Sklamanie v Liptovskom Mikuláši

Litovský Mikuláš – Tomášovce 2:4 (1:1)

Góly: 18. Labaška, 65. Kašpar.

L. Mikuláš: Kubáň, Juriga, Vyskočáni (12. Bezák) Kandera 61. Kováč, Olejár, Šafranko, Labaška, Blaščík, (31. Balluch) Pizňtoňák, Žihlavík, Kašpar.

Už v 6. min po centri Labašku, Vyskočáni hlavičkoval tesne nad bránu. To bolo na dlhé minúty skoro všetko. Liptáci sa nemohli dostať do herného tempa, zle kombinovali, hrali veľmi nervózne a rozhádane. Ešte že prišla 18. min a po Blaščíkovej prihrávke strelou z 20 m dal na 1:0 gól Labaška. V 29. min zakončoval po centri Bezáka hlavou Šafranko, no mimo bránu. Hostia od tejto chvíle ožili, začali hrať viac útočne, čo dnes Tatranu chýbalo. Vedeli umne podržať loptu a dobre konbinovali. V 33. min urobila domáca obrana na čele s Kubáňom veľkú chybu a Vrbniak stanovil výsledok polčasu na 1:1, a to mal šancu dať gól i Družbacký. Druhý polčas bol obrazom prvého. Domácim chýbala aj bojovnosť a túžba po víťazstve. V rozpätí od 46. až 64. min mali šance Ballúch, Juriga a Kašpar, ale góly chýbali. Potom prišla 65. minúta a po prihrávke Pitoňáka Kašpar strelil druhý gól Liptákov. Domáci sa dlho netešili pretože v 67. min po chybe obrany vyrovnal Kučera na 2:2. Domáca obrana znova „excelovala“ a po hrúbke v 72. min zvýšil Mihák na 2:3. Liptáci nemali už fyzických síl, chýbala osobnosť, ktorá by strhla mužstvo do záverečného tlaku. Viazla finálna prihrávka, nedarilo sa celému mužstvu, ale hlavne vybuchla celá obrana. Tak sa nehrá o čelo tabuľky. Hostia strelili gól v 80. min po hrubej chybe Kubáňa a stanovili výsledok Vrbniakom na 2:4. Domáci diváci odchádzali sklamaní nielen výsledkom, ale hlavne predvedenou hrou. -zš-

Kremnička - Ľubochňa 1:0 (1:0)

Ľubochňa: Hajdúch – Paluba, jurčo, Had, Ovšianik, Bédi, Božok, Sedlák, Chrapčiak, Latiak, Bačík.

Vedúce mužstvo tabuľky hostia zaskočili aktívnou hrou od začiatku zápasu. Už v 5 min. Hadov trestný kop išiel vedľa brány. V 10. min Latiakova bomba z 25 m lízala žrď. Potom sa osmelili aj domáci a Hajdúch musel zasahovať po strele Murína. Bačíkova strela z tr. kopu išla vysoko nad, na druhej strane domáci Choma z podobného tr. kopu prestrelil múr i Hajdúcha a bolo 1:0. V 40. min mohol vyrovnať Bačík, ale pred Juračkom zaváhal. V druhom polčase boli zase jasne lepší hostia, ale šance Bačíka, Palubu i Latiaka zostali nevyužité. Favorit súťaže sa triasol o výsledok až do konca zápasu, zdržoval hru, ktorú im rozhodca Vojtek toleroval, nevidel ani jasný faul na Hada v pokutovom území domácich. A tak body zostali v Kremničke, hoci výsledok nezodpovedá priebehu hry. V nedeľu o 10. h v Ľubochni hrá v liptovskom derby ďalší favorit L. Mikuláš. -vž-

Liptáci v uplynulom kole nebodovali

Bešeňová – Bánová 2:3 (1:2)

Góly: 15. Olos (11 m), 65. Žihľavník.

