobré futbalové stretnutie, v ktorom boli hostia futbalovejší a domáci bojovnejší. Zápas nakoniec skončil zaslúženou deľbou bodov, keď na vedúci gól hostí v 80. min odpovedali domáci krásnym gólom o tri minúty neskôr. -šim-

Hybe – Galovany 2:2 (1:2)

Góly: Melich, Moravčík - Papaj, Košo.

Diváci videli slabý zápas. V prvom polčase sa hostia ujali vedenia 2:0. Domáci v ňom podali slabý výkon. V druhom polčase domáci po prestriedaní ožili, vyrovnali, ale na viac už nemali. -vš-

Demänová – Iľanovo 4:2 (0:1)

Góly: Veťka 2, J. Laco, J. Daráni – Vosinský, V. Žiaran.

Hra sa pohybovala v prvom polčase medzi 16-tkami. V 14. min mohli vyhrávať hostia, ale boli nepresní. V 37. min po individuálnej akcii otvoril skóre Vosinský. V 55. min vyrovnal Veťka, ktorý o dve minúty zvýšil na 2:1. Avšak o minútu opäť vyrovnal Žiaran. Po priamom kope v 67. min zvyšoval skóre J. Laco a o tri múty upravil na konečných 4:2 J. Daráni z priameho kopu. -tol-

Smreč.Žiar – B. Potok 6:1 (3:1)

Góly: Koreň 4, Oško, Mlynarčík – Holbus 2.

Na ťažkom teréne sa hral v Žiari len priemerný futbal. Domáci mali množstvo šancí a zaslúžene vyhrali. -jt-

Líder súťaže zaváhal

V III. A triede bolo na programe 13. kolo. Vedúca L. Teplá prehrala v L. Štiavničke, ktorá je na druhom mieste, ale stále vedie súťaž s náskokom o 6 bodov. V tomto kole doma nedokázali naplno bodovať len Gôtovany, ktoré remizovali s Hrboltovou. V susedskom derby Kalameny porazili Ivachnovú a dostali sa na 4. miesto v tabuľke.

V ďalšom kole sa 23. 5. o 17. h stretnú: L. Teplá – L. Osada, Prosiek – Gôtovany, Hrboltová – Kalameny, Ivachnová – Komjatná, L. Sielnica – L. Štiavnička.

L. Štiavnička – L. Teplá 1:0 (0:0)

Gól: Oravec.

Domáci zaslúžene vyhrali, lebo mali väčšiu túžbu po víťazstve. -šim-

Komjatná – L. Sielnica 3:1 (2:1)

Góly: Klabec, Láclavík, Blana.

Domáci sa konečne prebudili a podali dobrý výkon. Naopak, hostia pôsobili odovzdaným dojmom a preto domáci zaslúžene vyhrali. -ber-

Kalameny – Ivachnová 3:1 (2:1)

Prvý polčas bol vyrovnaný. V druhom polčase mali už domácu územnú prevahu a hralo sa iba na polovici hostí. Domáci mohli vyhrať aj väčším rozdielom, ale nepremenili viacero vyložených šancí. -mich-

Gôtovany – Hrboltová 1:1 (1:0)

Góly: Chovanec – vlastný.

Domáci mali územnú prevahu, ale nedokázali premeniť príležitosti, ktoré si vypracovali. -flo-

L. Osada – Prosiek 5:1 (3:0)

Góly: Chlebko 2, Krbaťa, Janči 2.

Domáci mali celozápasovú prevahu. Z množstva vyložených šancí dali domáci „iba“ päť gólov. -hal-

Na čele bez zmeny

V III. B triede bolo na programe 17. kolo. Vedúca Uh. Ves vyhrala v Ploštíne a vyhrala aj druhá Východná doma vysoko nad Laziskom. V domácom prostredí sa nedarilo Jakubovanom, ktoré prehrali s L. Trnovcom. V P. Lehote, kde hrala V. Poruba bola remíza a L. Kokava v susedskom derby porazila najtesnejším rozdielom Dovalovo.

V ďalšom kole sa 23. 5. o 17. h. stretnú: Lazisko – Jakubovany, L. Trnovec – Ploštín, Uh. Ves – L. Kokava, Dovalovo – P. Lehota, V. Poruba – L. Ondrej.

Východná – Lazisko 5:0 – nedohrané.

Góly: Mikuš 4, Polóni.

Rozhodca ukončil zápas pre nízky počet hráčov na strane hostí. -sta-

P. Lehota – V. Poruba 0:0

Domáci mali miernu prevahu, ale z viacerých dobrých šancí nevyužili ani jednu. V kvalitnom zápase je remíza spravodlivá. -kle-

L. Kokava – Dovalovo 1:0 (0:0)

Gól: Ľ. Porubän.

V derby zápase diktovali v prvom polčase tempo domáci. Nastrelili žrď a nevyužili aj ďalšie šance. V druhom polčase hostia hru vyrovnali, ale boli to domáci, ktorí strhli víťazstvo na svoju stranu peknou hlavičkou Porubäna. Zápas sa niesol v korektnom duchu. -zor-

Ploštín – Uh. Ves 1:2 (1:0)

Góly: D. Zlejší, T. Koš

Zápas bol priemernej úrovne. „Vplyvom” rozhodcu Petríka, ktorý zaslúžene vylúčil troch hráčov domácich hostia stretnutie vyhrali. Zápas bude mať pravdepodobne dohru za zelenými stolmi. -čup-

Jakubovany – L. Trnovec 0:2 (0:1)

Góly: Hošala, Spišiak.

Po vyrovnanom začiatku sa hostia ujali vedenia a ich jednogólovým víťazstvom skončil aj prvý polčas. V druhom polčase sa hostia snažili vyrovnať, ale inkasovali ďalší gól. V slabom zápase diváci veľa futbalu nevideli. -jan-