Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Stolný tenis

Skončila IV. liga v stolnom tenise

Poslednému kolu IV. ligy v stolnom tenise už mnohé družstvá nepripisovali veľkú dôležitosť a v mnohých zápas nastúpili náhradníci. O víťazovi a zostupujúcom už bolo rozhodnuté. Jediný zaujímavejší zápas sa očakával súboj SCP B- Ľubela, kde sa rozhodovalo o treťom mieste. Súboj vyhrali jasne domáci. O konečnom poradí na 5. a 6. mieste rozhodli vzájomné zápasy Ľubele a Černovej B, ktoré oba Černová vyhrala. Podobne o poradí na 8. a 9. mieste. Tento ročník bola IV. liga mimoriadne kvalitná a svoje kvality potvrdili ešte prednedávnom mužstvá III. ligy (okrem Verimexu), ktoré obsadili tri z prvých štyroch miest. Sklamaním je až desiate miesto Liskovej, ktorá patrila dlhé roky medzi najlepšie družstvá IV. ligy.

ŠKST VTJ Ružomberok D - Lisková 10:8

Hostia aj v značne oslabenej zostave dokázali hosťom vzorovať a len tesne prehrali. Svoju dobrú výkonnosť potvrdil domáci Sleziak.

Body – domáci: Sleziak 4, M. Kasanický, Rom, Kupeček po 2, hostia: Janík a E. Šeffer po 3,5, T. Demko a M.Šeffer po 0,5.

Černová B - Bobrovec 10:8

Bobrovec koniec súťaže vypustil a znova dal šancu dvom náhradníkom, čo domáci využili a tesne zvíťazili.

Body – domáci: M. Kmeť, Ondruška, Horský a R. Šulík po 2,5, hostia: Rusina a Kusý po 4, Volaj a M. Trizna 0.

Smreč. Žiar - Demänová 3:15

Domáci sa vzdali osudu a podali nepresvedčivý výkon so súperom, ktorého neraz porazili. Z domácich podal svoj obvyklý výkon Dzúrik, sklamali Kováč s Laučíkom. Hostia sa v stretnutí prejavili ako bojovný a vyrovnaný tím.

Body – domáci: Dzúrik 2, Križian 1, Kováč a Laučík 0, hostia: Jurkovič 4,5, Mažáry, Boča a Košík po 3,5.

L. Sliače – Verimex L. Mikuláš 9:9

ŠKST VTJ Ružomberok E – Hybe 14:4

Hostia v Ružomberku nepotvrdili svoje výkony z posledných kôl a jasne prehrali. Zápas nemal potrebnú dôležitosť, lebo hostia mali už istú záchranu v IV. lige.Body – domáci: F. Tužinský 4,5, Dittrych 4, Hajas 3,5, R. Cibulka 2, hostia: J. Janovčík ml. 2,5, Moravčík 1,5, Marušiak a J. Janočík st. 0.SCP Ružomberok B – Ľubeľa 11:7

Súboj mužstiev, ktoré bojovali o tretie miesto vyznel jasne pre domácich. Domáci vyhrali úvodné štvorhry aj dvojhry. Za stavu 10:3, dostali v oboch družstvách šancu aj náhradníci, za domácich hráč D mužstva Maslo. Hostia až v závere skorigovali výsledok. Z domácich potvrdil svoju formu Hulej, ktorý bol najlepším hráčom stretnutia, hosťom citeľne chýbal B.Kubík.

Body - domáci: Hulej 3,5 (striedal Maslo 0/1), Drapáč a Šošovec po 2,5, Hatala 1,5 hostia: Kandera , Rojček a Oravec po 2, Zubaj 0 (striedal Š. Oravec 1/ 1).

-mš-

Prvá prehra Ľubochne v súťaži

V 23. kole V. ligy okr. Ružomberok sa je jednoznačne udalosťou kola stala prvá prehra Ľubochne v súťaži. Odkedy začal hrať za Liskovú B Klačko, mužstvo výrazne zlepšilo svoju výkonnosť. Zlepšenú výkonnosť potvrdzuje aj Ludrová B, zvíťazila nad ŠKST Ružomberk F a Turík, ktorý hladko zdolal SCP D. V závere súťaže može byť zaujímavý boj o 3. až 7. miesto, lebo bodové rozdiely medzi mužstvami sú minimálne. V budúcom kole sa očakáva súboj druhej Ludrovej A s tretím SCP C.

V 24. kole sa 3. 4. stretnú: Ludrová B – Lisková B, Ľubochňa – Turík, SCP Rbk D – B. Potok, Bešeňová – L. Sliače B, Likavka B – Likavka A, Ludrová A - SCP Rbk C, ŠKST VTJ Rbk F – Komjatná.

Likavka A – Ludrová A 6:12

Domácim opäť chýbal jeden hráč základnej zostavy - Tkáč. Ale aj tak potrápili favorita, keď v polovici stretnutia bol stav len 4:5, ale potom hostia vyhrali 5 zápasov za sebou. Z hostí kvalitne zahrali tradičné opory Bebjak so Slimákom. Body – domáci: Haluška a Roško po 2,5, Mil. Lupták 1, Bažík 0, hostia: Bebjak a Slimák 4,5, Švoš 2, Močáry 1.

L. Sliače B – Likavka B 15:3

Od samého začiatku bolo o výsledku zápasu rozhodnuté a domáci nedali hosťom žiadnu šancu. Body – domáci: Antol, a Mihulec po 4,5, Hlavatý 3,5, Jacko 2 (striedal Bartík 0/2), hostia: Miro Lupták 2, Krpelan a Bartánus 1, Ľ. Lupták 0.

Turík - SCP Ružomberok D 15:3

Domáci prekvapili a hosťom nedali žiadnu šancu. Z domácich okrem tradičnej opory Božeka naplno zabodoval aj Murín, z hostí sa lepší výkon čakal od Huleja st. Body – domáci: Murín a Božek po 4,5, Kačalka 3,5, J. Krakovský 2,5, hostia: Hulej st., Maslo, Maga po 1, Michalík 0.

Biely Potok – Bešeňová 13:5

Domáci mali raketový nástup. Hráči Bešeňovej znížili na prijateľný výsledok štvorbodovou šnúrou, ktorú dosiahli za stavu 12:1. Body – domáci: F. Milan 4,5, Droppa 3,5, J. Veselovský 1,5, A. Kendera 3,5/0 ( striedal T. Kendera 0/1 ), hostia: D. Grenčík 2, I. Jacko, P. Baran a J. Grenčík po 1.

ŠKST VTJ Ružomberok F – Ludrová B 7:11

Hostia potvrdili zlepšenú výkonnosť z posledných kôl a proti nepríjemnému súperovi zvíťazili. Z domácich nikto nepodal oslnivý výkon, z družstva hostí výborný výkon podal L. Milan.

Body - domáci: B. Kasanický a P.Kmeť po 2,5, Čabák 2, Uličný 0, hostia: L. Milan 4, J.Cibulka 3,5, P. Milan 3, Kaman 1 (striedal Dutka 0).

Lisková B – Ľubochňa 11:7

Výborný zápas, v ktorom o víťazstve domácich rozhodol skvele hrajúci Nemček, naopak v domácom tíme sa nedarilo Karníkovi. U hostí tradičné opory Okál s Chylom spravili len tri body, čo na víťazstvo nemohlo stačiť.

Body – domáci: Klačko 4,5, Nemček 4, Tomčík 1, (striedal Demko 2/1) hostia: Vl. Olos 2,5, Okál 2, Chyla 1, Voj. Olos ml. 1.

SCP Ružomberok C – Komjatná 18:0

Snaživí hostia nemohli na skúsených domácich stačiť. Hostia zbierajú skúsenosti a pri troche šťastia mohli 2 zápasy vyhrať. Potešil výkon Mateja Kováčika. Body – domáci: M. Švento, Gašparovič, Mišura, Paulo po 4,5, hostia: V. Kováčik, M. Kováčik, Cibulka, Babic 0. -mš-

Víťazom V. ligy Jamník A

Posledné kolo V. ligy v stolnom tenise neprinieslo žiadne prekvapenie. O víťazovi bolo už rozhodnuté a poslednému L. Petru sa nepodarilo ani v poslednom kole zvíťaziť a tak absolvoval tento súťažný ročník bez víťazstva. Bobrovec B a Váhostav, ktorí bojovali o tretiu priečku od konca svorne prehrali na stoloch svojich súperov a tak sa poradie v tabuľke nemenilo. Potešitelný je nárast výkonnosti mladých hráčov, ktorí dostali v tejto sezóne príležitosť – L. Budvesela z Ľubele C a V. Stankovianskeho v Iľanove A.

Jamník B – L. Peter 16:2

Domáci nastúpili k stretnutiu menej koncentrovaný a po štvorhrách prehrávali 0:2. Potom sa prejavil rozdiel vo výkonnosti hráčov mužstiev z opačných koncov tabuľky a do konca stretnutia už nedovolili hosťom získať ani bod. Body - domáci: Haluška ml., Kovács a Pavkovček po 4, Dzuriak 2/0 (striedal Veselovský 2/0), hostia: Drugaj, Kubica, Lojdl, Volf po 0,5.

Iľanovo A – SOU L. Mikuláš 16:2

Jednoznačná záležitosť domáceho mužstva, ktoré prevýšilo hostí po všetkých stránkach. O svojom talente presvedčil domáci Stankoviansky, ktorý jednoznačne zdolal hosťujúceho Vrábela, ktorému však toto stretnutie vôbec nevyšlo. Body domáci: Demenčík a Šuna po 4,5, Žiaran 3, Gejdoš 2/0 (striedal Stankoviansky 2/0), hostia: Bubelíny 1, Vrábel a Janovčík po 0,5, J. Kalinay 0.

Ľubeľa B – L. Porúbka A 9:9

Hosťom sa podarilo uhrať nerozhodný výsledok najmä vďaka tomu, že domáci dali príležitosť náhradníkom. Body - domáci: Oško 3,5, Švec 3, Oravec 2,5/0 (striedal Gejdoš 0/2), Ľ. Kubík 0, hostia: Kočtúch a M. Beňo po 2,5, J. Beňo a Kováč po 2.

Z. Poruba A – Bobrovec B 10:8

Domáci po vyhraných štvorhrách viedli už 6:2, potom však zvoľnili a prehrali tri zápasy 2:3 a tak o víťazstve domácich rozhodla až posledná dvojhra, v ktorej Kostend vyhral nad A. Kusým 3.0. Body domáci: Kostend 4,5, Betcher 3,5, Lehotský 1,5, Čupka 0,5, hostia: Rak 3, A. Kusý a Lisý po 2, R. Kusý 1.

Jamník A – Ľubeľa C 12:6

Domáci skúsený kolektív zaslúžene triumfoval nad ambicióznym mužstvom hostí, z ktorých príjemne prekvapil najmladší hráč Budvesel. Body - domáci: Fajmon a Slivka po 4, Vyšňan 3, Haluška st. 0/2 (striedal Berník 1/1), hostia: Budvesel 2,5, D. Hrnčiar a J. Urban po 1,5, M. Hrnčiar 0,5.

N. Boca A – Váhostav 13:5

Domáci vzhrali obe štvorhry a kontrolovali vývoj stretnutia, jasne viedli a hosťom nedali príležitosť otočiť jeho vývoj. Výkonom prekvapil Láni, ktorý získal plný počet bodov. Body - domáci: Láni 4,5, Mäsiar 3,5, Tréger 2,5, Piovarči 0,5/2 (striedal Švanda 2/0), hostia: Bella a Bether po 2, Cupra 1, Choma 0. -kn-

Ondrašová suverénnym víťazom

Posledné kolo VI. ligy v stolnom tenise, v ktorom už prakticky o nič nešlo, sa nieslo v príležitostiach pre hráčov, ktorí stabilne v súťaži nehrali. Šancu získať „prvenstvo“ v druhej skupine a nečakanú stratu bodu N. Boce B na stoloch druhej rezervy Hýb v súboji o 9. miesto nevyužili hráči Iľanova C, ktorí prehrali na stoloch rezervy Z. Poruby. Tá potvrdila, že disponuje nesporne silnejším kádrom ako nastupovala k zápasom, veď v nadstavbovej časti prehrala len s mužstvami, ktoré skončili v tabuľke za ňou. Ondrašová potvrdila svoju suverenitu a jasne zvíťazila nad Swedwoodom, ktorý touto prehrou prišiel o tretiu priečku v tabuľke, na ktorú postúpili vďaka remíze v Iľanove hráči P. Ľupče.

Dúbrava – SOU L. Mikuláš B 7:11

Hostia vyhrali obe úvodné štvorhry, ujali sa vedenia 0:3, domáci ešte znížili na 4:5, ale potom sa hostia ujali vedenia 5:10 a o ich víťazstve bolo rozhodnuté. Predstavili sa ako vyrovnanejší kolektív a zaslúžene slávili úspech nad nekompletným mužstvom domácich. Body - domáci: Nemec 4, Štrba 2, Švec 1, Pustaj 0, hostia: Mičuda 3,5/0 (striedal Držík 0/1), Vlha 3, Krajči 2,5, Zvolenský 1,5, K. Kalinay 0,5 (hral len štvorhru).

Iľanovo B – P. Ľupča A 9:9

Vyrovnané stretnutie sa nakoniec spravodlivo skončilo deľbou bodov, s ktorou boli nakoniec spokojné obe mužstvá. Body domáci: Havel 3,5, V. Šlauka 2,5, Wosiňski 2, J. Kubo 0/2 (striedal Martiak 1/1), hostia: Noge 3,5, Kohút 2,5, Sokol 2, V. Hán 0/3 (striedal Bella 1/0).

Smrečany-Žiar B – Hybe B 7:11

Domácim pre nemoc nenastúpili hráči základnej zostavy a tak hostia aj po prehratých štvorhrách úplne bezpečne zvíťazili, aj keď nehrali s plným nasadením. Body - domáci: Širica 2,5, Jančo, Mlynarčík a Moravčík po 1,5, hostia: Janovčík st. 4, Farbák st. a Marušiak st. po 3, Mičev 1.

Swedwood – Ondrašová 5:13

Hostia potvrdili svoju suverenitu v súťaži a domácim sa podarilo urhať prijateľnú prehru vďaka striedaniu v mužstve hostí. Body - domáci: Javorek 2, Balco, Mišota a Orolím po 1, hostia: Zúbek 4,5, J. Ráchel a M. Ráchel po 3,5, M. Hán 1,5/0 (striedal Droppa 0/3).

P. Ľupča B – Ľubeľa D 10:8

Domáci podali bojovný výkon a vo vyrovnanom stretnutí o ich najtesnejšom víťazstve rozhodli vyhrané štvorhry v úvode. Body - domáci: M. Procházka 3,5, Adamčiak 2,5, Buriak 2, Balažec 1,5/2 (striedal Polóny 0,5/1), hostia: Cabala 3, D. Urban a Gejdoš po 2, Vrbenský 1.

L. Porúbka B – L. Ján B 8:10

Aj keď domáci bojovali, na skúsenejší a vyrovnanejší kolektív hostí nestačili a tesné víťazstvo hostí spravodlivo vyjadruje pomer síl mužstiev v stretnutí. Body - domáci: Šikulaj 4,5, R. Sklenár 1, Capko 1/1 (striedal Voštiar 1/1), M. Sklenár 0,5, hostia: Kompiš 3,5, Čurný st. 3, Čurný ml. 2,5, Sabovčík 1.

Z. Poruba C – Iľanovo B 10:8

Domáci mali vývoj stretnutia pod kontrolou, viedli 5:2 a 9:5 a tak hostia v závere len upravili výsledok. Domácim uľahčil stretnutie hosťujúci Droppa, ktorý sa po prvom prehratom zápase nechal vystriedať Beťkom. Body - domáci: Ronec 3, Bukas 2,5/1 (striedal Kamien ml. 0/1) , Brtáň a Palaj po 2, Kamien st,. 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Stankoviansky 4,5, D. Kubo 2, Droppa 0/1 ( striedal Beťko 1/2), Ostrovský 0,5.

Hybe C – N. Boca B 9:9

Domáci využili skutočnosť, že hostia dali príležitosť hráčom z lavičky a získali cennú remízu, no boli blízko víťazstva, ale zdravotne indisponovaný Jakubovič ml., ktorý je z mužstva domácich najúspešnejším hráčom v tejto sezóne, v tomto stretnutí nebodoval. Body - domáci: Farbák ml., Marušiak ml. a Suran po 3, Jakubovič ml. 0, hostia: Šak 3,5, Risík 2, Madej a L. Tréger po 1.-kn-

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vitajte v postapokalyptickom svete
 2. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 3. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 4. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 5. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 6. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 7. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 8. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 9. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 3. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 4. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
 5. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 6. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
 7. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 8. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 9. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 10. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 17 251
 2. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 14 848
 3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 13 036
 4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 022
 5. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 11 883
 6. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 11 023
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 445
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 701
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 602
 10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 570
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Energetici do ochrany vtáctva v Liptovskej Teplej investovali 30-tisíc eur

Na úseku dlhom 1,3 kilometra ošetrili 14 stĺpov a splnili tak požiadavku štátnych ochranárov.

Zemiaky vyrástli kvalitné, už sú aj pod strechou

S množstvom aj kvalitou zemiakov sú v tomto roku spokojní.

Triedenie zemiakov v Smrečanoch.
Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

Akcia platí pre nových aj existujúcich predplatiteľov, ktorí si ho predĺžia.

Táto akcia platí len 24 hodín a nebude sa opakovať.

TMR zatvára strediská Jasná a Vysoké Tatry

V prípade priaznivého vývoja situácie na Slovensku by mohli znova otvoriť 6. novembra.

V jeseni využívajú návštevníci najmä lanovku na Chopok.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Na Liptove pribudol v piatok dosiaľ najvyšší počet infikovaných

Situácia sa začína zhoršovať už aj v okrese Ružomberok.

TMR zatvára strediská Jasná a Vysoké Tatry

V prípade priaznivého vývoja situácie na Slovensku by mohli znova otvoriť 6. novembra.

Ľudia stoja v radoch pred odbernými miestami

Odberové miestnosti sa otvorili o ôsmej hodine ráno.

Už ste čítali?