Sobota, 1. október, 2022 | Meniny má Arnold

Stolný tenis

Skončila IV. liga v stolnom tenise

Poslednému kolu IV. ligy v stolnom tenise už mnohé družstvá nepripisovali veľkú dôležitosť a v mnohých zápas nastúpili náhradníci. O víťazovi a zostupujúcom už bolo rozhodnuté. Jediný zaujímavejší zápas sa očakával súboj SCP B- Ľubela, kde sa rozhodovalo o treťom mieste. Súboj vyhrali jasne domáci. O konečnom poradí na 5. a 6. mieste rozhodli vzájomné zápasy Ľubele a Černovej B, ktoré oba Černová vyhrala. Podobne o poradí na 8. a 9. mieste. Tento ročník bola IV. liga mimoriadne kvalitná a svoje kvality potvrdili ešte prednedávnom mužstvá III. ligy (okrem Verimexu), ktoré obsadili tri z prvých štyroch miest. Sklamaním je až desiate miesto Liskovej, ktorá patrila dlhé roky medzi najlepšie družstvá IV. ligy.

ŠKST VTJ Ružomberok D - Lisková 10:8

Hostia aj v značne oslabenej zostave dokázali hosťom vzorovať a len tesne prehrali. Svoju dobrú výkonnosť potvrdil domáci Sleziak.

Body – domáci: Sleziak 4, M. Kasanický, Rom, Kupeček po 2, hostia: Janík a E. Šeffer po 3,5, T. Demko a M.Šeffer po 0,5.

Černová B - Bobrovec 10:8

Bobrovec koniec súťaže vypustil a znova dal šancu dvom náhradníkom, čo domáci využili a tesne zvíťazili.

Body – domáci: M. Kmeť, Ondruška, Horský a R. Šulík po 2,5, hostia: Rusina a Kusý po 4, Volaj a M. Trizna 0.

Smreč. Žiar - Demänová 3:15

Domáci sa vzdali osudu a podali nepresvedčivý výkon so súperom, ktorého neraz porazili. Z domácich podal svoj obvyklý výkon Dzúrik, sklamali Kováč s Laučíkom. Hostia sa v stretnutí prejavili ako bojovný a vyrovnaný tím.

Body – domáci: Dzúrik 2, Križian 1, Kováč a Laučík 0, hostia: Jurkovič 4,5, Mažáry, Boča a Košík po 3,5.

L. Sliače – Verimex L. Mikuláš 9:9

ŠKST VTJ Ružomberok E – Hybe 14:4

Hostia v Ružomberku nepotvrdili svoje výkony z posledných kôl a jasne prehrali. Zápas nemal potrebnú dôležitosť, lebo hostia mali už istú záchranu v IV. lige.Body – domáci: F. Tužinský 4,5, Dittrych 4, Hajas 3,5, R. Cibulka 2, hostia: J. Janovčík ml. 2,5, Moravčík 1,5, Marušiak a J. Janočík st. 0.SCP Ružomberok B – Ľubeľa 11:7

Súboj mužstiev, ktoré bojovali o tretie miesto vyznel jasne pre domácich. Domáci vyhrali úvodné štvorhry aj dvojhry. Za stavu 10:3, dostali v oboch družstvách šancu aj náhradníci, za domácich hráč D mužstva Maslo. Hostia až v závere skorigovali výsledok. Z domácich potvrdil svoju formu Hulej, ktorý bol najlepším hráčom stretnutia, hosťom citeľne chýbal B.Kubík.

Body - domáci: Hulej 3,5 (striedal Maslo 0/1), Drapáč a Šošovec po 2,5, Hatala 1,5 hostia: Kandera , Rojček a Oravec po 2, Zubaj 0 (striedal Š. Oravec 1/ 1).

-mš-

Prvá prehra Ľubochne v súťaži

V 23. kole V. ligy okr. Ružomberok sa je jednoznačne udalosťou kola stala prvá prehra Ľubochne v súťaži. Odkedy začal hrať za Liskovú B Klačko, mužstvo výrazne zlepšilo svoju výkonnosť. Zlepšenú výkonnosť potvrdzuje aj Ludrová B, zvíťazila nad ŠKST Ružomberk F a Turík, ktorý hladko zdolal SCP D. V závere súťaže može byť zaujímavý boj o 3. až 7. miesto, lebo bodové rozdiely medzi mužstvami sú minimálne. V budúcom kole sa očakáva súboj druhej Ludrovej A s tretím SCP C.

V 24. kole sa 3. 4. stretnú: Ludrová B – Lisková B, Ľubochňa – Turík, SCP Rbk D – B. Potok, Bešeňová – L. Sliače B, Likavka B – Likavka A, Ludrová A - SCP Rbk C, ŠKST VTJ Rbk F – Komjatná.

Likavka A – Ludrová A 6:12

Domácim opäť chýbal jeden hráč základnej zostavy - Tkáč. Ale aj tak potrápili favorita, keď v polovici stretnutia bol stav len 4:5, ale potom hostia vyhrali 5 zápasov za sebou. Z hostí kvalitne zahrali tradičné opory Bebjak so Slimákom. Body – domáci: Haluška a Roško po 2,5, Mil. Lupták 1, Bažík 0, hostia: Bebjak a Slimák 4,5, Švoš 2, Močáry 1.

L. Sliače B – Likavka B 15:3

Od samého začiatku bolo o výsledku zápasu rozhodnuté a domáci nedali hosťom žiadnu šancu. Body – domáci: Antol, a Mihulec po 4,5, Hlavatý 3,5, Jacko 2 (striedal Bartík 0/2), hostia: Miro Lupták 2, Krpelan a Bartánus 1, Ľ. Lupták 0.

Turík - SCP Ružomberok D 15:3

Domáci prekvapili a hosťom nedali žiadnu šancu. Z domácich okrem tradičnej opory Božeka naplno zabodoval aj Murín, z hostí sa lepší výkon čakal od Huleja st. Body – domáci: Murín a Božek po 4,5, Kačalka 3,5, J. Krakovský 2,5, hostia: Hulej st., Maslo, Maga po 1, Michalík 0.

Biely Potok – Bešeňová 13:5

Domáci mali raketový nástup. Hráči Bešeňovej znížili na prijateľný výsledok štvorbodovou šnúrou, ktorú dosiahli za stavu 12:1. Body – domáci: F. Milan 4,5, Droppa 3,5, J. Veselovský 1,5, A. Kendera 3,5/0 ( striedal T. Kendera 0/1 ), hostia: D. Grenčík 2, I. Jacko, P. Baran a J. Grenčík po 1.

ŠKST VTJ Ružomberok F – Ludrová B 7:11

Hostia potvrdili zlepšenú výkonnosť z posledných kôl a proti nepríjemnému súperovi zvíťazili. Z domácich nikto nepodal oslnivý výkon, z družstva hostí výborný výkon podal L. Milan.

Body - domáci: B. Kasanický a P.Kmeť po 2,5, Čabák 2, Uličný 0, hostia: L. Milan 4, J.Cibulka 3,5, P. Milan 3, Kaman 1 (striedal Dutka 0).

Lisková B – Ľubochňa 11:7

Výborný zápas, v ktorom o víťazstve domácich rozhodol skvele hrajúci Nemček, naopak v domácom tíme sa nedarilo Karníkovi. U hostí tradičné opory Okál s Chylom spravili len tri body, čo na víťazstvo nemohlo stačiť.

Body – domáci: Klačko 4,5, Nemček 4, Tomčík 1, (striedal Demko 2/1) hostia: Vl. Olos 2,5, Okál 2, Chyla 1, Voj. Olos ml. 1.

SCP Ružomberok C – Komjatná 18:0

Snaživí hostia nemohli na skúsených domácich stačiť. Hostia zbierajú skúsenosti a pri troche šťastia mohli 2 zápasy vyhrať. Potešil výkon Mateja Kováčika. Body – domáci: M. Švento, Gašparovič, Mišura, Paulo po 4,5, hostia: V. Kováčik, M. Kováčik, Cibulka, Babic 0. -mš-

Víťazom V. ligy Jamník A

Posledné kolo V. ligy v stolnom tenise neprinieslo žiadne prekvapenie. O víťazovi bolo už rozhodnuté a poslednému L. Petru sa nepodarilo ani v poslednom kole zvíťaziť a tak absolvoval tento súťažný ročník bez víťazstva. Bobrovec B a Váhostav, ktorí bojovali o tretiu priečku od konca svorne prehrali na stoloch svojich súperov a tak sa poradie v tabuľke nemenilo. Potešitelný je nárast výkonnosti mladých hráčov, ktorí dostali v tejto sezóne príležitosť – L. Budvesela z Ľubele C a V. Stankovianskeho v Iľanove A.

Jamník B – L. Peter 16:2

Domáci nastúpili k stretnutiu menej koncentrovaný a po štvorhrách prehrávali 0:2. Potom sa prejavil rozdiel vo výkonnosti hráčov mužstiev z opačných koncov tabuľky a do konca stretnutia už nedovolili hosťom získať ani bod. Body - domáci: Haluška ml., Kovács a Pavkovček po 4, Dzuriak 2/0 (striedal Veselovský 2/0), hostia: Drugaj, Kubica, Lojdl, Volf po 0,5.

Iľanovo A – SOU L. Mikuláš 16:2

Jednoznačná záležitosť domáceho mužstva, ktoré prevýšilo hostí po všetkých stránkach. O svojom talente presvedčil domáci Stankoviansky, ktorý jednoznačne zdolal hosťujúceho Vrábela, ktorému však toto stretnutie vôbec nevyšlo. Body domáci: Demenčík a Šuna po 4,5, Žiaran 3, Gejdoš 2/0 (striedal Stankoviansky 2/0), hostia: Bubelíny 1, Vrábel a Janovčík po 0,5, J. Kalinay 0.

Ľubeľa B – L. Porúbka A 9:9

Hosťom sa podarilo uhrať nerozhodný výsledok najmä vďaka tomu, že domáci dali príležitosť náhradníkom. Body - domáci: Oško 3,5, Švec 3, Oravec 2,5/0 (striedal Gejdoš 0/2), Ľ. Kubík 0, hostia: Kočtúch a M. Beňo po 2,5, J. Beňo a Kováč po 2.

Z. Poruba A – Bobrovec B 10:8

Domáci po vyhraných štvorhrách viedli už 6:2, potom však zvoľnili a prehrali tri zápasy 2:3 a tak o víťazstve domácich rozhodla až posledná dvojhra, v ktorej Kostend vyhral nad A. Kusým 3.0. Body domáci: Kostend 4,5, Betcher 3,5, Lehotský 1,5, Čupka 0,5, hostia: Rak 3, A. Kusý a Lisý po 2, R. Kusý 1.

Jamník A – Ľubeľa C 12:6

Domáci skúsený kolektív zaslúžene triumfoval nad ambicióznym mužstvom hostí, z ktorých príjemne prekvapil najmladší hráč Budvesel. Body - domáci: Fajmon a Slivka po 4, Vyšňan 3, Haluška st. 0/2 (striedal Berník 1/1), hostia: Budvesel 2,5, D. Hrnčiar a J. Urban po 1,5, M. Hrnčiar 0,5.

N. Boca A – Váhostav 13:5

Domáci vzhrali obe štvorhry a kontrolovali vývoj stretnutia, jasne viedli a hosťom nedali príležitosť otočiť jeho vývoj. Výkonom prekvapil Láni, ktorý získal plný počet bodov. Body - domáci: Láni 4,5, Mäsiar 3,5, Tréger 2,5, Piovarči 0,5/2 (striedal Švanda 2/0), hostia: Bella a Bether po 2, Cupra 1, Choma 0. -kn-

Ondrašová suverénnym víťazom

Posledné kolo VI. ligy v stolnom tenise, v ktorom už prakticky o nič nešlo, sa nieslo v príležitostiach pre hráčov, ktorí stabilne v súťaži nehrali. Šancu získať „prvenstvo“ v druhej skupine a nečakanú stratu bodu N. Boce B na stoloch druhej rezervy Hýb v súboji o 9. miesto nevyužili hráči Iľanova C, ktorí prehrali na stoloch rezervy Z. Poruby. Tá potvrdila, že disponuje nesporne silnejším kádrom ako nastupovala k zápasom, veď v nadstavbovej časti prehrala len s mužstvami, ktoré skončili v tabuľke za ňou. Ondrašová potvrdila svoju suverenitu a jasne zvíťazila nad Swedwoodom, ktorý touto prehrou prišiel o tretiu priečku v tabuľke, na ktorú postúpili vďaka remíze v Iľanove hráči P. Ľupče.

Dúbrava – SOU L. Mikuláš B 7:11

Hostia vyhrali obe úvodné štvorhry, ujali sa vedenia 0:3, domáci ešte znížili na 4:5, ale potom sa hostia ujali vedenia 5:10 a o ich víťazstve bolo rozhodnuté. Predstavili sa ako vyrovnanejší kolektív a zaslúžene slávili úspech nad nekompletným mužstvom domácich. Body - domáci: Nemec 4, Štrba 2, Švec 1, Pustaj 0, hostia: Mičuda 3,5/0 (striedal Držík 0/1), Vlha 3, Krajči 2,5, Zvolenský 1,5, K. Kalinay 0,5 (hral len štvorhru).

Iľanovo B – P. Ľupča A 9:9

Vyrovnané stretnutie sa nakoniec spravodlivo skončilo deľbou bodov, s ktorou boli nakoniec spokojné obe mužstvá. Body domáci: Havel 3,5, V. Šlauka 2,5, Wosiňski 2, J. Kubo 0/2 (striedal Martiak 1/1), hostia: Noge 3,5, Kohút 2,5, Sokol 2, V. Hán 0/3 (striedal Bella 1/0).

Smrečany-Žiar B – Hybe B 7:11

Domácim pre nemoc nenastúpili hráči základnej zostavy a tak hostia aj po prehratých štvorhrách úplne bezpečne zvíťazili, aj keď nehrali s plným nasadením. Body - domáci: Širica 2,5, Jančo, Mlynarčík a Moravčík po 1,5, hostia: Janovčík st. 4, Farbák st. a Marušiak st. po 3, Mičev 1.

Swedwood – Ondrašová 5:13

Hostia potvrdili svoju suverenitu v súťaži a domácim sa podarilo urhať prijateľnú prehru vďaka striedaniu v mužstve hostí. Body - domáci: Javorek 2, Balco, Mišota a Orolím po 1, hostia: Zúbek 4,5, J. Ráchel a M. Ráchel po 3,5, M. Hán 1,5/0 (striedal Droppa 0/3).

P. Ľupča B – Ľubeľa D 10:8

Domáci podali bojovný výkon a vo vyrovnanom stretnutí o ich najtesnejšom víťazstve rozhodli vyhrané štvorhry v úvode. Body - domáci: M. Procházka 3,5, Adamčiak 2,5, Buriak 2, Balažec 1,5/2 (striedal Polóny 0,5/1), hostia: Cabala 3, D. Urban a Gejdoš po 2, Vrbenský 1.

L. Porúbka B – L. Ján B 8:10

Aj keď domáci bojovali, na skúsenejší a vyrovnanejší kolektív hostí nestačili a tesné víťazstvo hostí spravodlivo vyjadruje pomer síl mužstiev v stretnutí. Body - domáci: Šikulaj 4,5, R. Sklenár 1, Capko 1/1 (striedal Voštiar 1/1), M. Sklenár 0,5, hostia: Kompiš 3,5, Čurný st. 3, Čurný ml. 2,5, Sabovčík 1.

Z. Poruba C – Iľanovo B 10:8

Domáci mali vývoj stretnutia pod kontrolou, viedli 5:2 a 9:5 a tak hostia v závere len upravili výsledok. Domácim uľahčil stretnutie hosťujúci Droppa, ktorý sa po prvom prehratom zápase nechal vystriedať Beťkom. Body - domáci: Ronec 3, Bukas 2,5/1 (striedal Kamien ml. 0/1) , Brtáň a Palaj po 2, Kamien st,. 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Stankoviansky 4,5, D. Kubo 2, Droppa 0/1 ( striedal Beťko 1/2), Ostrovský 0,5.

Hybe C – N. Boca B 9:9

Domáci využili skutočnosť, že hostia dali príležitosť hráčom z lavičky a získali cennú remízu, no boli blízko víťazstva, ale zdravotne indisponovaný Jakubovič ml., ktorý je z mužstva domácich najúspešnejším hráčom v tejto sezóne, v tomto stretnutí nebodoval. Body - domáci: Farbák ml., Marušiak ml. a Suran po 3, Jakubovič ml. 0, hostia: Šak 3,5, Risík 2, Madej a L. Tréger po 1.-kn-

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Notebook s dvomi obrazovkami. Ako dlho si naň budete zvykať?
 2. Dochádzate do Bratislavy? Auto nechajte doma
 3. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
 4. 5 príkladov, kedy banke nejde len o peniaze
 5. Školy môžu získať podporu pre zelené projekty
 6. Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo
 7. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil
 8. Takto si nastavíte, aby vám maily od SME nekončili v spame
 1. KOSIT hľadá do svojho tímu ďalších vodičov
 2. Náklady na domácnosť pomôže ušetriť aj kompostér FoodCycler
 3. Notebook s dvomi obrazovkami. Ako dlho si naň budete zvykať?
 4. Dochádzate do Bratislavy? Auto nechajte doma
 5. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
 6. SITA Slovenská tlačová agentúra zlepšuje dostupnosť služieb
 7. 4 veci, na ktoré si treba dať pozor pri zateplení šikmej strechy
 8. 5 príkladov, kedy banke nejde len o peniaze
 1. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny 5 390
 2. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil 5 234
 3. Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo 4 990
 4. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko? 4 855
 5. Piešťanská firma ovládla svet zubárskych kresiel 4 620
 6. Digitálne dvojča v Konštrukta-TireTech 3 913
 7. Vyskúšajte vylepšenú aplikáciu SME aj s novou SME Minútou 3 769
 8. Najradšej by ste sa pri čítaní správ nechali zahrabať? 2 512

Blogy SME

 1. Seniori v pohybe: Komunita prináša aj chuť do života
 2. Zuzana Valachovičová: Nové nákupné centrum s 320 obchodmi
 3. Ján Roháč: Fotoblog IX.: Moje ulice Göteborgu
 4. Věra Tepličková: Premiér dupol a zem sa otriasla
 5. Tomáš Bilik: Ach tí naši topoľčianski poslanci...
 6. Milan Hutera: Výstava Cosmos Discovery po druhý krát v Bratislave
 7. Věra Tepličková: Kto v tom má jasno alebo Keď kengury volajú
 8. Marek Mačuha: Pravda nebýva uprostred
 1. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 9 200
 2. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 7 851
 3. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 5 360
 4. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 3 992
 5. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 3 787
 6. Jana Melišová: Keď sa chce, tak sa dá 💗 3 728
 7. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 3 448
 8. Marek Strapko: Irán vs. Rusko 3 111
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Ak sa pri kovide zhorší zdravotný stav, pohotovosť by takéhoto človeka nemala odmietnuť.


10 h
MY | TOP správy z regiónov

Prinášame výber TOP správ z regiónov.


30. sep

Prečítajte si výber TOP športových správ z regiónov.


30. sep
Tradičnú svadbu zaľúbeným párom opäť zorganizujú v kostole Panny Márie v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline.

Liptovské múzeum zaznamenalo vo svojich expozíciách počas hlavnej letnej sezóny čiastočne nižšiu návštevnosť oproti predchádzajúcim dvom rokom.


TASR 30. sep

Blogy SME

 1. Seniori v pohybe: Komunita prináša aj chuť do života
 2. Zuzana Valachovičová: Nové nákupné centrum s 320 obchodmi
 3. Ján Roháč: Fotoblog IX.: Moje ulice Göteborgu
 4. Věra Tepličková: Premiér dupol a zem sa otriasla
 5. Tomáš Bilik: Ach tí naši topoľčianski poslanci...
 6. Milan Hutera: Výstava Cosmos Discovery po druhý krát v Bratislave
 7. Věra Tepličková: Kto v tom má jasno alebo Keď kengury volajú
 8. Marek Mačuha: Pravda nebýva uprostred
 1. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 9 200
 2. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 7 851
 3. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 5 360
 4. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 3 992
 5. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 3 787
 6. Jana Melišová: Keď sa chce, tak sa dá 💗 3 728
 7. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 3 448
 8. Marek Strapko: Irán vs. Rusko 3 111
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu