Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Medzinárodný hokejbalový turnaj

Hokejbalisti z MHbK L. Mikuláš sa zúčastnili predm

Martin - inulý víkend na medzinárodnom turnaji z Izoglobalu Cup 2004 v Martine. V silnej konkurencii podali hráči z L. Mikuláša excelentný výkon a vo finále sa stretli s martinskými hokejbalistami.

Najočakávanejšie finále splnilo to, čo sa od neho očakávalo. Domáci spočiatku nemohli nájsť recept na skvelú obranu Liptákov. Mužstvo, ktoré zaznamenalo najprogresívnejšiu zmenu v tejto sezóne skúšalo na domácich všetko možné z pozície mužstva, ktoré nemá čo stratiť. A práve Liptáci zásluhou Erhardta, ktorý si po prihrávke Škáchu vychutnal na zemi ležiaceho brankára vyhrávali 1:0. Pri góle zaúradovala aj obrana domácich, ktorá nedostatočne postrehla únik hráčov hostí a v útočnom zápale hry pykala. Domáci následne všetko vsadili na útok. Krížna strela Michnáča však skončila na súperovej bránke. Vykúpenie našťastie prišlo už v 7. minúte zásluhou Grochála, ktorý z diaľky prestrelil hosťujúceho gólmana. Po tomto góle chcela víťazstvo na svoju stranu zvrátiť jedna aj druhá strana, do polčasu však už žiadny gól nepadol. V druhej časti sa akcie prelievali a diváci videli bojovný zápas, niekedy až v medziach tvrdosti. Mužstvá si boli vedomé, že pri kvalite oboch obrán by bolo inkasovaný gól obtiažne vracať a tak sa v závere viac hralo na obranu ako na útok. Sporadické akcie ale vo väčšine prípadov zaváňali gólom, bolo sa teda na čo pozerať. Záverečný hvizd už len znamenal, že sa po druhý raz na turnaji rozhodne v samostatných nájazdoch. Prvú päticu začali hostia, no ani oni, ani domáci neprekonali brankárov. Druhú várku samostatných nájazdov začali domáci, no až v celkovo 9 pokuse sa zásluhou Mareka Plandora podarilo domácim strhnúť víťazstvo na svoju stranu a keďže súper svoj pokus nepremenil, domáci si odniesli cennú trofej a prvenstvo na turnaji.

Miroslav Kruppa

(MHbK L. Mikuláš)

Tréner vás označil za najlepšieho hráča mužstva. Stotožňujete sa

s ním?

Bez toho, aby dobre hralo celé mužstvo nemôže brankár nikdy vyniknúť. Možno som mal aj šťastie, vychytal som tri nuly, ale myslím si, že najlepším hráčom bolo celé mužstvo.

Mužstvo z Liptova konečne našlo recept aj na to, ako poraziť domáce mužstvo. Je to prísľub do budúcnosti?

Hrávame teraz v lige často spolu, takže už to raz muselo prísť. Časom prídu aj chvíle, kedy budeme Martin porážať. Teraz sme v lige na 5. mieste, s ktorým sme absolútne spokojní.

Myslíte si, že mužstvo má ešte nejaké tie slabiny?

Určite je to naša presilová hra a výpadky v hre samotnej, kedy sa nevieme sústrediť na vsietenie rozhodujúceho gólu.

Nedá mi však nespýtať sa na bezprostredné pocity po inkasovanom góle v samostatných nájazdoch.

Siahol som si na loptičku, takže tam mohla zostať. Cítim preto veľké sklamanie.

Základná skupina: L.Mikuláš – Hodonín 5:0, L. Mikuláš – Gold Spart Martin 8:2, L. Mikuláš – Izoglobal Martin 1:0, semifinále: L. Mikuláš – Hodonín 3:0, finále: L. Mikuláš – Izoglobal Martin 1:1 rozhodlo sa v trestných strielaniach.

L. Mikuláš: Kruppa, Poliaček, Bačík - Trochta, Chren, Škácha, Rajniak, Vrbka, Révaj - Sukeľ, Maslík, Erhardt, Kubík, Fialka, Teniak, Michálek, Valaštiak, Chovan.

Konečné poradie: 1. Izoglobal Martin, 2. MHbK L. Mikuláš, 3. Exposervice Ružinov, 4. Staropramen Hodonín, 5. Hokejka Gbely, 6. SHC Opava, 7. Goldspart Martin, 8. Kometa Vrútky.