Ľubochňa – L. Mikuláš 1:0 (0:0)

Gól: 64. Bačík.

Ľubochňa: Hajdúch – Paluba (57. Pa. Jurčo), Pet. Jurčo, Božok (69. Ďubek) Ovčiarik, Mikuláš, Bedi, Sedlák, Švento, Sapara, Bačík (90. Chrapčiak).

L. Mikuláš: Kubáň – Juriga, Šándor (68. Baluch), Kandera (14. Kucek, 68. Šafranko), Olejár, Laco, Labaška, Blaščťík, PitoňákŽíhravník, Bezák.

V liptovskom derby sa predstavil v Ľubochni jeden z favoritov súťaže. Ten hneď od začiatku začal vo svižnom tempe a domácim posilneným hráčmi ligového kádra boli zdatným súperom. Vo 4. minúte Bačíkov volej len tesne minul bránu hostí. Už v 10. minúte sa zranil skúsený Kandera, ktorého nahradil Kucek. V 16. minúte sa dostal do šance Paluba, ale Kubáň jeho strelu vyrazil. Hostia pohrozili v 16. minúte, keď Bezákav center nezužitkoval Labaška. Samostatný nájazd Palubu zastavil vybehnutím brankár hostí. Trestný kop Labašku v 35. minúte Hajdúch chytil. Na druhej strane Saparova strela z 20 m skončila na múre hostí. V závere polčasu sa v šestnástke nepresadil Božok, ani na druhej strane Bezák.

Druhý polčas kvalitou zaostal za prvým, ale tempo bolo stále vysoké. V 48. minúte sa Švento dostal až pred Kubáňa, ale zakončenie bolo nepresné. Mohol skórovať aj Labaška, ale center Olejára len tesne minul pred Hajdúchom. V 64. minúte Bačík z blízka strelil jediný a víťazný gól domácich. Hosťom nepomohlo ani dvojnásobné striedanie, dohrávalo sa väčšinou na ich polovici. O zmenu skóre sa pokúsil ešte domáci Švento, Bačík, Sapara, na opačnej strane Labaška a Šafranko, ale pri pozorných obranách sa výsledok už nezmenil. -vž-

Palúdzka prehrala doma s Dúbravou

Černová – Or. Jasenica 2:2 (0:0)

Góly: 55. Moravčík, 88. Orolín.

Černová: Krajník – Janči, Kovalčík, Demko, Bigoš, Brezniak, Krivoš, Žákovský (77. Olejník), Chovanec, Orolín, Moravčík.

Domáci nastúpili na zápas oslabení o viacerých hráčov, základnej zostave. To bolo od úvodu poznať na ich hre. Aktívne hrajúci hostia mali prevahu v poli, ale keďže nedokázali premeniť viac príležitostí, išli do vedenia domáci. Hosťom sa podarilo streliť dva rýchle góly, ale posledné slovo mali domáci a tak zápas skončil remízou. Najlepším hráčom domácich bol Bigoš.

Jozef Kmeť (tréner Černovej): „Vzhľadom na priebeh zápasu sme s remízou spokojní. Keď hlavne v prvom polčase boli hostia lepší. Len vďaka bojovnosti a športovému šťastiu sme tento zápas neprehrali.“ -mi-

Palúdzka – Dúbrava 0:4 (0:1)

Góly: 10., 70. Mrva, 80. Pribylinec, 85. Peterec.

Palúdzka: Károlyi – Psotný, Valaštiak, Guráň, Jurík, Lovíšek, Nízky (58. Psotka), Pagáč, Moravčík (46. Trnovský), J. Kokavec (83. Čefo), P. Kokavec.

Dúbrava: Oravec – Maťko, Kiník, Haviar, Žuffa, Peterec, Pribilinec, Peterec, Mrva, Ondruš (60. Kacian), Macko (76. Chebeň), Kačmárik (46. Frič).

