Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Stolný tenis

Dôležitá výhra Smrečian - Žiaru

V 17. kole IV. ligy v stolnom tenise bola najväčšia pozornosť zameraná na stretnutia dvoch mužstiev z chvosta tabuľky. Náskok Smrečiany - Žiaru narástol po najtesnejšom víťazstve s Černovou B a prehre Hýb na pôde Verimexu L. Mikuláš na tri body. Vedúci Bobrovec dosiahol 16 výhru za sebou. Z ďalších súbojov zaujala nie veľmi očakávaná prehra Liskovej s ŠKST VTJ E. Vonku boli úspešné ešte mužstvá Ľubele a SCP B. V tabuľke si o 2 miesta polepšili ŠKST VTJ E a Ľubeľa, o dve priečky nižšie klesla černovská rezerva.

V 18. kole sa 28. 2. odohrajú zápasy: ŠKST VTJ Rbk D – Smreč. Žiar, Černová B – L. Sliače, SCP Rbk B – Lisková, ŠKST VTJ Rbk E – Verimex L. Mikuláš, Hybe – Demänová, Ľubeľa – Bobrovec.

Smreč. Žiar – Černová B 10:8

Veľmi dôležité víťazstvo domácich. Stretnutie sa však nevyvíjalo pre nich priaznivo. O druhej výhre Smrečian v tejto sezóne rozhodla 5-bodová šnúra, ktorou obrátili skóre z 5:7 na 10:7. Víťazný bod vybojoval J. Križian s R. Frolom, keď piaty set skončil 13:11. Body – domáci: Laučík 3, Križian a V. Dzuroška po 2,5, Dzúrik 2, hostia: M. Kmeť 4,5, R. Šulík 2,5, Mojš 1, Frolo 0.

Bobrovec – ŠKST VTJ Ružomberok D 12:6

Líder tabuľky potvrdil aj bez J. Grajka vysokú výkonnosť. Hosťom z optimálnej zostavy chýbali Kupeček, Sleziak a A. Letková, čo ale neznižuje hodnotu výhry domácich. Body – domáci: R. Kusý 4,5, Rusina 4, Ambrózy 3,5, Odlevák 0, hostia: Bystričan 2,5, M. Kasanický 1,5, F. Rom a Kajúch po 1.

Demänová – Ľubeľa 7:11

Kvalitný a vyrovnaný súboj trval 3,5 hodiny. Po štvorhrách a prvej sérii dvojhier bolo 3:3. Nasledujúcou sériou 4 bodov zvrátili hostia na 3:7. Otočiť vývoj stretnutia už potom nebolo v silách domácich hráčov. Z až dvanástich 5-setových zápasov vyhralo každé mužstvo polovicu. Body - domáci: Jurkovič 2,5, Mažári, Boča a Košík po 1,5, hostia: Kandera 4, B. Oravec 3, Rojček 2, Zubaj 1/2 (striedal D. Hrnčiar 1/0).

Lisková - ŠKST VTJ Ružomberok E 6:12

Ružomberčania porazili obhajcov minuloročného prvenstva nečakane aj v druhom vzájomnom zápase. V ich mužstve príjemne prekvapil M. Hajas. Hostia venovali víťazstvo P. Dittrychovi, ktorému sa narodila dcéra. Body – domáci: Lauko a E. Šeffer po 2, Janík a J. Demko po 1, hostia: Hajas 4,5, Dittrych 3,5, F. Tužinský 2,5, R. Cibulka 1,5.

Verimex L. Mikuláš – Hybe 12:6

Očakávaná výhra favorita. Domáci získali v prvej tretine stretnutia trojbodový náskok, ktorý postupne ešte zvýšili. Perličkou bolo, že M. Jakubovič hral vlastne proti svojim, v mužstve nováčika je totiž na ročnom hosťovaní práve z Verimexu. Excelentný výkon podal I. Trizna, ktorý už v treťom stretnutí za sebou vyhral všetky dvojhry. V tíme hostí potešil mladý J. Janovčík. Body - domáci: Trizna 4,5, Z. Kubík 3,5, Vyparina a Lukašík po 2, hostia: J. Janovčík ml. 3, Moravčík 2,5, Jakubovič st. 0,5, Šmihula 0/3 (striedal Vrlík 0/1). L. Sliače - SCP Ružomberok B 6:12

Po dvoch tretinách zápasu viedli domáci 6:5. V ďalšom priebehu však už prekvapujúco nezískali ani jeden bod. Jednotku domácich M. Zezulu porazil jedine V. Šošovec. Z hostí hrali veľmi dobre B. Hatala a Hulej ml. Body – domáci: Zezula 3, Mrva, Dvorský a Večerek po 1, hostia: Hulej ml. a Hatala po 3,5, Šošovec 2, Drapáč 1,5/2 (striedal Gašparovič 1,5/0). -jš-

Ľubochňa vyhrala aj v druhej Ludrovej

V šlágri 18. kola stolnotenisovej V. ligy vedúca Ľubochňa uspela na stoloch druhej Ludrovej A a je na najlepšej ceste k víťazstvu v súťaži. Darilo sa obidvom mužstvám spod likavského hradu. Nevyspytateľné „áčko” porazilo nečakane vysoko L. Sliače B, rezerva sa poradila s tabuľkovým susedom z Ružomberka. Aj druhé a opäť dramatické stretnutie SCP C s Bielym Potokom v tejto sezóne, skončilo deľbou bodov. Ludrová B sa trápila s Bešeňovou, ktorú v tabuľke preskočil nebezpečný ŠKST VTJ Ružomberok F.

Program 19. kola 28. 2. : Lisková B – Ludrová A, Ľubochňa – Likavka B, SCP Rbk D – Bešeňová, L. Sliače B – SCP Rbk C, B. Potok – ŠKST VTJ Rbk F, Turík – Komjatná, Likavka A – Ludrová B.

ŠKST VTJ Ružomberok F – Turík 15:3

Až do stavu 6:2 bolo stretnutie pomerne vyrovnané. O všetkom rozhodla osembodová šnúra domácich. Tímu hostí, ktorý vyhral prvý vzájomný duel 12:6, citeľne chýbala jednotka E. Božek. Body – domáci: P. Kmeť a Čabák po 4,5, Uličný 2,5, B. Kasanický 2,5/0 (striedal J. Kupčík ml. 1/1), hostia: V. Murín 2, Joz. Krakovský 1, Hasálik 0, Kačalka 0.

Ludrová B – Bešeňová 10:8

Zaujímavý súboj začali lepšie hráči Bešeňovej. Domáci potom tromi bodmi za sebou zvrátili z 2:3 na 5:3. Po ďalších dvoch dvojhrách bolo vyrovnané. V predposlednej sérii vyhrali hostia len jeden zápas a Ludrová viedla 8:6. J. Grenčík a I. Jacko však opäť vyrovnali a dráma vrcholila. Na 9:8 upravil M. Kaman, poslednú dvojhru P. Milan – D. Grenčík vyhral v štyroch setoch hráč Ludrovej. Body – domáci: P. Milan 3,5, J. Cibulka 3, L. Milan 2,5, Kaman 1, hostia: I. Jacko 4,5, J. Grenčík 2, D. Grenčík 1, Šlachta 0, P. Baran 0,5 (hral len štvorhru).

SCP Ružomberok C – Biely Potok 9:9

Stretnutie plné zvratov skončilo zaslúženou remízou. V jednej z kľúčových dvojhier (za stavu 6:6), vyhral smoliar due-

lu J. Mišura s Š. Droppom prvé dva sety, napokon však prehral 2:3. Zmierlivý výsledok stanovili v záverečných dvojhrách M. Gašparovič a M. Švento. Celkový pomer setov bol 33:31. Body – domáci: M. Švento a Gašparovič po 4,5, Paulo 0, Mišura 0, hostia: F. Milan a J. Švento po 2,5, Droppa a A. Kendera po 2.

Ludrová A – Ľubochňa 7:11

V kvalitnom zápase sa domáci snažili, bojovali a z 3:6 vyrovnali na 6:6. V poslednej tretine ale bodovali už len raz. O výhre hostí rozhodli výkony celého mužstva, v ktorom bol jednotkou skúsený M. Okál. Z domácich sa páčil P. Bebjak. Body – domáci: Bebjak 3,5, Močáry 2, R. Slimák 1,5, Pasch 0, hostia: Okál 4,5, Chyla 3,5, Roštek 2,Vl. Olos 1.

Likavka B – SCP Ružomberok D 11:7

V súboji o 12. miesto prehrávali Likavčania len dvakrát, 0:1 a 3:4. Hráčov SCP sklamalo nešportové správanie a vulgárne prejavy niektorých hráčov domácich. Potešil ich výkon V. Masla st. Body – domáci: Mir. Lupták 4,5, Ľ. Lupták 2,5, Kušnír 2, Bartánus 1/2 (striedal Durdík 1/0), hostia: V. Maslo st. 3,5, Hulej st. 2,5, Maga 1, Drengubiak 0.

Komjatná – Lisková B 1:17

V tíme nováčika príjemne prekvapil prvýkrát v sezóne bodujúci dorastenec M. Kováčik, keď nečakane porazil trojku hostí J. Tomčíka. Body – domáci: M. Kováčik 1, Z. Cibulka ml. 0, P. Kubas 0, V. Kováčik 0, hostia: Karník, Nemček a M. Šeffer po 4,5, Tomčík 3,5.

Likavka A – L. Sliače B 14:4

Obidve mužstvá išli do súboja s cieľom vyhrať. Vývoj v úvode ovplyvnila druhá štvorhra, v ktorej pár A. Hlavatý st. – Mihulec viedol už 2:0, nakoniec však prehral piaty set 10:12. O nečakane vysokej výhre domácich rozhodla sedembodová šnúra, ktorú získali od stavu 5:3. Okrem tradičných opôr sa v ich mužstve výrazne presadil s chuťou hrajúci M. Tkáč. Body – domáci: Roško a R. Haluška po 4,5, Tkáč 4, L. Timko 0/2 (striedal Mil. Lupták 1/1), hostia: M. Antol 1,5, A. Hlavatý st. a Mihulec po 1, R. Jacko 0,5/3 (striedal Bartík 0/1). -jš-

Prvá prehra lídra z Jamníka A na stoloch tretieho mužstva tabuľky Iľanova A

V šlágri sedemnásteho kola V. ligy stolného tenisu dokázali hráči Iľanova A pripraviť prvú prehru vedúcemu družstvu Jamníka A. Na tom má hlavnú zásluhu najproduktívnejší hráč súťaže Demenčík, ktorý v zápase získal 4,5 boda. Váhostav dokázal získať cenný bod na stoloch SOU L. Mikuláš A, čím zvýšil svoj odstup od posledného Calorimu L. Peter na šesť bodov. Cieľom tohto mužstva už prestala byť záchrana v súťaži, ale napriek dobre rozohranému zápasu sa im nepodarili zaknihovať prvé víťazstvo v súťažnom ročníku. Na splnenie tohto cieľa im zostáva už len päť posledných kôl. V 18. kole 28. 2. sa stretnú: Jamník B – Ľubeľa B, Z, Poruba A – Iľanovo A, Jamník A – L. Peter, N. Boca A – SOU L. Mikuláš A, Váhostav – L. Porúbka A, Ľubeľa C – Bobrovec B.

Bobrovec B – Jamník B 7:11

Domáci chceli uhrať lepší výsledok, ale keďže až dvaja hráči nebodovali nemali proti vyrovnanejšiemu mužstvu hostí šancu. Hostia kontrolovali vývoj zápasu a bezpečne zvíťazili. Body - domáci: Rusina 4,5, A. Lisý 2,5, A. Kusý 0, R. Kusý 0, hostia: Veselovský a Vondra po 3,5, Kovács a Haluška ml. po 2.

L. Porúbka A – Ľubeľa C 9:9

Obe mužstvá nastúpili nekompletné, a keď hráči, ktorí dostali v mužstve hostí šancu nedokázali bodovať proti skúsenejším hráčom domácich, tak sa stretnutie skončilo vcelku spravodlivo nerozhodne. Body domáci: M. Beňo 3,5, J. Beňo a Kováč po 2, Ondík 1,5, hostia: Humený 3,5, M. Hrnčiar 3, D. Hrnčiar 2,5/0 (striedal D. Urban 0/2), V. Oško 0.

SOU L. Mikuláš – Váhostav 9:9

V dramatickom stretnutí začali lepšie domáci, ktorí viedli 4:2, ale hostia otočili stretnutie a viedli 5:7 a 7:9. Aj keď domáci na sety zvíťazili 40:32, po piatich prehratých dvojhrách pomerom 2:3 boli nakoniec radi, že vyhrali posledné dve dvojhry a zachránili nakoniec aspoň remízu. Body - domáci: Vrábel 4,5, J. Kalinay 2, Janovčík 1,5, Zvolenský 0,5, Krajči 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Bether a Choma po 3, Bella 2, Cupra 1.

L. Peter – N. Boca A 7:11

Domáci podali bojovný výkon, ale v záveroch duelov sa na ich výkone podpísala nervozita z prílišnej snahy po víťazstve, čo hostia dokázali dokonale využiť a preto zaslúžene zvíťazili. Body domáci: Lojdl 3, Kubica 2, Drugaj a Volf po 1, hostia: Mäsiar 4,5, Cholvádt 3,5, I. Tréger 2,5, Švanda 0,5/2 (striedal Láni 0/2).

Iľanovo A – Jamník A 10:8

Domáci podali proti vedúcemu mužstvu dobrý výkon. Vyhrali

v úvode obe štvorhry, ale pred koncom prehrávali 7:8. Víťazstvami v posledných troch dvojhrách dokázali otočiť výsledok stretnutia vo svoj prospech a pripravili lídrovi súťaže prvú prehru. Body - domáci: Demenčík 4,5, Šuna a Žiaran po 2,5, Gejdoš 0,5, hostia: Slivka 3, Haluška st. a Fajmon po 2, Vyšňan 1.

Ľubeľa B – Z. Poruba A 10:8

Hostia boli blízko k úspešnejšiemu výsledku aj napriek tomu, že v úvode prehrávali 5:1. Pred koncom viedli 7:8, ale nezvládli konce rozhodujúcich zápasov, keď napríklad Betcher v piatom sete viedol nad Oškom 6:0 a nakoniec prehral 6:11. Body - domáci: Rojček 3,5, Oravec 3, Oško 2, Obrcian 1, Švec 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Lehotský 3, Kostend 2,5, Betcher 1,5, Čupka 1.-kn-

Ondrašová zvyšuje náskok

V priamom súboji VI. ligy stolného tenisu prvých dvoch mužstiev tabuľky sa potvrdilo, že mužstvo Ondrašovej v súčasnom zložení nemá v súťaži konkurenta a zvýšilo svoj náskok pred druhým mužstvom tabuľky na šesť bodov. Na konci tabuľky dokázala rezerva P. Ľupče poraziť rezervu L. Porúbky a priblížila sa k svojim súperom na rozdiel jedného bodu. V sérii remíz pokračuje Z. Poruba B, ktorá proti Ľubeli D zaznamenala už tretí nerozhodný výsledok za sebou. Aj v budúcom kole bude zaujímavejší boj o posledné priečky, ako o postupové miesto, o ktorom je už prakticky rozhodnuté. V 18. kole 28. 2. sa stretnú v skupine o 1. – 8. miesto: Hybe B – SOU L. Mikuláš B, P. Ľupča A – Ondrašová, Swedwood – Dúbrava, Smrečany.Žiar B – Iľanovo B, v skupine o 9. – 16. miesto: Iľanovo C – P. Ľupča B, N. Boca B – L. Ján B, Hybe C – Ľubeľa D, L. Porúbka B – Z. Poruba B.

1. – 8. miesto:

SOU L. Mikuláš B – Iľanovo B 12:6

Stretnutie malo jednoznačný priebeh a o víťazstve domácich nebolo pochýb. V úvode stretnutia viedli 3:0, hostia znížili na 3:2, ale potom sa domáci ujali vedenia 11:5 a o ich víťazstve bolo rozhodnuté. Hostia nesplnili očakávanie a víťazstvo domácich bolo zaslúžené. Body - domáci: Krajči a Mičuda po 3,5, Zvolenský 2,5, K. Kalinay 1,5/1 (striedal Vlha 1/1), hostia: Wosiňski 4, Havel 2, Martiak 0, V. Šlauka 0.

Smrečany-Žiar B – Dúbrava 9:9

Zaujímavé stretnutie, v ktorom v mužstve domácich nepodal očakávaný výkon Kováč, a keď sa v mužstve hostí zasa nedarilo Štrbovi, mužstvá sa nakoniec rozišli remízou. Body domáci: M. Dzuroška 3,5, Šimun 3, Kováč 1,5, Žemba 1, hostia: Slačka 3,5, Nemec 3, Švec 2,5, Štrba 0.

Swedwood – P. Ľupča A 13:5

Hoci si hostia robili nádeje na bodový zisk, zápas nakoniec ukázal, že na v dobrej forme a pohode hrajúcich domácich nemali nijakú šancu na úspešnejší výsledok, keď podľa predvedenej hry je ich víťazstvo zaslúžené. Body - domáci: Balco, jarorek a Motrinec po 3,5, Mišota 0,5/1 (striedal Orolín 2/1), hostia: Noge 3, Kohút 2, Sokol 0, V. Hán 0/3 (striedal Bella 0/1).

Ondrašová – Hybe B 13:5

V stretnutí prvých dvoch mužstiev potvrdili hráči Ondrašovej svoje kvality a nebyť herného výpadku J. Ráchela, ktorý sa nechal vystriedať Droppom, mohlo byť ich víťazstvo ešte výraznejšie. Body - domáci: M. Ráchel a Zúbek po 4,5, M. Hán 4, J. Ráchel 0/2 (striedal Droppa 0/2), hostia: Farbák st. a Marušiak st. po 1,5, Janovčík st. a Vrlík po 1.

9. – 16. miesto:

P. Ľupča B – L. Porúbka B 10:8

Domáci sa na svojho suseda z konca tabuľky dobre pripravili a podľa predvedenej hry nakoniec aj celkom zaslúžene zvíťazili. Ich víťazstvo bolo zásluhou vyrovnanejšieho kolektívu hráčov a bodovému záberu striedajúceho I. Procházku. Body - domáci: M. Procházka 3,5, Adamčiak 3, Balažec 1,5, Polóni 0/1 (striedal I. Procházka 2/1), hostia: Šikulaj 4,5, Capko 2, R. Sklenár 1, M. Sklenár 0,5.

Z. Poruba B – Ľubeľa D 9:9

Dramatické stretnutie, v ktorom

o remíze rozhodlo víťazstvo hosťujúceho Cabalu na Kamienom st.

3:2, keď v posledných dvoch setoch za výdatnej „pomoci“ sieťky zvíťazil 12:10 a 13:11. Úvod mali lepší domáci. Viedli 6:2, ale potom hostia zabrali, a keď domácim v dvojhrách bodovali len dvaja hráči, nakoniec boli s remízou spokojné obe mužstvá. Body - domáci: Bukas 4,5, Kamien st. 3,5, Palaj 0,5, Kamien ml. 0/3 (striedal Brtáň 0,5/1), hostia: Cabala 3, Ľ. Kubík, D. Urban a Vrbenský po 2.

L. Ján B – Hybe C 15:3

Domáci boli jasne lepším mužstvom a nedali šancu menej skúsenejšiemu mužstvu hostí, z radov ktorého dokázal výraznejšie vzdorovať domácim hráčom len mladý Jakubovič. Body - domáci: Čurný st. a Fekete po 4,5, Čurný ml. 3,5, Olejár 1/1 (striedal Sabovčík 1,5/1), hostia: Jakubovič 2, Skaloš 1, Harman 0, Farbák ml. 0.

N. Boca B – Iľanovo C 5:13

Hostia sa na domácich dobre pripravili. Po vyrovnanom začiatku za stavu 3:3 vyhrali šnúru zápasov a ujali sa vedenia 3:10, čím rozhodli o svojom nečakanom víťazstve na stoloch favorita, ktorého hráči zaostali za výkonmi, aké podávali v predchádzajúcich kolách. Body - domáci: Madej 2,5, Šak 2, L. Tréger 0,5, Böhmer 0/2 (striedal Risík 0/2), hostia: D. Kubo 4, Stankoviansky 3,5, Droppa 3, Beťko 1,5/1 (striedal Pápay 1/1). -kn-

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 4. Hygge ako životný štýl
 5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 6. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 7. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 8. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 10. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 39 225
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 37 451
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 10 345
 4. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 10 204
 5. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 8 991
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 932
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 205
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 917
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 717
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 605
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Pozitivita je nižšia ako bola na obed.

5 h
Testovanie v Závažnej Porube. Ľudia rešpektujú rozpis podľa ulíc uverejnený na webovej stránke a vo vývesných tabuliach.

Pozitivita je zatiaľ nízka.

5 h
Testovací tím v ZŠ Klačno.

Vo výsledkoch nie sú započítaní dvaja najväčší zamestnávatelia.

6 h

O pomoc požiadali samosprávy z okresu Ružomberok.

9 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Polícia prenasledovala auto z Oravy až na Liptov. Komjatnou už vodič neprešiel.

10 h

Situácia v Žiline je po otvorení odberových miest pokojná.

12 h

Policajti začnú novú technológiu využívať od soboty.

22. jan

Účasť je oveľa nižšia, ako mesto očakávalo.

11 h

Už ste čítali?