Štvrtok, 29. júl, 2021 | Meniny má MartaKrížovkyKrížovky

Stolný tenis

Skončila IV. liga v stolnom tenise

Poslednému kolu IV. ligy v stolnom tenise už mnohé družstvá nepripisovali veľkú dôležitosť a v mnohých zápas nastúpili náhradníci. O víťazovi a zostupujúcom už bolo rozhodnuté. Jediný zaujímavejší zápas sa očakával súboj SCP B- Ľubela, kde sa rozhodovalo o treťom mieste. Súboj vyhrali jasne domáci. O konečnom poradí na 5. a 6. mieste rozhodli vzájomné zápasy Ľubele a Černovej B, ktoré oba Černová vyhrala. Podobne o poradí na 8. a 9. mieste. Tento ročník bola IV. liga mimoriadne kvalitná a svoje kvality potvrdili ešte prednedávnom mužstvá III. ligy (okrem Verimexu), ktoré obsadili tri z prvých štyroch miest. Sklamaním je až desiate miesto Liskovej, ktorá patrila dlhé roky medzi najlepšie družstvá IV. ligy.

ŠKST VTJ Ružomberok D - Lisková 10:8

Hostia aj v značne oslabenej zostave dokázali hosťom vzorovať a len tesne prehrali. Svoju dobrú výkonnosť potvrdil domáci Sleziak.

Body – domáci: Sleziak 4, M. Kasanický, Rom, Kupeček po 2, hostia: Janík a E. Šeffer po 3,5, T. Demko a M.Šeffer po 0,5.

Černová B - Bobrovec 10:8

Bobrovec koniec súťaže vypustil a znova dal šancu dvom náhradníkom, čo domáci využili a tesne zvíťazili.

Body – domáci: M. Kmeť, Ondruška, Horský a R. Šulík po 2,5, hostia: Rusina a Kusý po 4, Volaj a M. Trizna 0.

Smreč. Žiar - Demänová 3:15

Domáci sa vzdali osudu a podali nepresvedčivý výkon so súperom, ktorého neraz porazili. Z domácich podal svoj obvyklý výkon Dzúrik, sklamali Kováč s Laučíkom. Hostia sa v stretnutí prejavili ako bojovný a vyrovnaný tím.

Body – domáci: Dzúrik 2, Križian 1, Kováč a Laučík 0, hostia: Jurkovič 4,5, Mažáry, Boča a Košík po 3,5.

L. Sliače – Verimex L. Mikuláš 9:9

ŠKST VTJ Ružomberok E – Hybe 14:4

Hostia v Ružomberku nepotvrdili svoje výkony z posledných kôl a jasne prehrali. Zápas nemal potrebnú dôležitosť, lebo hostia mali už istú záchranu v IV. lige.Body – domáci: F. Tužinský 4,5, Dittrych 4, Hajas 3,5, R. Cibulka 2, hostia: J. Janovčík ml. 2,5, Moravčík 1,5, Marušiak a J. Janočík st. 0.SCP Ružomberok B – Ľubeľa 11:7

Súboj mužstiev, ktoré bojovali o tretie miesto vyznel jasne pre domácich. Domáci vyhrali úvodné štvorhry aj dvojhry. Za stavu 10:3, dostali v oboch družstvách šancu aj náhradníci, za domácich hráč D mužstva Maslo. Hostia až v závere skorigovali výsledok. Z domácich potvrdil svoju formu Hulej, ktorý bol najlepším hráčom stretnutia, hosťom citeľne chýbal B.Kubík.

Body - domáci: Hulej 3,5 (striedal Maslo 0/1), Drapáč a Šošovec po 2,5, Hatala 1,5 hostia: Kandera , Rojček a Oravec po 2, Zubaj 0 (striedal Š. Oravec 1/ 1).

-mš-

Prvá prehra Ľubochne v súťaži

V 23. kole V. ligy okr. Ružomberok sa je jednoznačne udalosťou kola stala prvá prehra Ľubochne v súťaži. Odkedy začal hrať za Liskovú B Klačko, mužstvo výrazne zlepšilo svoju výkonnosť. Zlepšenú výkonnosť potvrdzuje aj Ludrová B, zvíťazila nad ŠKST Ružomberk F a Turík, ktorý hladko zdolal SCP D. V závere súťaže može byť zaujímavý boj o 3. až 7. miesto, lebo bodové rozdiely medzi mužstvami sú minimálne. V budúcom kole sa očakáva súboj druhej Ludrovej A s tretím SCP C.

V 24. kole sa 3. 4. stretnú: Ludrová B – Lisková B, Ľubochňa – Turík, SCP Rbk D – B. Potok, Bešeňová – L. Sliače B, Likavka B – Likavka A, Ludrová A - SCP Rbk C, ŠKST VTJ Rbk F – Komjatná.

Likavka A – Ludrová A 6:12

Domácim opäť chýbal jeden hráč základnej zostavy - Tkáč. Ale aj tak potrápili favorita, keď v polovici stretnutia bol stav len 4:5, ale potom hostia vyhrali 5 zápasov za sebou. Z hostí kvalitne zahrali tradičné opory Bebjak so Slimákom. Body – domáci: Haluška a Roško po 2,5, Mil. Lupták 1, Bažík 0, hostia: Bebjak a Slimák 4,5, Švoš 2, Močáry 1.

L. Sliače B – Likavka B 15:3

Od samého začiatku bolo o výsledku zápasu rozhodnuté a domáci nedali hosťom žiadnu šancu. Body – domáci: Antol, a Mihulec po 4,5, Hlavatý 3,5, Jacko 2 (striedal Bartík 0/2), hostia: Miro Lupták 2, Krpelan a Bartánus 1, Ľ. Lupták 0.

Turík - SCP Ružomberok D 15:3

Domáci prekvapili a hosťom nedali žiadnu šancu. Z domácich okrem tradičnej opory Božeka naplno zabodoval aj Murín, z hostí sa lepší výkon čakal od Huleja st. Body – domáci: Murín a Božek po 4,5, Kačalka 3,5, J. Krakovský 2,5, hostia: Hulej st., Maslo, Maga po 1, Michalík 0.

Biely Potok – Bešeňová 13:5

Domáci mali raketový nástup. Hráči Bešeňovej znížili na prijateľný výsledok štvorbodovou šnúrou, ktorú dosiahli za stavu 12:1. Body – domáci: F. Milan 4,5, Droppa 3,5, J. Veselovský 1,5, A. Kendera 3,5/0 ( striedal T. Kendera 0/1 ), hostia: D. Grenčík 2, I. Jacko, P. Baran a J. Grenčík po 1.

ŠKST VTJ Ružomberok F – Ludrová B 7:11

Hostia potvrdili zlepšenú výkonnosť z posledných kôl a proti nepríjemnému súperovi zvíťazili. Z domácich nikto nepodal oslnivý výkon, z družstva hostí výborný výkon podal L. Milan.

Body - domáci: B. Kasanický a P.Kmeť po 2,5, Čabák 2, Uličný 0, hostia: L. Milan 4, J.Cibulka 3,5, P. Milan 3, Kaman 1 (striedal Dutka 0).

Lisková B – Ľubochňa 11:7

Výborný zápas, v ktorom o víťazstve domácich rozhodol skvele hrajúci Nemček, naopak v domácom tíme sa nedarilo Karníkovi. U hostí tradičné opory Okál s Chylom spravili len tri body, čo na víťazstvo nemohlo stačiť.

Body – domáci: Klačko 4,5, Nemček 4, Tomčík 1, (striedal Demko 2/1) hostia: Vl. Olos 2,5, Okál 2, Chyla 1, Voj. Olos ml. 1.

SCP Ružomberok C – Komjatná 18:0

Snaživí hostia nemohli na skúsených domácich stačiť. Hostia zbierajú skúsenosti a pri troche šťastia mohli 2 zápasy vyhrať. Potešil výkon Mateja Kováčika. Body – domáci: M. Švento, Gašparovič, Mišura, Paulo po 4,5, hostia: V. Kováčik, M. Kováčik, Cibulka, Babic 0. -mš-

Víťazom V. ligy Jamník A

Posledné kolo V. ligy v stolnom tenise neprinieslo žiadne prekvapenie. O víťazovi bolo už rozhodnuté a poslednému L. Petru sa nepodarilo ani v poslednom kole zvíťaziť a tak absolvoval tento súťažný ročník bez víťazstva. Bobrovec B a Váhostav, ktorí bojovali o tretiu priečku od konca svorne prehrali na stoloch svojich súperov a tak sa poradie v tabuľke nemenilo. Potešitelný je nárast výkonnosti mladých hráčov, ktorí dostali v tejto sezóne príležitosť – L. Budvesela z Ľubele C a V. Stankovianskeho v Iľanove A.

Jamník B – L. Peter 16:2

Domáci nastúpili k stretnutiu menej koncentrovaný a po štvorhrách prehrávali 0:2. Potom sa prejavil rozdiel vo výkonnosti hráčov mužstiev z opačných koncov tabuľky a do konca stretnutia už nedovolili hosťom získať ani bod. Body - domáci: Haluška ml., Kovács a Pavkovček po 4, Dzuriak 2/0 (striedal Veselovský 2/0), hostia: Drugaj, Kubica, Lojdl, Volf po 0,5.

Iľanovo A – SOU L. Mikuláš 16:2

Jednoznačná záležitosť domáceho mužstva, ktoré prevýšilo hostí po všetkých stránkach. O svojom talente presvedčil domáci Stankoviansky, ktorý jednoznačne zdolal hosťujúceho Vrábela, ktorému však toto stretnutie vôbec nevyšlo. Body domáci: Demenčík a Šuna po 4,5, Žiaran 3, Gejdoš 2/0 (striedal Stankoviansky 2/0), hostia: Bubelíny 1, Vrábel a Janovčík po 0,5, J. Kalinay 0.

Ľubeľa B – L. Porúbka A 9:9

Hosťom sa podarilo uhrať nerozhodný výsledok najmä vďaka tomu, že domáci dali príležitosť náhradníkom. Body - domáci: Oško 3,5, Švec 3, Oravec 2,5/0 (striedal Gejdoš 0/2), Ľ. Kubík 0, hostia: Kočtúch a M. Beňo po 2,5, J. Beňo a Kováč po 2.

Z. Poruba A – Bobrovec B 10:8

Domáci po vyhraných štvorhrách viedli už 6:2, potom však zvoľnili a prehrali tri zápasy 2:3 a tak o víťazstve domácich rozhodla až posledná dvojhra, v ktorej Kostend vyhral nad A. Kusým 3.0. Body domáci: Kostend 4,5, Betcher 3,5, Lehotský 1,5, Čupka 0,5, hostia: Rak 3, A. Kusý a Lisý po 2, R. Kusý 1.

Jamník A – Ľubeľa C 12:6

Domáci skúsený kolektív zaslúžene triumfoval nad ambicióznym mužstvom hostí, z ktorých príjemne prekvapil najmladší hráč Budvesel. Body - domáci: Fajmon a Slivka po 4, Vyšňan 3, Haluška st. 0/2 (striedal Berník 1/1), hostia: Budvesel 2,5, D. Hrnčiar a J. Urban po 1,5, M. Hrnčiar 0,5.

N. Boca A – Váhostav 13:5

Domáci vzhrali obe štvorhry a kontrolovali vývoj stretnutia, jasne viedli a hosťom nedali príležitosť otočiť jeho vývoj. Výkonom prekvapil Láni, ktorý získal plný počet bodov. Body - domáci: Láni 4,5, Mäsiar 3,5, Tréger 2,5, Piovarči 0,5/2 (striedal Švanda 2/0), hostia: Bella a Bether po 2, Cupra 1, Choma 0. -kn-

Ondrašová suverénnym víťazom

Posledné kolo VI. ligy v stolnom tenise, v ktorom už prakticky o nič nešlo, sa nieslo v príležitostiach pre hráčov, ktorí stabilne v súťaži nehrali. Šancu získať „prvenstvo“ v druhej skupine a nečakanú stratu bodu N. Boce B na stoloch druhej rezervy Hýb v súboji o 9. miesto nevyužili hráči Iľanova C, ktorí prehrali na stoloch rezervy Z. Poruby. Tá potvrdila, že disponuje nesporne silnejším kádrom ako nastupovala k zápasom, veď v nadstavbovej časti prehrala len s mužstvami, ktoré skončili v tabuľke za ňou. Ondrašová potvrdila svoju suverenitu a jasne zvíťazila nad Swedwoodom, ktorý touto prehrou prišiel o tretiu priečku v tabuľke, na ktorú postúpili vďaka remíze v Iľanove hráči P. Ľupče.

Dúbrava – SOU L. Mikuláš B 7:11

Hostia vyhrali obe úvodné štvorhry, ujali sa vedenia 0:3, domáci ešte znížili na 4:5, ale potom sa hostia ujali vedenia 5:10 a o ich víťazstve bolo rozhodnuté. Predstavili sa ako vyrovnanejší kolektív a zaslúžene slávili úspech nad nekompletným mužstvom domácich. Body - domáci: Nemec 4, Štrba 2, Švec 1, Pustaj 0, hostia: Mičuda 3,5/0 (striedal Držík 0/1), Vlha 3, Krajči 2,5, Zvolenský 1,5, K. Kalinay 0,5 (hral len štvorhru).

Iľanovo B – P. Ľupča A 9:9

Vyrovnané stretnutie sa nakoniec spravodlivo skončilo deľbou bodov, s ktorou boli nakoniec spokojné obe mužstvá. Body domáci: Havel 3,5, V. Šlauka 2,5, Wosiňski 2, J. Kubo 0/2 (striedal Martiak 1/1), hostia: Noge 3,5, Kohút 2,5, Sokol 2, V. Hán 0/3 (striedal Bella 1/0).

Smrečany-Žiar B – Hybe B 7:11

Domácim pre nemoc nenastúpili hráči základnej zostavy a tak hostia aj po prehratých štvorhrách úplne bezpečne zvíťazili, aj keď nehrali s plným nasadením. Body - domáci: Širica 2,5, Jančo, Mlynarčík a Moravčík po 1,5, hostia: Janovčík st. 4, Farbák st. a Marušiak st. po 3, Mičev 1.

Swedwood – Ondrašová 5:13

Hostia potvrdili svoju suverenitu v súťaži a domácim sa podarilo urhať prijateľnú prehru vďaka striedaniu v mužstve hostí. Body - domáci: Javorek 2, Balco, Mišota a Orolím po 1, hostia: Zúbek 4,5, J. Ráchel a M. Ráchel po 3,5, M. Hán 1,5/0 (striedal Droppa 0/3).

P. Ľupča B – Ľubeľa D 10:8

Domáci podali bojovný výkon a vo vyrovnanom stretnutí o ich najtesnejšom víťazstve rozhodli vyhrané štvorhry v úvode. Body - domáci: M. Procházka 3,5, Adamčiak 2,5, Buriak 2, Balažec 1,5/2 (striedal Polóny 0,5/1), hostia: Cabala 3, D. Urban a Gejdoš po 2, Vrbenský 1.

L. Porúbka B – L. Ján B 8:10

Aj keď domáci bojovali, na skúsenejší a vyrovnanejší kolektív hostí nestačili a tesné víťazstvo hostí spravodlivo vyjadruje pomer síl mužstiev v stretnutí. Body - domáci: Šikulaj 4,5, R. Sklenár 1, Capko 1/1 (striedal Voštiar 1/1), M. Sklenár 0,5, hostia: Kompiš 3,5, Čurný st. 3, Čurný ml. 2,5, Sabovčík 1.

Z. Poruba C – Iľanovo B 10:8

Domáci mali vývoj stretnutia pod kontrolou, viedli 5:2 a 9:5 a tak hostia v závere len upravili výsledok. Domácim uľahčil stretnutie hosťujúci Droppa, ktorý sa po prvom prehratom zápase nechal vystriedať Beťkom. Body - domáci: Ronec 3, Bukas 2,5/1 (striedal Kamien ml. 0/1) , Brtáň a Palaj po 2, Kamien st,. 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Stankoviansky 4,5, D. Kubo 2, Droppa 0/1 ( striedal Beťko 1/2), Ostrovský 0,5.

Hybe C – N. Boca B 9:9

Domáci využili skutočnosť, že hostia dali príležitosť hráčom z lavičky a získali cennú remízu, no boli blízko víťazstva, ale zdravotne indisponovaný Jakubovič ml., ktorý je z mužstva domácich najúspešnejším hráčom v tejto sezóne, v tomto stretnutí nebodoval. Body - domáci: Farbák ml., Marušiak ml. a Suran po 3, Jakubovič ml. 0, hostia: Šak 3,5, Risík 2, Madej a L. Tréger po 1.-kn-

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky
 2. Work-life balance: Technológie pre život v rovnováhe
 3. Jeden deň na Bratislavu nestačí
 4. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké?
 5. Čítajte SME.sk odomknuté a bez reklamy
 6. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach?
 7. Lenivý brunch s Muchom
 8. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 9. Sudoku na leto: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani cez prázdniny
 10. VÚB banka ešte viac posilní leasingové služby
 1. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 2. Work-life balance: Technológie pre život v rovnováhe
 3. Jeden deň na Bratislavu nestačí
 4. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 5. Do portfólia Proxenty pribudol projekt na Šancovej
 6. 60 rokov tradície s ekologickým srdcom a modernou víziou
 7. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké?
 8. Keď ekológia spája
 9. Wüstenrot predstavuje novú stratégiu pre slovenský trh
 10. Na zmenu zdravotnej poisťovne vám po novom stačia 3 minúty
 1. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 11 360
 2. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 5 136
 3. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 3 411
 4. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom 3 301
 5. Od Česka až po Jadran 3 189
 6. Najzelenšie nákupné centrum na Slovensku otvorí druhú etapu 3 125
 7. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti 3 020
 8. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach? 2 801
 9. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci 2 778
 10. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky 2 312
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Aké je športové zázemie v zahraničí a na Slovensku? Aj o tom sme sa rozprávali s futbalovým odborníkom a bývalým hráčom Stanom Angelovičom.


19 h
Detský tábor.

Prímestské tábory v Liptovskom Mikuláši toto leto navštívi 400 detí, ich obsadenosť je stopercentne naplnená.


TASR 18 h
Futbalisti Prosieka

Najväčšie problémy pred začiatkom súťaže hlásia z Demänovej. Majú málo hráčov.


a 1 ďalší 20 h
Dúbrava v zelenom, Ludrová (ilustračná foto)

V VI. futbalovej lige kluby dúfajú, že sa súťaž podarí dohrať a že sa nebude opakovať scenár z minulej sezóny. Po ostatné dve sezóny dominovali hráči Liptovského Jána, ktorí však postúpiť nechceli.


a 1 ďalší 27. júl

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Šelma ležala neďaleko kontajnera.


a 1 ďalší 21 h

K machináciám malo prísť v súvislosti s výstavbou parkovacích domov.


28. júl

Pre havarijný stav bola zatvorená takmer desať rokov. Stala sa rajom pre asociálov a vandalov.


15 h

Rušňovodič bol podrobený dychovej skúške na alkohol, výsledok bol negatívny.


TASR 28. júl

Už ste čítali?