Sobota, 24. september, 2022 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Tenis

V dohrávke triumfoval ŠKST VTJ Ružomberok E

V uplynulom týždni odohrali v stolnotenisovej IV. lige Hybe a ŠKST VTJ Ružomberok E po dva zápasy. Dohrávané stretnutie týchto mužstiev skončilo nečakane vysokým víťazstvom hostí z Ružomberka. Vo víkendovom 15. kole vyhrali domáci dva zápasy. V jednom z nich L. Sliače porazili najtesnejším rozdielom nováčika súťaže. V Liskovej, kde hrala Ľubeľa boli úspešnejší obhajcovia minuloročného prvenstva. V šlágri kola medzi druhým Verimexom a vedúcim Bobrovcom sa hral vynikajúci stolný tenis. Z tesnej výhry sa nakoniec tešili hráči lídra súťaže. Je zaujímavé, že všetky tri mužstvá z Ružomberka uhrali na stoloch svojich súperov remízy. Mimoriadne zaujímavo sa vyvíja situácia na 2. –10. mieste tabuľky. Druhý Verimex L. Mikuláš delí od mužstiev na 8. – 10. priečke len 5 bodov.

V 16. kole sa 14. 2. odohrajú zápasy: ŠKST VTJ Rbk D – Černová B, SCP Rbk B – Smreč. Žiar, ŠKST VTJ Rbk E – L. Sliače, Hybe – Lisková, Ľubeľa – Verimex L. Mikuláš, Bobrovec – Demänová.

Hybe – ŠKST VTJ Ružomberok E 3:15

Dôležitú dohrávku 11. kola začali hostia nevídaným nástupom, keď vyhrali prvých šesť duelov. Domáci korigovali na 2:6, neskôr ešte znížili na 3:9. Nečakane vysoké víťazstvo Ružomberčanov zavŕšila ďalšia šesťbodová šnúra. Hráčom nováčika, ktorí chceli uhrať podstatne lepší výsledok chýbalo v koncovkách 5 – setových bitiek viac šťastia. Zo siedmich takýchto súbojov boli úspešnejší len v dvoch. Stúpajúcu výkonnosť potvrdil stopercentne bodujúci P. Dittrych. Body – domáci: Jakubovič st. 2, J. Janovčík ml. 1, Moravčík 0, Vrlík 0, hostia: Dittrych 4,5, Lenčová, Hajas a F. Tužinský po 3,5.

Verimex L. Mikuláš – Bobrovec 7:11

V jednom z najlepších súbojov v súťaži mal líder tabuľky namále. Domácich, ktorí viedli už 6:1 zlomili až prehry v dramatických zápasoch Trizna – Grajko a Lukašík - Rusina. Body - domáci: Trizna 2,5, Vyparina 2, Z. Kubík 1,5, Lukašík 1, hostia: Grajko a Rusina po 3,5, R. Kusý 3, Ambrózy 1.

Demänová - ŠKST VTJ Ružomberok D 9:9

Úvod veľmi kvalitného stretnutia patril hosťom. Hráči Demänovej potom otočili skóre z 1:4 na 5:4, ale nedokázali už zápas doviesť do víťazného konca. Body – domáci: Jurkovič 3, Mažári 2,5, Košík 2, Boča 1,5, hostia: Bystričan 3,5, Sleziak 2,5, F. Rom 2, M. Kasanický 1.

L. Sliače – Hybe 10:8

V dueli s nováčikom pretrhli domáci šnúru štyroch prehier za sebou. O svojom víťazstve rozhodli 3 bodmi za sebou, ktoré získali od stavu 7:6. Body - domáci: Mrva 4,5, Zezula 4, Večerek 1, Dvorský 0,5, hostia: Moravčík a Jakubovič st. po 2,5, J. Janovčík ml. 2, Vrlík 1.

Černová B – SCP Ružomberok B 9:9

Susedské derby skončilo zaslúženou deľbou bodov. V dramatickom závere najskôr vyhral Frolo s B. Hatalom a domáci viedli 9:8. Konečný výsledok stanovil Drapáč, ktorý porazil Ondrušku. Body – domáci: M. Kmeť 4,5, Ondruška 2,5, Frolo 2, R. Šulík 0/2 (striedal Mojš 0/2), hostia: Drapáč 3, Hatala 2,5, Hulej ml. 2, Šošovec 1, Gašparovič 0,5 (hral len štvorhru).

Smreč. Žiar – ŠKST VTJ Ružomberok E 9:9

V dôležitom súboji sa družstvá ťahali o každý bod. Pre nekompletných hostí je remíza úspechom. Body – domáci: Dzúrik a Laučík po 2,5, V. Dzuroška a Križian po 2, hostia: Hajas 3,5, F. Tužinský 3, Dittrych 2,5, Ondriseková 0.

Lisková – Ľubeľa 12:6

Úvod stretnutia hráčom Liskovej nevyšiel, po štvorhrách prehrávali 0:2. V polovici však už viedli 6:3. V druhej časti zápasu svoj náskok ešte zvýšili. V nie optimálnom zložení hrajúcich mužstvách dostali príležitosť aj hráči rezervy. Body – domáci: E. Šeffer a Janík po 4, J. Demko 3, Lauko 1/2 (striedal Karník 0/1), hostia: Zubaj 2,5, Rojček a B. Oravec po 1,5, Švec 0,5.

-jš-

Obrovské prekvapenie v Likavke

V 16. kole V. ligy stolného tenisu sa o obrovské prekvapenie postaral Turík, ktorý dokázal remizovať na stoloch vlaňajšieho štvrtoligistu v Likavke. Nečakanou deľbou bodov skončilo aj stretnutie L. Sliače B – B. Potok. Kvalitný stolný tenis sa hral tiež v súbojoch SCP C – Lisková B a ŠKST VTJ F – Ľubochňa. Nováčik z Komjatnej po dvoch prehrách na nulu uhral prijateľný výsledok s SCP D. Zaváhanie Likavky A využila rezerva Ludrovej, ktorú výhra s druhým mužstvom spod likavského hradu posunula z 8. na 6. miesto. O jedno miesto si polepšili aj hráči SCP D.

Program 17. kola 14. 2. : SCP Rbk D – Ludrová A, Bešeňová – Likavka B, B. Potok – Likavka A, Turík – SCP Rbk C, Lisková B – ŠKST VTJ Rbk F, Ľubochňa – Komjatná, L. Sliače B – Ludrová B.

SCP Ružomberok C – Lisková B 11:7

Po vyrovnaných štvorhrách a troch dvojhrách prehrávalo vlani druhé mužstvo tabuľky 2:3. Po ďalších štyroch zápasoch však obrátilo na 6:3. O všetkom rozhodla ďalšia štvorbodová šnúra domácich, ktorú získali od stavu

7:6. Hostia po nečakane vysokej prehre s Likavkou A nesklamali a výraznou mierou prispeli k veľmi dobrej úrovni stretnutia. Body – domáci: M. Švento a Gašparovič po 4,5, Paulo a Mišura po 1, hostia: Karník a Nemček po 2,5, Tomčík 2, M. Šeffer 0.

L. Sliače B – Biely Potok 9:9

Favorizovaní domáci viedli takmer počas celého zápasu. Za stavu 8:6 však hostia vyhrali tri dvojhry za sebou, ktorými zvrátili skóre na 8:9. Posledný bod získal najúspešnejší hráč L. Sliačov R. Mihulec. Z hostí podal najlepší výkon v sezóne A. Kendera. Body – domáci: Mihulec 3,5, A. Hlavatý st. 2,5, M. Antol a R. Jacko po 1, hostia: A. Kendera 4, F. Milan 3, J. Švento 2, Droppa 0.

Likavka A – Turík 9:9

Oveľa skúsenejší domáci šokujúco len remizovali. V polovici duelu vyhrávali už 6:2. V nasledujúcom - najdramatickejšom zápase prehral B. Roško s Božekom piaty set nešťastne 13:15, keď hráčovi Turíka pomohlo záverečné prasiatko. Na 6:4 znížil Kačalka. Od stavu 7:4 prehrali Likavčania štyri dvojhry za sebou, čím vrátili súpera do zápasu. Na 8:8 vyrovnal mladý L. Timko. V predposlednej dvojhre prehrala jednotka domácich R. Haluška s E. Božekom a hostia vyhrávali. Aspoň remízu domácim zachránil s chuťou hrajúci Mil. Lupták. Body – domáci: Mil. Lupták 3,5, R. Haluška 2,5, L. Timko 2, Roško 1, hostia: Božek 4,5, Kačalka 2, Joz. Krakovský 1,5, V. Murín 1.

ŠKST VTJ Ružomberok F – Ľubochňa 7:11

Všetci hráči lídra tabuľky prehrali nečakane so skvele hrajúcim vozičkárom B. Čabákom. Body – domáci: Čabák 4,5, P. Kmeť a B. Kasanický po 1, Uličný 0,5, hostia: Chyla 3,5, Okál 2,5, Roštek 3, Vl. Olos 2/0 (striedal Voj. Olos ml. 0/2).

Ludrová A – Bešeňová 15:3

Vysoký favorit aj bez opory R. Slimáka potvrdil vysoké ambície. Minuloročnému nováčikovi V. ligy, ktorý prehral prvý vzájomný zápas na nulu, citeľne chýbala jednotka I. Jacko. Body – domáci: Bebjak a Močáry po 4,5, Pasch 4, Švoš 2, hostia: J. Grenčík a Šlachta po 1,5, P. Baran 0, Záhradník 0.

Komjatná - SCP Ružomberok D 5:13

Hráči nováčika získali oproti prvému vzájomnému súboju o 2 body viac. V jednej z dvojhier viedol domáci V. Brilla s P. Magom už 2:0 na sety, napokon však prehral. V tíme hostí debutoval P. Koštial. Body – domáci: P. Kubas a Brilla po 1,5, V. Kováčik a Z. Cibulka st. po 1, hostia: Hulej st. a V. Maslo st. po 4,5, Maga 4, Koštial 0.

Ludrová B – Likavka B 11:7

Domáci, ktorí v minulom kole prekvapili v B. Potoku, mali raketový nástup. Vyhrávali 3:0, neskôr zvýšili na 7:1 a 10:3. Sympatickí hostia znižovali nasledujúcou 4 – bodovou šnúrou. Body – domáci: P. Milan 4,5, Kaman 2,5, L. Milan 1, J. Cibulka 2,5/1 (striedal L. Dutka 0,5/1), hostia: Bartánus a Krpelan po 2, Durdík 1, Ľ. Lupták 1/1 (striedal Kušnír 1/1). -jš-

Všetky výsledky skončili podľa predpokladov

V 15. kole V. ligy v stolnom tenise skončili všetky výsledky podľa papierových predpokladov, favorizované mužstvá nezaváhali a žiadne prekvapenia sa nekonali. Pozornosť sa sústreďuje na 16. kolo, v ktorom sa v priamom súboji stretnú posledné dve mužstvá tabuľky a mužstvo L. Petra má teoretickú možnosť záchrany len v prípade víťazstva v tomto súboji. V 16. kole 14. 2. sa stretnú: Jamník B – Z. Poruba A, Jamník A – Ľubeľa B, N. Boca A – Iľanovo A, Váhostav – L. Peter, Ľubeľa C – SOU L. Mikuláš A, Bobrovec B – L. Porúbka A.

L. Porúbka A – Jamník B 8:10

V stretnutí dobrej úrovne rozhodli hostia o svojom najtesnejšom víťazstve až v závere, keď domáci potvrdili, že na favorizované mužstvo hostí dokážu zahrať. Body - domáci: Kočtúch 3,5, Šikulaj 2, M. Beňo 1,5, J. Beňo 1, hostia: Veselovský 3, Haluška ml. 2,5, Pavkovček a Vondra po 2, Kovács 0,5 (hral len štvorhru).

SOU L. Mikuláš – Bobrovec B 13:5

Domácim vyšiel úvod zápasu, keď viedli 3:0. Hostia znížili na 3:2, ale potom domáci viedli 10:3 a o ich víťazstve bolo rozhodnuté. Na strane domácich stálo aj šťastie, keď v šiestich dueloch zvíťazili domáci hráči 3:2. Body domáci: J. Kalinay 4, Vrábel 3,5, Janovčík 2,5, Bubelíny 2/1 (striedal Držík 0/1), Krajči a Zvolenský po 0,5 (hrali len štvorhru), hostia: Rak 3, Lisý 2, R. Kusý 0, Odlevák 0.

L. Peter – Ľubeľa C 1:17

Mladí hráči hostí boli nad sily domácich hráčov a zaslúžene uštedrili poslednému mužstvo súťaže na jeho stoloch drvivú prehru. Body - domáci: Drugaj 1, Kubica 0, Nemsila 0, Volf 0, hostia: D. Hrnčiar, M. Hrnčiar a Humený po 4,5, Budvesel 3,5.

Iľanovo A – Váhostav L. Hrádok 16:2

Zaslúžené víťazstvo domácich, aj keď si hostia za predvedený výkon zaslúžili prijateľnejší výsledok. Dokázali získať 23 setov, ktoré im však nakoniec stačili na len na dva vyhrané duely. Body domáci: Gejdoš 4,5, Demenčík a Šuna po 4, Žiaran 1/1 (striedal Stankoviansky 2,5/0), hostia: Bether 1,5, Bella 0,5, Cupra 0, Choma 0.

Ľubeľa B – N. Boca A 13:5

Domáci mali stretnutie od začiatku pod kontrolou a bezpečne zvíťazili, keď boli po všetkých stránkach lepším mužstvom. Body - domáci: Rojček 3,5, Švec 3,5/0 (striedal Kubík 0/1), Oško 3, Oravec 3, hostia: Láni 2, Mäsiar a Tréger po 1,5, Cholvádt 0.

Z. Poruba A – Jamník A 6:12

V nervóznom stretnutí rozhodli o víťazstve vedúceho mužstva výkony Slivku a Halušku st. a skutočnosť, že v úvode stretnutia vyhrali hostia obe štvorhry. Body - domáci: Kostend a Lehotský po 2, Betcher a Čupka po 1, hostia: Slivka 4,5, Haluška st. 3,5, Vyšňan 2, Fajmon 1,5, Berník 0,5 (hral len štvorhru).

-kn-

Sedem kôl v doch skupinách

Iľanovo B – Ondrašová 0:18

Aj keď domáci bojovali a odohrali štyri päťsetové zápasy, nepodarilo sa im proti vedúcemu mužstvu uhrať ani jeden bod a podľahli najvyšším možným rozdielom. Body - domáci: Havel 0, J. Kubo 0, Martiak 0, Wosiňski 0, hostia: M. Hán 4,5, J. Ráchel 4,5, M. Ráchel 4,5, Zúbek 4,5.

SOU L. Mikuláš B – Iľanovo C 12:6

O víťazstve domácich rozhodla vyrovnanosť mužstva, a keď z hostí dokázali bodovať len dvaja hráči, tak konečný výsledok nemohol byť pre nich priaznivejší. Body - domáci: Mičuda 3,5, Vlha 3, Krajči 2,5, Zvolenský 2,5/0 (striedal Držík 0/2), K. Kalinay 0,5 (hral len štvorhru), hostia: D. Kubo a Stankoviansky po 3, Droppa 0, Ostrovský 0.

Dúbrava – Ľubeľa D 15:3

Domáci boli v derby stretnutí jasne lepším mužstvom a po dobrom výkone zaslúžene vysoko porazili štvrtú rezervu sesednej Ľubeľe. Body - domáci: Nemec 4,5, Slačka, Štrba a Švec po 3,5, hostia: Vrbenský 1, Budvesel 1/1 (striedal Obrcian 1/1), D. Urban 0, Gejdoš 0.

Z. Poruba B – L. Ján B 9:9

Domáci rozohrali stretnutie víťazstvami v štvorhrách, ale hostia využili skutočnosť, že domáci nenastúpili v optimálnej zostave na vyrovnanie a nakoniec zápas skončil k spokojnosti oboch mužstiev remízou. Body - domáci: Bukas 4,5 Ronec 2,5, Brtáň 0,5, Palaj 0,5/3 (striedal Čupka 1/0), hostia: Čurný st. a Fekete po 3, Čurný ml. 2, Sabovčík 0/2 (striedal Olejár 1/1).

L. Porúbka B – Smrečany-Žiar B 11:7

Domácich hráčov nepoložili ani prehraté štvorhry v úvode zápasu. Svojím výkonom donale zaskočili favorizovaných hostí a nakoniec nečakane, ale zaslúžene zvíťazili. Body - domáci: Šikulaj 4, Ondík 3, Capko 2, R. Sklenár 2/0 (striedal M. Sklenár 0/2), hostia: Kováč 3,5, Žemba 2,5, M. Dzuroška 0,5, J. Moravčík 0,5.

P. Ľupča B – Hybe B 2:16

V stretnutí bolo vidieť, že sa stretli mužstvá z opačných koncov tabuľky a z domácich hráčov, ktorým nemožno uprieť snahu, sa hráčom hostí vyrovnal len M. Procházka. To na lepší výsledok nestačilo. Body - domáci: M. Procházka 2, Adamčiak 0, Balažec 0, Buriak 0, hostia: Farbák st. a Marušiak st. po 4,5, Janovčík st. a Mičev po 3,5.

P. Ľupča A – Hybe C 14:4

Aj keď mladí hráči hostí bojovali, na skúsených hráčov domácich nestačili a výsledok spravodlivo vyjadruje rozdiel vo výkonnosti hráčov oboch mužstiev. Body - domáci: Noge 4,5, V. Hán 3,5/0 (striedal Bella 1/0), Sokol a Kohút po 2,5, hostia: Marušiak ml. 2, Farbák ml. a Jakubovič ml. po 1, Skaloš 0.

Swedwood – N. Boca B 6:12

Hostia potvrdili výbornú formu z posledných kôl, boli jednoznačne lepším mužstvom a zaslúžene zvíťazili. Body - domáci: Motrinec 2,5, Orolím 2, Javorek 1,5, Mišota 0, hostia: Matejko 4,5, Böhmer 3,5, Švanda 3, Madej 1/1 (striedal L. Tréger 0/2). -kn-

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Bublina: Hravý a kreatívny časopis pre deti v denníku SME
 2. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny
 3. Sledujte príjem živín u starých rodičov
 4. Tejto zelenine patrí štvrté miesto na svete. Máte ju doma?
 5. Najradšej by ste pri čítaní správ odleteli preč?
 6. Realitný maklér v Poprade
 7. Je čas na cestovateľské plány, jeseň bude plná spoznávania
 8. Najradšej by ste pri čítaní správ nechali všetko plávať?
 1. Industriálna Spilka Offices je súčasťou Týždňa zelených budov
 2. Hagyari: Som pripravený intenzívne a tvrdo pracovať
 3. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny
 4. Bublina: Hravý a kreatívny časopis pre deti v denníku SME
 5. Je neskutočná! Pani Milada (80) búra svojou básničkou internety
 6. XTB vyhlasuje Conora McGregora za svojho globálneho ambasádora
 7. Šliapnuť do pedálov – a ide sa na to!
 8. Na Slovensku máme približne 23% fajčiarov
 1. Tejto zelenine patrí štvrté miesto na svete. Máte ju doma? 11 374
 2. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny 5 617
 3. Rozbolí vás žalúdok zo studenej vody? Najväčšie mýty o trávení 3 477
 4. OMV mení kuchynský olej za kávu. Teraz na celom Slovensku 3 377
 5. Najradšej by ste pri čítaní správ odleteli preč? 3 215
 6. Morca-della a Pali. Tatrakon stojí na osvedčenej klasike 2 719
 7. Excelentná novinka v Tescu 2 230
 8. Bublina: Hravý a kreatívny časopis pre deti v denníku SME 1 942

Blogy SME

 1. Marek Strapko: Irán vs. Rusko
 2. Post Bellum SK: Vojnou ich trápenie neskončilo. V Topoľčanoch sa rozpútal 24. septembra pogrom na Židov
 3. Ľudmila Magdolenová: S deťmi po Balkáne. Časť druhá- Bosna a Hercegovina, vodopády Kravice (a ďalej do Čiernej Hory, záliv Boka Kotorska)
 4. Ľuboš Vodička: Kostoly za hradbami: Pezinok Grinava
 5. Anton Kaiser: Cestovanie časom - Zlaté Moravce včera a dnes
 6. Peter Svoreň: Znie to málo uveriteľne, ale COVID-19 môže na jeseň zbrzdiť až zastaviť rast celosvetovej ekonomiky
 7. Irena Šimuneková: Na výlet s deťmi - Haluzice
 8. Michal Pavlík: Ako pomôže zastropovanie cien elektrickej energie rodinám a domácnostiam ?
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 11 702
 2. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 10 111
 3. Milan Removčík: Vlakom do Splitu. 6 461
 4. Filip Kaľavský: Seniori bez obedov s dotáciou 6 069
 5. Martin Majzlan: Pamír, miesto kde som zanechal kus svojho srdca (+Video) 5 905
 6. Miroslav Lukáč: Viete že ruský trpaslík je najväčší na svete, ruské hodinky najrýchlejšie a Červená armáda nie je krvavočervená, ale ružová? 5 600
 7. Tereza Krajčová: Grécke Atény 2/4 - Majestátny Acropolis, antická atmosféra v Agore a stopy Rimanov 4 411
 8. Oskar Kaman: Ako magistrát (ne)získal 1,6 milióna eur do rozpočtu 4 235
 1. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 2. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 3. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 5. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 6. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
 8. Jiří Ščobák: Fungujú sankcie proti Rusku? Nečaká krach aj nás?
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Obce ružomberského okresu trápia najmä preťažené cesty.

Prinášame exkluzívny zoznam všetkých kandidátov do blížiacich sa komunálnych volieb v ružomberských obciach. Kde končia dlhoroční starostovia?


7 h
Viacero liptovských obcí čaká zmena, budú si voliť nového starostu alebo starostku.

Prinášame exkluzívny zoznam všetkých kandidátov do blížiacich sa komunálnych volieb v liptovských obciach. Kde končia dlhoroční starostovia? Zmenu čaká napríklad Liptovský Ján, Podtureň či Kráľovu Lehotu.


8 h
MY | TOP správy z regiónov

Prinášame výber TOP správ z regiónov.


23. sep

Do vozidlového parku mestskej autobusovej dopravy v Ružomberku zaradili desať nových nízkopodlažných autobusov.


TASR 23. sep

Blogy SME

 1. Marek Strapko: Irán vs. Rusko
 2. Post Bellum SK: Vojnou ich trápenie neskončilo. V Topoľčanoch sa rozpútal 24. septembra pogrom na Židov
 3. Ľudmila Magdolenová: S deťmi po Balkáne. Časť druhá- Bosna a Hercegovina, vodopády Kravice (a ďalej do Čiernej Hory, záliv Boka Kotorska)
 4. Ľuboš Vodička: Kostoly za hradbami: Pezinok Grinava
 5. Anton Kaiser: Cestovanie časom - Zlaté Moravce včera a dnes
 6. Peter Svoreň: Znie to málo uveriteľne, ale COVID-19 môže na jeseň zbrzdiť až zastaviť rast celosvetovej ekonomiky
 7. Irena Šimuneková: Na výlet s deťmi - Haluzice
 8. Michal Pavlík: Ako pomôže zastropovanie cien elektrickej energie rodinám a domácnostiam ?
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 11 702
 2. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 10 111
 3. Milan Removčík: Vlakom do Splitu. 6 461
 4. Filip Kaľavský: Seniori bez obedov s dotáciou 6 069
 5. Martin Majzlan: Pamír, miesto kde som zanechal kus svojho srdca (+Video) 5 905
 6. Miroslav Lukáč: Viete že ruský trpaslík je najväčší na svete, ruské hodinky najrýchlejšie a Červená armáda nie je krvavočervená, ale ružová? 5 600
 7. Tereza Krajčová: Grécke Atény 2/4 - Majestátny Acropolis, antická atmosféra v Agore a stopy Rimanov 4 411
 8. Oskar Kaman: Ako magistrát (ne)získal 1,6 milióna eur do rozpočtu 4 235
 1. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 2. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 3. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 5. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 6. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
 8. Jiří Ščobák: Fungujú sankcie proti Rusku? Nečaká krach aj nás?

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu