Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Stolný tenis

Smrečany a Hybe vyhrávajú

V posledných kolách sa o vzrušenie v IV. lige stolného tenisu starajú najmä posledné mužstvá tabuľky. V priebehu súťaže veľmi málo bodujúce Smrečany – Žiar a Hybe dosahujú v závere súťaže viac ako prekvapujúce výsledky. V hre je zostup do V. ligy. V 20. kole vyhrali Smrečany aj Hybe. Aj keď rozdiel v tabuľke medzi Smrečanmi a Liskovou nie je veľký, i tak sa čakalo víťazstvo skúsenej Liskovej. Hostia však nastúpili bez dvoch hráčov základnej zostavy. Nováčik z Hýb prekvapujúco pokoril Ľubeľu, ktorá sa netajila medailovými ambíciami. V prípade, že by do krajskej III. ligy nepostúpil nikto, vtedy by vypadli obidve tieto mužstvá !

Program 21. kola 20. 3. : Ľubeľa - ŠKST VTJ Rbk E, Demänová - Černová B, Verimex L. Mikuláš – Smreč. Žiar, Bobrovec - SCP Rbk B, Hybe - ŠKST VTJ Rbk D, Lisková – L. Sliače.

ŠKST VTJ Ružomberok E – Bobrovec 4:14

Líder súťaže sa po dvoch prehrách za sebou zaskvel opäť v plnej paráde. V poslednom období veľmi dobre hrajúceho M. Hajasa porazil jedine R. Kusý. Body – domáci: Hajas 3, Dittrych 1, F. Tužinský 0, P. Kmeť 0, hostia: R. Kusý 4,5, Grajko a Rusina po 3,5, Ambrózy 2,5.

Hybe - Ľubeľa 10:8

Domáci podali bojovný výkon a hoci v úvode prehrávali, v tretej sérii zápasov sa ujali dvojbodového náskoku, ktorý udržali až do konca. Posledný bod nováčika vybojoval J. Moravčík. Z hostí výkonmi sklamali B. Kubík a Kandera, výborne zahral B. Oravec. Body – domáci: Jakubovič st. a Moravčík po 3,5, J. Janovčík ml. 3, Šmihula 0, hostia: B. Oravec 4,5, Zubaj 1,5, B. Kubík 1, Kandera 1.

Smreč. Žiar - Lisková 10:8

Obhajcovia minuloročného prvenstva prišli do Smrečian bez dvoch opôr. Namiesto nich nastúpili hráči rezervy J. Nemček a J. Tomčík, ktorí aj v V. lige dosahujú len priemerné výsledky. Podľa očakávania títo hráči nezískali ani bod. Body - domáci: Dzúrik, Laučík, V. Dzuroška a Križian po 2,5, hostia: Janík a E. Šeffer po 4, Nemček 0, Tomčík 0.

ŠKST VTJ Ružomberok D – L. Sliače 11:7

O výhre domácich rozhodli vyrovnanejšie výkony. Z hostí nenašiel premožiteľa vynikajúci M. Zezula. Body – domáci: Bystričan a Sleziak po 3,5, F. Rom 3, Kupeček 1, hostia: Zezula 4,5, Dvorský a Večerek po 1, Mrva 0,5.

Černová B – Verimex L. Mikuláš 9:9

Dramatické stretnutie skončilo zaslúženou deľbou bodov. Body - domáci: M. Kmeť a Horský po 3,5, Mojš a L. Šulík po 1, hostia: Z. Kubík 3,5, Lukašík 3, Vyparina 2,5, Priechodský 0.

SCP Ružomberok B - Demänová 13:5

Hráči tretieho tímu súťaže mali od začiatku vývoj vo svojich rukách. Vyhrávali 4:0 a neskôr až 11:2. Dobrý výkon v ich mužstve podal Hulej ml., za hostí Boča. Nezodpovedný prístup k zápasu prejavil domáci J. Drapáč, ktorý má na viac, ako na dva body v zápase. Body – domáci: Hulej ml. 4,5, Šošovec 3,5, Drapáč a Gašparovič po 2,5, hostia: Boča 3, Mažári 2, Košík 0, Jedlička 0, Jurkovič 0 (hral len štvorhru). -jš-

Domáci boli v 21. kole úspešnejší

Až päť zápasov 21. kola stolnotenisovej V. ligy skončilo víťazstvami domácich družstiev. Z hostí uspela len Ludrová A v Bielom Potoku a ŠKST VTJ F nečakane na stoloch Likavky A. Veľmi dobrý stolný tenis sa hral tiež v dramatických zápasoch SCP Ružomberok C – Ludrová A a Turík – Likavka B. Vysokými víťazstvami favoritov skončili stretnutia v Ľubochni, Liskovej a L. Sliačoch. K najpríjemnejším prekvapeniam tohto ročníka patria výkony a umiestnenie Ludrovej B, ŠKST VTJ F a Turíka.

V 22. kole sa 20. 3. odohrajú stretnutia: Ludrová B – Ľubochňa, SCP Rbk D - Lisková B, Bešeňová – Turík, Likavka B – B. Potok, Ludrová A – L. Sliače B, ŠKST VTJ Rbk F – SCP Rbk C, Komjatná – Likavka A.

Likavka A - ŠKST VTJ Ružomberok F 7:11

Vlaňajší štvrtoligisti majú dlhší čas problémy so zostavou, čo s nadšením hrajúci hostia využili. Jeden z najlepších výkonov sezóny podal mladý P. Kmeť. Body – domáci: Tkáč a R. Haluška po 3, Mil. Lupták 1, Lauko 0, hostia: P. Kmeť 4,5, Čabák a B. Kasanický po 2,5, Uličný 1,5.

Biely Potok -Ludrová A 6:12

V súboji popredných mužstiev súťaže nastúpili hostia v najsilnejšom zložení. Za stavu 3:3 sa dostali do sľubného trojbodového vedenia. Domáci neskôr znížili na 5:6 a 6:8. V poslednej sérii bodovali už len hráči Ludrovej. Body – domáci: A. Kendera 3,5, F. Milan a J. Švento po 1, Droppa 0,5, hostia: Bebjak a R. Slimák po 3,5, Močáry 3, Pasch 2.

Ľubochňa – SCP Ružomberok D 16:2

Presvedčivé víťazstvo domácich, ktoré sa očakávalo. V ich tíme absolvoval súťažnú premiéru striedajúci J. Chovan. Body – domáci: Okál 4,5, Chyla 4,5, Voj. Olos ml. 4, Vl. Olos 2/0 (striedal Chovan 1/1), hostia: Drengubiak 1, Hulej st. a V. Maslo st. po 0,5, Michalík 0.

Lisková B – Bešeňová 15:3

Do polovice bolo stretnutie pomerne vyrovnané, v druhej časti boli jednoznačne lepší hráči Liskovej. Body – domáci: Klačko 4,5, Karník, Nemček a Tomčík po 3,5, hostia: I. Jacko 2, Šlachta 1, P. Baran 0, D. Grenčík 0.

SCP Ružomberok C -Ludrová B 10:8

Domáci začali nezvyčajne dobre. V úvode viedli 2:0, neskôr už 8:3. Potom však tradičná opora M. Gašparovič prehral dva zápasy. Bojovní hostia po ďalších zápasoch vyrovnali na 8:8, na 9:8 upravil M. Švento. Rozhodujúci bod pre tretí tím tabuľky získal Gašparovič po vydretom víťazstve nad Dutkom. Z hostí podal výborný výkon J. Cibulka. Hostí treba pochváliť za veľkú bojovnosť a rastúcu výkonnosť. Body – domáci: M. Švento 4,5, Gašparovič 2,5, Paulo a Mišura po 1,5, hostia: J. Cibulka 3, P. Milan a L. Dutka po 2, L. Milan 1, Kaman 0 (hral len štvorhru).

L. Sliače B – Komjatná 16:2

Hráči nováčika bodovali za stavu 6:0 a 12:1. Body – domáci: A. Hlavatý st., R. Jacko a A. Hlavatý ml. po 4,5, Mihulec 1/0 (striedal Bartík 1/2), hostia: M. Kováčik a Z. Cibulka st. po 1, Ľ. Babic 0, Z. Cibulka ml. 0.

Turík - Likavka B 10:8

U domácich vidieť očividné pokroky, podávajú zápas od zápasu lepšie výkony. Zápas bol veľmi bojovný a vyrovnaný. O víťazstvo Turíka sa najviac zaslúžili E. Božek a Joz. Krakovský. Zostava – domáci: Božek 4, Joz. Krakovský 3, Kačalka a V. Murín po 1,5, hostia: Krpelan 3, Ľ. Lupták 2, Bartánus a Durdík po 1,5. -jš-

Swedwood v druhej časti súťaže ešte neprehral

Aj keď o postupujúcom VI. ligy stolného tenisu je už dávno rozhodnuté, na čele tabuľky trvá stále boj o druhú a tretiu priečku, o ktoré ešte stále bojujú tri mužstvá Hybe B, P. Ľupča A a Swedwood. V druhej časti súťaže si z týchto mužstiev vedie najlepšie Swedwood, ktorý v nej ešte neokúsil trpkosť prehry. Pozornosť púta aj spodok tabuľky, kde ani jedno mužstvo nechce skončiť na poslednom mieste. Pred poslednými dvoma kolami sa po jasnom víťazstve rezervy Z. Poruby nad Hybami C boj o poslednú priečku zúžil na dve mužstvá, P. Ľupču B a Hybe C, ktoré sa spolu stretnú v ďalšom kole na stoloch P. Ľupče. V 21. kole 20. 3. sa stretnú v skupine o 1. – 8. miesto: SOU L. Mikuláš B – Swedwood, Ondrašová – Smrečany-Žiar B, Iľanovo B – Hybe B, Dúbrava – P. Ľupča A, v skupine o 9. – 16. miesto: P. Ľupča B – Hybe C, N. Boca B – Z. Poruba B, L. Porúbka B – Iľanovo C, Ľubeľa D – L. Ján B.

1. – 8. miesto

P. Ľupča A – SOU L. Mikuláš B 13:5

Domáce mužstvo ešte stále bojuje o druhú priečku a ich prístup k zápasu bol oveľa zodpovednejší ako u hostí. Po vyrovnaných štvorhrách sa domáci ujali vedenia a celkom zaslúžene vysoko zvíťazili, aj keď nastúpili bez Sokola. Body - domáci: Kohút a Noge po 4,5, V. Hán 3, Bella 1, hostia: Mičuda 2, Zvolenský 1,5, Držík 1, Krajči 0,5.

Dúbrava – Hybe B 5:13

Domáci nastúpili na stretnutie v silne oslabenej zostave a tak proti dobre hrajúcim hosťom nemali nádej na úspešnejší výsledok. Víťazstvo hostí je podľa predvedenej hry úplne zaslúžené. Body domáci: Nemec 3, Švec 2, Poliak 0, Gejdoš 0, hostia: Farbák, Marušiak st. a Vrlík po 3,5, Janovčík st. 2,5.

Ondrašová – Iľanovo B 13:5

Jednoznačná záležitosť vedúceho mužstva, keď hostia uhrali prijateľnú prehru vďaka tomu, že domáci nenastúpili kompletne a dali šancu hráčovi z lavičky. Body - domáci: M. Ráchel a Zúbek po 4,5, Droppa 1,5, J. Ráchel 1/1 (striedal M. Hán 1/1), hostia: Havel a V. Šlauka po 2, J. Kubo 1, Martiak 0.

Swedwood – Smrečany-Žiar B 11:7

Keď hostia vyhrali obe štvorhry a domáci nenastúpili v základnej zostave, zdalo sa, že budú mať šancu bodovať. Vďaka výbornému výkonu Mišotu sa prekvapenie nekonalo a domáci zaslúžene zvíťazili. Body - domáci: Mišota 4, Balco a Javorek po 3, Jánošík 1, hostia: Kováč 3,5, M. Dzuroška, Šimun a Žemba po 1,5.

9. – 16. miesto

L. Ján B – P. Ľupča B 12:6

Po vyrovnaných štvorhrách si domáci vypracovali náskok, ktorý s prehľadom udržali do konca. Hostia sa predstavili ako snaživé mužstvo, ale svoj štandard zahrali len Adamčiak s Procházkom a to na prijateľnejší výsledok nestačilo. Body - domáci: Kompiš 4,5, Čurný st. 4, Sabovčík 2, Čurný ml. 1,5, hostia: Adamčiak 2,5, M. Procházka 2, Buriak 1, Balažec 0/2 (striedal Polóni 0,5/2).

Iľanovo C – Ľubeľa D 11:7

Domácim vyšiel úvod stretnutia, keď vyhrali obe štvorhry a potom už nebolo o ich víťazstve pochýb, aj keď sa hostia nevzdávali a bojovali do konca stretnutia. Dobrými výkonmi potešili medailisti z MO dorastu a žiakov, domáci Stankoviansky a hosťujúci Gejdoš. Body - domáci: Stankoviansky 4,5, D. Kubo 3,5, Droppa 2,5, Ostrovský 0,5/2 (striedal Pápay 0/2), hostia: Cabala, Gejdoš a D. Urban po 2, Vrbenský 1.

L. Porúbka B – N. Boca B 4:14

Hostia nastúpili v najsilnejšej zostave a boli nad sily domácich hráčov, ktorí síce bojovali, ale víťazstvo hostí je zaslúžené, aj keď podľa priebehu stretnutia nečakane vysoké. Hoci domáci vyhrali 26 setov, to stačilo im to iba na štyri body. Body - domáci: Šikulaj 2, R. Sklenár a Capko po 1, Linský 0/2 (striedal Voštiar 0/2), hostia: Švanda 4,5, Matejko 3,5, Böhmer 2,5, Šak 2,5/0 (striedal Madej 1/1).

Z. Poruba B – Hybe C 13:5

Domáci nastúpili v podstatne silnejšej zostave ako v minulom kole a od začiatku mali stretnutie pod kontrolou, viedli 7:1 a 10:2, potom dali možnosť ďalšiemu mladému hráčovi. Bojujúci hráči hostí podali dobrý výkon, najmä Jakubovič ml. , ktorý nečakane porazil domácu „jednotku“ Bukasa. Body - domáci: Ronec 4, Bukas 3,5, Palaj 2,5, Kamien st. 2,5/0 (striedal Kamien ml. 0/2), Brtáň 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Jakubovič ml. 2, Farbák ml., Marušiak m. a Skaloš po 1. -kn-

Liptovský Peter stále bez víťazstva a aj po dvadsiatom kole zostáva na chvoste tabuľky

O tom, že víťazom v V. lige stolného tenisu bude družstvo z Jamníka je už definitívne rozhodnuté a tak najväčšiu pozornosť púta súboj rezervy Bobrovca a Váhostavu o tretiu priečku od konca, ktorá znamená istú záchranu v súťaži. Ani

v dvadsiatom kole sa stav nezmenil, keď obe mužstvá podľahli, aj keď o prehre Váhostavu rozhodli až posledné dvojhry. Mužstvá, ktorým už prakticky nejde o nič, dávajú šancu hráčom, ktorí stabilne nehrávali a táto skutočnosť prináša niektoré neočakávané výsledky. Ani v dvadsiatom kole sa nepodarilo mužstvu L. Petra zaknihovať víťazstvo a tak na okúsenie radosti z víťazstva im zostávajú už len dve kolá, aj keď podľa posledných výkonov ich hráčov je šanca na víťazstvo minimálna.

V 21. kole 20. 3. sa stretnú: Váhostav – Jamník B, Ľubeľa C – N. Boca B, Bobrovec B – Jamník A, L. Porúbka A – Z. Poruba A, SOU L. Mikuláš A – Ľubeľa B, L. Peter – Iľanovo A.

Jamník B – Iľanovo A 10:8

Vo vyrovnanom stretnutí rozhodli o víťazstve domácich vyrovnanejšie výkony hráčov, keď nad ich sily bol len Demenčík. Rezerva domácich takto dokázala zdolať mužstvo hostí aj

v druhom vzájomnom stretnutí, čo sa nepodarilo ani ich „áčku“. Body - domáci: Veselovský a Vondra po 3,5, Haluška m. 2, Pavkovček 1, hostia: T. Demenčík 4,5, Žiaran 2, Šuna 1,5, Stankoviansky 0/2 (striedal Wosiňski 0/2).

Ľubeľa B – L. Peter 17:1

Favorizovaní domáci sa pustili s chuťou do súpera z konca tabuľky, ktorého len víťazstvo Lojdla nad Švecom zachránilo od prehry na nulu. Zdá sa, že hostia už rezignovali a zmierili sa s tým, že v tomto ročníku nezvíťazia ani v jednom stretnutí. Body domáci: Rojček, Oško a Oravec po 4,5, Švec 3,5, hostia: Lojdl 1, Drugaj 0, Kubica 0, Varga 0.

Z. Poruba A – SOU L. Mikuláš A 9:9

Stretnutie dobrej úrovne sa skončilo spravodlivou remízou, aj keď hostia boli v súboji s nekompletným mužstvom domácich bližšie k víťazstvu. Dobrým výkonom prekvapil hosťujúci Vlha, ktorý dva duely prehral

v piatom sete rozdielom dvoch loptičiek a to v zápase s Lehotským viedol v piatom sete už 7:2. Body - domáci: Betcher a Lehotský po 3, Kamien st. a Ronec po 1,5, hostia: Vrábel 4,5, Vlha 2, Bubelíny 1,5, Janovčík 1.

Jamník A – L. Porúbka A 14:4

Vedúce mužstvo súťaže potvrdilo svoje kvality a bez väčších problémov dokázalo zdolať snaživé mužstvo hostí rozdielom desiatich bodov. Body domáci: Slivka 4,5, Fajmon 3, Lazar 2, Vyšňan 1/1 (striedal Berník 1/1), Haluška st. 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Kočtúch 3, M. Beňo a Šikulaj po 1,5, Ondík 0.

N. Boca A – Bobrovec B 14:4

Hostia bez Rusinu a Lisého nemali proti dobre hrajúcim domácim nádej na úspech a vysoké víťazstvo domácich je spravodlivým vyjadrením výkonnosti oboch mužstiev. Body - domáci: I. Tréger 4,5, Mäsiar a Piovarči po 3,5, Matejko 2,5, hostia: Rak 3, A. Kusý 1, Odlevák 0, Trizna 0.

Váhostav – Ľubeľa C 7:11

Stretnutie bolo vyrovnané do stavu 7:8, potom však hostia tromi vyhranými dvojhrami definitívne zobrali domácim nádej na bodový zisk a dostihnutie rezervy Bobrovca. Body - domáci: Bether 2,5, Bella 2, Choma 1,5, Cupra 1, hostia: M. Hrnčiar 4,5, Humený 3, J. Urban 2, L. Budvesel 1,5. -kn-

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 3. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 4. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 5. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 6. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 9. Zelená Bratislava
 10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 3. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 4. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
 5. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 6. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
 7. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 8. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 9. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 10. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 18 873
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 14 901
 3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 13 210
 4. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 12 348
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 319
 6. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 11 125
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 893
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 950
 9. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 795
 10. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 735
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Energetici do ochrany vtáctva v Liptovskej Teplej investovali 30-tisíc eur

Na úseku dlhom 1,3 kilometra ošetrili 14 stĺpov a splnili tak požiadavku štátnych ochranárov.

Minister obrany vyzýva ľudí, aby pre testy na Oravu necestovali

Záujem o testovanie na Orave majú aj Liptáci. Ide o blízke regióny, ktoré majú veľkú spoločnú hranicu.

Ilustračná fotografia.

Zemiaky vyrástli kvalitné, už sú aj pod strechou

S množstvom aj kvalitou zemiakov sú v tomto roku spokojní.

Triedenie zemiakov v Smrečanoch.
Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

Akcia platí pre nových aj existujúcich predplatiteľov, ktorí si ho predĺžia.

Táto akcia platí len 24 hodín a nebude sa opakovať.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Koronavírus na Orave: V sobotu zachytili 1600 pozitívnych prípadov (minúta po minúte)

Na Orave bol o celoplošné testovanie na Covid-19 opäť záujem.

Nemocnica v Nitre má 104 infikovaných zamestnancov

Reprofilizovaných je už 92 lôžok. Na Zobor zatiaľ preložili trinásť ľudí, ktorí potrebujú doliečenie.

Nitrania dnes išli na veľké nákupy aj na cintoríny

Načo budú otvorené obchody, keď môžeme ísť len do potravín a lekární? pýtajú sa ľudia aj Zväz obchodu.

V breznianskej nemocnici zomrel pacient, nepomohla ani liečba remdesivirom

Za dva týždne evidovala nemocnica desať vyliečených pacientov.

Už ste čítali?