Pondelok, 29. máj, 2023 | Meniny má Vilma

Stolný tenis

Remízy v Ľubeli a Hybiach

V 16. kole najvyššej súťaže Liptova v stolnom tenise vyhrali domáci tri stretnutia. Vonku vyhrali jedine L. Sliače, ktoré zvrátili takmer prehratý zápas na stoloch ŠKST VTJ E. Dramatické súboje v Ľubeli a v Hybiach skončili nerozhodne. Nováčik IV. ligy je po remíze s Liskovou iba o bod za predposlednými Smrečanmi. Boj o záchranu bude ešte zaujímavý. Vedúci Bobrovec kráča neohrozene za svojím cieľom. Výsledok v Ľubeli, kde hral ambiciózny Verimex zahral do karát teraz už druhému SCP B.

Program 17. kola 21. 2.: Lisková - ŠKST VTJ Rbk E, Smreč. Žiar – Černová B, Bobrovec - ŠKST VTJ Rbk D, L. Sliače – SCP Rbk B, Verimex L. Mikuláš – Hybe, Demänová – Ľubeľa.

ŠKST VTJ Ružomberok D – Černová B 14:4

Po vyrovnanom úvode prevzali iniciatívu v stretnutí domáci, ktorým vo dvojhrách bodovali naplno až traja hráči. Body – domáci: Bystričan a Sleziak po 4,5, Kupeček 4, F. Rom 1, hostia: Frolo a R. Šulík po 1,5, M. Kmeť 1, Ondruška 0.

Ľubeľa - Verimex L. Mikuláš 9:9

Úvod zaujímavého súboja vyšiel lepšie hráčom Ľubele, ktorí viedli 5:1 a neskôr ešte 9:7. V záverečných dvojhrách B. Oravec – Z. Kubík a Kandera – Vyparina boli úspešnejší hráči Verimexu. Z 11 päťsetových zápasov vyhrali hostia až sedem. Premiéru v IV. lige absolvoval striedajúci Humený. Body - domáci: B. Kubík a B. Oravec po 2,5, Kandera 1,5, Zubaj 2,5/1 (striedal Humený 0/1), hostia: Trizna 4, Z. Kubík 3, Lukašík a Vyparina po 1.

ŠKST VTJ Ružomberok E – L. Sliače 8:10

Ružomberčania prehrali sľubne rozohraté stretnutie. Stolní tenisti L. Sliačov sa nevzdávali ani za stavu 8:5 pre domácich a nevídanou sériou piatich bodov napokon vyhrali. Deviaty bod hostí vybojoval Mihulec, ktorý je oporou rezervy v V. lige. V poslednej dvojhre prehral R. Cibulka s M. Dvorským 1:3. Body – domáci: Dittrych 3, F. Tužinský 2,5, Hajas 1,5, R. Cibulka 1, hostia: Zezula 4,5, Večerek 2,5, Dvorský 2, Mihulec 1.

Hybe – Lisková 9:9

V zápase veľmi dobrej úrovne získali domáci trojbodou šnúrou vedenie 7:4. Stretnutie však nedotiahli do víťazného konca. V dramatickom závere viedli ešte 9:8. V poslednej dvojhre prehral J. Moravčík 2:3 s Laukom. V drese nováčika podal vynikajúci výkon M. Jakubovič. Body - domáci: Jakubovič st. 4, J. Janovčík ml. 3,5, Moravčík 1, Marušiak st. 0, Vrlík 0,5 (hral len štvorhru), hostia: J. Demko a Lauko po 2,5, Janík a E. Šeffer po 2.

SCP Ružomberok B – Smreč. Žiar 15:3

Až do stavu 4:3 bol súboj tímov z opačných koncov tabuľky vyrovnaný. V ďalšej časti bodovali už len domáci. V družstve hostí odohral prvé stretnutie v tejto súťaži M. Dzuroška, hrávajúci pravidelne VI. ligu. Body – domáci: Drapáč a Šošovec po 4,5, Hulej ml. 3,5, Hatala 2,5, hostia: Dzúrik 2, Laučík 1, Križian 0, M. Dzuroška 0.

Bobrovec – Demänová 14:4

Domáci potvrdili zaslúžene vysokým víťazstvom vedúce postavenie v súťaži. Výborne zahral J. Rusina. Body – domáci: Rusina 4,5, R. Kusý a Grajko po 3,5, Ambrózy 2,5, hostia: Boča a Mažári po 2, Košík 0, Jedlička 0/2 (striedal Jurkovič 0/2) -jš-

Štyri tesné výsledky v V. lige

Stolnotenisová V. liga okresu Ružomberok pokračovala zápasmi 17. kola. Ani jedno mužstvo z vedúcej päťky súťaže nezaváhalo. Ľubochňa, Ludrová A a SCP C vyhrali bez problémov, L. Sliače B a B. Potok to mali podstatne ťažšie. Je zaujímavé, že až štyri stretnutia skončili výsledom 10:8. Najtesnejším pomerom prehrali rezervy Liskovej a Ludrovej i obidve mužstvá z Likavky. S výraznou posilou hrajúci ŠKST VTJ Ružomberok F je po prekvapujúcej výhre v Liskovej už na dosah družstvám stredu tabuľky. Bešeňovú nečakane potrápila Likavka B. Šlágrom nasledujúceho kola bude súboj druhej Ludrovej A s lídrom súťaže.

Zostávajúce zápasy 18. kola 21. 2.: Ludrová B – Bešeňová, Likavka B – SCP Rbk D, Likavka A – L. Sliače B, ŠKST VTJ Rbk F – Turík, Komjatná – Lisková B, SCP Rbk C – B. Potok.

Lisková B – ŠKST VTJ Ružomberok F 8:10

O výhre hostí rozhodol výkon R. Cibulku, ktorý hráva stabilne za E – družstvo v IV. lige. B. Čabáka, jedného z najlepších hráčov súťaže porazili M. Karník a J. Nemček. Body – domáci: Nemček 2,5, Tomčík a Karník po 2, T. Demko 1,5, hostia: R. Cibulka 4,5, B. Kasanický 3,5, Čabák 2, Uličný 0.

L. Sliače B – Ludrová B 10:8

Bojovní hostia sa netajili s tým, že chcú v L. Sliačoch vyhrať. Nakoniec sa im to nepodarilo. Domáci mali raketový nástup, keď viedli 7:1. Hráči Ludrovej potom ešte stiahli na 9:5. V ďalšom zápase však výborne hrajúci A. Hlavatý st. porazil v troch setoch L. Dutku a o víťazovi bolo rozhodnuté. Body – domáci: A. Hlavatý st. 4,5, M. Antol 3,5/0 (striedal Bartík 0/1), R. Jacko 1,5, Caban 0,5, hostia: Kaman 3, J. Cibulka a P. Milan po 2, L. Dutka 1.

Turík – SCP Ružomberok C 5:13

Štvrtú sezónu hrávajúci domáci, ktorí v minulom kole zaskočili Likavku A, vyhrávali len raz, 2:1. Z hostí príjemne prekvapil M. Paulo, nedarilo sa J. Mišurovi. Body – domáci: Božek a Joz. Krakovský po 1,5, V. Murín a Kačalka po 1, hostia: Gašparovič a M. Švento po 4,5, Paulo 4, Mišura 0.

Ľubochňa – Komjatná 18:0

V stretnutí prvého s posledným sa iný výsledok ani neočakával. Body – domáci: Chyla, Okál a Vl. Olos po 4,5,Voj. Olos ml. 1 (striedal Voj. Olos st. 3,5/0), hostia: P. Kubas 0, Z. Cibulka st. 0, Brilla 0, V. Kováčik 0, Z. Cibulka ml. 0 (hral len štvorhru).

Bešeňová – Likavka B 10:8

Favorizovaní domáci sa s rezervou Likavky trápili. Najskôr prehrávali 1:3, štyrmi bodmi za sebou však obrátili na 5:3. Neskôr zvýšili až na 9:5. Nepoddajných hostí vrátila do zápasu nasledujúca trojbodová šnúra. Výhru Bešeňovej zabezpečil v poslednej dvojhre I. Jacko, ktorý v štyroch setoch porazil striedajúceho V. Durdíka. Body – domáci: I. Jacko 4,5, P. Baran 2,5, D. Grenčík 2, Šlachta 1, J. Grenčík 0 (hral len štvorhru), hostia: Ľ. Lupták 3,5, Bartánus 2, Mir. Lupták 2,5, Krpelan 0/2 (striedal Durdík 0/2).

SCP Ružomberok D – Ludrová A 3:15

Hostia aj bez P. Bebjaka, druhého hráča aktuálneho rebríčka V. ligy, s prehľadom zvíťazili. Skúsený B. Močáry prehral nečakane s P. Magom. Body – domáci: Hulej st. 2, Maga 1, V. Maslo st. 0, Koštial 0, hostia: Pasch a R. Slimák po 4,5, Švoš 3,5, Močáry 2,5.

Biely Potok - Likavka A 10:8

V priamom súboji o 5. miesto sa hral kvalitný a zaujímavý stolný tenis. Domáci si počas celého stretnutia udržiavali mierny náskok, ktorý udržali až do konca. Skvelý výkon podal A. Kendera. Zlepšenie oproti minulým zápasom bolo vidieť na výkone s chuťou hrajúceho Š. Droppu. Z hostí hrali veľmi dobre R. Haluška a B. Roško, ktorý ale v piatom sete poslednej dvojhry s J. Šventom prehrával 6:10. Nakoniec však po nepochopiteľnom skrate domáceho hráča tento duel vyhral. Body – domáci: A. Kendera 4,5, Droppa 2,5, F. Milan 2, J. Švento 1, hostia: Roško a R. Haluška po 3,5, Tkáč 1, Mil. Lupták 0. -jš-

L. Peter stráca už päť bodov

V 16. kole V. ligy v stolnom tenise sa v priamom súboji stretli posledné mužstvá súťaže a mužstvo L. Petra prehrou na stoloch Váhostavu stratilo už poslednú šancu na odpútanie sa z konca tabuľky. Dôležité body za remízu s L. Porúbkou získala rezerva Bobrovca a zachovala si trojbodový odstup od predposledného Váhostavu. Nečakala sa ani prehra Iľanova v Nižnej Boci, ale po bodovej absencii Šunu sa domáci zaslúžene tešili z nečakaného zisku troch bodov. A keďže obe mužstvá Jamníka dokázali zvíťaziť, tak o tom, že postupujúci bude jeden z nich je už prakticky rozhodnuté. V 17. kole 21. 2. sa stretnú: Bobrovec B – Jamník B, L. Porúbka A – Ľubeľa C, SOU L. Mikuláš A – Váhostav, L. Peter – N. Boca A, Iľanovo A – Jamník A, Ľubeľa B – Z. Poruba A

Jamník B – Z. Poruba A 11:7

Hostia, ktorí nastúpili bez svojich dvoch najproduktívnejších hráčov Kostenda a Lehotského svojim výkonom príjemne prekvapili. Pri väčšom šťastí mohli uhrať na stoloch favorita stretnutia výsledok, ktorý by im zabezpečil väčší bodový zisk. Body - domáci: Veselovský 4,5, Haluška ml. 2,5, Vondra 2, Kovács 1,5, Pavkovček 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Betcher 3, Bukas a Čupka po 2, Ronec 0.

Jamník A – Ľubeľa B 10:8

Domáci viedli 4:2 a 8:4, hostia bojovným výkonom znížili na 9:8 a v rozhodujúcej dvojhre zvíťazil domáci Vyšňan nad Švecom a zabezpečil vedúcemu mužstvu najtesnejšie víťazstvo nad ozaj dobre hrajúcou rezervou Ľubele. Body domáci: Haluška st. 3,5, Vyšňan 3, Slivka 2,5, Fajmon 1, hostia: Rojček 4,5, Oško 2, Oravec 1, Švec 0,5.

N. Boca A – Iľanovo A 11:7

Domáci sa na zápas dobre pripravili a využili indisponovanosť Šunu, ktorý sa po troch prehrách nechal vystriedať, na prekvapujúce víťazstvo nad favorizovaným mužstvom Iľanova, v ktorom opäť dostal príležitosť mladý nádejný hráč Stankoviansky. Body - domáci: Mäsiar a I. Tréger po 3, Piovarči 2,5, Láni 1,5/2 (striedal Matejko 1/0), hostia: Demenčík 4,5, Stankoviansky a Žiaran po 1, Šuna 0,5/3 (striedal Wosiňski 0/1).

Váhostav – L. Peter 12:6

V priamom súboji posledných dvoch mužstiev boli domáci jasne lepším mužstvom. Od začiatku mali stretnutie vo svojich rukách a celkom zaslúžene zvíťazili a zvýšili bodový odstup od súpera. Body domáci: Bether 4,5, Bella 3,5, Choma 3, Cupra 1, hostia: Lojdl 2,5, Drugaj 1,5, Murtin a Volf po 1.

Ľubeľa C – SOU L. Mikuláš A 9:9

Stretnutie dobrej úrovne prinieslo nečakanú remízu, ktorá však spravodlivo vyjadruje priebeh zápasu, v ktorom sa nedarilo domácemu Urbanovi, naproti tomu u hostí bol stopercentne úspešný Vrábel. Body - domáci: M. Hrnčiar 3,5, Humený 3, D. Hrnčiar 2, J. Urban 0,5/3 (striedal Budvesel 0/1), hostia: Vrábel 4,5, Janovčík 2,5, Bubelíny a J. Kalinay po 1.

Bobrovec B – L. Porúbka 9:9

Domáci, ktorých cieľom je skončiť aspoň tretí od konca tabuľky, podali dobrý výkon a vďaka väčšej bojovnosti dosiahli cennú remízu aj vďaka neúčasti dvoch najproduktívnejších hráčov hostí Kočtúch a M. Beňa a stále majú ešte trojbodový odstup od Váhostavu. Body - domáci: A. Kusý a Lisý po 2,5, R. Kusý a Odlevák po 2, hostia: J. Beňo a Šikulaj po 2,5, Kováč a Odlevák po 2. -kn-

„Čierna“ sobota Iľanova

V 16. kole VI. ligy v stolnom tenise sa nedarili mužstvám Iľanova, ktoré podľahli najtesnejším rozdielom na domácich stoloch. Potvrdzuje sa, že v závere nebude o prekvapenia núdza, mužstvá dávajú možnosť hráčom, ktorí v základnej časti nenastupovali. Potešiteľné je, že nováčikovia sa pomaly „ostrieľavajú” a dokážu potrápiť aj skúsenejších hráčov. Už tradične začína odpadávať rezerva P. Ľupče, ktorej strata na konci tabuľky narastá. Pozornosť v budúcom kole sa bude upierať na vzájomný súboj prvých dvoch mužstiev súťaže, kde sa Hybe B budú chcieť na stoloch Ondrašovej rehabilitovať za zdrvujúcu prehru doma 0:18 v prvom vzájomnom stretnutí. V 17. kole 21. 2. sa stretnú v skupine o 1. – 8. miesto: SOU L. Mikuláš B – Iľanovo B, Smrečany-Žiar B – Dúbrava, Swedwood – P. Ľupča A, Ondrašová – Hybe B, v skupine o 9. – 16. miesto: P. Ľupča B – L. Porúbka B, Z. Poruba B – Ľubeľa D, L. Ján B – Hybe C, N. Boca B – Iľanovo C

SOU L. Mikuláš B – Ondrašová 2:16

Domáci proti favorizovaným hosťom bojovali, vyhrali 22 setov a šesť duelov prehrali najtesnejším rozdielom 2:3. Za predvedený výkon si zaslúžili prijateľnejší výsledok, než akým sa stretnutie skončilo. Body - domáci: Vlha a Zvolenský po 1, Krajči 0, Mičuda 0, hostia: M. Ráchel a Zúbek po 4,5, M. Hán a J. Ráchel po 3,5.

Hybe B – Swedwood 9:9

Domáci vyhrali obe štvorhry, ale potom hostia podali dobrý výkon a na stoloch druhého mužstva súťaže uhrali cennú, no podľa priebehu stretnutia zaslúženú remízu. Body - domáci: Farbák st. 4,5, Marušiak st., Mičev a Vrlík po 1,5, hostia: Javorek a Motrinec po 3, Balco 2, Mišota 0/2 (striedal Orolím 1/1).

Smrečany-Žiar B – P. Ľupča A 7:11

Domáci nenastúpili v optimálnej zostave, a keď prehrali obe štvorhry a dvaja ich hráči nebodovali v dvojhrách, tak prehra s vyrovnanejším mužstvom hostí bola zaslúžená. Body - domáci: Kováč 4, Žemba 3, Jančo 0, Šimun 0, hostia: Noge 3,5, V. Hán, Kohút a Sokol po 2,5.

Iľanovo B – Dúbrava 8:10

Hostia sa predstavili ako vyrovnané mužstvo bez slabín a zodpovedným výkonom dosiahli na stoloch Iľanova B celkom zaslúžene natesnejšie víťazstvo. Body - domáci: Havel 3, Wosiňski 2,5, Martiak 1,5, V. Šlauka 1, hostia: Švec 3, Nemec a Štrba po 2,5, Slačka 2.

N. Boca B – P. Ľupča B 13:5

Aj ked domáci nenastúpili v najsilnejšom zložení nedali poslednému mužstvu tabuľky šancu na úspešnejší výsledok a vcelku bez väčších problémov dosiahli jasné víťazstvo nad posledným mužstvom súťaže. Body - domáci: Matejko 4,5, L. Tréger 3,5, Švanda 2,5/0 (striedal Risík 1/1), Madej 1,5, hostia: Buriak 3, Adamčiak a M. Procházka po 1, Polóni 0.

Iľanovo C – Hybe C 8:10

Domácim chýbal Stankoviansky, ktorý dostal príležitosť v mužstve a Beťko s Ostrovským ho nedokázali nahradiť a tak sa po stretnutí z najtesnejšieho víťaztva tešilo mužstvo hostí, ktoré pred zápasom so ziskom bodov nepočítalo. Body - domáci: D. Kubo 4,5,Droppa 3,5, Beťko 0, Ostrovský 0, hostia: Marušiak ml. 3,5, Skaloš 2,5, Farbák ml. a Jakubovič ml. po 2.

L. Ján B – Z. Poruba B 9:9

Stretnutie mali lepšie rozohrané hostia, ktorí viedli 8:4, ale v posledných šiestich dvojhrách dokázal zvíťaziť len Kamien st. a tak stretnutie nakoniec skončilo nerozhodne. O vyrovnanosti stretnutia svedčí aj skutočnosť, že obe mužstvá vyhrali aj rovnaký počet setov – 32. Body - domáci: Čúrny st. 4,5, Čúrny ml. 3,5, Olejár 1, Sabovčík 0, hostia: Kamien st. 3,5, Brtáň a Palaj po 2, Šmirjak 1,5.

Ľubeľa D – L. Porúbka B 13:5

Po vyrovnaných štvorhrách sa domáci vzdialili súperovi a bez problémov dotiahli zápas do víťazného konca. Ich víťazstvo by bolo ešte jednoznačnejšie, keby v mužstve hostí nenastúpil Šikulaj, ktorý bol nad sily domácich hráčov. Body - domáci: D. Urban a Vrbenský po 3,5, Cabala a Gejdoš po 3, hostia: Šikulaj 4,5, M. Sklenár 0,5, Capko 0, R. Sklenár 0. -kn-

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku?
 2. Martin Cígler zo Seyforu: Rast IT sektora predbieha počet odborn
 3. Odvážte sa vystúpiť z komfortnej zóny. Zažijete iné Chorvátsko
 4. V Bratislave sa koná Globsec
 5. Zasadíte strom, postavíte (hmyzí) dom: A uvidíte aj hviezdy
 6. O koľko drahšia bude tento rok dovolenka pri mori?
 7. Slováci pomáhajú s digitalizáciou školstva doma aj v zahraničí
 8. Moravák, ktorý ukázal svetu, ako sa robí „nové umenie“
 1. Život je moc krátky, aby ste ho prekosili
 2. Kto stretne legendárneho Ronalda?
 3. Modrovlasý gamer Michal: Tu sú moje tipy pre Digitálneho žiaka
 4. V Bratislave sa koná Globsec
 5. Vyhrajte elektrokolobežku SENCOR s tipom od Romana!
 6. Art, Terra, Duo: SodaStream prichádza s novými prístrojmi
 7. O koľko drahšia bude tento rok dovolenka pri mori?
 8. Zasadíte strom, postavíte (hmyzí) dom: A uvidíte aj hviezdy
 1. Odvážte sa vystúpiť z komfortnej zóny. Zažijete iné Chorvátsko 10 202
 2. Nevídaný záujem o grécke ostrovy. Mnohé hotely sú už nedostupné 8 887
 3. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku? 6 381
 4. Byty v Rakyte s dotovanou hypotékou a zvýhodnenými cenami 5 102
 5. Tipy na výlety po letnom Rakúsku 2 496
 6. Viete, prečo existuje hmyz? Vďačíme mu za jedlo aj čistý vzduch 2 204
 7. O koľko drahšia bude tento rok dovolenka pri mori? 2 025
 8. Moravák, ktorý ukázal svetu, ako sa robí „nové umenie“ 1 908

Blogy SME

 1. Ľudmila Križanovská: Známy spevák šlágrov zneuctil pamiatku Daniela Heribana
 2. Martin Borecky: Život je Fajn - Časť piata
 3. Lukáš Čelinák: Klesajúca životná úroveň – ako oslobodiť ľudí závislých od populistických politík?
 4. Miroslav Kocúr: Fico mení hru. Karty má opäť falošné.
 5. Víťazoslav Würschner: Dobro národa je najvyšším zákonom
 6. Jozef Varga: Krkavci / 10. /
 7. Marek Mačuha: O zákaze spaľovacích motorov
 8. Ján Šeďo: Nebyť Putina, R. Kadyrov by bol dedinský blázon, takto je vedec a...všetko, ale nevie čítať z papiera...
 1. Ján Šeďo: Americkí vojaci zaútočili na predajňu Billa vo Zvolene. 108 607
 2. Ján Šeďo: V Jasenovaci omdlievali aj vrahovia z SS, tromfli ich bývalí mnísi. 37 889
 3. Jozef Varga: Prečo nemám rád Rusko 30 401
 4. Ján Šeďo: Kto vie, kde sa hrabal predtým a potom deťom rozdával zmrzlinu... 18 185
 5. Ján Šeďo: Nové ruské zbrane sú desiatky rokov pred zahraničnou konkurenciou... 8 925
 6. Marek Strapko: Investigatívec Fico našiel novú paru 6 451
 7. Peter Remeselník: Ako hodnotíte tento dôkaz v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Vy ? 5 720
 8. Ivan Bilohuščin: Igor Matovič: génius anti-intelektuálneho populizmu 4 570
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
 3. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
 6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 8. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Je dôležité, aby dospelí boli deťom dobrými sprievodcami po internete.


8 h
Osirelé medvieďa z Polonín prežilo a je vo veľmi dobrej fyzickej kondícii

Mláďa uviazlo v kmeni stromu.


9 h

Malí futbalisti zabojujú o titul Majstra Slovenska a atraktívnu odmenu


10 h
Martin Dauda ( v červenom) zostrelil Sučany.

V šiestej lige ide do tuhého. Švošov sa prvý polčas s Sučanmi trápil. L. Teplá nenechala nič na náhodu. Likavka po siedmych kolách s plným bodovým ziskom.


Ján Svrček 11 h

Blogy SME

 1. Ľudmila Križanovská: Známy spevák šlágrov zneuctil pamiatku Daniela Heribana
 2. Martin Borecky: Život je Fajn - Časť piata
 3. Lukáš Čelinák: Klesajúca životná úroveň – ako oslobodiť ľudí závislých od populistických politík?
 4. Miroslav Kocúr: Fico mení hru. Karty má opäť falošné.
 5. Víťazoslav Würschner: Dobro národa je najvyšším zákonom
 6. Jozef Varga: Krkavci / 10. /
 7. Marek Mačuha: O zákaze spaľovacích motorov
 8. Ján Šeďo: Nebyť Putina, R. Kadyrov by bol dedinský blázon, takto je vedec a...všetko, ale nevie čítať z papiera...
 1. Ján Šeďo: Americkí vojaci zaútočili na predajňu Billa vo Zvolene. 108 607
 2. Ján Šeďo: V Jasenovaci omdlievali aj vrahovia z SS, tromfli ich bývalí mnísi. 37 889
 3. Jozef Varga: Prečo nemám rád Rusko 30 401
 4. Ján Šeďo: Kto vie, kde sa hrabal predtým a potom deťom rozdával zmrzlinu... 18 185
 5. Ján Šeďo: Nové ruské zbrane sú desiatky rokov pred zahraničnou konkurenciou... 8 925
 6. Marek Strapko: Investigatívec Fico našiel novú paru 6 451
 7. Peter Remeselník: Ako hodnotíte tento dôkaz v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Vy ? 5 720
 8. Ivan Bilohuščin: Igor Matovič: génius anti-intelektuálneho populizmu 4 570
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
 3. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
 6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 8. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu