Futbal

Ľubochňa deklasovala Čadcu 4:0

Bytča - L. Mikuláš 0:0

Liptovský Mikuláš: Kubáň - Juriga, Vyskočáni (60. Pitoňák), Kandera, Olejár, Laco, Labaška, Blaščík, Šafranko, Žihlavník (65. Kašpar), Bezák.

Domáci futbalisti odohrali veľmi dobrý zápas, no nepresadili sa v koncovke. Prvý polčas sa hral hlavne medzi 16-kami a bez výraznejších gólových šancí. Domáci postupne získali stred poľa, mali územnú prevahu, z ktorej však nič nevyťažili, keď im chýbala hlavne finálna prihrávka. V úvode druhého polčasu mal na hlave gól Beneš, no jeho hlavičku bravúrne zneškodnil Kubáni. Hostí podržal aj pri ďalších šanciach Takáča, Šelmeka a Beneša. Na opačnej strane chytil Klec gólovú strelu Blaščíka z bezprostrednej blízkosti. V 65. min sa pokúsil technickou strelou prekvapiť Čikota, no jeho pokus mieril vedľa. Napriek dobrému výkonu a bojovnosti domáci do konca zápasu gól nestrelili a hostia odchádzali domov s lichotivou remízou.

SkryťVypnúť reklamu

Ľubochňa – Čadca 4:0 (3:0)

Góly: 12.Kurty, 15., 19., a 78. Bačík

Ľubochňa: Hajdúch – Školník, Ondovčák (46. Bartko), Had, Hloušek (78. Vrlík), Zošák, Kurty (75. Chrapčiak), Sedlák, Švento, Latiak, Bačík

Obe mužstvá začali veľmi opatrne. V 4. minúte bol sám pre brankárom hostí Švento, ale strelil len do nôh súperovho brankára. Už v 12. minúte uvoľnil Zošák Kurtyho a domáci viedli 1:0. V 15. minúte Švento našiel Bačíka, ktorý s prehľadom zvýšil na 2:0. V 19. minúte sa zrodila najkrajšia akcia zápasu. Po akcii Zošáka a Hloušeka strelil Bačík tretí gól domácich. V 35. minúte Kurtyho strelu vyrazil brankár hostí. Hostia sa až potom dostali do šance, ale Gábriš kopol vedľa.

V druhom polčase sa hostia zamerali na obranu. Vychádzalo im to až do 78. minúty, keď Bačík po Hlouškovej prihrávke obišiel aj brankára a hetrikom uzavrel skóre zápasu. V 80. minúte Hadovu „bombu” vyrazil brankár hostí. Do listiny strelcov sa mohol zapísať aj Zošák, ale jeho strely boli nepresné.

SkryťVypnúť reklamu

V Ľubochni boli diváci svedkami priemerného stretnutia, ktoré ich neuspokojilo. -vž-

V derby zápase boli úspešní hostia z Bešeňovej

Lisková – Rudinská 2:3 (1:2)

Góly: 41., 53. Mikulka

Lisková: Frigmanský – J. Gejdoš, Švárny, Vrtich, Mikulka, Juráš, M. Gejdoš, Baran, J. Tomčík (63. Kumor), Kubala, R. Karlík.

Proti nováčikovi súťaže začali lepšie domáci. Po sérii troch rohových kopov Švárny v sľubnej šanci prestrelil bránku. Hostia hru vyrovnali a udreli v 35. minúte. Marčan otvoril skóre a o tri minúty Súkeník technickou strelou zvýšil vedenie hostí na 0:2. V 41. minúte utešenou strelou z vyše dvadsiatch metrov po Tomčíkovej prihrávke Mikulka. Po prestávke v 48. minúte zvýšil vedenie hostí na 1:3 Marčan. Domáci po góle pritlačili súpera a v 53. minúte znížili Mikulkom na 2:3 a hra začala gradovať. V 68. minúte ušiel obrane hostí Juráš, no v rozhodujúcej chvíli zaváhal so streľbou. Domáci vsadili všetko na jednu kartu, no do konca zápasu sa im aj za pomoci chybných verdiktov rozhodcu nepodarilo vyrovnať. -nem-

SkryťVypnúť reklamu

L. Hrádok – Bešeňová 0:1 (0:0)

Gól: 55. Hošala.