Mužstvo domácich nastúpilo do zápasu s odhodlaním získať tri body a potvrdiť dobrý výsledok z L. Hrádku. Už v úvode zápasu mali domáci po prienikoch Žihlavníka gólové šance, ktoré však nedokázali premeniť.

V 15. min po faule na Hošalu kopali domáci pokutový kop, ktorý úspešne premenil Olos 1:0. Už o niekoľko minút po zbytočnom faule hostia

z pokutového kopu vyrovnali na 1:1. Hra sa postupne vyrovnala, hralo sa väčšinou medzi šesťnástkami. Hostia sa napokon ujali vedenia šťastným gólom, keď centrovaná lopta aj s prispením vetra skončila v sieti. V druhom polčase domáce mužstvo nedokázalo z niekoľkých šancí streliť vyrovnávajúci gól a boli to hostia, ktorí upravovali skóre zápasu z ďalšieho pokutového kopu na 1:3. V 65. min domáci ešte dokázali znížiť nepriaznivý stav Žihlavníkom, ktorý strelou spoza 16-ky znížil ma 2:3. Napriek snahe domáce mužstvo nedokázalo vyrovnať, o čo sa pričinil aj výborným výkonom hosťujúci brankár. Predsavzatie domáceho mužstva sa nepodarilo splniť a boj o záchranu si tak skomplikovalo.

-yes-

Tvrdošín – Lisková 3:1 (2:0)

Gól: 89. Kubala.

Lisková: Frigmanský – Kumor (85. Novák), Švárny, Vrtich, Mikulka, Juráš, M. Gejdoš, Baran (46. Mastiš), Tomčík (46. Malenka), Kubala, Karlík.

Úvodných 15 minút neprinieslo žiadne šance pred oboma bránami. V 17. min obrana hostí otvorila priestor domácim útočníkom a Sučák otvoril skóre. Hostia podnikali rýchle brejky, ale Švárny „spálil“ dve šance. V 43. min zvyšoval na 2:0 nekrytý Marton. Po prestávke nastúpili dvaja noví hráči v drese hostí, ale stav sa im nepodarilo zmeniť. V 60. min si domáci dali skoro vlastný gól a v 68. min Švárny neprestrelil domáceho brankára. Domáci poistili víťazstvo v 81. min. Hosťom sa podarilo znížiť až minútu pred koncom. -nem-

L. Hrádok - Trebostovo 0:2 (0:0)

L. Hrádok: Schober – Štepita, Gálet, Uličný, Kopernický, Kozub, Ilavský (75. Bohuš), Bartek, Sirotiak (80. Holbus), Šingliar, Vadovický.

Obe mužstvá začali hrať opatrne. Hra sa pohybovala zväčša medzi šestnástkami. Prvú príležitosť si vypracovali domáci v 24. minúte. Kozub z 16 m unáhlene z voleja prestrelil. Osud zápasu sa lámal v závere polčasu. V 3. minúte bol za faul vylúčený Vadovický. V nadstavenom čase Koperniský prihrávkou uvoľnil Sirotiaka, ten sám na hranici pokutového územia mohol do neho uniknúť. Rozhodol sa však pre strelu, ktorá tesne minula bránu. Druhý polčas hostia vedomí si číselnej prevahy začali aktívnejšie. V 52. minúte šancu Rutkaya Schober chytil, ale v 56. minúte po chybe obrany Lukášik Richard dal vedúci gól. V 62. minúte po dvojnásobnej chybe obrany hrádočanov Rutkay druhým gólom stanovil skóre zápasu. Po tomto góle sa zápas prakticky dohrával. Tesláci nenašli síl psychických aj fyzických na zvrátenie výsledku zápasu a hostia boli spokojný z výhrou. -pf-

V derby zápase boli úspešnejší futbalisti Závažnej Poruby

Podbiel – Černová 2:1 (2:0)

Góly: 87. Moravčík.

Černová: Krajník, Veverica (35. Janči), Kovalčík, Demko, Bigoš, Brezniak, Krivoš, Žákovský (60. Papúch), Chovanec, Moravčík, Orolín (75. Tarač).

V zápase priemernej úrovne zvíťazili šťastnejší domáci, ktorí rozohodli o výsledku už v prvom polčase.

Jozef Kmeť (tréner Černovej): „Položili nás dva rýchle góly. Po nich sme sa nevedeli rýchlo spamätať a hoci v druhom polčase sme mali viac z hry, tri body zostali domácim. -mi-

Or. Jasenica – Palúdzka 3:1 (2:0)

Gól: 80. P. Kokavec.

Palúdzka: Károlyi – Psotný, Valaštiak, Guráň, Jurík, J. Kokavec, Lovíšek (80. Lúčan), Pagáč, Moravčík (60. Psotka), Trnovský, P. Kokavec.

Od úvodu domáci zatlačili s obrovským rešpektom a úbohou vierou vo vlastné schopnosti hrajúcich hostí do pokutového územia. Domácim sa po mnohých zmätkoch v pokutovom území hostí nepodarilo skórovať. Hostia až

v 18. min naznačili nebezpečnú akciu, keď Trnovského uvoľnil P. Kokavec a jeho únik zastavil iba postranný rozhodca. O minútu zahrával aut Trnovský. Dlhá lopta našla pred bránou voľného Lovíška, ktorého strela trafila domáceho brankára. Hostia vycítili šancu, ale pribrzdili sa sami, keď po fatálnych chybách v strede obrany domáci skórovali dvoma „zlepenými“ gólmi. Do druhého polčasu nastúpili hostia ako vymenení. Prebrali iniciatívu a až do konca mali viac z hry. Avšak šance hostí zostali nepremenené. Naopak, boli to domáci, ktorí pri najväčšom tlaku hostí skórovali. Hostia pokračovali náporom, ale podarilo sa im iba znížiť v 80. min, keď po rohu Pagáča skóroval hlavou P. Kokavec.

Roman Vavrovič (tréner Palúdzky): „Po ustráchanom prvom polčase a hrubých individuálnych chybách sa nám už v druhom polčase nepodarilo zápas dotiahnuť do úspešného konca.“ -pk-

Dúbrava – Martin B 1:1 (0:0)

Gól: 60. Kinik

Dúbrava: Oravec, Maťko , Kinik, Kacian (37. Kačmarik), Žuffa, Gejdoš P. (73. Chebeň), Frič (69. Haviar), Peterec, Pribylinec, Mrva, Ondruš.

Po celý zápas sa hral rýchly a kvalitný futbal. Domáci mali znova na kopačkách streleckú smolu, ku ktorej sa pridal výborným výkonom hosťujúci brankár Šupej a tak v boji o postup Dúbrava stratila ďalšie dva body na domácom ihrisku. Už v 7. min po rohovom kope tesne minul hlavou Kinik. V 18. min pekne od polovice ihriska prešiel Mrva, no v poslednej fáze nepresne prihral, resp. vystrelil. V 39. min sa peknou strelou prezentoval Kačmarik, ale lopta tesne minula bránku. Dostať do vedenia domácich mohol v poslednej minúte polčasu Maťko, ale jeho strelu z uhla brankár kryl. Od začiatku druhého polčasu domáci doslova priklincovali hostí k ich bránke, no okrem presného Kinikovho zásahu v 60. min, všetky ostatné šance (Friča, Kinika, Mrvu 2-krát, Kačmarika) ostali nepremenené a tak prišiel zákonitý trest v 78. min, kedy dokázali hostia streliť vyrovnávajúci gól po predchádzajúcej chybe domácich v strede ihriska, kde ľahkovážne stratili loptu.

Karol Hrnčiar (tréner Dúbravy): „Aj v tomto zápase sa potvrdila veľmi slabá koncovka mužstva a šance, ktoré sme si vytvorili, sme nedokázali realizovať do úspešného konca. Ku koncu zápasu sa prejavila kŕčovitosť mužstva a tak sme prišli o ďalšie body.“ -mr-

Z. Poruba – Sv. Kríž 2:1 (2:0)

Góly: Húska, Tomek – Urmín.

Z. Poruba: Vozár – Kuchárik, Debnár, Račko, Hrbek, Vretenár (63. Schlachta), Húska, Kováčik, Tomek, Kmeť, Kováč (23. Bocko, 77. Hlušák).

Sv. Kríž: Mráz – Tomčík, Oprchal, Keller, Bielik, Droppa, Moravčík, Túry (25. Bútora), Kúkol, Urmín, Šimko (64. Jurčák).

Domáci sa ujali vedenia už v 5. min kurióznym gólom Húsku. Jeho strela z trestného kopu skončila na žrdi a od brankára sa lopta odrazila do siete. Domáci mali prvý polčas územnú prevahu, ale gól vsietili pred koncom prvého polčasu. V 43. min sa presadil po individuálnej akcii Tomek. Zdalo sa, že hostia odídu s väčšou prehrou. Druhý polčas boli hostia lepší v poli. Domáci nepochopiteľne kazili všetky lopty a bolo len otázkou času kedy hostia znížia. Stalo sa tak v 73. min. Urmín centrovanú loptu umiestnil za Vozárov chrbát, ktorý už predtým zneškodnil samostatný nájazd. Vyrovnanie mal na kopačke v 83. min Urmín, ale na šťastie pre domácich sa pošmykol a spadol. Domáci získali prvé body za víťazstvo, ale výkonom svojich fanúšikov nepresvedčili.

Dušan Lehotský (tréner Z. Poruby): „Po katastrofálnom druhom polčase nás môžu tešiť len tri body.“ -jm-

L. Štiavnica si upevnila vedenie

Najvyššia oblastná súťaž vo futbale pokračovala svojím 17. kolom. V historickom derby stretnutí Ludrová tesne podľahla susedom z L.Štiavnice, ktorá si tak upevnila svoje vedúce postavenie. Druhá L.Lúžna doma iba remizovala a svoje postavenie stratila. Na druhé miesto sa prebojoval Švošov, ktorý doma porazil Lúčky. Prekvapením je prehra Stankovian doma s posledným Bobrovcom, ktorý tak vyrovnal bodovú stratu na Hubovú, ktorá prehrala vo Vlachoch. Dôležitý bod z Beňadikovej si doviezla V. Dubová.

V ďalšom kole sa 25. 4. o 16. h stretnú: Bobrovec – Ludrová, L. Štiavnica – Švošov, Lúčky – L. Lúžna, Kvačany – L. Sliače, Likavka – Vlachy, Hubová – Beňadiková, V. Dubová – Stankovany.

Stankovany – Bobrovec 1:3 (1:1)

Góly: 33. F. Zrník – 35. Janičina, 55., 73. Dunaj.

Stankovany: Laurinec – P. Straka, J. Gašper, Čieško, M. Gašper, J. Straka, F. Zrník (46. Ľ. Pečko), Bražina, Martin Fúra, Had, Ľ. Junas (56. M. Pečko).

Bobrovec: Bella – P. Zich, Snovák, Michalička (85. Juráš), Janičina, Cárach, Volaj (87. M. Zich), Uhrín, Vraňák, Dunaj, Benikovský (80. Pavčo).

Po dvoch úspešných zápasoch jarnej časti domáci sklamali svojich fanúšikov. Hoci v 33. min sa výbornou strelou F. Zrníka ujali vedenia. Hneď z protiútoku hostia vyrovnali. V druhom polčase v 55. min zvyšoval skóre Dunaj a za tohto stavu po evidentnom faule v 16-tke na J. Straku rozhodca neodpískal. Po zaváhaní domácej obrany v 73. min upravil na konečných 1:3 opäť Dunaj. Pod prehru domácich sa podpísali zranenia Janigu a Mateja Fúru a po polovici zápasu musel byť vystriedaný zranený F. Zrník. -plo-

Beňadiková – V. Dubová 0:0

Domáci v snahe odčiniť jesenný debakel vo V. Dubovej začali dobre a už v 2. min sa mohli ujať vedenia. Zostalo však iba pri snahe. Zahadzovali aj naďalej jednu šancu za druhou. Našťastie pre domácich ani hostia nezaostávali a pred koncom prvého polčasu „spálili“ najväčšiu šancu. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Snaha domácich a rozvážna hra hostí, ktorou eliminovali snahu domácich bola bez gólového efektu. Hostia však čoraz častejšie ohrozovali domácu bránu. V 90. min mohli naviac rozhodnúť zápas vo svoj prospech, ale domáci brankár im v tom zabránil. Remíza je zaslúžená. -vz-

Vlachy – Hubová 3:2 (2:1)

Góly: 14. Madliak, 33. Hric, 67. Paulíny – 5. Zubaj, 47. V. Holík.

Vlachy: Zigo - J. Bolibruch, Hric, Motrinec, Švec, Paulíny (89. Klubica), Rybársky, Chamaj, Madliak, Matejovie (68. M. Bolibruch), Protuš.

Hubová: Rapoš – Ondruš, D. Lelek (80. Olos), Šuša, P. Holík, M. Lelek (46. Drdák), J. Kútnik, Š. Kútnik, M. Holík, Zubaj, Húska.

Domáci na jar ešte nebodovali. Do zápasu preto nastúpili s veľkým nasadením a odhodlaním bodovať. Avšak začali zle a po hrubej chybe obrany hostia skórovali už v 5. min. Od tohto momentu však domáci predviedli výborný výkon a hostí zatlačili na ich 16-tku. V 14. min obišiel dvoch hráčov Madliak a strelou z 20 m nedal brankárovi šancu – 1:1. V 33. min po faule na Protuša z trestného kopu skóroval Hric, keď prekopol múr a trafil do šibenice. Druhý polčas sa podobal prvému, ale v 47. min hostia po rohu vyrovnali. V 67. min po obliehaní brány hostí dostal prihrávku od Madliaka Paulíny a z hranice 16-tky poslal po zemi loptu do rohu brány a potešil domácich divákov – 3:2. Domáci od tohto gólu prestali hrať a viac-menej sa zamerali na udržanie výsledku. -vt-

L. Sliače – Likavka 2:0 (0:0)

Góly: 78. Mrva, 88. M. Kelčík.

L. Sliače: Klačan – B. Kelčík, M. Kelčík, Alman, Da. Kelčík, Du. Kelčík, Ondrejka (Lauko), M. Mrva, Šveda, Balážec, Gejdoš.

Likavka: Huba – Sýkora, Žitník, Timko, Ondovčák, Fajta, Haluška, Apolenár (Bažík), Tkáč, Konfál, Chorváth.

Stretnutie bolo vyrovnané. V prvom polčase si mužstvá vypracovali iba po jednej vyloženej šanci, ale útočníci ich trestuhodne zahodili. Celý druhý polčas mali prevahu domáci. Hostia si vypracovali dve príležitosti, ktoré však zneškodnil vynikajúci Klačan v bráne domácich. O výsledku sa rozhodlo až v závere. V 78. min Mrva vystrelil z hranice 16-tky a jeho prízemná strela znamenala vedúci gól domácich. Víťazstvo poistil v 88. min M. Kelčík tvrdou strelou z priameho kopu z hranice 16-tky. -jm-

L. Lúžna – Kvačany 1:1 (0:0)

Góly: 58. Pažítka - 48. Burdel.

L. Lúžna: Mydliar – Targoš, Husarčík, Potkan, Martoš, M. Koštiaľ, J. Koštiaľ, Beláček, Glemba, Pažítka, Veselovský.

Kvačany: Kojš – Štefaniak, Chovan, Chudoba, Kmeť, Staš (53. Alman), Sásik, Kruták, Burdel, Ďuroň, Florek.

Diváci videli dobrý zápas. Po úvodnom „oťukávaní“ prevzali iniciatívu domáci, ktorá trvala až do konca prvého polčasu. Nedokázali však prekonať vynikajúceho brankára hostí. Nástup do druhého polčasu vyšiel lepšie hosťom, ktorí po rýchlom protiútoku išli do vedenia. Domáci zvýšili aktivitu a o desať minút vyrovnával Pažítka. Do konca zápasu už gól nepadol, hoci si mužstvá vypracovali viac príležitostí. -šk-

Švošov - Lúčky 2:0 (1:0)

Góly: 5. Hatala, 72. M. Pukaj.

Švošov: Michal Pukaj - J. Roštek, P. Dančo, Babec, Hadváb, J. Dančo (86. Pa. Kútnik), Hatala (81. Pe.Kútnik), Babala (65. B.Roštek), Široň, Ľ. Pukaj, Miroslav Pukaj.

Lúčky: Kuriš - Ťapko, Socháň, Moravčík (46. Ľ. Milan ml.), Ľ. Milan, Čellár, Krakovský, Nemček, Turčok, I. Vrzgula, R. Vrzgula (74. Zachar).

Úvod stretnutia vyšiel domácim. Vypracovali si množstvo vyložených šancí. Už v 2. min trafil brvno Ľ. Pukaj, ale skóre otvoril až Hatala po centrovanej lopte hlavou. Zvýšiť skóre mohol aj Babala, ale jeho strelu zblokoval obranca hostí. V druhej polovici prvého polčasu domáci ubrali na dôraze a hra sa vyrovnala. Oživenie v hre domácich prišlo až po strelení druhého gólu, keď Miroslav Pukaj krásnou prudkou strelou z 20 m prekonal brankára hostí Kuriša. Ďalej už domáci hráči nedokázali vyťažiť z hry, aj keď počas celého zápasu nepustili súpera do žiadnej vyloženej šance, skóre sa už nezmenilo. -pu-

Ludrová – L. Štiavnica 0:1 (0:1)

Gól: 37. Dutka (vlastný).

Ludrová: Kmeť – Hatala (13. Rázga), Kajan, Ovad, Dutka, Obdržálek (45. Pšeno), Apolenár, Milan, Hýravý, Haspra, Hazucha.

L. Štiavnica: Ondrejka – Frič, Maslo, Karlík, Klimčík, Čačo, Mihaľov, Morava, Huťka, Hlinka, Koreň.

Na kvalitnom teréne videlo cca 800 divákov kvalitný zápas. Hostia zvíťazili jednogólovým víťazstvom, k čomu prispel vlastný gól Dutku. Po góle sa prejavila taktická vyspelosť hostí, ktorí umnou hrou ubránili tesný výsledok. Diváci odchádzali zo zápasu spokojní, lebo mužstvá predviedli na ihrisku kvalitu, ktorá by „zniesla“ aj kritéria najvyšších slovenských súťaží. -pkm-

Favorit súťaže Smrečany Žiar nezaváhal s Pribylinou

V II. triede bolo na programe tiež 17. kolo. Vedúce SmrečanyŽiar vyhrali bez problémov s Pribylinou a vyhrala aj druhá P. Ľupča v B. Potoku. Posledná Ondrašová prehrala vo Vavrišove. Darí sa Ľubeli, ktorá vyhrala v Demänovej. Nedarilo sa ďalším mužstvám, ktoré bojujú o záchranu v súťaži a to Podturni a Galovanom. Na ihriskách súperov neuspeli a svoje postavenie si nezlepšili.

V ďalšom kole sa 25. 4. o 16. h stretnú: L. Revúce – Iľanovo, Galovany – B. Potok, P. Ľupča – SmrečanyŽiar, Pribylina – Demänová, Ľubeľa – Hybe, Podtureň – Vavrišovo, L. Ondrašová – L. Ján.

L. Ján – L. Revúce 4:1 (2:0)

Góly: Jančuška 2, M. Droppa, Ovčiarik – Panči.

Domáci boli počas celého zápasu lepším mužstvom aj napriek tomu, že od začiatku druhého polčasu hrali oslabení o vylúčeného M. Brziaka. Ich víťazstvo je však zaslúžené. -jk-

Vavrišovo – Ondrašová 3:2 (1:1)

Góly: Černák 2, Susedík – Maudinec, Mikyta.

V zápase priemernej úrovne boli hostia domácim vyrovnaným súperom a dvakrát odpovedali na ich vedúce góly. Ako prekonať hosťujúcu obranu ukázal Urban, ktorého prekrásnu prihrávku premenil vo víťazný gól päť minút pred koncom Čermák. -šim-

Hybe – Podtureň 1:0 (0:0)

Gól: Mikuš.

Diváci videli iba priemerný futbal. V prvom polčase sa hralo väčšinou v strede ihriska. Druhý polčas bol nervózny z oboch strán. Na to doplatili domáci i hostia vylúčením hráčov. Za predvedenú hru by bola remíza spravodlivá. -vš-

Demänová – Ľubeľa 2:3 (0:3)

Góly: Daráni, Kello - Oško, Feketík, Urban.

Hostia začali bez rešpektu a rýchlou kombinačnou hrou sa už od začiatku dostávali do šancí. Po hrubej chybe domácej obrany viedli už v 8. min. V 18. min zvyšoval na 2:0 Oško. V 30. min už bolo 3:0. Druhý polčas boli domáci lepší a v 50. min znižoval Daráni. Minútu pred koncom Kello upravil na konečných 3:2. V zápase vyhrali lepší hostia. -tol-

Iľanovo – Galovany 4:1 (2:0)

Góly: Makura, P. Kloták (11 m), R. Trochta, Gugh – M. Fiačan.

V pomerne vyrovnanom stretnutí vyšiel domácim úvod, keď sa ujali vedenia už v 7. min. Hostia nebezpečne ohrozovali domácu bránu, ale brankár Demenčík bol úspešný. Potom však hostia doslova rozobrali obranu domácich a za hostí znižoval M. Fiačan. Domáca útočná hra priniesla hráčom Iľanova ďalšie ovocie a víťazstvo 4:1. -jb-

Vedúce mužstvá vyhrali

V III. B triede bolo na programe 13. kolo. Vedúce mužstvá vyhrali. Uh.Ves doma s Dovalovom, Východná v Ploštíne a L. Kokava doma s L.Ondrejom rozdielom triedy. V domácom prostredí sa nedarilo L.Trnovcu, ktorý prehral s V. Porubou a P. Lehota iba remizovala s Laziskom.

V ďalšom kole sa 25. 4. stretnú o 16. h tieto mužstvá: Lazisko – Uh. Ves, Dovalovo – L. Trnovec, V. Poruba – Jakubovany, Východná – L. Kokava, L. Ondrej – P. Lehota.

L. Kokava – L. Ondrej 3:0 (3:0)

Góly: Ľubomír Porubän, Strnisko, Šunavec.

Domáci nastúpili v pozmenenej zostave, ale zápas rozhodli už v prvom polčase. V druhom polčase súper hru vyrovnal, ale dobre hrajúca obrana domácich im nedovolila skórovať. Zápas sa niesol v priateľskej atmosfére. -zor-

Ploštín – Východná 0:1 (0:0)

Diváci videli zápas dobrej úrovne. Domáci si vypracovali viac šancí, ktoré však nedokázali premeniť a tak hostia bodovali naplno. -čup-

L. Trnovec – V. Poruba 0:1 (0:1)

Gól: Stromko.

Hostia vyťažili z minima maximum. Prvý polčas bola hra vyrovnaná. V druhom polčase mali domáci viac z hry, ale chýbalo im povestné športové šťastie.

-kut-

Uh. Ves – Dovalovo 2:0 (0:0)

Góly: Multáň (11 m), Zlejší.

Hostia hrali na hranici regulárnosti. Na to doplatil najlepší domáci strelec Martin Zlejší, ktorý skončil v nemocnici. Víťazstvo domácich bolo zaslúžené.