Streda, 4. august, 2021 | Meniny má Dominik, DominikaKrížovkyKrížovky

Stolný tenis

Šestnásť zápasov trvajúca neporaziteľnosť Bobrovca skončila

V 18. kole najvyššej stolnotenisovej súťaže Liptova skončila šestnásť zápasov trvajúca neporaziteľnosť vedúceho Bobrovca. V nie najoptimálnejšej zostave hrajúci líder IV. ligy prehral na stoloch lepšiacej sa Ľubele. Z ostatných zápasov zaujalo tesné víťazstvo Hýb s Demänovou, po ktorom delí nováčika súťaže od predposledných Smrečian, ktoré prehrali podľa očakávania v Ružomberku, už len bod. V dolnoliptovskom derby v Černovej, kde hrali L. Sliače boli úspešnejší domáci.

Program 19. kola 6. 3. : Demänová - ŠKST VTJ Rbk E, Verimex L. Mikuláš - SCP Rbk B, Lisková – Černová B, L. Sliače – Smreč. Žiar, Bobrovec – Hybe, Ľubeľa - ŠKST VTJ Rbk D.

ŠKST VTJ Ružomberok D - Smreč. Žiar 15:3

Favorit potvrdil svoje kvality. Hostia, ktorí nastúpili bez J. Križiana, bodovali okrem štvorhry ešte za stavu 8:1 a 13:2. Body – domáci: Sleziak 4,5, F. Rom a Kupeček po 4, Bystričan 2,5, hostia:Laučík 1,5, V. Dzuroška 1, Dzúrik 0,5, Kováč 0.

Ľubeľa – Bobrovec 13:5

Vedúcemu mužstvu súťaže citeľne chýbal J. Rusina. Hosťom, ktorí dali príležitosť mladému debutantovi M. Triznovi bodovali navyše len dvaja hráči, čo na lepší výsledok nestačilo. Najlepším hráčom zápasu bol domáci B. Kubík. Body – domáci: B. Kubík 4,5, Kandera a Zubaj po 2,5, B. Oravec 1,5/1 (striedal Rojček 2/0), hostia: R. Kusý 3, Grajko 2, Ambrózy 0, M.Trizna 0.

Černová B – L. Sliače 13:5

O výhre domácich rozhodol vyrovnanejší káder a kvalitné výkony J. Horského a M. Kmeťa. Body - domáci: Horský 4,5, M. Kmeť 3,5, Frolo 2,5, Ondruška 1,5/2 (striedal R. Šulík 1/0), hostia: Zezula 3, Mihulec a Večerek po 1, A. Hlavatý st. 0.

ŠKST VTJ Ružomberok E – Verimex L. Mikuláš 7:11

V úvode veľmi dobrého stretnutia viedli domáci 3:2. Hráči Verimexu tromi bodmi za sebou obrátili na 3:5, čím získali tesný, ale ako sa ukázalo rozhodujúci náskok, ktorý udržali až do konca. V domácom mužstve sa nedarilo R. Cibulkovi. Body – domáci: Dittrych 3,5, Hajas 2, F. Tužinský 1, R. Cibulka 0,5, hostia: Lukašík 3,5, I. Trizna 3, Vyparina 2,5, Z. Kubík 2.

Hybe – Demänová 10:8

Nováčik súťaže získal v kvalitnom súboji dôležité víťazstvo. Jeho hráči získali v prvej sérii dvojhier dvojbodový náskok, ktorý bol nakoniec rozhodujúci. O zaslúženej výhre Hýb rozhodol v poslednej dvojhre J. Janovčík ml., keď v súboji jednotiek porazil M. Mažáriho 3:1. Body - domáci: J. Janovčík ml. 4,5, Moravčík 3, Jakubovič st. 2, Vrlík 0,5/3 (striedal J. Janovčík st. 0/1), hostia: Mažári 3, Jurkovič 2,5, Boča a Košík po 1, Jedlička 0,5 (hral len štvorhru).

SCP Ružomberok B – Lisková 13:5

Hráči druhého mužstva tabuľky viedli počas celého zápasu. Víťazný bod získal za stavu 9:3 B. Hatala. V tíme hostí nastúpil namiesto Ľ. Janíka J. Nemček z rezervy. Body – domáci: Hulej ml. 4,5, Drapáč 4, Šošovec 1,5, Hatala 2,5/1 (striedal Gašparovič 0,5/1), hostia: E. Šeffer a Lauko po 2, J. Demko 1, Nemček 0. -jš-

V najkvalitnejšom stretnutí 19. kola porazila rezerva Liskovej Ludrovú A

V 19. kole V. ligy okr. Ružomberok v stolnom tenise sa až štyri stretnutia skončili najtesnejším výsledkom. V najkvalitnejšom zápase vyhrala posilnená Lisková B nečakane s Ludrovou A. V priamom súboji o 3. miesto v L. Sliačoch boli lepší hráči SCP C. Fanúšikov Bieleho Potoka potešila výhra s nebezpečným ŠKST VTJ F. Nedarilo sa mužstvám spod likavského hradu, prehra rezervy v Ľubochni sa čakala. Výsledok súboja Likavka A – Ludrová B 7:11 je však prekvapujúci. Bešeňová sa po ťažko vybojovanom víťazstve na stoloch SCP D vrátila na 9. miesto. Beznádejne posledný nováčik súťaže z Komjatnej nezabodoval ani v Turíku.

V 20. kole sa 6. 3. odohrajú stretnutia: Ludrová B - SCP Rbk D, Bešeňová – Ľubochňa, Likavka B – Lisková B, Ludrová A – Turík, Komjatná – B. Potok, ŠKST VTJ Rbk F – L. Sliače B, SCP Rbk C - Likavka A.

Biely Potok - ŠKST VTJ Ružomberok F 10:8

V stretnutí veľmi dobrej úrovne sa až do stavu 6:7 súperi striedali vo vedení. Nasledujúce štyri dvojhry za sebou vyhrali domáci, ktorých jednotka A. Kendera prvýkrát porazil B. Čabáka. Body – domáci: A. Kendera 3, F. Milan a J. Švento po 2,5, Droppa 2, hostia: R. Cibulka 3,5, Čabák 3, B. Kasanický 1,5, Uličný 0.

Lisková B - Ludrová A 10:8

Najlepším hráčom zaujímavého zápasu bol skúsený M. Klačko, ktorý nastúpil prvýkrát v tejto sezóne. Body – domáci: Klačko 4,5, Karník 3,5, Nemček 2, Tomčík 0/2 (striedal T. Demko), hostia: R. Slimák 3,5, Bebjak 2,5, Močáry a Švoš po 1.

L. Sliače B - SCP Ružomberok C 8:10

Domáci mali problémy so zostavou, čo hostia využili a zaslúžene zvíťazili. Body – domáci: R. Jacko a Caban po 2,5, Sršeň a A. Hlavatý po 1,5, hostia: Gašparovič a M. Švento po 4, Paulo a Mišura po 1.

Ľubochňa – Likavka B 18:0

Výsledok celkom neodzrkadľuje priebeh zápasu. Hostia mohli v niekoľkých súbojoch bodovať. V jednom z nich viedol P. Bartánus s M. Okálom v piatom sete 10:5, výhodu piatich mečbolov však nevyužil. Body – domáci: Vl. Olos, Okál, Chyla a Voj. Olos ml. po 4,5, hostia: Durdík 0, Mir. Lupták 0, Bartánus 0, Ľ. Lupták 0.

SCP Ružomberok D – Bešeňová 8:10

Favorizovaní hostia sa trápili skoro až do úplného záveru. Po vyrovnaných štvorhrách a prvej sérii dvojhier bol stav 2:4. Domáci sa nevzdávali a neskôr dokonca viedli 6:5. Hráči Bešeňovej po štvorbodovej sérii obrátili na 6:9. Veľmi dobre hrajúci P. Maga, ktorý nečakane porazil aj jednotku hostí I. Jacka znížil na 7:9. V predposlednej dvojhre však už mladý Drengubiak nestačil na D. Grenčíka a o výhre hostí bolo rozhodnuté. Body – domáci: Maga 3, V. Maslo st. a Hulej st. po 2,5, Drengubiak 0, hostia: I. Jacko 3,5, D. Grenčík 3, P. Baran 2,5, J. Grenčík 1/2 (striedal Záhradník 0/1).

Turík – Komjatná 13:5

Stretnutie skončilo podľa očakávania. V tíme domácich dostal po dlhšom čase príležitosť striedajúci Jar. Krakovský ml. Body – domáci: Božek a Kačalka po 4,5, V. Murín 3,5, Joz. Krakovský 0,5/2 (striedal Jar. Krakovský ml. 0/2), hostia: Z. Cibulka ml. 2, V. Kováčik, Z. Cibulka st. a M. Kováčik po 1.

Likavka A – Ludrová B 7:11

Domáci pokračujú v nevyrovnaných výkonoch. V minulom kole príjemne prekvapili nečakane vysokou výhrou s rezervou L. Sliačov. V tomto stretnutí sa im už tak nedarilo. Doplatili aj na neúčasť trojky tímu M. Tkáča. V úvode síce viedli 3:2, ale hostia šnúrou štyroch bodov zvrátili na 3:6. Desiaty bod vybojoval za stavu 4:9 L. Dutka. Body – domáci: R. Haluška 4,5, Roško 1,5, Mil. Lupták 1, Lauko 0, hostia: J. Cibulka 3,5, L. Dutka a P. Milan po 3, Kaman 1,5, L. Milan 0 (hral len štvorhru). -jš-

Prekvapením len remíza Váhostavu s Liptovskou Porúbkou

Osemnáste kolo V. ligy v stolnom tenise neprinieslo žiadne prekvapenia. Cennú remízu získali hráči Váhostavu s L. Porúbkou, keď hostia nastúpili na zápas len traja a to ešte J. Beňo zlomil raketu. Za takejto situácie je vlastne aj remíza ich úspechom. Ziskom dvoch bodov sa Váhostav priblížil na jeden bod rezerve Bobrovca a tak šlágrom nasledujúceho kola bude ich súboj na stoloch Bobrovca, ktorý ak chce byť úspešný, musí pristúpiť k zápasu oveľa zodpovednejšie ako v tomto kole proti druhej rezerve Ľubele. V 19. kole 6. 3. sa stretnú: Ľubeľa C – Jamník B, V Bobrovec B – Váhostav, L. Porúbka A – N. Boca A, SOU L. Mikuláš A – Jamník A, L. Peter – Z. Poruba A, Iľanovo A – Ľubeľa B.

Jamník B – Ľubeľa B 15:3

Domáci sa na súpera z popredia tabuľky pripravili. Výborným výkonom dosiahli celkom nečakane vysoké víťazstvo, ktoré je však podľa priebehu stretnutia celkom zaslúžené. Body - domáci: Veselovský a Vondra po 4,5, Pavkovček 3/0 (striedal Kovács 0,5/1), Haluška ml. 2,5, hostia: Rojček 1/1 (striedal Obrcian 0/2), Oravec 1, Švec 1, Oško 0.

Z. Poruba A – Iľanovo A 5:13

Stretnutie dobrej úrovne, v ktorom bolo viac vyrovnaných duelov, v ktorých nakoniec zvíťazili hostia a tak dosiahli vysoké víťazstvo. Domáci Betcher opäť na domácich stoloch dokázal zdolať Demenčíka a potvrdil, že na favoritov dokáže zahrať. Body domáci: Betcher a Kostend po 2, Lehotský 1, Bukas 0, hostia: Šuna 4,5, Demenčík 3,5, Gejdoš a Stankoviansky po 2,5.

Jamník A – L. Peter 17:1

Súboj vedúceho mužstva s posledným vyznel jednoznačne v prospech domácich, keď hostí od prehry na „nulu“ zachránilo len víťazstvo Lojdla nad domácim Lazarom. Body - domáci: Berník, Haluška st. a Slivka po 4,5, Lazar 3,5, hostia: Lojdl 1, Drugaj 0, Nemsila 0, Volf 0.

N. Boca A – SOU L. Mikuláš A 12:6

V konfrontácii dvoch susedov

v tabuľke rozhodla o jasnom víťazstve domácich skutočnosť, že hostia prišli bez svojho najlepšieho hráča Vrábela, absenciu ktorého nenahradili a jeho „isté“ body im chýbali. Body domáci: Piovarči 4, Mäsiar 3,5, Láni 2, Tréger 0,5/1 (striedal Matejko 2/1), hostia: J. Kalinay 2,5, Janovčík 1,5, Bubelíny a Krajči po 1.

Váhostav – L. Porúbka A 9:9

Domácim pomohla k remíze skutočnosť, že hostia nastúpili iba traja a keď ešte J. Beňo po druhom zápase zlomil raketu, dosiahli cenný, nečakaný zisk bodov, pretože ani stopercentná úspešnosť Kočtúcha a M. Beňa nestačila na víťazstvo. Body - domáci: Bella, Betcher, Cupra a Choma po 1, (5xWO), hostia: M. Beňo a Kočtúch po 4,5, J. Beňo 0.

Ľubeľa C – Bobrovec B 16:2

Hostia pôsobili odovzdane, a keď neprejavili ani chuť po víťazstve, zápas nemal ani priemernú úroveň. Hosťujúci Rak doslova daroval dva zápasy odpaľovaním loptičiek. O ich prístupe svedčí, že domáci Humený, ktorý nastúpil so zdravotnými problémami stratil iba jeden set a aj deväť víťazných zápasov 3:0. Body - domáci: Humený a D. Hrnčiar po 4,5, Budvesel a M. Hrnčiar po 3,5, hostia: A. Kusý 2, A. Lisý 0, Rak 0, Odlevák 0. -kn-

Mladí hráči začínajú bodovať

V osemnástom kole VI. ligy v stolnom tenise sa prekvapenia nekonali. Jediným ozajstným prekvapením je víťazstvo rezervy L. Porúbky nad rezervou Z. Poruby, ktorá nastúpila so skúsenými hráčmi. Hlavne Čupka a Ronec, ktorí hrávajú aj vyššiu súťaž, doplatili na podcenenie súpera a tak nadšene hrajúci domáci po skončení zápasu ani nechceli veriť, že dosiahli také vysoké víťazstvo. Mladí hráči dokázali bodovať aj v Iľanove a ukazuje sa, že pravidelným účinkovaním v súťaži ich výkonnosť viditeľne stúpa, čo je prísľubom do budúcnosti. Na čele tabuľky je zaujímavý boj o tretiu priečku, na ktorú si robia „zálusk“ až tri mužstvá. V 19. kole 6. 3. sa stretnú v skupine o 1. – 8. miesto: SOU L. Mikuláš B – Smrečany-Žiar B, Swedwood – Iľanovo B, Dúbrava – Ondrašová, P. Ľupča A – Hybe B, v skupine o 9. – 16. miesto: Z. Poruba B – P. Ľupča B, Hybe C – L. Porúbka B, Ľubeľa D – N. Boca B, L. Ján B – Iľanovo C.

1. – 8. miesto:

Hybe B – SOU L. Mikuláš B 12:6

Hostia držali s domácimi krok do polovice zápasu, ale potom domáci hráči zabrali a jasne zvíťazili, keď z hráčov hostí im dokázali vzdorovať iba Zvolenský s Vlhom. Body - domáci: Marušiak st. 4,5, Vrlík 3, Farbák st. 2,5, Janovčík st. 2, hostia: Zvolenský 3,5, Vlha 2, K. Kalinay 0,5, Držík 0.

P. Ľupča - Ondrašová 6:12

V stretnutí hráčov, ktorí sa veľmi dobre poznajú zaslúžene zvíťazilo vedúce mužstvo súťaže. Domácim k úspechu nepomohla ani skutočnosť, že všetci zdolali hosťujúceho M. Hána. Body domáci: Noge a Kohút po 2, Bella a Sokol po 1, hostia: M. Ráchel a Zúbek po 4,5, J. Ráchel 2,5, M. Hán 0,5.

Swedwood – Dúbrava 13:5

Domáci hráči potvrdili výbornú formu z predchádzajúcich kôl a jasne porazili svojho suseda v tabuľke, z ktorého dokázal vzdorovať domácim hráčom len Nemec. Body - domáci: Motrinec 4,5, Balco a Javorek po 3,5, Mišota 1,5, hostia: Nemec 3, Poliak 1, Štrba 0/2 (striedal Švec 1/1), Slačka 0.

Smrečany-Žiar B – Iľanovo B 6:12

Nekompletne hrajúci domáci nestačili na kompaktne pôsobiace mužstvo hostí, ktorí boli v zápase jasne lepším a hráčsky vyrovnanejším mužstvom a zaslúžene zvíťazili. Body - domáci: Kováč 3,5, M. Dzuroška 1,5, Žemba 1, Mlynarčík 0/1 (striedal J. Moravčík 0/3), hostia: Wosiňski 4, J. Kubo 3, Havel 2,5, V. Šlauka 1,5/2 (striedal Martiak 1/0).

9. – 16. miesto:

Iľanovo C – P. Ľupča B 14:4

Domáci hráči podali proti poslednému mužstvu dobrý výkon, a aj keď dali príležitosť mladým neskúseným hráčom, a keď aj títo dokázali bodovať, zaslúžene vysoko zvíťazili. Body - domáci: Droppa a Stankoviansky po 4,5, D. Kubo 1,5 (striedal Pápay 2/1), Ostrovský 1,5, hostia: M. Procházka 2, Balažec a Buriak po 1, Adamčiak 0/2 (striedal Polóni 0/2).

N. Boca B – L. Ján B 11:7

Domácim sa podarilo rehabilitovať a prehru v minulom kole, keď v dobrom zápase zaslúžene zdolali rezervu L. Jána. Ich víťazstvo mohlo byť ešte výraznejšie, ale vystriedaním Matejka dali hosťom príležitosť uhrať prijateľný výsledok. Body - domáci: Šak a Švanda po 3,5, Matejko 2,5/0 (striedal Risík 0,5/2), Madej 1, hostia: Čúrny st. a Kompiš po 2, Fekete 1, Čúrny ml. 1/1 (striedal Sabovčík 1/1).

Hybe C – Ľubeľa D 6:12

Mladí hráči domácich podali dobrý výkon, ale na vyrovnanejšie a skúsenejšie mužstvo hostí to nestačilo a tak výsledok vyjadruje spravodlivo rozdiel vo výkonnosti mužstiev. Body - domáci: Jakubovič ml. 3, Marušiak ml. 1,5, Farbák ml. 1, Skaloš 0,5, hostia: Cabala 4,5, Vrbenský 3,5, D. Urban 3, Kubík 1.

L. Porúbka B – Z. Poruba B 13:5

O nečakanom víťazstve domácich rozhodol rozdielny prístup mužstiev k zápasu. Domáci hráči príkladne bojovali, zatiaľ čo „posily“ rezervy Z. Poruby Ronec a Čupka, ktorí hrávajú aj za A mužstvo, sa presvedčili, že na víťazstvo im nestačí len meno a zaslúžene dostali trpkú príučku od mladých hráčov domácich. Body - domáci: Šikulaj 4,5, R. Sklenár a Capko po 3,5, M. Sklenár 1,5, hostia: Kamien st. 3, Čupka a Szarka po 1, Ronec 0. -kn-

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako si zabezpečiť krytie liečby a karantény v zahraničí?
 2. Poznáte horúci trend interiérového dizajnu?
 3. Podnikáte? Otvorte si účet online a ušetrite
 4. Ficov priateľ a oligarcha Miroslav Výboh zmenil kurz v biznise
 5. Ak sa včas nespamätáme, vlaky z Číny získajú Maďari a Poliaci
 6. Na čo si dávať pri investovaní do kryptomien pozor
 7. Odomknite si SME.sk na viacerých zariadeniach
 8. Slovensko v tieni tureckého polmesiaca
 9. Dominika Kavaschová: Netušila som, že mám v sebe toľko nehy
 10. Ako sa dostať z Bratislavy do Nitry, Bystrice, Popradu a Prešova
 1. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 2. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 3. Poznáte horúci trend interiérového dizajnu?
 4. Ficov priateľ a oligarcha Miroslav Výboh zmenil kurz v biznise
 5. Dekarbonizácia má byť súčasťou moderných dodávateľských vzťahov
 6. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 7. Ako zvýšiť produktivitu vašej prevádzky?
 8. Ak sa včas nespamätáme, vlaky z Číny získajú Maďari a Poliaci
 9. Na čo si dávať pri investovaní do kryptomien pozor
 10. Podnikáte? Otvorte si účet online a ušetrite
 1. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021 5 718
 2. Ako sa dostať z Bratislavy do Nitry, Bystrice, Popradu a Prešova 4 312
 3. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky 4 275
 4. Jeden deň na Bratislavu nestačí 3 918
 5. Dominika Kavaschová: Netušila som, že mám v sebe toľko nehy 3 897
 6. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 3 820
 7. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké? 3 164
 8. Na čo si dávať pri investovaní do kryptomien pozor 2 636
 9. Ak sa včas nespamätáme, vlaky z Číny získajú Maďari a Poliaci 2 503
 10. Ficov priateľ a oligarcha Miroslav Výboh zmenil kurz v biznise 2 318
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Relácia MY Športujeme denne prináša dynamický prehľad športových aktualít, exkluzívne rozhovory a aj rady a tipy nielen pre športovcov.

Dozviete sa aj aký historický úspech dosiahli hokejisti, že Zlaté Moravce majú legionárskou posilou a legenda Nitry otvorene hovorí na adresu FC.


3 h
Developer chce stavať osempodlažný bytový dom so 77 bytmi za približne sedem miliónov eur na Bystrickej ceste, za predajňou Lidl.

Na Bystrickej ceste, za Lidlom, plánujú na jeseň začať stavať prvý osempodlažný bytový dom so 77 bytmi. Developer sa netají tým, že tam chce postupne vybudovať niekoľko stoviek bytov.


23 h
Ilustračné foto

Pozrite si kompletnú tabuľku.


2. aug

Na túto ale aj mnohé iné otázky od vás odpovedáme v našej právnej poradni.


1. aug

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

K vyhliadkovej veži vedie nový náučný chodník.


TASR 16 h

Najhoršie sú piatky a nedele, autá sa posúvajú slimačím tempom.


19 h

Oprava mosta je vo finále, čoskoro ho otvoria. Výstavba trvala približne rok.


3. aug

Stavebné povolenie nikto nenapadol. Susedia hovoria, že sa o ňom dozvedeli, až keď bolo právoplatné.


12 h

Už ste čítali?