L. Hrádok: Pozor (7. Schrober) – Štepita, Bohuš, Gálet, Kopernický, Kozub, Pajerchin, Bartek, Šingliar, Vadovický, Sirotiak.

Bešeňová: Okál – Baran Martin, Švidroń, Likavec, Slušňák (46. Antol), Protuš (80. Kendera), Kováč, Baran Marián (51. Rusnák), Janiga, Hošala, Gerec.

V liptovskom derby sa hral v prvom polčase len priemerný futbal. Do prvej príležitosti sa dostali hostia, ale Gerec v 55. minúte z hranice pokutového územia strelil tesne vedľa. Z protiútoku slabú Sirotiakovu hlavičku brankár Okál chytil. O minútu neskôr Sirotiak na hranici pokutového územia prihrávkou uvolnil Kozuba, ktorému odskočila lopta a brankár hostí mu včasným vybehnutím zmaril príležitosť. Potvrdilo sa v „nedáš dostaneš“ a z protiútoku išli do vedenia hostia krížnou strelou Hošalu z osem metrov. Po góle sa Tesláci snažili o vyrovnanie, mali platonickú prevahu, ktorá však končila pred pokutovým územím hostí. Hostia podnikali rýchle protiútoky, mal šancu Gerec, ale zblízka prestrelil. Domáci sa do posledných chvíľ snažili o vyrovnanie, ale chýbala im presnosť a väčší pokoj pri zakončovaní. -pf-

V liptovskom „nováčikovskom” súboji bodovala Černová

Černová – Jamník 3:0 (1:0)

Góly: 22., 60. Orolín, 78. Bobek.

Černová: Krajník – Veverica, Kovalčík, Demko, Bigoš, Slovák (6. Tarač, 46. Moravčík), Krivoš, Žákovský (70. Breznák), Chovanec, Bobek, Orolín.

Jamník: Krajčuška – Čatloš, Hollý, Števček, Pe. Pavkovček, Bistiak, Cibuľa, J. Beňo, P. Beňo, M. Beňo, Handrk (68. M. Pavkovček).

V liptovskom derby produkovali od úvodu obe mužstvá okulahodiacu hru. Aj keď viac z hry v úvode mali hostia, do vedenia išli domáci. Pochvalu za výkon v prvom polčase si zaslúži brankár domácich, ktorý zlikvidoval tri gólové príležitostí hostí. V druhom polčase boli pánmi na ihrisku domáci a tak je ich víťazstvo úplne zaslúžené.

Jozef Kmeť (tréner Černovej): „Po vyrovnanom prvom polčase okrem prvých dvadsiatich minút sme boli až do konca lepším mužstvom. Naše víťazstvo je zaslúžené.“

Milan Vyšný (tréner Jamníka): „Víťazstvo domácich považujem za zaslúžené.“ -mi-

Z. Poruba – T. Štiavnička

1:2 (1:1)

Gól: 43. Kováčik.

Z. Poruba: Vozár – Račko, Debnár, Kompiš, Vretenár, Bocko (77. Kuchárik), Húska, Tomek, Kmeť, Kováčik, Kováč (46. Hrbek).

Domáci nastúpili proti lídrovi tabuľky, ktorého chceli potrápiť. Nepodarilo sa im však zopakovať výkon z Dúbravy. V 3. minúte netrafil z dobrej pozície Húska. Hostia využili chybu domácej obrany a gólom Tomka sa ujali vedenia. V zápase prevládala na oboch stranách bojovnosť nad technikou. Domáci vyrovnali v 43. minúte Kováčikom, ktorý potrstal chybu hosťujúceho brankára. V druhom polčase boli pohyblivejší hostia, ktorí išli v 60. minúte do vedenia gólom Gregora. Zápas gradoval v závere, keď obe mužstvá chceli streliť gól. Za domácich mohli vyrovnať Hrbek a Kuchárik. Hostia sa snažili zápas rozhodnúť z brejkov, ale dobre zasiahol Vozár i Račko, ktorý vykopával z prázdnej brány. Po niektorých sporných verdiktoch rozhodcu si hostia udržali víťazstvo i prvé miesto v tabuľke.

Dušan Lehotský (tréner Z. Poruby): „Remízový zápas sme nedotiahli do úspešného konca, o čo sa pričinil i hlavný rozhodca.“ -jm-

Turany – Dúbrava 0:2 (0:2)

Góly: 20., 44. Mrva.

Dúbrava: Oravec – Maťko, Kiník, Haviar, Žuffa, Gejdoš P. (52. Ondruš), Paulíny, Pribylinec, Mrva (90. Chebeň), Frič, Kačmárik (70. Kacian).

Dúbrava po neúspešnom zápase so Z. Porubou prišla do Turian vyhrať. Po celý zápas bola lepším mužstvom a len „vďaka“ nepremeneným šanciam vyhrala 2:0. Už v 7. minúte sa mohli hostia ujať vedenia, no Mrva si v poslednej chvíli dal dlhú loptu, ktorú mu brankár domácich chytil. V 13. minúte strelu Kačmárika vyrazil brankár na roh. V 20. minúte zabezpečil Mrva vedenie hostí. V 42. minúte mohol po rohu zvýšiť Haviar, no hlavou zblízka netrafil. V 44. minúte obišiel Mrva všetko čo mu stálo v ceste a zvýšil na 2:0. V úvode druhého polčasu sa hosťujúce mužstvo stiahlo a už v 49. minúte mohlo inkasovať, no strela domácich spoza šestnástky minula bránu. V 65. minúte z ideál-

nej pozícia Pribylinec nedal. Od 68. minúty hrali hostia bez vylúčeného Paulínyho, ktorý opustil ihrisko po druhej žltej karte. Hostia nepustili domácich do vyložených príležitostí a víťazstvo si ustrážili.

Karol Hrnčiar (tréner Dúbravy): „Po celý zápas sme boli futbalovejším mužstvom. Vytvorili sme si množstvo gólových príležitostí, z ktorých sme dokázali premeniť len dve strelecky disponovaným Mrvom.“ -pm-

Palúdzka – Podbiel 1:1 (0:0)

Gól: 51. Kokavec.

Palúdzka: Károlyi – Psotný, Valaštiak, Guráň, J. Kokavec (86. Čefo), Pagáč, Nízky, Lovíšek (78. Devečka), Moravčík, Trnovský, P. Kokavec.

Od úvodných minút zatlačili domáci svojho súpera pred pokutové územie. Už v 7. minúte P. Kokavec po úniku Trnovského netrafil bránu. V ďalšom priebehu zápasu domáci márne dobíjali bránu hostí. Ďalšiu čistú šancu P. Kokavca z 25. minúty brankár hostí reflexívne vyrazil. V druhom polčase sa domáci v 51. minúte ujali vedenia, keď po priampm kope P. Kokavca lopta skončila v sieti. O minútu mohol zvýšiť Trnovský, keď po centri P. Kokavca prestrelil. V 67. minúte odpískal rozhodca pred hranicou pokutového územia domácich faul, Kubolekova strela tafila domáceho Psotného, ktorý loptu tečoval do vlastnej brány. V ďalšom priebehu domáci nevyťažili z množstva rohových kopov nič.

Hostia s veľkou dávkou šťastia ubránili remízu.

Roman Vavrovič (tréner Palúdzky): „Po nepremenených šanciach a individuálnej chybe sme stratili dva body.“ -pk-

Bobrovec remizoval s L. Štiavnicou

Najvyššia oblastná futbalová súťaž pokračovala zápasmi 16. kola. V súboji posledného Bobrovca a vedúcej L. Štiavnice sa zrodilo prekvapenie a líder na ihrisku posledného Bobrovca iba remizoval Na lídra sa mohol dotiahnuť v tomto kole Švošov, ktorý však prehral Kvačanoch 2:0. Vysoké víťazstvo sa zrodilo v Likavke, keď domáci podľahli L. Lúžnej 0:5.

V budúcom kole sa v nedeľu stretnú o 16. h: Stankovany – Bobrovec, Beňadiková – V. Dubová, Vlachy – Hubová, L. Sliače – Likavka, L. Lúžna – Kvačany, Švošov – Lúčky, Ludrová – L. Štiavnica.

Bobrovec – L. Štiavnica 1:1 (0:1)

Góly: Janičina – Hlinka.

S lídrom súťaže odohrali domáci vyrovnaný zápas. Hostia predviedli kvalitný futbal, ale u domácich prevládala bojovnosť. To aj v závere zápasu zúročili, keď vyrovnával na konečných 1:1 Janičina. -vm-

Kvačany – Švošov 2:0 (2:0)

Góly: 15. Florek, 33. Burdel.

Kvačany: Kojš – Štefaniak, Chovan, Chudoba, Maslo (37. Kmeť), Staš (70. Alman), Burdel, Sásik (84. Bella), Kruták, Ďuroň, Florek.

Švošov: R. Roštek – J. Roštek, P. Dančo, Hadváb, Babec, J. Dančo, Babala, Široň, Pukaj (74. Švihorík), B. Roštek, Kútnik (55. M. Roštek).

V prvom polčase mužstvá produkovali kvalitný futbal. Domáci z viacerých príležitostí využili dve. V druhom polčase mali viac z hry hostia, ale stav sa do konca zápasu nezmenil. -jk-

Likavka – L. Lúžna 0:5 (0:3)

Góly: Veselovský, Pažítka, Kostúrik, Koštiaľ, Kišťan.

Likavka: Huba – Sýkora, J. Timko, Ondovčák, Tkáč, M. Haluška, Apolenár (Jaraba), Fajta, Chorvát, M. Konfál, L. Timko (Bažík).

L. Lúžna: Čačo – Targoš, Husarčík, Potkan, Martoš, M. Koštiaľ, Kišťan, J. Koštiaľ, Mydliar (Bulla), Pažítka (Halama), Kostúrik (Veselovský).

Domáci podali nezodpovedný výkon a hostia zaslúžene vyhrali 5:0. -brt-

Hubová – L. Sliače 1:1 (1:0)

Góly: 9. M. Holík – D. Kelčík.

Hubová: Rapoš – Šuša, D. Lelek, V. Holík, Moravčík (63. Ondruš), Húska, S. Holík, J. Kútnik, M. Holík, Zubaj, Gerec.

L. Sliače: Klačan – B. Kelčík, M. Kelčík, Alman, Daniel Kelčík, Dušan Kelčík, Ondrejka, Mrva, Šveda, Balážec, Gejdoš.

Domáci chceli získať tri body. Prvý polčas nasvedčoval tomu, že sa im to podarí. V druhom polčase sa domácim zranili dvaja hráči a zápas dohrávali iba desiati. Hosťom sa podarilo aj vďaka tomu vyrovnať na konečných 1:1. -ľch-

V. Dubová – Vlachy 4:3 (1:1)

Góly: 33., 75. M. Jantek, 50. Hlinka, 87. Mišala – 44. Ferleťák, 65. Hric, 80. Protuš.

V. Dubová: Maslo – Sršeň, Huba, Gruchalák, Dubovský, Tulinský (85. Mišala), M. Jantek, Dittrych, Hlinka (85. P. Holubčík), Brnoliak, V. Jantek.

Vlachy: Zigo – Bolibruch, Hric, Motrinec, Švec, Protuš, Rybársky, Madliak, Ferleťák, Paulíny, Matejovie.

Vo V. Dubovej videli diváci dobrý zápas. Akcie sa striedali na oboch stranách. Avšak skóre sa menilo až v závere polčasu. V druhom polčase domáci dvakrát viedli, ale hostia dokázali vyrovnať. Avšak na štvrté vyrovnanie hosťom nezostal čas a domáci zaslúžene získali tri body. Ďalšie dobré príležitosti nepremenili domáci Jantek v 30. a 65. min a v 84. min Brnoliak. Za hostí nepremenil vyloženú šancu Paulíny v 62. min. -ker-

Stankovany – Beňadiková

1:0 (0:0)

Gól: 65. Martin Fúra.

Stankovany: Laurinec – P. Straka, Janiga, Čieško, Gašper, J. Straka, Matej Fúra, Martin Fúra, Bražina, Ľ. Junas (64. Poliak), Poliak (88. Pečko).

Beňadiková: Milan Račko – Zawisza, Pavlovič, Zemko, Marek Račko, Kello, S. Račko, Janek (80. Miloš Račko), Pavol Zlejší, Konfál (46. Krčula), Peter Zlejší.

V prvom stretnutí jarného kola na domácej pôde podali domáci priemerný výkon. V prvom polčase boli hostia aktívnejší a mali aj dve gólové šance. V druhom polčase domáci zvýšili dôraz v obrane a snažili sa aj skórovať. To sa im podarilo v 65. min, keď autorom gólu bol Martin Fúra. Do konca zápasu sa striedali akcie na oboch stranách, ale skóre sa už nezmenilo. Tri cenné body zostali tak v Stankovanoch. -plo-

Líder „zakopol“ a Ľubeľa bodovala naplno

V druhej najvyššej oblastnej futbalovej súťaži sa nedarilo lídrovi súťaže, ktorý prehral na ihrisku predposlednej Ľubele a tak „nezaknihoval“ povinné tri body. Ondrašová nebodovala ani v tomto kole a po prehre s Hybami 0:1 na domácej pôde zostáva aj naďalej posledná s jedným víťazstvom.

V nedeľu 18. 4. sa o 16. h stretnú: L. Ján – L. Revúce, Vavrišovo – Ondrašová, Hybe – Podtureň, Demänová – Ľubeľa, Smreč. Žiar – Pribylina, B. Potok – P. Ľupča, Iľanovo – Galovany.

L. Revúce – Galovany 3:0 (0:0)

Góly: Fongus 2, B. Kuriš.

Prvý polčas bola hra vyrovnaná. Domáci mali v prvom polčase viac z hry, ale neboli efektívni

v koncovke. V druhom polčase po prestriedaní sa podarilo domácim skórovať a zaslúžene vyhrali.-kyt-

P. Ľupča – Iľanovo 5:0 (1:0)

Góly: Frič, Lisý, Krížovský, Szabo, Pagáčik.

Domáci mali jednoznačnú prevahu. Hostia sa pred bránu domácich dostávali iba sporadicky a to potvrdzuje aj konečný výsledok. Domáci navyše nepremenili viacero šancí. -ryb-

Pribylina – B. Potok 2:1 (2:1)

Góly: Šimčo 2 – Podmanický.

V kvalitnom zápase domáci opäť nepremenili viacero vyložených šancí, ale ich víťazstvo je zaslúžené. -chra-

Ľubeľa – Smreč. Žiar 1:0 (1:0)

V stretnutí vyhrali šťastnejší domáci, pričom hostia nedokázali premeniť ani najvyloženejšie šance. -jt-

Podtureň – Demänová 6:4 (2:2)

Góly: Grznár 2, L. Vozárik, M. Vozárik, Lörinzc, M. Masloviak – Veťka, Jedlička, Kello, Juraj.

Domáci mali dobrý začiatok a v 10. min viedli už 2:0. Hosťom sa však v závere polčasu podarilo vyrovnať. V druhom polčase sa hralo v strede ihriska, ale šťastnejší domáci využili svoje šance a vyhrali 6:4. -mly-

Ondrašová – Hybe 0:1 (0:1)

Gól: Lehotský.

Hostia zaslúžene vyhrali. Mohlo to byť aj vyšším rozdielom, ale nepremenili ďalšie svoje šance.-vš-

L. Ján – Vavrišovo 1:2 (1:1)

Góly: Jančuška – Gálet 2.

V obojstranne vyrovnanom zápase vyhrali šťastnejší hostia, ktorí rozhodli gólom v druhom polčase. -kör-

Začala aj futbalová III. B trieda

Po zimnej prestávke „roztočili” kolotoč zápasov aj v jarnej časti III. B triedy. Darilo sa Východnej, ktorá vyhral vyhrala s Jakubovanmi 4:0 a L. Ondrej deklasoval Ploštín 5:0. .

V budúcom kole sa o 16. h stretnú: P. Lehota – Lazisko, L. Kokava – L. Ondrej, Ploštín – Východná, L. Trnovec – V. Poruba, Uh. Ves – Dovalovo.

V. Poruba – Uh. Ves 0:2 (0:1)

Góly: M. Zlejší.

Na kvalitnom ihrisku videli diváci dobrý zápas. Hráči hostí využili svoje šance. Hra v strede ihriska bola vyrovnaná. Do kvalitného zápasu zapadla aj rozhodcovská dvojica Smatana – Máthé. -kut-

Východná – Jakubovany 4:0 (1:0)

Góly: Mikuš 2, Gajdoš, Poliak.

Domáci si vypracovali v prvom polčase viac šancí, ale premenili len jednu. V druhom polčase potvrdili víťazstvo troma gólmi. -sta-

L. Ondrej – Ploštín 5:0 (2:0)

Góly: Chlebo 3, Rádi (11 m), T. Uličný.

Hralo sa na ťažkom teréne. Domáci sa ujali vedenia v prvom polčase po rýchlej akcii. Terén neumožňoval kombinačný futbal, ale domáci využili svoje šance a podržal ich aj brankár. -uli-

P. Lehota – L. Kokava 0:3 (0:1)

Góly: Ľubomír Porubän, Libor Porubän, Bella.

Domáci sa snažili o útočný futbal, ale hostia sa predtsavili ako vyspelejší kolektív. Boli počas zápasu lepší a zaslúžene vyhrali. -zor-

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Liptov

Komerčné články

  1. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry
  2. Koniec nálepkovaniu a predsudkom medzi kolegami u tohto predajcu
  3. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček
  4. Ako sa z firmy na výrobu krbov stal líder v robotike?
  5. Dobrovoľníci, prihláste sa na Týždeň dobrovoľníctva
  6. PLANEO otvára v máji 9 predajní. Má to zmysel v dobe digitálu?
  7. Green Corner: zelené bývanie blízko centra s prvou splátkou 10 %
  8. Bývajte v centre Košíc – 18 bytov v boutique residence Huštáky
  1. Jednoduché farebné premeny do bytu aj záhrady
  2. Pokoj, výhľady a dobrá kuchyňa? Vyberáme desať hotelov na Ischii
  3. Zlatý sen vo vzduchu
  4. Sapara a Nagy povzbudzovali malých futbalistov a futbalistky
  5. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry
  6. Pozvánka, ktorá sa neodmieta: oslávte 25 rokov s Kauflandom
  7. Kaufland oslavuje 25 rokov a tvorí pilier slovenskej ekonomiky
  8. Bankroty a miliardové dlhy. Úspešný Trump je ilúzia
  1. Ako sa z firmy na výrobu krbov stal líder v robotike? 8 038
  2. Bývajte v centre Košíc – 18 bytov v boutique residence Huštáky 5 634
  3. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček 5 550
  4. PLANEO otvára v máji 9 predajní. Má to zmysel v dobe digitálu? 5 513
  5. Pokoj, výhľady a dobrá kuchyňa? Vyberáme desať hotelov na Ischii 4 153
  6. Bankroty a miliardové dlhy. Úspešný Trump je ilúzia 2 900
  7. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry 2 850
  8. Slováci posielajú na MS mladíkov. Kedy hrajú a kde ich sledovať? 2 219
  1. Zuza Fialová: Prečo potrebujeme prepísať históriu
  2. Štefan Šturdzík: Igor v Kyjeve.
  3. Viktor Pamula: Tvorí sa nová Európa
  4. Eva Gallova: Pred koncom vojny nemecké velenie vybralo 23 budovy, ktoré zničia v Banskej Bystrici na námestí a priľahlých uliciach
  5. Anton Kaiser: Medzinárodná fotografická výstava
  6. Timotej Opálek: Arcade Fire - Pink Elephant
  7. Eva Bachletová: Pre mamy
  8. Milan Buno: Čo keby ste si vybrali inak? Ako by potom vyzeral váš život? | 7 knižných tipov
  1. Ivan Čáni: 9. máj 2025 – najhanebneší deň v dejinách Slovenska. 38 535
  2. Ivan Mlynár: Odpoveď Michalovi Šimečkovi na otázku, ktorú o Ficovi zrejme nikdy nepoloží 23 963
  3. Radko Mačuha: Šimečka má niečo, čo už Fico nikdy nebude mať? 20 572
  4. Teodor Pasternák: NAY už nie je „naj“ 12 970
  5. Vlado Jakubkovič: Vypískaný mr. Rudo a prezident mieru. 10 915
  6. Rastislav Puchala: Výzva od Ficina prijatá 8 361
  7. Ján Chomík: Liek na nespavosť 8 049
  8. Miroslav Galovič: Marečku, mohol si ostať legendou... (Mikroblog No 20) 6 434
  1. Věra Tepličková: Cesta slovenského Sizyfa do Moskvy alebo Nie je pre cholerika nič horšie, ako nemať možnosť ísť vyššie
  2. Roman Kebísek: Oslobodzujúci efekt Gauguinovej „lekcie maľovania“ na veko drevenej krabice
  3. Anna Brawne: Pridrahý Robert, najlepšia trasa z "Matičky Rusi" by bola cez Bermudy
  4. Marcel Rebro: Fico má strach z Ukrajiny, preto sa klania Putinovi
  5. Radko Mačuha: Fico ide na oslavu začiatku 3 svetovej vojny.
  6. Tupou Ceruzou: Dobre bude
  7. Post Bellum SK: Hlasy pamätníkov: Nedopusťme návrat vojny!
  8. Radko Mačuha: Hanba, uniklo ďalšie video Šimečkovej ženy.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Bude Marek Petruš novou trénerskou náhradou za Ľubomíra Reitera?

Liptovský Mikuláš čaká posledný zápas tejto sezóny.


MFK Ružomberok predbehol Trenčín v boji o baráž. Dostal sa na desiatu priečku, ktorá, zatiaľ, drží Liptákov od baráže.

V stretnutí 9., predposledného kola nadstavbovej časti Niké ligy, skupiny o záchranu, futbalisti MFK Ružomberok vyhrali nad AS Trenčín 1:0. Bol to však infarktový napinák až do naplnenia nadstavenej trojminútovky.


Ján Svrček
Chlapci si prišli na svoje.

Štadión MFK Tatran v Liptovskom Mikuláši sa stal dejiskom žilinského krajského kola najväčšieho školského futbalového turnaja na Slovensku.


Nový pápež Lev XIV.

František by bol s nástupcom spokojný.


1
  1. Zuza Fialová: Prečo potrebujeme prepísať históriu
  2. Štefan Šturdzík: Igor v Kyjeve.
  3. Viktor Pamula: Tvorí sa nová Európa
  4. Eva Gallova: Pred koncom vojny nemecké velenie vybralo 23 budovy, ktoré zničia v Banskej Bystrici na námestí a priľahlých uliciach
  5. Anton Kaiser: Medzinárodná fotografická výstava
  6. Timotej Opálek: Arcade Fire - Pink Elephant
  7. Eva Bachletová: Pre mamy
  8. Milan Buno: Čo keby ste si vybrali inak? Ako by potom vyzeral váš život? | 7 knižných tipov
  1. Ivan Čáni: 9. máj 2025 – najhanebneší deň v dejinách Slovenska. 38 535
  2. Ivan Mlynár: Odpoveď Michalovi Šimečkovi na otázku, ktorú o Ficovi zrejme nikdy nepoloží 23 963
  3. Radko Mačuha: Šimečka má niečo, čo už Fico nikdy nebude mať? 20 572
  4. Teodor Pasternák: NAY už nie je „naj“ 12 970
  5. Vlado Jakubkovič: Vypískaný mr. Rudo a prezident mieru. 10 915
  6. Rastislav Puchala: Výzva od Ficina prijatá 8 361
  7. Ján Chomík: Liek na nespavosť 8 049
  8. Miroslav Galovič: Marečku, mohol si ostať legendou... (Mikroblog No 20) 6 434
  1. Věra Tepličková: Cesta slovenského Sizyfa do Moskvy alebo Nie je pre cholerika nič horšie, ako nemať možnosť ísť vyššie
  2. Roman Kebísek: Oslobodzujúci efekt Gauguinovej „lekcie maľovania“ na veko drevenej krabice
  3. Anna Brawne: Pridrahý Robert, najlepšia trasa z "Matičky Rusi" by bola cez Bermudy
  4. Marcel Rebro: Fico má strach z Ukrajiny, preto sa klania Putinovi
  5. Radko Mačuha: Fico ide na oslavu začiatku 3 svetovej vojny.
  6. Tupou Ceruzou: Dobre bude
  7. Post Bellum SK: Hlasy pamätníkov: Nedopusťme návrat vojny!
  8. Radko Mačuha: Hanba, uniklo ďalšie video Šimečkovej ženy.

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu