Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Stolný tenis

Hybe porazili lídra

Vo víkendovom 19. kole najvyššej stolnotenisovej súťaže Liptova boli úspešnejší domáci so štyrmi víťazstvami. Remízou skončilo tradičné dolnoliptovské derby v Liskovej a jediné, ale o to prekvapujúcejšie víťazstvo hostí zaznamenali Hybe, ktoré vyhrali na stoloch viac-menej istého víťaza IV. ligy. Za Bobrovec však nenastúpili tradičné opory J. Rusina a R. Kusý. Na chvoste tabuľky sa po dlhšom čase ocitli Smrečany – Žiar, ktoré prehrali najtesnejším pomerom v L. Sliačoch. Boj o záchranu je stále otvorený. Z ďalších zápasov zaujal priamy súboj o 2. miesto, v ktorom bol úspešnejší Verimex L. Mikuláš.

V 20. kole sa 13. 3. odohrajú stretnutia: ŠKST VTJ Rbk D – L. Sliače, Smreč. Žiar – Lisková, Černová B – Verimex L. Mikuláš, SCP Rbk B – Demänová, ŠKST VTJ Rbk E – Bobrovec, Hybe – Ľubeľa.

Demänová - ŠKST VTJ Ružomberok E 10:8

Domáci viedli v polovici stretnutia už 9:2, bojovní hostia znížili neskôr na 9:6. Konečné slovo mali nakoniec hráči Demänovej, víťazstvo ktorých uzavrel M. Mažári. Z hostí zahral po dlhšom čase veľmi dobre R. Cibulka. Body – domáci: Mažári 3,5, Boča 2,5, Jurkovič 1,5, Košík 2/1 (striedal Jedlička 0,5/1), hostia: R. Cibulka 3, F. Tužinský a Hajas po 2, Dittrych 1.

Bobrovec – Hybe 8:10

Prakticky už istý víťaz súťaže dal príležitosť dvom hráčom širšieho kádra, čo sa zákonite muselo prejaviť aj na výsledku. Body – domáci: Ambrózy a Grajko po 4, M.Trizna 0, Odlevák 0, hostia: J. Janovčík ml., Moravčík , Jakubovič st. a Šmihula po 2,5.

L. Sliače – Smreč. Žiar 10:8

Po vyrovnaných štvorhrách prehrávali domáci 1:3 a 3:4. V ďalšej časti dôležitého stretnutia už boli lepším mužstvom. Najúspešnejšími hráčmi zápasu boli stopercentne bodujúci M. Zezula z L. Sliačov a hosťujúci V. Dzuroška. Body - domáci: Zezula 4,5, Mrva 3, Večerek 1,5, Dvorský 1, hostia: V. Dzuroška 3, Laučík a Dzúrik po 2,5, Križian 0.

Ľubeľa - ŠKST VTJ Ružomberok D 13:5

Súboj o 4. miesto rozhodli vyrovnanejšie výkony domácich. Ružomberčanom citeľne chýbali viacerí hráči základnej zostavy. Jedna z ich opôr - M. Bystričan, rozhodoval na majstrovstvách sveta družstiev v katarskej Dohe. Body – domáci: Kandera a B. Kubík po 3,5, B. Oravec a Zubaj po 3, hostia: F. Rom 2,5, Kajúch 1,5, M. Kasanický 1, Uhrovič 0.

Lisková – Černová B 9:9

Stretnutie odvekých rivalov začali domáci veľmi zle. Za stavu 1:6 sa však vzchopili a šnúrou šiestich bodov zvrátili na 7:6. Neskôr ale opäť prehrávali, 7:8 a 8:9. Spravodlivú remízu napokon vybojoval E. Šeffer, keď v záverečnej dvojhre porazil v troch setoch R. Frola. Najlepším hráčom zaujímavého a bojovného zápasu bol Ľ. Janík, ktorý vyhral všetky dvojhry. Body - domáci: Janík 4, E. Šeffer 3, J. Demko a Lauko po 1, hostia: Horský 3,5, Ondruška 2,5, M. Kmeť a Frolo po 1,5.