Početná divácka kulisa očakávala od derby zápasu kvalitnejší futbal. Hostia sa dostali do vedenia v 10. min, keď sa Mrva pretlačil stredom domácej obrany a medzi brankárove nohy otvoril skóre. V prvom polčase a hra pohybovala medzi 16-tkami a mužstvá si prakticky nevytvorili gólovú príležitosť. Druhý polčas začali aktívnejšie hostia, ale bez gólového efektu. Dôležitý moment prišiel v 57. min, keď rozhodca nariadil za hranie rukou v pokutovom území hostí jedenástku, ale P. Kokavec trafil iba brvno. Tento moment domácich zlomil a na ihrisku prestali „existovať“. To dokonale využili skúsení hostia. Troma gólmi v 70. 80. a 85. min. spečatili krutú prehru domácich.

Roman Vavrovič (tréner Palúdzky): „Do 60. minúty sme hrali vyrovnaný zápas. Nedokázali sme však premeniť vyloženú šancu i pokutový kop, takže sme s vyspelejším súperom utrpeli krutú prehru.“

Karol Hrnčiar (tréner Dúbravy): „Po slabšom úvode a nepremenenom kope domácich sme kontrolovali hru a bezpečne zvíťazili.“ -pk-

Sv. Kríž – Dražkovce 2:2 (1:0)

Sv. Kríž: Mráz – Tomčík, Oprchal, Mičuda (T. Droppa), Keller, M. Droppa, Moravčík, Butora, Kúkol, Urmín, Šimko.

Domáci dobre rozohrali zápas. Nad súperom viedli už 2:0, pričom nepremenili niekoľko ďalších vyložených šancí. Potom však prišiel z ich strany nečakaný a nepochopiteľný skrat vo výkone. Mužstvo nepodržal ani brankár Mráz a tak hostia odišli z ihriska so šťastnou remízou.

Jozef Túry (tréner Sv. Kríža): „Takto nemôže žiadne mužstvo bojovať o dôležité body.“ -mku-

Vrútky – Jamník 1:0 (0:0)

Jamník: Krajčuška – Čatloš, Hollý, Pe. Pavkovček, Porubän, Cibuľa, J. Beňo, P. Beňo, M. Beňo, M. Pavkovček, Trnka.

Hostia nastúpili na zápas prakticky bez útoku. V zostave im chýbali Bistiak, Handrk, Janťák a „vykartičkovaný“ Števček. Počas prvého polčasu v útoku hostia loptu nepodržali a tak mala ich obrana plné ruky práce. Domáci mali lepšie držanie lopty a súperovu bránu ohrozovali po ich chybách. Domáci nebezpečne útočili na bránu Jamníka, ale tam sa vyznamenal dobrými zákrokmi brankár Krajčuška. V druhej časti prvého polčasu hostia hru vyrovnali, ale nedokázali prekonať dobrého brankára domácich. V úvode druhého polčasu hostia zatlačili domácich na ich polovicu, ale opäť nedokázali skórovať. Hru Jamníka umne dirigoval M. Beňo a do šancí sa dostávali Cibuľa, Porubän, M. Beňo či M. Pavkovček, ale bez gólového efektu. V čase najväčšieho tlaku sa v 80. min lopta nešťastne dostala do brány hostí po strele domáceho hráča. Hostia mali ešte niekoľko príležitostí na vyrovnanie, ale futbalová šťastena bola proti a gól už nepadol.

Marián Vyšný (tréner Jamníka): „Bez útoku sa nedá hrať a ani bodovať.“ -pdz-

Turany – Z. Poruba 0:2 (0:1)

Góly: 44. Kmeť, 51. Húska.

Z. Poruba: Vozár – Račko, Debnár, Kováčik, Kuchárik, Tomek, Kmeť (80. Beťko), Bocko (56. Schlachta), Kováč (88. Hlušák), Húska, Hrbek.

Hostia začali v obrane veľmi zle a iba vďaka Vozárovi bolo v 6. min 0:0, keď zlikvidoval dve šance domácich. Potom už hostia prebrali iniciatívu. Domáci brankár však úspešne zasahoval po strelách Kmeťa a Tomeka. V závere prvého polčasu dostal hostí do vedenia v 44. min Kmeť. V 51. min zahral dobre rohový kop Hrbek a jeho prsný center poslal do siete Húska. Hostia mali prevahu, ale svoje vedenie už nezvýšili. Vo veľmi slabom zápase získali tri body a na víťazstvo im stačil aj priemerný výkon.

Dušan Lehotský (tréner Z. Poruby): „V zápase sme nehrali podľa mojich predstáv. Slabý výkon domácich nás nepreveril a tak víťazstvo je zaslúžené.“

-jm-

IV. liga sever

Lisková – Valča 1:2 (0:2)

Gól: 83. Karlík.

Lisková: Frigmanský – J. Gejdoš, Švárny, Vrtich, Mikulka, Juráš, M. Gejdoš, Baran, Malenka (46. Mastiš), Kubala, Kumor (55. Karlík).

Domáci už v treťom zápase za sebou začali veľmi opatrne, bez dôrazu a už do polčasu prehrávali 0:2. Hostia sa ujali vedenia v 20. min. O päť minút mohli domáci vyrovnať. Hosťujúci hráč zahral v 16-tke rukou a nariadený pokutový kop trafil Mikulka len do žrde. V 40. min viedli hostia už 0:2. V druhom polčase vsadili domáci všetko do útoku. Mikulka v 53. min prudkou strelou z priameho kopu trafil brankára hostí a tak v závere už len znížil Karlík technickou strelou. -nem-

V L. Štiavnici hrali o šesť bodov

Najvyššia oblastná súťaž vo futbale 1. triede v Liptove pokračovala stretnutiami 18. kola. Vedúca L. Štiavnica potvrdila svoje kvality a vyhrala doma nad Švošovom a upevnila si tak svoje postavenie. Naopak nedarilo sa Bobrovcu, ktorý doma prehral s Ludrovou. Hubová, ktorá je tiež v pásme zostupu nezaváhala a porazila doma Beňadikovú. V domácom prostredí sa podľa predstáv nedarilo Lúčkam, ktoré iba remizovali s L. Lúžnou.

V ďalšom kole sa 2.5. 4 o 16.30 h. stretnú: V. Dubová – Bobrovec, Stankovany – Hubová, Beňadiková – Likavka, Vlachy – Kvačany, L. Sliače – Lúčky, L. Lúžna – L.Š tiavnica, Švošov – Ludrová.

Bobrovec – Ludrová 0:1 (0:1)

Gól: 20. Meško.

Bobrovec: Bella – P. Zich, Snovák, Juráš, Janičina, Cárach, Volaj, Uhrín (Pavčo), Vraňák, Dunaj, Benikovský (M. Zich).

Ludrová: Kmeť – Kajan, Milan, Ovad, Dutka, Meško (Macko), Apolenár, Pšeno (Čačo), Hazucha, Chovan, Haspra.

Zápas mal vysoké tempo. Útoky sa striedali na oboch stranách. Po peknej akcii sa do vedenia dostali hostia v 20. min. Domáci mohli z protiútoku vyrovnať, ale Vraňák netrafil prázdnu bránu. Druhý polčas mali domáci tri vyložené šance, ale ani Dunaj (dvakrát) ani Volaj neskórovali. Remíza by bola spravodlivá, ale keďže domáci neskórovali, hostia si odviezli tri body. -vm-

L. Štiavnica – Švošov 3:1 (2:1)

Góly: Hlinka 2, Huťka – M. Pukaj.

L. Štiavnica: Ondrejka – Šefranko, Maslo, Karlík, Klimčík, Čačo (Jarota), Mihaľov, Morava (Frič), Huťka, Hlinka, Koreň.

Švošov: R. Roštek – J. Roštek, P. Dančo, Babec, Babala, Hatala, Široň (Pe. Kútnik), M. Pukaj, Švihorík (M. Roštek), Pa. Kútnik.

V L. Štiavnici hrali o 6 bodov. Obe mužstvá ukázali, prečo sú na čele tabuľky. Vedenia sa ujali domáci po peknej hlavičke Hlinku. Útoky sa striedali na oboch stranách, ale do polčasu sa nič nezmenilo. Hosťom sa v druhom polčase podarilo vyrovnať, ale domácich gól nezlomil a o chvíľu opäť viedli. Pred koncom stretnutia zahodili hostia dve vyložené šance a potvrdilo sa nedáš-dostaneš. Z protiútoku opäť Hlinka zabezpečil pre domácich dôležité víťazstvo. -kme-

Lúčky – L. Lúžna 1:1 (0:0)

Góly: 83. I. Vrzgula (11 m) – 86. Pažítka.

Lúčky: Kuriš – Ťapko, Milan, Moravčík, Turčok, Čellár, Zachar, I. Vrzgula, R. Vrzgula, Krakovský, Milan ml. (86. Krška).

L. Lúžna: Čačo – Dutka, Mydliar, Potkan, Martoš, Glemba (89. Sirota), J. Koštiaľ (21. Veselovský), M. Koštiaľ, Beláček, Pažítka, Targoš.

Domáci nastúpili na zápas bez štyroch hráčov základnej zostavy, ale chceli získať prvé jarné víťazstvo. Mužstvá nedokázali v prvom polčase premeniť množstvo šancí a tak polčas skončil zaslúženou bezgólovou remízou. Ani v druhom polčase nevynaložili mužstvá väčšiu aktivitu. Prišla však 83. min a po kombinácii domácich zastavili hostia v 16-tke iba za pomoci faulu rýchleho Krakovského. Nariadený pokutový kop premenil I. Vrzgula. Hosťom sa podarilo o tri minúty vyrovnať po štandardnej „biliardovej“ akcii skóroval Pažítka. -mm-

Kvačany – L. Sliače 2:0 (1:0)

Góly: 12. Kruták, 66. Burdel.

Kvačany: Kojš – Štefaniak, Chovan, Chudoba, Kmeť, Alman (60. Bella), Burdel (86. Šroba), Sásik, Kruták, Ďuroň, Florek.

L. Sliače: Klačan – B. Kelčík, M. Kelčík, Alman, D. Kelčík, Lauko (70. T. Gejdoš), S. Kelčík, Mrva, Šveda, Balážec, J. Gejdoš.

Prvý polčas bol herne vyrovnaný. V 12. min otvoril skóre Kruták. V druhom polčase mali domáci viac šancí na skórovanie. Jednu zo šancí premenil Burdel a svojou strelou prekvapil brankára hostí. -jk-

Likavka – Vlachy 3:1 (1:1)

Góly: 19. M. Konfál (11 m), 62., 86. Haluška – 35. Chamaj (11 m).

Likavka: Huba – Sýkora, D. Žitnik, J. Timko, Ondovčák, Ľ. Žitnik, Haluška, Apolenár, Bartoš, M. Konfál, Chorváth.

Vlachy: Zigo – J. Bolibruch, Jacko, Motrinec, Švec, Paulíny, Rybársky, Chamaj, Madliak, Protuš, M. Bolibruch.

V prvom polčase boli technickejší hostia, ale nevypracovali si gólové príležitosti. Ich prvá šanca skončila faulom a na 1:1 vyrovnával z pokutového kopu Chamaj. V druhom polčase domáci nastúpili ako iné mužstvo. Zatlačili súpera na jeho polovicu a otočili výsledok vo svoj prospech. -brt-

Hubová – Beňadiková 3:2 (1:0)

Góly: S. Holík 3 – Janek, P. Zlejší.

Hubová: Rapoš – Ondruš, Šuša, V. Holík, M. Gerec, M. Lelek, M. Holík, Húska, Drdák, S. Holík, Zubaj.

Beňadiková: Perašín – Zawisza, Pavlovič, Zemko, Marek Račko, Kantárik, Miloš Račko, Janek, Zlejší, Konfál, P. Zlejší.

Domáci konečne zvíťazili a ich zisk bol dokonca šesťbodový v boji o záchranu. Hneď v úvode sa ujali vedenia. Húževnatí hostia im zabránili v ďalšom skórovaní v prvom polčase. V druhom polčase sa hosťom podarilo vyrovnať a začal veľký boj o víťazstvo. Hosťom sa podarilo opäť skórovať a viedli už 1:2. O chvíľu však hostia vyrovnali a hetrikom zabezpečil víťazstvo domácim S. Holík, ktorý zvýšil na konečných 3:2. Záver zápasu bol nervózny, na čo doplatil hosťujúci Janek červenou kartou. -ach-

V. Dubová – Stankovany 3:0 (1:0)

Góly: 2., 47. Hlinka, 57. Tulinský.

V. Dubová: Maslo – Sršeň, Huba, Gruchalák, Dubovský, Tulinský, M. Jantek, Dittrych (80. Čižmár), Hlinka (63. Bečka), Brnoliak (67. Holubčík), V. Jantek.

Stankovany: Laurinec – Straka, Gašper (63. Urban), Čieško, Gašpar, Straka, Zrník, Fúra, Ľ. Pečko (71. M. Pečko), Had, Junas.

Po tvrdom zápase v Beňadikovej a nedoliečených zraneniach začali domáci s veľkým elánom. Už v 2. min sa ujali vedenia po peknej strele Hlinku. Do konca zápasu sa domáci „predbiehali“ v zahadzovaní šancí. Vyložené šance nepremenil v prvom polčase Hlinka, Gruchalák či Tulinský. Pri hosťoch „stála” aj dvakrát žrď. Hostia v závere druhého polčasu otvorili hru, ale na rozbehnuté domáce mužstvo už nestačili. -ker-

Prvá výhra Ondrašovej v jarnej časti súťaže

Stretnutiami 18. kola pokračovala aj II. trieda. Vedúce Smrečany-Žiar prehrali v šlágri kola v P. Ľupči a ich náskok na čele sa zmenšil na 3 body. V tomto kole prehrala doma prekvapujúco Pribylina s Demänovou. Galovany s Podturňou dokázali iba so svojimi súpermi remizovať a v boji o záchranu si tak vôbec nepolepšili.

V ďalšom kole sa 2.5. o 16.30 h. stretnú: L. Ondrašová – L. Revúce, L. Ján – Podtureň, Vavrišovo – Ľubeľa, Hybe – Pribylina, Demänová – P. Ľupča, Smrečany-Žiar – Galovany, B. Potok – Iľanovo.

L. Revúce – Iľanovo 2:0 (1:0)

Góly: vlastný, Veselovský.

Prvý polčas začali lepšie domáci. To sa odzrkadlilo aj na strelení gólu. Potom súper prevzal iniciatívu a bol aktívnejší v strede ihriska. Druhý polčas už bol jednoznačnou záležitosťou domáceho mužstva, ktoré pridalo ešte jeden gól. -dp-

Galovany – B. Potok 1:1 (1:0)

Góly: Košo – Bražina.

Nastúpili proti sebe mužstvá s rovnakou výkonnosťou. Domáci si vypracovali viac príležitostí, ale hostia pôsobili futbalovejším dojmom. Delenie bodov je teda spravodlivé. Domáci si tak sťažili prehrou cestu ku záchrane. -km-

P. Ľupča – Smreč. Žiar 1:0 (0:0)

Gól: Krížovský.

Diváci videli kvalitný zápas so šancami na oboch stranách. Hostia nevyužili pokutový kop a tak si domáci bojovnou hrou zaslúžili tri body. -ryb-

Pribylina – Demänová 0:2 (0:2)

Góly: Jedlička, J. Laco.

Hostia od začiatku útočili a zaslúžene vyhrali. -tol-

Ľubeľa – Hybe 2:0 (0:0)

Góly: Obrcian, Feketík.

Stretnutie ponúklo kvalitný futbal. Domáci mali celý zápas prevahu, ktorú vyjadrili gólmi v 75. a 85. min. -aš-

Podtureň – Vavrišovo 0:0

Domáci v existenčnom zápase v boji o záchranu stratili dôležité body, keď sa nedokázali presadiť cez zhustenú obranu hostí. -mly-

Ondrašová – L. Ján 1:0 (1:0)

Gól: Marušiak.

Zápas bol slabšej úrovne z oboch strán. V prvom polčase mali domáci miernu prevahu a vypracovali si tri gólové príležitosti. Jednu z nich v 35. min. Marušiak premenil. Druhý polčas bol slabší ako prvý a hralo sa medzi šestnástkami. Futbalistom evidentne dochádzali sily a čakali na posledný hvizd rozhodcu. Zápas skončil prvým víťazstvom domácich v jarnej časti. -jk-

III. A trieda

V III. A triede bolo na programe úvodné jarné kolo, v ktorom vedúca L. Teplá porazila bez problémov Hrboltovú a L. Osada prekvapukúco remizovala v L. Sielnici. Na ihrisku rozdielom triedy vyhrali Kalameny v Komjatnej. Ivachnová a L. Štiavnička doma zaznamenali povinné víťazstvá.

V ďalšom kole sa 2. 5. o 16.30 h. stretnú: Komjatná – L. Teplá, Kalameny – L. Štiavnička, Gôtovany – L. Sielnica, L. Osada – Ivachnová, Prosiek – Hrboltová.

L. Teplá – Hrboltová 4:1 (0:1)

Góly: Bobček 2, T. Šiška, P. Hrbček.

Domáci súpera podcenili a prvý polčas prehrali 0:1. Na začiatku druhej časti vyrovnal Bobček a potom to bola už jednoznačná záležitosť domácich a rozhodujúca už bola iba otázka výšky skóre. -šim-

Ivachnová – Prosiek 4:0 (3:0)

Góly: J. Krakovský 2, Šipec (11 m), Guoth.

Domáci mali v zápase jednoznačnú prevahu. V 22. min po rohu domácich hlavou Krakovský otvoril skóre. O 17 minút po piatom rohu Ivachnovej zahral hosťujúci hráč v pokutovom území rukou a Šipec zvyšoval na 2:0. O tri minúty už bolo 3:0, keď Krakovský obišiel aj brankára. V druhom polčase upravil na konečných 4:0 Guoth strelou z 25 m. -čin-

L. Sielnica – L. Osada 2:2 (1:1)

Zápas mal slabú úroveň. Domáci sa ujali vedenia, ale hosťom sa vzápätí podarilo vyrovnať. V druhom polčase mali hostia väčšiu snahu po víťazstve a to sa prejavilo aj strelením gólu. Domáci však vyrovnali a to aj za pomoci chyby rozhodcu, ktorý nevidel centrovanú loptu, ktorá už bola za čiarou. -hal-

Komjatná – Kalameny 1:5 (0:1)

Gól: Láclavík –

Prvých dvadsať minút bol zápas vyrovnaný. Hostia náhodnou strelou otvorili skóre. V druhom polčase po druhom skórovaní hostí sa domáce mužstvo „rozpadlo“ a inkasovalo ďalšie góly. Z vyrovnaného zápasu to bol nakoniec debakel na úkor domácich. -ber-

III. B trieda

V III. B triede bolo na programe 14. kolo. Vedúca Uh. Ves vyhrala v Lazisku a vyhrala aj Východná v dôležitom stretnutí doma s L. Kokavou. V tomto kole okrem Laziska boli úspešné domáce mužstvá. Najviac gólov videli diváci v Lazisku, kde sa zrodil hokejový výsledok.

V ďalšom kole sa 2. 5. o 16.30 h. stretnú: L. Ondrej – Lazisko, P. Lehota – Východná, Ploštín – V. Poruba, Jakubovany – Dovalovo, L. Trnovec – Uh. Ves.

Lazisko – Uh. Ves 2:6 (2:2)

Góly: - 4. Košť, Husárik, Multáň.

V druhom polčase to bola už jednoznačná záležitosť hostí, keď v ňom domáci „odpadli“ po fyzickej stránke. -mp-

Dovalovo – L. Trnovec 3:0 (1:0)

Domáci si vypracovali množstvo šancí, ale dokázali z nich premeniť iba tri. Ich víťazstvo je zaslúžené. -šul-

V. Poruba – Jakubovany 4:0 (1:0)

Góly: Stromko 3, Z. Žuffa.

Počas celého zápasu mali domáci jednoznačnú prevahu a ovládli hru. Ich vysoká výhra je teda zaslúžená. Do zápasu „zapadol“ aj rozhodca Turan. -kut-

Východná – L. Kokava 2:1 (1:0)

Góly: Mikuš, Chovan – Porubän.

Vo vyrovnanom zápase sa miestami objavovala nervozita na oboch stranách Domáci vyhrali zaslúžene, lebo si vypracovali viac šancí. -sta-

L. Ondrej – P. Lehota 2:0 (0:0)

Góly: D. Stupka, Rády.

Stretnutie bolo vyrovnané. V prvom polčase sa striedali útoky na oboch stranách, ale ani jedno mužstvo neskórovalo. V druhom polčase domáci spresnili hru a dvoma gólmi otočili výsledok vo svoj prospech. -uli-