Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Ružomberčania zdolali Púchov 3:0

Nezáživný futbal v prvom polčase sem - tam vyvolal

Ružomberok - aj nevôľu medzi uzimenými divákmi. Po prestávke ale bolo všetko inak a ani publikum nešetrilo dlaňami. „Nový Ružomberok“ sa rozbehol a Púchov za chvíľu stratilu prvopolčasovú pôdu pod nohami. Ligový kanonier Števko po určitom streleckom pôste opäť ukázal, v čom je jeho sila a Pospíšil zase potvrdil, že prežíva výnimočné chvíle. Nielen ako opora zadných radov Liptákov, ale i nečakaný strelec. Len mimochodom, Števko a Pospíšil v jarnej časti zhodne zaznamenali po tri góly.

Žofčák: „Až v druhom polčase

sme sa prispôsobili terénu.“

V druhom polčase výrazne ožilo celé ružomberské mužstvo. Domáca stredová formácia úplne vzala opraty stretnutia do svojich rúk a na bránu Matadoru sa valil jeden útok za druhým. Jedným z „motorov“ dobre pracujúcej zálohy bol aj Igor Žofčák. Práve tento reprezentant do 21 rokov

v 55. min „poslal“ Števka do takej šance, v ktorých sa súčasný ligový kanonier nezvykne mýliť a domáci viedli 1:0. „Potiahol som loptu zo strany viac do stredu,“ líčil Žofčák „prípravu“ prvého úderu brankárovi hostí Bernadymu. „Potom som počul, ako Rolo Števko na mňa kričí a pýta si loptu. Nahral som mu a vyšlo to. Tým pádom sme súpera zlomili.“

K dvom rozdielnym ružomberským polčasom Igor poznamenal:

„V prvom súper dobre bránil a my sme nevedeli nájsť recept na ťažký terén. Dosť nám na tom povrchu lopta odskakovala. V druhom už všetko bolo inak. Prispôsobili sme sa „hlbokému“ ihrisku a po prvom góle sa naplno rozbehli. Naopak Púchov za stavu

1:0 akoby prestal hrať. V šatni sme sa cez prestávku burcovali. Vedno sme si povedali, že musíme do súpera ísť. Dať prvý gól a tým ho nahlodať. Presne to aj po zmene strán vyšlo.“

Pospíšil sa na takú

streleckú bilanciu nepamätá

Päť zápasov a tri góly. Taká je jarná strelecká vizitka obrancu MFK Jiřího Pospíšila. „Veru, na niečo také sa nepamätám,“ vraví český futbalista v ružomberských službách, ktorý rozvlnil súperovu sieť v Trenčíne na Slovane a teraz v sobotu v súboji s Púchovom. „Všetko to boli góly viac-menej po štandartných situáciách. Myslím si, že momentálne mám aj trošku šťastie, lenže i to k futbalu patrí.“ Strážcovi púchovskej svätyne Bernadymu Pospíšil „vypálil rybník“ utešenou a nechytateľnou strelou z hranice veľkého vápna. „Môjmu gólu predchádzal rohový kop. Po ňom Latiak hlavičkový súboj a lopta padla až ku mne. Posunúť si ju ešte dopredu, alebo z prvej vypáliť, preblesklo mi v tej chvíli. Bol som sám, mohol som si vybrať. Skúsil som to z prvej a lopta nešla „pánubohu“ do okien, ale skončila v sieti,“ opísal Jirko svoj vydarený strelecký „kúsok“ zo 65. min. Čo sa ale týka prvého polčasu, aj on priznal, že to nebolo ono: „Cez prestávku sme si povedali, že od začiatku na súpera vyletíme. Zámer bol ho zdolať kombinačnou hrou po zemi. Napokon druhý polčas bol asi taký, ako sme si v šatni naplánovali. Po prvom góle z nás všetko spadlo a v našich radoch zavládla herná pohoda.“

Roland Števko dal

o sebe opäť vedieť

Ružomberský útočník Roland Števko sa v sobotu dostal už na kótu 14 gólov, keď dva razy poslal loptu za Bernadyho chrbát. Števko proti Matadoru skóroval po kratšej pauze. V jarnej ouvertúre dal gól Interu, v ďalších troch kolách ale jeho meno medzi strelcami absentovalo. „Hneď po Interi som kvôli štyrom žltým kartám jeden zápas stál,“ poznamenal Roland. „Priznám sa, ďalšie dve stretnutia vonku, v Trnave a na Slovane mi nevyšli, nedokázal som sa dostať do šancí. Dôležitejšie však je, že mužstvo z troch zápasov na súperových ihriskách získalo štyri body. Vôbec mi nevadí, že ja som neskóroval.“ K sobotňajšiemu víťaznému duelu ružomberský zakončovateľ uviedol: „Prvý polčas sa niesol v znamení obojstraného „oťukávania“ sa. Nikto nechcel inkasovať prvý gól, každý si vzadu dával pozor. Často sa takto hrá za stavu 0:0. Všetko „vyriešil“ náš vedúci gól. Potom sa hra otvorila. A keď Jirko Pospíšil pridal druhý, už to bolo úplne fain.“

Ružomberok sa po 23. kole bodovo dotiahlo na lídra Corgoň ligy Duklu Banská Bystrica. Veľa nechýbalo a „vukušičovci“ mohli byť aj na čele. Keby vojaci spod Urpína nevyrovnali v Trnave minútu pred naplnením riadneho hracieho času. Aj tak „ružomberský“ pohľad na ligovú tabuľku je veľmi príjemný. „Z troch bodov máme samozrejme radosť, ale ide sa ďalej. V sobotu nás čaká Žilina. Keď u majstra zabodujeme, bude to ešte veselšie,“ dodal najlepší strelec súťaže.