Verimex L. Mikuláš - SCP Ružomberok B 12:6

Od stavu 3:5 získali vlaňajší treťologisti ďalší bod až v poslednej dvojhre. Tradične veľmi dobre zahral domáci I. Trizna. Body – domáci: I. Trizna 4,5, Lukašík a Vyparina po 3, Z. Kubík 1,5, hostia: Hatala 2, Hulej ml. a Šošovec po 1,5, Drapáč 1. -jš-

Očakávané víťazstvá favoritov

V 20. kole V. ligy okresu Ružomberok v stolnom tenise nezaváhal ani jeden z favoritov. Väčšie problémy mali len štvrtá rezerva L. Sliačov a tretie SCP C. Šesť kôl pred koncom, je už takmer isté, že súťaž vyhrá suverénna Ľubochňa, ktorú už prakticky nemá kto ohroziť. Potvrdilo sa aj beznádejné umiestnenie snaživých hráčov nováčika z Komjatnej.

Program 21. kola 13. 3.: B. Potok – Ludrová A, Turík – Likavka B, Lisková B – Bešeňová, Ľubochňa – SCP Rbk D, Likavka A – ŠKST VTJ Rbk F, L. Sliače B – Komjatná, SCP Rbk C – Ludrová B.

ŠKST VTJ Ružomberok F – L. Sliače B 8:10

V prvej polovici bojovného stretnutia boli lepší domáci, ktorí viedli 5:3. Po ďalších štyroch zápasoch bolo 5:7. Víťazný bod hostí získal za stavu 7:9 R. Jacko. Body – domáci: Čabák 3,5, B. Kasanický 3, P. Kmeť 1, Uličný 0, 5, hostia: Mihulec 3, R. Jacko a M. Antol po 2,5, A. Hlavatý st. 2.

Ludrová A – Turík 13:5

Sympatickí hostia druhé mužstvo tabuľky potrápili. Body – domáci: Bebjak 4,5, Švoš a Pasch po 3, Močáry 2,5, hostia: Božek 3,5, Kačalka 1, Joz. Krakovský 0,5, V. Murín 0.

SCP Ružomberok C – Likavka A 11:7

V úvode kvalitného, ale v niektorých fázach zbytočne nervózneho stretnutia prehrávali domáci 2:3. Po úspešnej 4 – bodovej šnúre obrátili na 6:3. Hostia, ktorým chýbala dvojka tímu B. Roško sa nevzdávali a pred záverečnou sériou dvojhier upravili na 8:6. O cennej výhre domácich rozhodol za stavu 9:6 M. Gašparovič, keď v dramatickom päťsetovom zápase plnom zvratov porazil nepríjemného ľavačkára M. Tkáča. Body – domáci: M. Švento 4,5, Gašparovič 3,5, Paulo 2, Mišura 1, hostia: Haluška 3,5, Tkáč 2,5, Mil. Lupták 1, Bažík 0.

Bešeňová – Ľubochňa 1:17

Favorit potvrdil vysokú výkonnosť. Body – domáci: D. Grenčík 1, P. Baran 0, J. Grenčík 0, I. Jacko 0/3 (striedal Záhradník 0/1), hostia: Okál, Roštek a Chyla po 4,5, Voj. Olos ml. 3, Vl. Olos ml. 0,5 (hral len štvorhru).

Ludrová B - SCP Ružomberok D 12:6

Ambicióznym domácim robil problémy najmä mladý P. Maga. Body – domáci: Kaman, J. Cibulka a L. Milan po 3,5, L. Dutka 1,5/1 (striedal P. Dutka 0/2), hostia: Maga 3, Hulej st. 2, Maslo 1, Drengubiak 0.

Komjatná – Biely Potok 2:16

Domácich potešili výkony nastupujúcej generácie, keď M. Kováčik jeden zápas vyhral a v ostatných súbojoch hral vyrovnané partie. Prísľubom do budúcnosti je aj Z. Cibulka ml. Body – domáci: M. Kováčik 1,5, Kubas 0,5, Z. Cibulka st. 0, Z. Cibulka ml. 0, hostia: Droppa a A. Kendera po 4,5, F. Milan 4, J. Švento 3.

Likavka B – Lisková B 6:12

Z hostí podal jeden z najlepších výkonov sezóny T. Demko. Zostava – domáci: Durdík, Mir. Lupták, Bartánus, Ľ. Lupták, body - hostia: Klačko a T. Demko po 4,5, Karník 2,5, Nemček 0/2 (striedal M. Šeffer 0,5/2).-jš-

Súboj o tretie miesto od konca v tabuľke aj po 19. kole stále pokračuje

Ani devätnáste kolo V. ligy v stolnom tenise nerozhodlo o definitívnej záchrane pre mužstvá Bobrovca B a Váhostavu. Ich vzájomný súboj skončil po napínavom boji nerozhodne, a tak tri kolá pred koncom je stále medzi nimi rozdiel jedného bodu a v prospech rezervy Bobrovca hovorí ešte ich víťazstvo v prvom vzájomnom stretnutí. Istým víťazom a postupujúcim do IV. ligy je mužstvo Jamníka, ktoré sa tam vracia po roku. V súboji o tretiu priečku prekvapujúco nastúpilo domáce Iľanovo A len s dvomi hráčmi základnej zostavy a tak dovolili rezerve Ľubele uhrať remízu.

V 20. kole 13. 3. sa stretnú: Jamník B – Iľanovo A, Ľubeľa B – L. Peter, Z. Poruba A – SOU L. Mikuláš A, Jamník A – L. Porúbka A, N. Boca A – Bobrovec B, Váhostav L. Hrádok – Ľubeľa C

Ľubeľa C – Jamník B 7:11

Výborné stretnutie plné zvratov. Domáci sa ujali vedenia 3:0, hostia otočili stretnutie na 3:6. Domáci ešte vyrovnali na 7:7, ale v závere štyrmi víťazstvami za sebou strhli víťazstvo na svoju stranu skúsenejší hostia. Body - domáci: Haluška ml., Veselovský a Vondra po 3, Pavkovček 2, hostia: Humený 2,5, M. Hrnčiar a Budvesel po 1,5, D. Hrnčiar 1/1 (striedal J. Urban 0/2)

Bobrovec B – Váhostav 9:9

V dôležitom stretnutí mužstiev, ktoré ešte stále nie sú definitívne zachránené sa domácim podarilo uhrať dôležitú remízu, keď dokázali vyhrať obe štvorhry. Rozhodujúcim faktorom stretnutia bol výkon domáceho Rusinu, ktorý zdolal všetkých hráčov hostí. Body domáci: Rusina 4,5, Rak 2,5, Lisý 1,5, Odlevák 0,5/3 (striedal A. Kusý 0/1), hostia: Bella a Choma po 3, Bether 2, Cupra 1.

L. Porúbka A – N. Boca A 14:4

Domáci nastúpili kompletne a počas celého stretnutia boli lepším mužstvom a vysoké víťazstvo vyjadruje pomer síl celkom spravodlivo. Body - domáci: Kočtúch 4,5, M. Beňo a Kováč po 3,5, J. Beňo 2,5, hostia: Mäsiar 2, Cholvádt a I. Tréger po 1, Láni 0.

SOU L. Mikuláš A – Jamník A 3:15

Domáci dali v zápase s vedúcim mužstvom príležitosť hráčom svojej rezervy a tak vysoké víťazstvo hostí neprekvapuje, aj keď domáci hráči podali vcelku dobré výkony. Body domáci: Zvolenský 1,5, Krajči a Vlha po 0,5, K. Kalinay 0/3 (striedal Vrábel 1/0), hostia: Slivka 4,5, Fajmon 4, Haluška st. 3,5, Berník 3.

L. Peter – Z. Poruba A 4:14

Domácim sa nepodarilo uhrať priaznivejší výsledok, aj keď zohrali viacej vyrovnaných duelov. Hostia aj bez Kostenda boli nad sily domácich hráčov a tak na prvé víťazstvo v sú-ťaži si musia ešte domáci počkať. Body - domáci: Murtin 1,5/1 (striedal Varga 0/2), Volf 1,5, Lojdl1, Drugaj 0, hostia: Betcher 4, Bukas a Čupka po 3,5, Lehotský 3.

Iľanovo A – Ľubeľa B 9:9

V priamom súboji kandidátov na tretiu priečku sa mužstva rozišli spravodlivou remízou, keď domáci dali prekvapujúco príležitosť náhradníkom, ktorí však na hráčov hostí nestačili a tak stopercentný „záber“ T. Demenčíka a Šunu stačil len na remízu. Body - domáci: T. Demenčík a Šuna po 4,5, P. Demenčík 0, Pavlov 0, hostia: Rojček a Švec po 2,5, Oravec a Oško po 2. -kn-

Ondrašová deklasovala Dúbravu

Devätnáste kolo VI. ligy v stolnom tenise prinieslo zaujímavú súboje mužstiev, ktoré bojujú o tretie miesto v súťaži a mužstiev z konca tabuľky. Tu došlo k výmene pozícií na poslednom a predposlednom mieste, keď nečakaným víťazstvom v Z. Porube za z dna tabuľky odpútala rezerva P. Ľupče a odsunula naň Hybe C. Tabuľku vedie suverénna Ondrašová, ktorá potvrdzuje svoje kvality a v tomto kole deklasovala Dúbravu na ich stoloch, keď sa týmto podarilo „skrášliť“ výsledok až víťazstvami nad striedajúcim Droppom. V 20. kole 13. 3. sa stretnú v skupine o 1. – 8. miesto: P. Ľupča A – SOU L. Mikuláš B, Dúbrava – Hybe B, Ondrašová – Iľanovo B, Swedwood – Smrečany-Žiar B, v skupine o 9. – 16. miesto: L. Ján B – P. Ľupča B, Iľanovo C – Ľubeľa D, L. Porúbka B – N. Boca B, Z. Poruba B – Hybe C

1. – 8. miesto

SOU L. Mikuláš B – Smrečany-Žiar B 8:10

Vyrovnané stretnutie, v ktorom hostia rozhodujúci náskok získali za stavu 3:3, keď dosiahli tri víťazstvá v rade a ujali sa vedenia 3:6.

K víťazstvu im pomohla aj zdravotná indispozícia domáceho Mičudu, ktorý na hráčov hostí nestačil

v koncovkách setov. Body - domáci: Krajči 4, Vlha 2, Zvolenský 1, K. Kalinay 0,5 (hral len štvorhru), Mičuda 0, hostia: Kováč 3,5, Šimun 3, M. Dzuroška 2,5, Žemba 1.

Swedwood – Iľanovo B 13:5

Domáci potvrdili výbornú výkonnosť z posledných kôl a celkom jasne zdolali svojho suseda v tabuľke. Výborný výkon podal domáci Javorek, a keď sa k nemu pridali aj ostatní hráči, tak vysoké víťazstvo domácich je celkom zaslúžené a odzrkadľuje priebeh stretnutia. Body domáci: Javorek 4,5, Orolín 3, Motrinec 2,5/1 (striedal Balco 1/0), Mišota 2, hostia: Havel 3,5, Ľ. Šlauka 1, Martiak 0,5, Wosiňski 0.

Dúbrava – Ondrašová 2:16

Hostia potvrdili svoje kvality a jednoznačne predčili domácich hráčov, ktorým sa podarilo zabodovať až vtedy, keď hostia vystriedali M. Hána Droppom. Body - domáci: Nemec a Štrba po 1, Slačka 0, Švec 0, hostia: J. Ráchel, M. Ráchel a Zúbek po 4,5, M. Hán 2,5/0 (striedal Droppa 0/2).

P. Ľupča A – Hybe B 12:6

V prestížnom stretnutí popredných mužstiev súťaže boli domáci jasne lepším mužstvom a celkom zaslúžene zvíťazili nad oslabeným mužstvom hostí, ktorým viditeľne chýbal Farbák. A keď bez bodového zisku ostali aj Mičev a Janovčík st., ich nádeje na úspešnejší výsledok ostali nenaplnené. Body - domáci: Noge 4,5, V. Hán 3/0 (striedal Bella 0/1), Kohút 2,5, Sokol 2, hostia: Vrlík 3,5, Marušiak st. 2,5, Janovčík st. 0, Mičev 0.

9. – 16. miesto

Z. Poruba B – P. Ľupča B 8:10

Domáci dali príležitosť hráčom

z lavičky a aj napriek tomu, že Ronec poučený z minulého kola podal zodpovedný výkon a vyhral všetky svoje zápasy. Ostatní hráči ešte nedosahujú výkonnosť hráčov základnej zostavy a tak bojujúci hostia nakoniec dosiahli zaslúžene najtesnejšie víťazstvo. Body - domáci: Ronec 4,5, Brtáň 2, Vadovický 1, Kamien ml. 0,5, hostia: Balažec 3,5, M. Procházka 2,5, Buriak 2, Adamčiak 1/2 ( striedal Polóni 1/0).

Hybe C – L. Porúbka B 6:12

V stretnutí dvoch mužstiev, ktoré majú v tomto ročníku svoju súťažnú premiéru, potvrdili hostia nárast výkonnosti a celkom zaslúžene zvíťazili, keď predčili domácich hráčov v istote úderov. Už tradične bol ich veľkou oporou Šikulaj, ktorý zdolal všetkých domácich hráčov. Body - domáci: Jakubovič ml. 3, Skaloš 1,5, Farbák ml. 1, Marušiak ml. 0,5, hostia: Šikulaj 4,5, R. Sklenár 3, M. Sklenár 2,5, Capko 2.

Ľubeľa D – N. Boca B 9:9

Vyrovnané stretnutie sa skončilo zaslúženou deľbou bodov. Obe muž-

stvá využili možnosť striedať a dali príležitosť aj mladým hráčom, čo svedčí o skutočnosti, že dať možnosť hrať

v zápase mladým bola prednejšia, ako snaha za každú cenu zvíťaziť. Body - domáci: Cabala 4, Vrbenský 2,5, Kubík 1, D. Urban 1,5/1 (striedal Gejdoš 0/2) hostia: Šak a Švanda po 3,5, Böhmer 2, L. Tréger 0/2 (striedal Madej 0/2).

L. Ján B – Iľanovo C 7:11

Keď hostia nastúpili bez Stankovianskeho zdalo sa, že proti domácim nebudú mať nádej na úspešný výsledok Svojím nadšeným výkonom a bojovnosťou ich dokonale prekvapili a tak nakoniec sa tešili

z nečakaného, ale celkom zaslúženého víťazstva.Body - domáci: Fekete 3, Čurný st. 2, Sabovčík 2, Čurný ml. 0/2 (striedal Olejár 0/2), hostia: D. Kubo 4,5, Droppa 3,5, Beťko a Ostrovský po 1,5. -kn-

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 3. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
 4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 5. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 7. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 9. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 10. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 1. Duálnu prax v dm nahradilo počas pandémie online vzdelávanie
 2. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
 3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
 8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 10. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 1. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 20 526
 2. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 18 114
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 15 342
 4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 13 045
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 679
 6. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 662
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 522
 8. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 11 469
 9. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 702
 10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 453
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Hrboltová ide na postup, jesennú časť odohrali bez jedinej prehry

Hovorili sme s trénerom futbalistov TJ Iskra Hrboltová Milanom Krivošom. Nič iné ako postup v ružomberskej mestskej časti sa v súťažnom ročníku 2020/2021 neberie.

Hrboltová v zelenom v zápase proti Lipt. Ondreju.

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.

Pandémia koronavírusu zatvára ďalšie školy na Liptove

Druhý stupeň sa učí z domu cez internet. Prvý stupeň sa má učiť priamo v škole.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Už ste čítali?