Sobota, 28. máj, 2022 | Meniny má Viliam

Stolný tenis

Remízy v Ľubeli a Hybiach

V 16. kole najvyššej súťaže Liptova v stolnom tenise vyhrali domáci tri stretnutia. Vonku vyhrali jedine L. Sliače, ktoré zvrátili takmer prehratý zápas na stoloch ŠKST VTJ E. Dramatické súboje v Ľubeli a v Hybiach skončili nerozhodne. Nováčik IV. ligy je po remíze s Liskovou iba o bod za predposlednými Smrečanmi. Boj o záchranu bude ešte zaujímavý. Vedúci Bobrovec kráča neohrozene za svojím cieľom. Výsledok v Ľubeli, kde hral ambiciózny Verimex zahral do karát teraz už druhému SCP B.

Program 17. kola 21. 2.: Lisková - ŠKST VTJ Rbk E, Smreč. Žiar – Černová B, Bobrovec - ŠKST VTJ Rbk D, L. Sliače – SCP Rbk B, Verimex L. Mikuláš – Hybe, Demänová – Ľubeľa.

ŠKST VTJ Ružomberok D – Černová B 14:4

Po vyrovnanom úvode prevzali iniciatívu v stretnutí domáci, ktorým vo dvojhrách bodovali naplno až traja hráči. Body – domáci: Bystričan a Sleziak po 4,5, Kupeček 4, F. Rom 1, hostia: Frolo a R. Šulík po 1,5, M. Kmeť 1, Ondruška 0.

Ľubeľa - Verimex L. Mikuláš 9:9

Úvod zaujímavého súboja vyšiel lepšie hráčom Ľubele, ktorí viedli 5:1 a neskôr ešte 9:7. V záverečných dvojhrách B. Oravec – Z. Kubík a Kandera – Vyparina boli úspešnejší hráči Verimexu. Z 11 päťsetových zápasov vyhrali hostia až sedem. Premiéru v IV. lige absolvoval striedajúci Humený. Body - domáci: B. Kubík a B. Oravec po 2,5, Kandera 1,5, Zubaj 2,5/1 (striedal Humený 0/1), hostia: Trizna 4, Z. Kubík 3, Lukašík a Vyparina po 1.

ŠKST VTJ Ružomberok E – L. Sliače 8:10

Ružomberčania prehrali sľubne rozohraté stretnutie. Stolní tenisti L. Sliačov sa nevzdávali ani za stavu 8:5 pre domácich a nevídanou sériou piatich bodov napokon vyhrali. Deviaty bod hostí vybojoval Mihulec, ktorý je oporou rezervy v V. lige. V poslednej dvojhre prehral R. Cibulka s M. Dvorským 1:3. Body – domáci: Dittrych 3, F. Tužinský 2,5, Hajas 1,5, R. Cibulka 1, hostia: Zezula 4,5, Večerek 2,5, Dvorský 2, Mihulec 1.

Hybe – Lisková 9:9

V zápase veľmi dobrej úrovne získali domáci trojbodou šnúrou vedenie 7:4. Stretnutie však nedotiahli do víťazného konca. V dramatickom závere viedli ešte 9:8. V poslednej dvojhre prehral J. Moravčík 2:3 s Laukom. V drese nováčika podal vynikajúci výkon M. Jakubovič. Body - domáci: Jakubovič st. 4, J. Janovčík ml. 3,5, Moravčík 1, Marušiak st. 0, Vrlík 0,5 (hral len štvorhru), hostia: J. Demko a Lauko po 2,5, Janík a E. Šeffer po 2.

SCP Ružomberok B – Smreč. Žiar 15:3

Až do stavu 4:3 bol súboj tímov z opačných koncov tabuľky vyrovnaný. V ďalšej časti bodovali už len domáci. V družstve hostí odohral prvé stretnutie v tejto súťaži M. Dzuroška, hrávajúci pravidelne VI. ligu. Body – domáci: Drapáč a Šošovec po 4,5, Hulej ml. 3,5, Hatala 2,5, hostia: Dzúrik 2, Laučík 1, Križian 0, M. Dzuroška 0.

Bobrovec – Demänová 14:4

Domáci potvrdili zaslúžene vysokým víťazstvom vedúce postavenie v súťaži. Výborne zahral J. Rusina. Body – domáci: Rusina 4,5, R. Kusý a Grajko po 3,5, Ambrózy 2,5, hostia: Boča a Mažári po 2, Košík 0, Jedlička 0/2 (striedal Jurkovič 0/2) -jš-

Štyri tesné výsledky v V. lige

Stolnotenisová V. liga okresu Ružomberok pokračovala zápasmi 17. kola. Ani jedno mužstvo z vedúcej päťky súťaže nezaváhalo. Ľubochňa, Ludrová A a SCP C vyhrali bez problémov, L. Sliače B a B. Potok to mali podstatne ťažšie. Je zaujímavé, že až štyri stretnutia skončili výsledom 10:8. Najtesnejším pomerom prehrali rezervy Liskovej a Ludrovej i obidve mužstvá z Likavky. S výraznou posilou hrajúci ŠKST VTJ Ružomberok F je po prekvapujúcej výhre v Liskovej už na dosah družstvám stredu tabuľky. Bešeňovú nečakane potrápila Likavka B. Šlágrom nasledujúceho kola bude súboj druhej Ludrovej A s lídrom súťaže.

Zostávajúce zápasy 18. kola 21. 2.: Ludrová B – Bešeňová, Likavka B – SCP Rbk D, Likavka A – L. Sliače B, ŠKST VTJ Rbk F – Turík, Komjatná – Lisková B, SCP Rbk C – B. Potok.

Lisková B – ŠKST VTJ Ružomberok F 8:10

O výhre hostí rozhodol výkon R. Cibulku, ktorý hráva stabilne za E – družstvo v IV. lige. B. Čabáka, jedného z najlepších hráčov súťaže porazili M. Karník a J. Nemček. Body – domáci: Nemček 2,5, Tomčík a Karník po 2, T. Demko 1,5, hostia: R. Cibulka 4,5, B. Kasanický 3,5, Čabák 2, Uličný 0.

L. Sliače B – Ludrová B 10:8

Bojovní hostia sa netajili s tým, že chcú v L. Sliačoch vyhrať. Nakoniec sa im to nepodarilo. Domáci mali raketový nástup, keď viedli 7:1. Hráči Ludrovej potom ešte stiahli na 9:5. V ďalšom zápase však výborne hrajúci A. Hlavatý st. porazil v troch setoch L. Dutku a o víťazovi bolo rozhodnuté. Body – domáci: A. Hlavatý st. 4,5, M. Antol 3,5/0 (striedal Bartík 0/1), R. Jacko 1,5, Caban 0,5, hostia: Kaman 3, J. Cibulka a P. Milan po 2, L. Dutka 1.

Turík – SCP Ružomberok C 5:13

Štvrtú sezónu hrávajúci domáci, ktorí v minulom kole zaskočili Likavku A, vyhrávali len raz, 2:1. Z hostí príjemne prekvapil M. Paulo, nedarilo sa J. Mišurovi. Body – domáci: Božek a Joz. Krakovský po 1,5, V. Murín a Kačalka po 1, hostia: Gašparovič a M. Švento po 4,5, Paulo 4, Mišura 0.

Ľubochňa – Komjatná 18:0

V stretnutí prvého s posledným sa iný výsledok ani neočakával. Body – domáci: Chyla, Okál a Vl. Olos po 4,5,Voj. Olos ml. 1 (striedal Voj. Olos st. 3,5/0), hostia: P. Kubas 0, Z. Cibulka st. 0, Brilla 0, V. Kováčik 0, Z. Cibulka ml. 0 (hral len štvorhru).

Bešeňová – Likavka B 10:8

Favorizovaní domáci sa s rezervou Likavky trápili. Najskôr prehrávali 1:3, štyrmi bodmi za sebou však obrátili na 5:3. Neskôr zvýšili až na 9:5. Nepoddajných hostí vrátila do zápasu nasledujúca trojbodová šnúra. Výhru Bešeňovej zabezpečil v poslednej dvojhre I. Jacko, ktorý v štyroch setoch porazil striedajúceho V. Durdíka. Body – domáci: I. Jacko 4,5, P. Baran 2,5, D. Grenčík 2, Šlachta 1, J. Grenčík 0 (hral len štvorhru), hostia: Ľ. Lupták 3,5, Bartánus 2, Mir. Lupták 2,5, Krpelan 0/2 (striedal Durdík 0/2).

SCP Ružomberok D – Ludrová A 3:15

Hostia aj bez P. Bebjaka, druhého hráča aktuálneho rebríčka V. ligy, s prehľadom zvíťazili. Skúsený B. Močáry prehral nečakane s P. Magom. Body – domáci: Hulej st. 2, Maga 1, V. Maslo st. 0, Koštial 0, hostia: Pasch a R. Slimák po 4,5, Švoš 3,5, Močáry 2,5.

Biely Potok - Likavka A 10:8

V priamom súboji o 5. miesto sa hral kvalitný a zaujímavý stolný tenis. Domáci si počas celého stretnutia udržiavali mierny náskok, ktorý udržali až do konca. Skvelý výkon podal A. Kendera. Zlepšenie oproti minulým zápasom bolo vidieť na výkone s chuťou hrajúceho Š. Droppu. Z hostí hrali veľmi dobre R. Haluška a B. Roško, ktorý ale v piatom sete poslednej dvojhry s J. Šventom prehrával 6:10. Nakoniec však po nepochopiteľnom skrate domáceho hráča tento duel vyhral. Body – domáci: A. Kendera 4,5, Droppa 2,5, F. Milan 2, J. Švento 1, hostia: Roško a R. Haluška po 3,5, Tkáč 1, Mil. Lupták 0. -jš-

L. Peter stráca už päť bodov

V 16. kole V. ligy v stolnom tenise sa v priamom súboji stretli posledné mužstvá súťaže a mužstvo L. Petra prehrou na stoloch Váhostavu stratilo už poslednú šancu na odpútanie sa z konca tabuľky. Dôležité body za remízu s L. Porúbkou získala rezerva Bobrovca a zachovala si trojbodový odstup od predposledného Váhostavu. Nečakala sa ani prehra Iľanova v Nižnej Boci, ale po bodovej absencii Šunu sa domáci zaslúžene tešili z nečakaného zisku troch bodov. A keďže obe mužstvá Jamníka dokázali zvíťaziť, tak o tom, že postupujúci bude jeden z nich je už prakticky rozhodnuté. V 17. kole 21. 2. sa stretnú: Bobrovec B – Jamník B, L. Porúbka A – Ľubeľa C, SOU L. Mikuláš A – Váhostav, L. Peter – N. Boca A, Iľanovo A – Jamník A, Ľubeľa B – Z. Poruba A

Jamník B – Z. Poruba A 11:7

Hostia, ktorí nastúpili bez svojich dvoch najproduktívnejších hráčov Kostenda a Lehotského svojim výkonom príjemne prekvapili. Pri väčšom šťastí mohli uhrať na stoloch favorita stretnutia výsledok, ktorý by im zabezpečil väčší bodový zisk. Body - domáci: Veselovský 4,5, Haluška ml. 2,5, Vondra 2, Kovács 1,5, Pavkovček 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Betcher 3, Bukas a Čupka po 2, Ronec 0.

Jamník A – Ľubeľa B 10:8

Domáci viedli 4:2 a 8:4, hostia bojovným výkonom znížili na 9:8 a v rozhodujúcej dvojhre zvíťazil domáci Vyšňan nad Švecom a zabezpečil vedúcemu mužstvu najtesnejšie víťazstvo nad ozaj dobre hrajúcou rezervou Ľubele. Body domáci: Haluška st. 3,5, Vyšňan 3, Slivka 2,5, Fajmon 1, hostia: Rojček 4,5, Oško 2, Oravec 1, Švec 0,5.

N. Boca A – Iľanovo A 11:7

Domáci sa na zápas dobre pripravili a využili indisponovanosť Šunu, ktorý sa po troch prehrách nechal vystriedať, na prekvapujúce víťazstvo nad favorizovaným mužstvom Iľanova, v ktorom opäť dostal príležitosť mladý nádejný hráč Stankoviansky. Body - domáci: Mäsiar a I. Tréger po 3, Piovarči 2,5, Láni 1,5/2 (striedal Matejko 1/0), hostia: Demenčík 4,5, Stankoviansky a Žiaran po 1, Šuna 0,5/3 (striedal Wosiňski 0/1).

Váhostav – L. Peter 12:6

V priamom súboji posledných dvoch mužstiev boli domáci jasne lepším mužstvom. Od začiatku mali stretnutie vo svojich rukách a celkom zaslúžene zvíťazili a zvýšili bodový odstup od súpera. Body domáci: Bether 4,5, Bella 3,5, Choma 3, Cupra 1, hostia: Lojdl 2,5, Drugaj 1,5, Murtin a Volf po 1.

Ľubeľa C – SOU L. Mikuláš A 9:9

Stretnutie dobrej úrovne prinieslo nečakanú remízu, ktorá však spravodlivo vyjadruje priebeh zápasu, v ktorom sa nedarilo domácemu Urbanovi, naproti tomu u hostí bol stopercentne úspešný Vrábel. Body - domáci: M. Hrnčiar 3,5, Humený 3, D. Hrnčiar 2, J. Urban 0,5/3 (striedal Budvesel 0/1), hostia: Vrábel 4,5, Janovčík 2,5, Bubelíny a J. Kalinay po 1.

Bobrovec B – L. Porúbka 9:9

Domáci, ktorých cieľom je skončiť aspoň tretí od konca tabuľky, podali dobrý výkon a vďaka väčšej bojovnosti dosiahli cennú remízu aj vďaka neúčasti dvoch najproduktívnejších hráčov hostí Kočtúch a M. Beňa a stále majú ešte trojbodový odstup od Váhostavu. Body - domáci: A. Kusý a Lisý po 2,5, R. Kusý a Odlevák po 2, hostia: J. Beňo a Šikulaj po 2,5, Kováč a Odlevák po 2. -kn-

„Čierna“ sobota Iľanova

V 16. kole VI. ligy v stolnom tenise sa nedarili mužstvám Iľanova, ktoré podľahli najtesnejším rozdielom na domácich stoloch. Potvrdzuje sa, že v závere nebude o prekvapenia núdza, mužstvá dávajú možnosť hráčom, ktorí v základnej časti nenastupovali. Potešiteľné je, že nováčikovia sa pomaly „ostrieľavajú” a dokážu potrápiť aj skúsenejších hráčov. Už tradične začína odpadávať rezerva P. Ľupče, ktorej strata na konci tabuľky narastá. Pozornosť v budúcom kole sa bude upierať na vzájomný súboj prvých dvoch mužstiev súťaže, kde sa Hybe B budú chcieť na stoloch Ondrašovej rehabilitovať za zdrvujúcu prehru doma 0:18 v prvom vzájomnom stretnutí. V 17. kole 21. 2. sa stretnú v skupine o 1. – 8. miesto: SOU L. Mikuláš B – Iľanovo B, Smrečany-Žiar B – Dúbrava, Swedwood – P. Ľupča A, Ondrašová – Hybe B, v skupine o 9. – 16. miesto: P. Ľupča B – L. Porúbka B, Z. Poruba B – Ľubeľa D, L. Ján B – Hybe C, N. Boca B – Iľanovo C

SOU L. Mikuláš B – Ondrašová 2:16

Domáci proti favorizovaným hosťom bojovali, vyhrali 22 setov a šesť duelov prehrali najtesnejším rozdielom 2:3. Za predvedený výkon si zaslúžili prijateľnejší výsledok, než akým sa stretnutie skončilo. Body - domáci: Vlha a Zvolenský po 1, Krajči 0, Mičuda 0, hostia: M. Ráchel a Zúbek po 4,5, M. Hán a J. Ráchel po 3,5.

Hybe B – Swedwood 9:9

Domáci vyhrali obe štvorhry, ale potom hostia podali dobrý výkon a na stoloch druhého mužstva súťaže uhrali cennú, no podľa priebehu stretnutia zaslúženú remízu. Body - domáci: Farbák st. 4,5, Marušiak st., Mičev a Vrlík po 1,5, hostia: Javorek a Motrinec po 3, Balco 2, Mišota 0/2 (striedal Orolím 1/1).

Smrečany-Žiar B – P. Ľupča A 7:11

Domáci nenastúpili v optimálnej zostave, a keď prehrali obe štvorhry a dvaja ich hráči nebodovali v dvojhrách, tak prehra s vyrovnanejším mužstvom hostí bola zaslúžená. Body - domáci: Kováč 4, Žemba 3, Jančo 0, Šimun 0, hostia: Noge 3,5, V. Hán, Kohút a Sokol po 2,5.

Iľanovo B – Dúbrava 8:10

Hostia sa predstavili ako vyrovnané mužstvo bez slabín a zodpovedným výkonom dosiahli na stoloch Iľanova B celkom zaslúžene natesnejšie víťazstvo. Body - domáci: Havel 3, Wosiňski 2,5, Martiak 1,5, V. Šlauka 1, hostia: Švec 3, Nemec a Štrba po 2,5, Slačka 2.

N. Boca B – P. Ľupča B 13:5

Aj ked domáci nenastúpili v najsilnejšom zložení nedali poslednému mužstvu tabuľky šancu na úspešnejší výsledok a vcelku bez väčších problémov dosiahli jasné víťazstvo nad posledným mužstvom súťaže. Body - domáci: Matejko 4,5, L. Tréger 3,5, Švanda 2,5/0 (striedal Risík 1/1), Madej 1,5, hostia: Buriak 3, Adamčiak a M. Procházka po 1, Polóni 0.

Iľanovo C – Hybe C 8:10

Domácim chýbal Stankoviansky, ktorý dostal príležitosť v mužstve a Beťko s Ostrovským ho nedokázali nahradiť a tak sa po stretnutí z najtesnejšieho víťaztva tešilo mužstvo hostí, ktoré pred zápasom so ziskom bodov nepočítalo. Body - domáci: D. Kubo 4,5,Droppa 3,5, Beťko 0, Ostrovský 0, hostia: Marušiak ml. 3,5, Skaloš 2,5, Farbák ml. a Jakubovič ml. po 2.

L. Ján B – Z. Poruba B 9:9

Stretnutie mali lepšie rozohrané hostia, ktorí viedli 8:4, ale v posledných šiestich dvojhrách dokázal zvíťaziť len Kamien st. a tak stretnutie nakoniec skončilo nerozhodne. O vyrovnanosti stretnutia svedčí aj skutočnosť, že obe mužstvá vyhrali aj rovnaký počet setov – 32. Body - domáci: Čúrny st. 4,5, Čúrny ml. 3,5, Olejár 1, Sabovčík 0, hostia: Kamien st. 3,5, Brtáň a Palaj po 2, Šmirjak 1,5.

Ľubeľa D – L. Porúbka B 13:5

Po vyrovnaných štvorhrách sa domáci vzdialili súperovi a bez problémov dotiahli zápas do víťazného konca. Ich víťazstvo by bolo ešte jednoznačnejšie, keby v mužstve hostí nenastúpil Šikulaj, ktorý bol nad sily domácich hráčov. Body - domáci: D. Urban a Vrbenský po 3,5, Cabala a Gejdoš po 3, hostia: Šikulaj 4,5, M. Sklenár 0,5, Capko 0, R. Sklenár 0. -kn-

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Kali, Tina, Yael i Spievankovo vandrujú po slovenských vodách
 2. Top jedenásť pláží na Baleárskych ostrovoch: ktorú si vyberiete?
 3. Odliv mozgov pokračuje. Ako dostať mladých domov?
 4. Kúpele sú liečivý celok, Thermia jeho kráľovná!
 5. Leto v Rakúsku: Keď vás cisár pozve k stolu
 6. Bratislavský realitný trh oživí GALVANIA rezidencie
 7. Lenivá kuchárka: Zdravý obed či večeru uvaríte za pár drobných
 8. Slovenských tridsiatnikov láka zakladanie fondov
 1. Ako si vyberať pohodlnú obuv nielen do práce? Toto sú naše tipy!
 2. Agresívne brzdenie alebo poistný podvod? Mal palubnú kameru!
 3. Darček na Deň detí? Repasovaný telefón môže byť skvelou voľbou
 4. Zdravé zateplenie za jeden deň: čo neviete o fúkanej izolácii
 5. Wüstenrot minulý rok úspešne naštartoval nový obchodný model
 6. Dve zľavy na jedného: Toto predĺženie v PLANEO je vaša šanca!
 7. Top jedenásť pláží na Baleárskych ostrovoch: ktorú si vyberiete?
 8. Kali, Tina, Yael i Spievankovo vandrujú po slovenských vodách
 1. Lenivá kuchárka: Zdravý obed či večeru uvaríte za pár drobných 14 104
 2. Leto v Rakúsku: Keď vás cisár pozve k stolu 6 226
 3. Odliv mozgov pokračuje. Ako dostať mladých domov? 5 467
 4. Top jedenásť pláží na Baleárskych ostrovoch: ktorú si vyberiete? 4 007
 5. Stovky hodín výcviku. Stať sa gondolierom je zaslúžená prestíž 2 926
 6. Ako umocniť svoju lásku k Chorvátsku? Vlastným apartmánom! 2 004
 7. Kali, Tina, Yael i Spievankovo vandrujú po slovenských vodách 1 698
 8. Zodpovedné nakupovanie chráni biodiverzitu pre budúce generácie 1 302

Blogy SME

 1. Anna Miľanová: Pre radosť 1,2... 2022
 2. Anton Kovalčík: Mimochodom, rasizmus ...7. Operácia Zebra.
 3. Pavol Návrat: Kliatba Tisovej voľby
 4. Marián Kozák: Moje pozitívne zážitky s hipoterapiou
 5. Robert Štepaník: diel 69 - rubrika: moje najhranejšie v apríli 2022 - časť 1
 6. Marian Stefanovsky: Zmätený deň, alebo pokus byť. 6časť
 7. Aliancia NIE RAKOVINE: Spájame sa, aby sme porazili rakovinu
 8. Roman Kebísek: Slovenské rozprávky sú plné zverstiev a krvi - prenášali skúsenosť pokolení
 1. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť III) 9 389
 2. Ján Valchár: Bitka pri Cušime, Admirál Kuznecov alebo dve frašky ruskej flotily 5 482
 3. Monika Kusendová: Malofatranská hrebeňovka alebo 4-dňové sólo dobrodružstvo s ruksakom po horách 4 772
 4. Ján Valchár: Odvaha plukovníka Chodarjonoka alebo ako to nie je o odvahe 4 219
 5. Monika Nagyova: Výhody emočného prejedania sa 4 121
 6. Slovenské národné stredisko pre ľudské práva: Kam až zájdu návrhy na obmedzovanie prístupu k interrupciám? 2 877
 7. Jana Melišová: G.Bush označil inváziu do Iraku za „neoprávnenú a brutálnu", než sa opravil, že mal na mysli ruskú inváziu na Ukrajinu 2 837
 8. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť I) 2 780
 1. Monika Nagyova: Výhody emočného prejedania sa
 2. Lívia Hlavačková: Je Ajurvéda naozaj taká prastará, ako vravia?
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 39. - Arktída - Letecká expedícia Amundsena s Ellsworthom na severný pól -1925
 4. Jiří Ščobák: Bude nový II. pilier lepší? Dožijeme sa exodu z dlhopisových fondov?
 5. Jiří Ščobák: Víte, co je Gerasimova doktrína?
 6. Jiří Ščobák: Vydrží Rusko dlhú ekonomickú vojnu? Nevyčerpajú sa spojenci?
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925)
 8. Jiří Ščobák: Jaká je situace na linii dotyku? Pomůže Rusku mobilizace?
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

V ľavo prezident klubu MFK Tatran Lipt. Mikuláš Milan Mikušiak, v pravo nový tréner mikulášanov Jozef Kostelník.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš, nováčik v najvyššej futbalovej súťaži Fortuna lige, v svojej prvej sezóne mnohých prekvapil svojou hrou a aj celkovým umiestnením, keď skončil na 8. mieste so 40 bodmi na konte. Po sezóne Tatran opustil tréner Marek Petruš a aktuálne ho nahradil Jozef Kostelník.


11 h

Liptáci predstavili nový projekt s názvom Historický kompas, ktorého cieľom je oživenie centra mesta a odkazu minulých čias.


TASR 18 h

Podľa prieskumu je až 97 percent mobilných telefónov na Slovensku smartfóny. Výskumy tiež ukázali, že do mobilu sa denne pozrieme v priemere 150 krát.


26. máj
Ivan Šobáň mal pripravené podpísané knihy pre všetkých priateľov. Jedna z nich patrila aj Daliborovi Novotnému.

Siedmu zbierku básní Odmocninazošesťdesiat nazval sám autor retrozbierkou.


DagmaRA Sarita Poliaková 26. máj

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Festival Pohoda tento rok oslávi 25. výročie svojho založenia.


25. máj

Zlodeji sklad navštevovali dlhšiu dobu, ukradnuté veci konzumovali aj vo vedľajších miestnostiach.


19 h

Ide o jeden z najväčších finančných balíkov, ktoré do nemocnice za posledné obdobie smerujú.


(JÁ) 25. máj

Mesto Trnava a spoločnosť Billa sa konečne dohodli na spoplatnení parkoviska pred obchodom na Spatakovskej ulici.


26. máj

Blogy SME

 1. Anna Miľanová: Pre radosť 1,2... 2022
 2. Anton Kovalčík: Mimochodom, rasizmus ...7. Operácia Zebra.
 3. Pavol Návrat: Kliatba Tisovej voľby
 4. Marián Kozák: Moje pozitívne zážitky s hipoterapiou
 5. Robert Štepaník: diel 69 - rubrika: moje najhranejšie v apríli 2022 - časť 1
 6. Marian Stefanovsky: Zmätený deň, alebo pokus byť. 6časť
 7. Aliancia NIE RAKOVINE: Spájame sa, aby sme porazili rakovinu
 8. Roman Kebísek: Slovenské rozprávky sú plné zverstiev a krvi - prenášali skúsenosť pokolení
 1. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť III) 9 389
 2. Ján Valchár: Bitka pri Cušime, Admirál Kuznecov alebo dve frašky ruskej flotily 5 482
 3. Monika Kusendová: Malofatranská hrebeňovka alebo 4-dňové sólo dobrodružstvo s ruksakom po horách 4 772
 4. Ján Valchár: Odvaha plukovníka Chodarjonoka alebo ako to nie je o odvahe 4 219
 5. Monika Nagyova: Výhody emočného prejedania sa 4 121
 6. Slovenské národné stredisko pre ľudské práva: Kam až zájdu návrhy na obmedzovanie prístupu k interrupciám? 2 877
 7. Jana Melišová: G.Bush označil inváziu do Iraku za „neoprávnenú a brutálnu", než sa opravil, že mal na mysli ruskú inváziu na Ukrajinu 2 837
 8. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť I) 2 780
 1. Monika Nagyova: Výhody emočného prejedania sa
 2. Lívia Hlavačková: Je Ajurvéda naozaj taká prastará, ako vravia?
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 39. - Arktída - Letecká expedícia Amundsena s Ellsworthom na severný pól -1925
 4. Jiří Ščobák: Bude nový II. pilier lepší? Dožijeme sa exodu z dlhopisových fondov?
 5. Jiří Ščobák: Víte, co je Gerasimova doktrína?
 6. Jiří Ščobák: Vydrží Rusko dlhú ekonomickú vojnu? Nevyčerpajú sa spojenci?
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925)
 8. Jiří Ščobák: Jaká je situace na linii dotyku? Pomůže Rusku mobilizace?

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu