Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Stolný tenis

Remízy v Ľubeli a Hybiach

V 16. kole najvyššej súťaže Liptova v stolnom tenise vyhrali domáci tri stretnutia. Vonku vyhrali jedine L. Sliače, ktoré zvrátili takmer prehratý zápas na stoloch ŠKST VTJ E. Dramatické súboje v Ľubeli a v Hybiach skončili nerozhodne. Nováčik IV. ligy je po remíze s Liskovou iba o bod za predposlednými Smrečanmi. Boj o záchranu bude ešte zaujímavý. Vedúci Bobrovec kráča neohrozene za svojím cieľom. Výsledok v Ľubeli, kde hral ambiciózny Verimex zahral do karát teraz už druhému SCP B.

Program 17. kola 21. 2.: Lisková - ŠKST VTJ Rbk E, Smreč. Žiar – Černová B, Bobrovec - ŠKST VTJ Rbk D, L. Sliače – SCP Rbk B, Verimex L. Mikuláš – Hybe, Demänová – Ľubeľa.

ŠKST VTJ Ružomberok D – Černová B 14:4

Po vyrovnanom úvode prevzali iniciatívu v stretnutí domáci, ktorým vo dvojhrách bodovali naplno až traja hráči. Body – domáci: Bystričan a Sleziak po 4,5, Kupeček 4, F. Rom 1, hostia: Frolo a R. Šulík po 1,5, M. Kmeť 1, Ondruška 0.

Ľubeľa - Verimex L. Mikuláš 9:9

Úvod zaujímavého súboja vyšiel lepšie hráčom Ľubele, ktorí viedli 5:1 a neskôr ešte 9:7. V záverečných dvojhrách B. Oravec – Z. Kubík a Kandera – Vyparina boli úspešnejší hráči Verimexu. Z 11 päťsetových zápasov vyhrali hostia až sedem. Premiéru v IV. lige absolvoval striedajúci Humený. Body - domáci: B. Kubík a B. Oravec po 2,5, Kandera 1,5, Zubaj 2,5/1 (striedal Humený 0/1), hostia: Trizna 4, Z. Kubík 3, Lukašík a Vyparina po 1.

ŠKST VTJ Ružomberok E – L. Sliače 8:10

Ružomberčania prehrali sľubne rozohraté stretnutie. Stolní tenisti L. Sliačov sa nevzdávali ani za stavu 8:5 pre domácich a nevídanou sériou piatich bodov napokon vyhrali. Deviaty bod hostí vybojoval Mihulec, ktorý je oporou rezervy v V. lige. V poslednej dvojhre prehral R. Cibulka s M. Dvorským 1:3. Body – domáci: Dittrych 3, F. Tužinský 2,5, Hajas 1,5, R. Cibulka 1, hostia: Zezula 4,5, Večerek 2,5, Dvorský 2, Mihulec 1.

Hybe – Lisková 9:9

V zápase veľmi dobrej úrovne získali domáci trojbodou šnúrou vedenie 7:4. Stretnutie však nedotiahli do víťazného konca. V dramatickom závere viedli ešte 9:8. V poslednej dvojhre prehral J. Moravčík 2:3 s Laukom. V drese nováčika podal vynikajúci výkon M. Jakubovič. Body - domáci: Jakubovič st. 4, J. Janovčík ml. 3,5, Moravčík 1, Marušiak st. 0, Vrlík 0,5 (hral len štvorhru), hostia: J. Demko a Lauko po 2,5, Janík a E. Šeffer po 2.

SCP Ružomberok B – Smreč. Žiar 15:3

Až do stavu 4:3 bol súboj tímov z opačných koncov tabuľky vyrovnaný. V ďalšej časti bodovali už len domáci. V družstve hostí odohral prvé stretnutie v tejto súťaži M. Dzuroška, hrávajúci pravidelne VI. ligu. Body – domáci: Drapáč a Šošovec po 4,5, Hulej ml. 3,5, Hatala 2,5, hostia: Dzúrik 2, Laučík 1, Križian 0, M. Dzuroška 0.

Bobrovec – Demänová 14:4

Domáci potvrdili zaslúžene vysokým víťazstvom vedúce postavenie v súťaži. Výborne zahral J. Rusina. Body – domáci: Rusina 4,5, R. Kusý a Grajko po 3,5, Ambrózy 2,5, hostia: Boča a Mažári po 2, Košík 0, Jedlička 0/2 (striedal Jurkovič 0/2) -jš-

Štyri tesné výsledky v V. lige

Stolnotenisová V. liga okresu Ružomberok pokračovala zápasmi 17. kola. Ani jedno mužstvo z vedúcej päťky súťaže nezaváhalo. Ľubochňa, Ludrová A a SCP C vyhrali bez problémov, L. Sliače B a B. Potok to mali podstatne ťažšie. Je zaujímavé, že až štyri stretnutia skončili výsledom 10:8. Najtesnejším pomerom prehrali rezervy Liskovej a Ludrovej i obidve mužstvá z Likavky. S výraznou posilou hrajúci ŠKST VTJ Ružomberok F je po prekvapujúcej výhre v Liskovej už na dosah družstvám stredu tabuľky. Bešeňovú nečakane potrápila Likavka B. Šlágrom nasledujúceho kola bude súboj druhej Ludrovej A s lídrom súťaže.

Zostávajúce zápasy 18. kola 21. 2.: Ludrová B – Bešeňová, Likavka B – SCP Rbk D, Likavka A – L. Sliače B, ŠKST VTJ Rbk F – Turík, Komjatná – Lisková B, SCP Rbk C – B. Potok.

Lisková B – ŠKST VTJ Ružomberok F 8:10

O výhre hostí rozhodol výkon R. Cibulku, ktorý hráva stabilne za E – družstvo v IV. lige. B. Čabáka, jedného z najlepších hráčov súťaže porazili M. Karník a J. Nemček. Body – domáci: Nemček 2,5, Tomčík a Karník po 2, T. Demko 1,5, hostia: R. Cibulka 4,5, B. Kasanický 3,5, Čabák 2, Uličný 0.

L. Sliače B – Ludrová B 10:8

Bojovní hostia sa netajili s tým, že chcú v L. Sliačoch vyhrať. Nakoniec sa im to nepodarilo. Domáci mali raketový nástup, keď viedli 7:1. Hráči Ludrovej potom ešte stiahli na 9:5. V ďalšom zápase však výborne hrajúci A. Hlavatý st. porazil v troch setoch L. Dutku a o víťazovi bolo rozhodnuté. Body – domáci: A. Hlavatý st. 4,5, M. Antol 3,5/0 (striedal Bartík 0/1), R. Jacko 1,5, Caban 0,5, hostia: Kaman 3, J. Cibulka a P. Milan po 2, L. Dutka 1.

Turík – SCP Ružomberok C 5:13

Štvrtú sezónu hrávajúci domáci, ktorí v minulom kole zaskočili Likavku A, vyhrávali len raz, 2:1. Z hostí príjemne prekvapil M. Paulo, nedarilo sa J. Mišurovi. Body – domáci: Božek a Joz. Krakovský po 1,5, V. Murín a Kačalka po 1, hostia: Gašparovič a M. Švento po 4,5, Paulo 4, Mišura 0.

Ľubochňa – Komjatná 18:0

V stretnutí prvého s posledným sa iný výsledok ani neočakával. Body – domáci: Chyla, Okál a Vl. Olos po 4,5,Voj. Olos ml. 1 (striedal Voj. Olos st. 3,5/0), hostia: P. Kubas 0, Z. Cibulka st. 0, Brilla 0, V. Kováčik 0, Z. Cibulka ml. 0 (hral len štvorhru).

Bešeňová – Likavka B 10:8

Favorizovaní domáci sa s rezervou Likavky trápili. Najskôr prehrávali 1:3, štyrmi bodmi za sebou však obrátili na 5:3. Neskôr zvýšili až na 9:5. Nepoddajných hostí vrátila do zápasu nasledujúca trojbodová šnúra. Výhru Bešeňovej zabezpečil v poslednej dvojhre I. Jacko, ktorý v štyroch setoch porazil striedajúceho V. Durdíka. Body – domáci: I. Jacko 4,5, P. Baran 2,5, D. Grenčík 2, Šlachta 1, J. Grenčík 0 (hral len štvorhru), hostia: Ľ. Lupták 3,5, Bartánus 2, Mir. Lupták 2,5, Krpelan 0/2 (striedal Durdík 0/2).

SCP Ružomberok D – Ludrová A 3:15

Hostia aj bez P. Bebjaka, druhého hráča aktuálneho rebríčka V. ligy, s prehľadom zvíťazili. Skúsený B. Močáry prehral nečakane s P. Magom. Body – domáci: Hulej st. 2, Maga 1, V. Maslo st. 0, Koštial 0, hostia: Pasch a R. Slimák po 4,5, Švoš 3,5, Močáry 2,5.

Biely Potok - Likavka A 10:8

V priamom súboji o 5. miesto sa hral kvalitný a zaujímavý stolný tenis. Domáci si počas celého stretnutia udržiavali mierny náskok, ktorý udržali až do konca. Skvelý výkon podal A. Kendera. Zlepšenie oproti minulým zápasom bolo vidieť na výkone s chuťou hrajúceho Š. Droppu. Z hostí hrali veľmi dobre R. Haluška a B. Roško, ktorý ale v piatom sete poslednej dvojhry s J. Šventom prehrával 6:10. Nakoniec však po nepochopiteľnom skrate domáceho hráča tento duel vyhral. Body – domáci: A. Kendera 4,5, Droppa 2,5, F. Milan 2, J. Švento 1, hostia: Roško a R. Haluška po 3,5, Tkáč 1, Mil. Lupták 0. -jš-

L. Peter stráca už päť bodov

V 16. kole V. ligy v stolnom tenise sa v priamom súboji stretli posledné mužstvá súťaže a mužstvo L. Petra prehrou na stoloch Váhostavu stratilo už poslednú šancu na odpútanie sa z konca tabuľky. Dôležité body za remízu s L. Porúbkou získala rezerva Bobrovca a zachovala si trojbodový odstup od predposledného Váhostavu. Nečakala sa ani prehra Iľanova v Nižnej Boci, ale po bodovej absencii Šunu sa domáci zaslúžene tešili z nečakaného zisku troch bodov. A keďže obe mužstvá Jamníka dokázali zvíťaziť, tak o tom, že postupujúci bude jeden z nich je už prakticky rozhodnuté. V 17. kole 21. 2. sa stretnú: Bobrovec B – Jamník B, L. Porúbka A – Ľubeľa C, SOU L. Mikuláš A – Váhostav, L. Peter – N. Boca A, Iľanovo A – Jamník A, Ľubeľa B – Z. Poruba A

Jamník B – Z. Poruba A 11:7

Hostia, ktorí nastúpili bez svojich dvoch najproduktívnejších hráčov Kostenda a Lehotského svojim výkonom príjemne prekvapili. Pri väčšom šťastí mohli uhrať na stoloch favorita stretnutia výsledok, ktorý by im zabezpečil väčší bodový zisk. Body - domáci: Veselovský 4,5, Haluška ml. 2,5, Vondra 2, Kovács 1,5, Pavkovček 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Betcher 3, Bukas a Čupka po 2, Ronec 0.

Jamník A – Ľubeľa B 10:8

Domáci viedli 4:2 a 8:4, hostia bojovným výkonom znížili na 9:8 a v rozhodujúcej dvojhre zvíťazil domáci Vyšňan nad Švecom a zabezpečil vedúcemu mužstvu najtesnejšie víťazstvo nad ozaj dobre hrajúcou rezervou Ľubele. Body domáci: Haluška st. 3,5, Vyšňan 3, Slivka 2,5, Fajmon 1, hostia: Rojček 4,5, Oško 2, Oravec 1, Švec 0,5.

N. Boca A – Iľanovo A 11:7

Domáci sa na zápas dobre pripravili a využili indisponovanosť Šunu, ktorý sa po troch prehrách nechal vystriedať, na prekvapujúce víťazstvo nad favorizovaným mužstvom Iľanova, v ktorom opäť dostal príležitosť mladý nádejný hráč Stankoviansky. Body - domáci: Mäsiar a I. Tréger po 3, Piovarči 2,5, Láni 1,5/2 (striedal Matejko 1/0), hostia: Demenčík 4,5, Stankoviansky a Žiaran po 1, Šuna 0,5/3 (striedal Wosiňski 0/1).

Váhostav – L. Peter 12:6

V priamom súboji posledných dvoch mužstiev boli domáci jasne lepším mužstvom. Od začiatku mali stretnutie vo svojich rukách a celkom zaslúžene zvíťazili a zvýšili bodový odstup od súpera. Body domáci: Bether 4,5, Bella 3,5, Choma 3, Cupra 1, hostia: Lojdl 2,5, Drugaj 1,5, Murtin a Volf po 1.

Ľubeľa C – SOU L. Mikuláš A 9:9

Stretnutie dobrej úrovne prinieslo nečakanú remízu, ktorá však spravodlivo vyjadruje priebeh zápasu, v ktorom sa nedarilo domácemu Urbanovi, naproti tomu u hostí bol stopercentne úspešný Vrábel. Body - domáci: M. Hrnčiar 3,5, Humený 3, D. Hrnčiar 2, J. Urban 0,5/3 (striedal Budvesel 0/1), hostia: Vrábel 4,5, Janovčík 2,5, Bubelíny a J. Kalinay po 1.

Bobrovec B – L. Porúbka 9:9

Domáci, ktorých cieľom je skončiť aspoň tretí od konca tabuľky, podali dobrý výkon a vďaka väčšej bojovnosti dosiahli cennú remízu aj vďaka neúčasti dvoch najproduktívnejších hráčov hostí Kočtúch a M. Beňa a stále majú ešte trojbodový odstup od Váhostavu. Body - domáci: A. Kusý a Lisý po 2,5, R. Kusý a Odlevák po 2, hostia: J. Beňo a Šikulaj po 2,5, Kováč a Odlevák po 2. -kn-

„Čierna“ sobota Iľanova

V 16. kole VI. ligy v stolnom tenise sa nedarili mužstvám Iľanova, ktoré podľahli najtesnejším rozdielom na domácich stoloch. Potvrdzuje sa, že v závere nebude o prekvapenia núdza, mužstvá dávajú možnosť hráčom, ktorí v základnej časti nenastupovali. Potešiteľné je, že nováčikovia sa pomaly „ostrieľavajú” a dokážu potrápiť aj skúsenejších hráčov. Už tradične začína odpadávať rezerva P. Ľupče, ktorej strata na konci tabuľky narastá. Pozornosť v budúcom kole sa bude upierať na vzájomný súboj prvých dvoch mužstiev súťaže, kde sa Hybe B budú chcieť na stoloch Ondrašovej rehabilitovať za zdrvujúcu prehru doma 0:18 v prvom vzájomnom stretnutí. V 17. kole 21. 2. sa stretnú v skupine o 1. – 8. miesto: SOU L. Mikuláš B – Iľanovo B, Smrečany-Žiar B – Dúbrava, Swedwood – P. Ľupča A, Ondrašová – Hybe B, v skupine o 9. – 16. miesto: P. Ľupča B – L. Porúbka B, Z. Poruba B – Ľubeľa D, L. Ján B – Hybe C, N. Boca B – Iľanovo C

SOU L. Mikuláš B – Ondrašová 2:16

Domáci proti favorizovaným hosťom bojovali, vyhrali 22 setov a šesť duelov prehrali najtesnejším rozdielom 2:3. Za predvedený výkon si zaslúžili prijateľnejší výsledok, než akým sa stretnutie skončilo. Body - domáci: Vlha a Zvolenský po 1, Krajči 0, Mičuda 0, hostia: M. Ráchel a Zúbek po 4,5, M. Hán a J. Ráchel po 3,5.

Hybe B – Swedwood 9:9

Domáci vyhrali obe štvorhry, ale potom hostia podali dobrý výkon a na stoloch druhého mužstva súťaže uhrali cennú, no podľa priebehu stretnutia zaslúženú remízu. Body - domáci: Farbák st. 4,5, Marušiak st., Mičev a Vrlík po 1,5, hostia: Javorek a Motrinec po 3, Balco 2, Mišota 0/2 (striedal Orolím 1/1).

Smrečany-Žiar B – P. Ľupča A 7:11

Domáci nenastúpili v optimálnej zostave, a keď prehrali obe štvorhry a dvaja ich hráči nebodovali v dvojhrách, tak prehra s vyrovnanejším mužstvom hostí bola zaslúžená. Body - domáci: Kováč 4, Žemba 3, Jančo 0, Šimun 0, hostia: Noge 3,5, V. Hán, Kohút a Sokol po 2,5.

Iľanovo B – Dúbrava 8:10

Hostia sa predstavili ako vyrovnané mužstvo bez slabín a zodpovedným výkonom dosiahli na stoloch Iľanova B celkom zaslúžene natesnejšie víťazstvo. Body - domáci: Havel 3, Wosiňski 2,5, Martiak 1,5, V. Šlauka 1, hostia: Švec 3, Nemec a Štrba po 2,5, Slačka 2.

N. Boca B – P. Ľupča B 13:5

Aj ked domáci nenastúpili v najsilnejšom zložení nedali poslednému mužstvu tabuľky šancu na úspešnejší výsledok a vcelku bez väčších problémov dosiahli jasné víťazstvo nad posledným mužstvom súťaže. Body - domáci: Matejko 4,5, L. Tréger 3,5, Švanda 2,5/0 (striedal Risík 1/1), Madej 1,5, hostia: Buriak 3, Adamčiak a M. Procházka po 1, Polóni 0.

Iľanovo C – Hybe C 8:10

Domácim chýbal Stankoviansky, ktorý dostal príležitosť v mužstve a Beťko s Ostrovským ho nedokázali nahradiť a tak sa po stretnutí z najtesnejšieho víťaztva tešilo mužstvo hostí, ktoré pred zápasom so ziskom bodov nepočítalo. Body - domáci: D. Kubo 4,5,Droppa 3,5, Beťko 0, Ostrovský 0, hostia: Marušiak ml. 3,5, Skaloš 2,5, Farbák ml. a Jakubovič ml. po 2.

L. Ján B – Z. Poruba B 9:9

Stretnutie mali lepšie rozohrané hostia, ktorí viedli 8:4, ale v posledných šiestich dvojhrách dokázal zvíťaziť len Kamien st. a tak stretnutie nakoniec skončilo nerozhodne. O vyrovnanosti stretnutia svedčí aj skutočnosť, že obe mužstvá vyhrali aj rovnaký počet setov – 32. Body - domáci: Čúrny st. 4,5, Čúrny ml. 3,5, Olejár 1, Sabovčík 0, hostia: Kamien st. 3,5, Brtáň a Palaj po 2, Šmirjak 1,5.

Ľubeľa D – L. Porúbka B 13:5

Po vyrovnaných štvorhrách sa domáci vzdialili súperovi a bez problémov dotiahli zápas do víťazného konca. Ich víťazstvo by bolo ešte jednoznačnejšie, keby v mužstve hostí nenastúpil Šikulaj, ktorý bol nad sily domácich hráčov. Body - domáci: D. Urban a Vrbenský po 3,5, Cabala a Gejdoš po 3, hostia: Šikulaj 4,5, M. Sklenár 0,5, Capko 0, R. Sklenár 0. -kn-

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 2. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
 3. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 4. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 5. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 6. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 7. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
 8. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
 9. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 10. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 1. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 2. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 3. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 4. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 5. Aplikácia, kde z pohodlia domova zlikvidujete škodovú udalosť?
 6. Škola môže vyzerať aj inak!
 7. UNIQA preberá na Slovensku aj dôchodkové fondy AXA
 8. Využite dovoz tovaru do 24 hodín a zadarmo
 9. Dopad krízy na firmu zmierni strednodobý prenájom vozidla
 10. V Košickom kraji máme more aj neviditeľnú izbu: Objavte ich!
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 34 647
 2. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 23 075
 3. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 21 601
 4. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 18 622
 5. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej 13 309
 6. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 12 939
 7. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 12 035
 8. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 438
 9. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť 11 163
 10. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 596
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Situácia na Liptove sa zhoršuje, oba okresy zaznamenali rekord v počte pozitívne testovaných

Za jediný deň pribudlo na Liptove 254 ľudí, ktorým potvrdili nákazu koronavírusom.

Ilustračná fotografia.

Liptovskomikulášsky primátor Ján Blcháč má pozitívny test

Primátor o tom informoval cez sociálnu sieť.

Liptovskomikulášsky primátor Ján Blcháč.

Zoznam odberných miest v liptovských mestách

Pozrite si, na akých miestach sa bude konať celoplošné testovanie v liptovských mestách.

Hrboltová ide na postup, jesennú časť odohrali bez jedinej prehry

Hovorili sme s trénerom futbalistov TJ Iskra Hrboltová Milanom Krivošom. Nič iné ako postup v ružomberskej mestskej časti sa v súťažnom ročníku 2020/2021 neberie.

Hrboltová v zelenom v zápase proti Lipt. Ondreju.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V niektorých obciach v okolí Trnavy testovanie nebude

Pôvodne začali v okrese Trnava s prípravami na testovanie všetky obce.

Na štyroch miestach v Trenčíne budú testovať z auta. Odberné miesto je aj na futbalovom štadióne

Na celoplošné testovanie bude Trenčanom k dispozícii počas dvoch najbližších víkendov 50 odberných miest. Pozrite si, kde ich nájdete.

V Martine bude obyvateľov testovať 50 odberových tímov

Mesto Martin zverejnilo zoznam odberových miest.

Virológ Klempa: Najbližšie týždne budú pre nás veľmi ťažké

Boris Klempa tvrdí, že celoplošné testovanie je teoreticky skvelá vec. Treba však brať do úvahy všetky okolnosti či riziká.

Už ste čítali?