Nedeľa, 22. máj, 2022 | Meniny má Júlia, Juliána

Stolný tenis

Dôležitá výhra Smrečian - Žiaru

V 17. kole IV. ligy v stolnom tenise bola najväčšia pozornosť zameraná na stretnutia dvoch mužstiev z chvosta tabuľky. Náskok Smrečiany - Žiaru narástol po najtesnejšom víťazstve s Černovou B a prehre Hýb na pôde Verimexu L. Mikuláš na tri body. Vedúci Bobrovec dosiahol 16 výhru za sebou. Z ďalších súbojov zaujala nie veľmi očakávaná prehra Liskovej s ŠKST VTJ E. Vonku boli úspešné ešte mužstvá Ľubele a SCP B. V tabuľke si o 2 miesta polepšili ŠKST VTJ E a Ľubeľa, o dve priečky nižšie klesla černovská rezerva.

V 18. kole sa 28. 2. odohrajú zápasy: ŠKST VTJ Rbk D – Smreč. Žiar, Černová B – L. Sliače, SCP Rbk B – Lisková, ŠKST VTJ Rbk E – Verimex L. Mikuláš, Hybe – Demänová, Ľubeľa – Bobrovec.

Smreč. Žiar – Černová B 10:8

Veľmi dôležité víťazstvo domácich. Stretnutie sa však nevyvíjalo pre nich priaznivo. O druhej výhre Smrečian v tejto sezóne rozhodla 5-bodová šnúra, ktorou obrátili skóre z 5:7 na 10:7. Víťazný bod vybojoval J. Križian s R. Frolom, keď piaty set skončil 13:11. Body – domáci: Laučík 3, Križian a V. Dzuroška po 2,5, Dzúrik 2, hostia: M. Kmeť 4,5, R. Šulík 2,5, Mojš 1, Frolo 0.

Bobrovec – ŠKST VTJ Ružomberok D 12:6

Líder tabuľky potvrdil aj bez J. Grajka vysokú výkonnosť. Hosťom z optimálnej zostavy chýbali Kupeček, Sleziak a A. Letková, čo ale neznižuje hodnotu výhry domácich. Body – domáci: R. Kusý 4,5, Rusina 4, Ambrózy 3,5, Odlevák 0, hostia: Bystričan 2,5, M. Kasanický 1,5, F. Rom a Kajúch po 1.

Demänová – Ľubeľa 7:11

Kvalitný a vyrovnaný súboj trval 3,5 hodiny. Po štvorhrách a prvej sérii dvojhier bolo 3:3. Nasledujúcou sériou 4 bodov zvrátili hostia na 3:7. Otočiť vývoj stretnutia už potom nebolo v silách domácich hráčov. Z až dvanástich 5-setových zápasov vyhralo každé mužstvo polovicu. Body - domáci: Jurkovič 2,5, Mažári, Boča a Košík po 1,5, hostia: Kandera 4, B. Oravec 3, Rojček 2, Zubaj 1/2 (striedal D. Hrnčiar 1/0).

Lisková - ŠKST VTJ Ružomberok E 6:12

Ružomberčania porazili obhajcov minuloročného prvenstva nečakane aj v druhom vzájomnom zápase. V ich mužstve príjemne prekvapil M. Hajas. Hostia venovali víťazstvo P. Dittrychovi, ktorému sa narodila dcéra. Body – domáci: Lauko a E. Šeffer po 2, Janík a J. Demko po 1, hostia: Hajas 4,5, Dittrych 3,5, F. Tužinský 2,5, R. Cibulka 1,5.

Verimex L. Mikuláš – Hybe 12:6

Očakávaná výhra favorita. Domáci získali v prvej tretine stretnutia trojbodový náskok, ktorý postupne ešte zvýšili. Perličkou bolo, že M. Jakubovič hral vlastne proti svojim, v mužstve nováčika je totiž na ročnom hosťovaní práve z Verimexu. Excelentný výkon podal I. Trizna, ktorý už v treťom stretnutí za sebou vyhral všetky dvojhry. V tíme hostí potešil mladý J. Janovčík. Body - domáci: Trizna 4,5, Z. Kubík 3,5, Vyparina a Lukašík po 2, hostia: J. Janovčík ml. 3, Moravčík 2,5, Jakubovič st. 0,5, Šmihula 0/3 (striedal Vrlík 0/1). L. Sliače - SCP Ružomberok B 6:12

Po dvoch tretinách zápasu viedli domáci 6:5. V ďalšom priebehu však už prekvapujúco nezískali ani jeden bod. Jednotku domácich M. Zezulu porazil jedine V. Šošovec. Z hostí hrali veľmi dobre B. Hatala a Hulej ml. Body – domáci: Zezula 3, Mrva, Dvorský a Večerek po 1, hostia: Hulej ml. a Hatala po 3,5, Šošovec 2, Drapáč 1,5/2 (striedal Gašparovič 1,5/0). -jš-

Ľubochňa vyhrala aj v druhej Ludrovej

V šlágri 18. kola stolnotenisovej V. ligy vedúca Ľubochňa uspela na stoloch druhej Ludrovej A a je na najlepšej ceste k víťazstvu v súťaži. Darilo sa obidvom mužstvám spod likavského hradu. Nevyspytateľné „áčko” porazilo nečakane vysoko L. Sliače B, rezerva sa poradila s tabuľkovým susedom z Ružomberka. Aj druhé a opäť dramatické stretnutie SCP C s Bielym Potokom v tejto sezóne, skončilo deľbou bodov. Ludrová B sa trápila s Bešeňovou, ktorú v tabuľke preskočil nebezpečný ŠKST VTJ Ružomberok F.

Program 19. kola 28. 2. : Lisková B – Ludrová A, Ľubochňa – Likavka B, SCP Rbk D – Bešeňová, L. Sliače B – SCP Rbk C, B. Potok – ŠKST VTJ Rbk F, Turík – Komjatná, Likavka A – Ludrová B.

ŠKST VTJ Ružomberok F – Turík 15:3

Až do stavu 6:2 bolo stretnutie pomerne vyrovnané. O všetkom rozhodla osembodová šnúra domácich. Tímu hostí, ktorý vyhral prvý vzájomný duel 12:6, citeľne chýbala jednotka E. Božek. Body – domáci: P. Kmeť a Čabák po 4,5, Uličný 2,5, B. Kasanický 2,5/0 (striedal J. Kupčík ml. 1/1), hostia: V. Murín 2, Joz. Krakovský 1, Hasálik 0, Kačalka 0.

Ludrová B – Bešeňová 10:8

Zaujímavý súboj začali lepšie hráči Bešeňovej. Domáci potom tromi bodmi za sebou zvrátili z 2:3 na 5:3. Po ďalších dvoch dvojhrách bolo vyrovnané. V predposlednej sérii vyhrali hostia len jeden zápas a Ludrová viedla 8:6. J. Grenčík a I. Jacko však opäť vyrovnali a dráma vrcholila. Na 9:8 upravil M. Kaman, poslednú dvojhru P. Milan – D. Grenčík vyhral v štyroch setoch hráč Ludrovej. Body – domáci: P. Milan 3,5, J. Cibulka 3, L. Milan 2,5, Kaman 1, hostia: I. Jacko 4,5, J. Grenčík 2, D. Grenčík 1, Šlachta 0, P. Baran 0,5 (hral len štvorhru).

SCP Ružomberok C – Biely Potok 9:9

Stretnutie plné zvratov skončilo zaslúženou remízou. V jednej z kľúčových dvojhier (za stavu 6:6), vyhral smoliar due-

lu J. Mišura s Š. Droppom prvé dva sety, napokon však prehral 2:3. Zmierlivý výsledok stanovili v záverečných dvojhrách M. Gašparovič a M. Švento. Celkový pomer setov bol 33:31. Body – domáci: M. Švento a Gašparovič po 4,5, Paulo 0, Mišura 0, hostia: F. Milan a J. Švento po 2,5, Droppa a A. Kendera po 2.

Ludrová A – Ľubochňa 7:11

V kvalitnom zápase sa domáci snažili, bojovali a z 3:6 vyrovnali na 6:6. V poslednej tretine ale bodovali už len raz. O výhre hostí rozhodli výkony celého mužstva, v ktorom bol jednotkou skúsený M. Okál. Z domácich sa páčil P. Bebjak. Body – domáci: Bebjak 3,5, Močáry 2, R. Slimák 1,5, Pasch 0, hostia: Okál 4,5, Chyla 3,5, Roštek 2,Vl. Olos 1.

Likavka B – SCP Ružomberok D 11:7

V súboji o 12. miesto prehrávali Likavčania len dvakrát, 0:1 a 3:4. Hráčov SCP sklamalo nešportové správanie a vulgárne prejavy niektorých hráčov domácich. Potešil ich výkon V. Masla st. Body – domáci: Mir. Lupták 4,5, Ľ. Lupták 2,5, Kušnír 2, Bartánus 1/2 (striedal Durdík 1/0), hostia: V. Maslo st. 3,5, Hulej st. 2,5, Maga 1, Drengubiak 0.

Komjatná – Lisková B 1:17

V tíme nováčika príjemne prekvapil prvýkrát v sezóne bodujúci dorastenec M. Kováčik, keď nečakane porazil trojku hostí J. Tomčíka. Body – domáci: M. Kováčik 1, Z. Cibulka ml. 0, P. Kubas 0, V. Kováčik 0, hostia: Karník, Nemček a M. Šeffer po 4,5, Tomčík 3,5.

Likavka A – L. Sliače B 14:4

Obidve mužstvá išli do súboja s cieľom vyhrať. Vývoj v úvode ovplyvnila druhá štvorhra, v ktorej pár A. Hlavatý st. – Mihulec viedol už 2:0, nakoniec však prehral piaty set 10:12. O nečakane vysokej výhre domácich rozhodla sedembodová šnúra, ktorú získali od stavu 5:3. Okrem tradičných opôr sa v ich mužstve výrazne presadil s chuťou hrajúci M. Tkáč. Body – domáci: Roško a R. Haluška po 4,5, Tkáč 4, L. Timko 0/2 (striedal Mil. Lupták 1/1), hostia: M. Antol 1,5, A. Hlavatý st. a Mihulec po 1, R. Jacko 0,5/3 (striedal Bartík 0/1). -jš-

Prvá prehra lídra z Jamníka A na stoloch tretieho mužstva tabuľky Iľanova A

V šlágri sedemnásteho kola V. ligy stolného tenisu dokázali hráči Iľanova A pripraviť prvú prehru vedúcemu družstvu Jamníka A. Na tom má hlavnú zásluhu najproduktívnejší hráč súťaže Demenčík, ktorý v zápase získal 4,5 boda. Váhostav dokázal získať cenný bod na stoloch SOU L. Mikuláš A, čím zvýšil svoj odstup od posledného Calorimu L. Peter na šesť bodov. Cieľom tohto mužstva už prestala byť záchrana v súťaži, ale napriek dobre rozohranému zápasu sa im nepodarili zaknihovať prvé víťazstvo v súťažnom ročníku. Na splnenie tohto cieľa im zostáva už len päť posledných kôl. V 18. kole 28. 2. sa stretnú: Jamník B – Ľubeľa B, Z, Poruba A – Iľanovo A, Jamník A – L. Peter, N. Boca A – SOU L. Mikuláš A, Váhostav – L. Porúbka A, Ľubeľa C – Bobrovec B.

Bobrovec B – Jamník B 7:11

Domáci chceli uhrať lepší výsledok, ale keďže až dvaja hráči nebodovali nemali proti vyrovnanejšiemu mužstvu hostí šancu. Hostia kontrolovali vývoj zápasu a bezpečne zvíťazili. Body - domáci: Rusina 4,5, A. Lisý 2,5, A. Kusý 0, R. Kusý 0, hostia: Veselovský a Vondra po 3,5, Kovács a Haluška ml. po 2.

L. Porúbka A – Ľubeľa C 9:9

Obe mužstvá nastúpili nekompletné, a keď hráči, ktorí dostali v mužstve hostí šancu nedokázali bodovať proti skúsenejším hráčom domácich, tak sa stretnutie skončilo vcelku spravodlivo nerozhodne. Body domáci: M. Beňo 3,5, J. Beňo a Kováč po 2, Ondík 1,5, hostia: Humený 3,5, M. Hrnčiar 3, D. Hrnčiar 2,5/0 (striedal D. Urban 0/2), V. Oško 0.

SOU L. Mikuláš – Váhostav 9:9

V dramatickom stretnutí začali lepšie domáci, ktorí viedli 4:2, ale hostia otočili stretnutie a viedli 5:7 a 7:9. Aj keď domáci na sety zvíťazili 40:32, po piatich prehratých dvojhrách pomerom 2:3 boli nakoniec radi, že vyhrali posledné dve dvojhry a zachránili nakoniec aspoň remízu. Body - domáci: Vrábel 4,5, J. Kalinay 2, Janovčík 1,5, Zvolenský 0,5, Krajči 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Bether a Choma po 3, Bella 2, Cupra 1.

L. Peter – N. Boca A 7:11

Domáci podali bojovný výkon, ale v záveroch duelov sa na ich výkone podpísala nervozita z prílišnej snahy po víťazstve, čo hostia dokázali dokonale využiť a preto zaslúžene zvíťazili. Body domáci: Lojdl 3, Kubica 2, Drugaj a Volf po 1, hostia: Mäsiar 4,5, Cholvádt 3,5, I. Tréger 2,5, Švanda 0,5/2 (striedal Láni 0/2).

Iľanovo A – Jamník A 10:8

Domáci podali proti vedúcemu mužstvu dobrý výkon. Vyhrali

v úvode obe štvorhry, ale pred koncom prehrávali 7:8. Víťazstvami v posledných troch dvojhrách dokázali otočiť výsledok stretnutia vo svoj prospech a pripravili lídrovi súťaže prvú prehru. Body - domáci: Demenčík 4,5, Šuna a Žiaran po 2,5, Gejdoš 0,5, hostia: Slivka 3, Haluška st. a Fajmon po 2, Vyšňan 1.

Ľubeľa B – Z. Poruba A 10:8

Hostia boli blízko k úspešnejšiemu výsledku aj napriek tomu, že v úvode prehrávali 5:1. Pred koncom viedli 7:8, ale nezvládli konce rozhodujúcich zápasov, keď napríklad Betcher v piatom sete viedol nad Oškom 6:0 a nakoniec prehral 6:11. Body - domáci: Rojček 3,5, Oravec 3, Oško 2, Obrcian 1, Švec 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Lehotský 3, Kostend 2,5, Betcher 1,5, Čupka 1.-kn-

Ondrašová zvyšuje náskok

V priamom súboji VI. ligy stolného tenisu prvých dvoch mužstiev tabuľky sa potvrdilo, že mužstvo Ondrašovej v súčasnom zložení nemá v súťaži konkurenta a zvýšilo svoj náskok pred druhým mužstvom tabuľky na šesť bodov. Na konci tabuľky dokázala rezerva P. Ľupče poraziť rezervu L. Porúbky a priblížila sa k svojim súperom na rozdiel jedného bodu. V sérii remíz pokračuje Z. Poruba B, ktorá proti Ľubeli D zaznamenala už tretí nerozhodný výsledok za sebou. Aj v budúcom kole bude zaujímavejší boj o posledné priečky, ako o postupové miesto, o ktorom je už prakticky rozhodnuté. V 18. kole 28. 2. sa stretnú v skupine o 1. – 8. miesto: Hybe B – SOU L. Mikuláš B, P. Ľupča A – Ondrašová, Swedwood – Dúbrava, Smrečany.Žiar B – Iľanovo B, v skupine o 9. – 16. miesto: Iľanovo C – P. Ľupča B, N. Boca B – L. Ján B, Hybe C – Ľubeľa D, L. Porúbka B – Z. Poruba B.

1. – 8. miesto:

SOU L. Mikuláš B – Iľanovo B 12:6

Stretnutie malo jednoznačný priebeh a o víťazstve domácich nebolo pochýb. V úvode stretnutia viedli 3:0, hostia znížili na 3:2, ale potom sa domáci ujali vedenia 11:5 a o ich víťazstve bolo rozhodnuté. Hostia nesplnili očakávanie a víťazstvo domácich bolo zaslúžené. Body - domáci: Krajči a Mičuda po 3,5, Zvolenský 2,5, K. Kalinay 1,5/1 (striedal Vlha 1/1), hostia: Wosiňski 4, Havel 2, Martiak 0, V. Šlauka 0.

Smrečany-Žiar B – Dúbrava 9:9

Zaujímavé stretnutie, v ktorom v mužstve domácich nepodal očakávaný výkon Kováč, a keď sa v mužstve hostí zasa nedarilo Štrbovi, mužstvá sa nakoniec rozišli remízou. Body domáci: M. Dzuroška 3,5, Šimun 3, Kováč 1,5, Žemba 1, hostia: Slačka 3,5, Nemec 3, Švec 2,5, Štrba 0.

Swedwood – P. Ľupča A 13:5

Hoci si hostia robili nádeje na bodový zisk, zápas nakoniec ukázal, že na v dobrej forme a pohode hrajúcich domácich nemali nijakú šancu na úspešnejší výsledok, keď podľa predvedenej hry je ich víťazstvo zaslúžené. Body - domáci: Balco, jarorek a Motrinec po 3,5, Mišota 0,5/1 (striedal Orolín 2/1), hostia: Noge 3, Kohút 2, Sokol 0, V. Hán 0/3 (striedal Bella 0/1).

Ondrašová – Hybe B 13:5

V stretnutí prvých dvoch mužstiev potvrdili hráči Ondrašovej svoje kvality a nebyť herného výpadku J. Ráchela, ktorý sa nechal vystriedať Droppom, mohlo byť ich víťazstvo ešte výraznejšie. Body - domáci: M. Ráchel a Zúbek po 4,5, M. Hán 4, J. Ráchel 0/2 (striedal Droppa 0/2), hostia: Farbák st. a Marušiak st. po 1,5, Janovčík st. a Vrlík po 1.

9. – 16. miesto:

P. Ľupča B – L. Porúbka B 10:8

Domáci sa na svojho suseda z konca tabuľky dobre pripravili a podľa predvedenej hry nakoniec aj celkom zaslúžene zvíťazili. Ich víťazstvo bolo zásluhou vyrovnanejšieho kolektívu hráčov a bodovému záberu striedajúceho I. Procházku. Body - domáci: M. Procházka 3,5, Adamčiak 3, Balažec 1,5, Polóni 0/1 (striedal I. Procházka 2/1), hostia: Šikulaj 4,5, Capko 2, R. Sklenár 1, M. Sklenár 0,5.

Z. Poruba B – Ľubeľa D 9:9

Dramatické stretnutie, v ktorom

o remíze rozhodlo víťazstvo hosťujúceho Cabalu na Kamienom st.

3:2, keď v posledných dvoch setoch za výdatnej „pomoci“ sieťky zvíťazil 12:10 a 13:11. Úvod mali lepší domáci. Viedli 6:2, ale potom hostia zabrali, a keď domácim v dvojhrách bodovali len dvaja hráči, nakoniec boli s remízou spokojné obe mužstvá. Body - domáci: Bukas 4,5, Kamien st. 3,5, Palaj 0,5, Kamien ml. 0/3 (striedal Brtáň 0,5/1), hostia: Cabala 3, Ľ. Kubík, D. Urban a Vrbenský po 2.

L. Ján B – Hybe C 15:3

Domáci boli jasne lepším mužstvom a nedali šancu menej skúsenejšiemu mužstvu hostí, z radov ktorého dokázal výraznejšie vzdorovať domácim hráčom len mladý Jakubovič. Body - domáci: Čurný st. a Fekete po 4,5, Čurný ml. 3,5, Olejár 1/1 (striedal Sabovčík 1,5/1), hostia: Jakubovič 2, Skaloš 1, Harman 0, Farbák ml. 0.

N. Boca B – Iľanovo C 5:13

Hostia sa na domácich dobre pripravili. Po vyrovnanom začiatku za stavu 3:3 vyhrali šnúru zápasov a ujali sa vedenia 3:10, čím rozhodli o svojom nečakanom víťazstve na stoloch favorita, ktorého hráči zaostali za výkonmi, aké podávali v predchádzajúcich kolách. Body - domáci: Madej 2,5, Šak 2, L. Tréger 0,5, Böhmer 0/2 (striedal Risík 0/2), hostia: D. Kubo 4, Stankoviansky 3,5, Droppa 3, Beťko 1,5/1 (striedal Pápay 1/1). -kn-

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vydavateľstvo Petit Press so štyrmi Novinárskymi cenami
 2. Stovky hodín výcviku. Stať sa gondolierom je zaslúžená prestíž
 3. Contact Center Hub a Ncontactcenter od NFON
 4. Volkswagen ID.5 prináša nový softvér aj pre staršie modely
 5. Do čoho sa oplatí investovať, aby ste ušetrili na energiách?
 6. Šprintérsky duel IONIQ 5 vs i30 N Performance má víťaza
 7. MS v hokeji: TV Tipsport + špeciálna kurzová ponuka!
 8. Obnovené lety do Marsa Alam. Po dvoch rokoch opäť víta turistov
 1. Prečo potrebujeme udržateľné riešenia v oblasti mobility?
 2. Gestačný diabetes mellitus
 3. Vydavateľstvo Petit Press so štyrmi Novinárskymi cenami
 4. Stovky hodín výcviku. Stať sa gondolierom je zaslúžená prestíž
 5. Do finále McDonald´s Cupu sa prebojovalo mužstvo z Víťaza
 6. Garmin vyrobil cykloradar Varia RCT715 s bezpečnostnou kamerou
 7. Obľúbená pracovná agentúra Work Service nezmizla
 8. Župné mestečko ovládne krajské mesto aj celý Abov. Už zajtra
 1. Do čoho sa oplatí investovať, aby ste ušetrili na energiách? 6 710
 2. Stovky hodín výcviku. Stať sa gondolierom je zaslúžená prestíž 4 495
 3. Odišlo už štvrť milióna mladých ľudí. Má Slovensko budúcnosť? 4 112
 4. Obnovené lety do Marsa Alam. Po dvoch rokoch opäť víta turistov 2 752
 5. Vydavateľstvo Petit Press so štyrmi Novinárskymi cenami 2 057
 6. Príliš veľa vitamínov škodí zdraviu, majte ich pod kontrolou 1 412
 7. 5 najčastejších chýb pri zateplení šikmej strechy: vyhnite sa im 1 400
 8. McDonald´s Cup pozná víťazný tím z Košického kraja 1 014

Blogy SME

 1. Ján Škerko: Úvahy o Ukrajine
 2. Soňa Bulbeck: Na Východe, kde nič nie je...
 3. Marián Kozák: Stretnutie s terapeutickými psíkmi počas Župních dní 2022 v Košiciach
 4. Michal Legíň: Cesta hrdinov SNP 2021 - 8.časť
 5. Tomáš Dérer: Len neeskalovať napätie?
 6. Peter Biščo: Strana Smer zameraná na premiestňovanie obsahu štátnej kasy a eurofondov do svojich vreciek nemá virtuálnu adresu.
 7. Roman Daniel Baranek: Varíme s Medveďom - Špaldová varená kysnutá knedľa
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 39. - Arktída - Letecká expedícia Amundsena s Ellsworthom na severný pól -1925
 1. Vladimír Benčík: Zvitky od Mŕtveho mora - boli napísané pred 2000 rokmi, predpovedajú apokalypsu? 11 247
 2. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť I) 10 188
 3. Jana Melišová: Pomalý pád na Wall Street sa zrejme ešte neskončil 9 270
 4. Ján Valchár: Odvaha plukovníka Chodarjonoka alebo ako to nie je o odvahe 5 436
 5. Ivan Beňovič: Sankcie voči oligarchom vojnu na Ukrajine nezastavia 3 789
 6. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť II) 3 592
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925) 3 052
 8. EQUUS: Inovácie v lesnom hospodárstve prichádzajú aj zo Slovenska. V čom sme najlepší? 2 082
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 39. - Arktída - Letecká expedícia Amundsena s Ellsworthom na severný pól -1925
 2. Jiří Ščobák: Víte, co je Gerasimova doktrína?
 3. Jiří Ščobák: Bude nový II. pilier lepší? Dožijeme sa exodu z dlhopisových fondov?
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925)
 5. Jiří Ščobák: Vydrží Rusko dlhú ekonomickú vojnu? Nevyčerpajú sa spojenci?
 6. Jiří Ščobák: Jaká je situace na linii dotyku? Pomůže Rusku mobilizace?
 7. Jiří Ščobák: Mohu zemřít, ale nebudu žít jako otrok
 8. Adam Valček: Pri čudnom zákroku na súde sa NAKA pokúšala zmocniť utajených dokumentov
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Liptovský Hrádok

Hlavná kontrolórka mesta Liptovský Hrádok Iveta Jurečková predčasne ukončí svoje druhé funkčné obdobie. Vzhľadom na dôchodkový vek sa rozhodla vzdať sa funkcie k 30. júnu 2022.


SITA 23 h

Na Orave a Liptove budú od 4. júna jazdiť cyklobusy. Návštevníkov aj obyvateľov s ich bicyklami odvezú počas víkendov na turisticky vyhľadávané miesta.


TASR 20. máj
Na udeľovaní Novinárskej ceny v Bratislave sprevádzal Ľubicu Stančíkovú manžel.

Porota vyzdvihla kvalitu investigatívnej práce, ktorá poukazuje na nekalé praktiky v súvislosti s pozemkami v okolí Liptovskej Mary.


20. máj
Liptovský Mikuláš stiahol svoju mestskú vlajku na pol žrde.

Štát chce na financovanie reforiem siahnuť aj na peniaze miest a obcí.


a 1 ďalší 20. máj

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Pásový opar pripúta na nemocničné lôžko až 700 pacientov ročne.


14. máj

Kvetinové koberce fialovej levandule, žltej horčice a červeného maku budú pastvou pre oči okoloidúcich turistov.


21. máj

Máme k dispozícii obžalobný návrh.


20. máj

Prinášame tipy na výlety v Turci.


23 h

Blogy SME

 1. Ján Škerko: Úvahy o Ukrajine
 2. Soňa Bulbeck: Na Východe, kde nič nie je...
 3. Marián Kozák: Stretnutie s terapeutickými psíkmi počas Župních dní 2022 v Košiciach
 4. Michal Legíň: Cesta hrdinov SNP 2021 - 8.časť
 5. Tomáš Dérer: Len neeskalovať napätie?
 6. Peter Biščo: Strana Smer zameraná na premiestňovanie obsahu štátnej kasy a eurofondov do svojich vreciek nemá virtuálnu adresu.
 7. Roman Daniel Baranek: Varíme s Medveďom - Špaldová varená kysnutá knedľa
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 39. - Arktída - Letecká expedícia Amundsena s Ellsworthom na severný pól -1925
 1. Vladimír Benčík: Zvitky od Mŕtveho mora - boli napísané pred 2000 rokmi, predpovedajú apokalypsu? 11 247
 2. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť I) 10 188
 3. Jana Melišová: Pomalý pád na Wall Street sa zrejme ešte neskončil 9 270
 4. Ján Valchár: Odvaha plukovníka Chodarjonoka alebo ako to nie je o odvahe 5 436
 5. Ivan Beňovič: Sankcie voči oligarchom vojnu na Ukrajine nezastavia 3 789
 6. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť II) 3 592
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925) 3 052
 8. EQUUS: Inovácie v lesnom hospodárstve prichádzajú aj zo Slovenska. V čom sme najlepší? 2 082
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 39. - Arktída - Letecká expedícia Amundsena s Ellsworthom na severný pól -1925
 2. Jiří Ščobák: Víte, co je Gerasimova doktrína?
 3. Jiří Ščobák: Bude nový II. pilier lepší? Dožijeme sa exodu z dlhopisových fondov?
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925)
 5. Jiří Ščobák: Vydrží Rusko dlhú ekonomickú vojnu? Nevyčerpajú sa spojenci?
 6. Jiří Ščobák: Jaká je situace na linii dotyku? Pomůže Rusku mobilizace?
 7. Jiří Ščobák: Mohu zemřít, ale nebudu žít jako otrok
 8. Adam Valček: Pri čudnom zákroku na súde sa NAKA pokúšala zmocniť utajených dokumentov

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu