Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Tenis

V dohrávke triumfoval ŠKST VTJ Ružomberok E

V uplynulom týždni odohrali v stolnotenisovej IV. lige Hybe a ŠKST VTJ Ružomberok E po dva zápasy. Dohrávané stretnutie týchto mužstiev skončilo nečakane vysokým víťazstvom hostí z Ružomberka. Vo víkendovom 15. kole vyhrali domáci dva zápasy. V jednom z nich L. Sliače porazili najtesnejším rozdielom nováčika súťaže. V Liskovej, kde hrala Ľubeľa boli úspešnejší obhajcovia minuloročného prvenstva. V šlágri kola medzi druhým Verimexom a vedúcim Bobrovcom sa hral vynikajúci stolný tenis. Z tesnej výhry sa nakoniec tešili hráči lídra súťaže. Je zaujímavé, že všetky tri mužstvá z Ružomberka uhrali na stoloch svojich súperov remízy. Mimoriadne zaujímavo sa vyvíja situácia na 2. –10. mieste tabuľky. Druhý Verimex L. Mikuláš delí od mužstiev na 8. – 10. priečke len 5 bodov.

V 16. kole sa 14. 2. odohrajú zápasy: ŠKST VTJ Rbk D – Černová B, SCP Rbk B – Smreč. Žiar, ŠKST VTJ Rbk E – L. Sliače, Hybe – Lisková, Ľubeľa – Verimex L. Mikuláš, Bobrovec – Demänová.

Hybe – ŠKST VTJ Ružomberok E 3:15

Dôležitú dohrávku 11. kola začali hostia nevídaným nástupom, keď vyhrali prvých šesť duelov. Domáci korigovali na 2:6, neskôr ešte znížili na 3:9. Nečakane vysoké víťazstvo Ružomberčanov zavŕšila ďalšia šesťbodová šnúra. Hráčom nováčika, ktorí chceli uhrať podstatne lepší výsledok chýbalo v koncovkách 5 – setových bitiek viac šťastia. Zo siedmich takýchto súbojov boli úspešnejší len v dvoch. Stúpajúcu výkonnosť potvrdil stopercentne bodujúci P. Dittrych. Body – domáci: Jakubovič st. 2, J. Janovčík ml. 1, Moravčík 0, Vrlík 0, hostia: Dittrych 4,5, Lenčová, Hajas a F. Tužinský po 3,5.

Verimex L. Mikuláš – Bobrovec 7:11

V jednom z najlepších súbojov v súťaži mal líder tabuľky namále. Domácich, ktorí viedli už 6:1 zlomili až prehry v dramatických zápasoch Trizna – Grajko a Lukašík - Rusina. Body - domáci: Trizna 2,5, Vyparina 2, Z. Kubík 1,5, Lukašík 1, hostia: Grajko a Rusina po 3,5, R. Kusý 3, Ambrózy 1.

Demänová - ŠKST VTJ Ružomberok D 9:9

Úvod veľmi kvalitného stretnutia patril hosťom. Hráči Demänovej potom otočili skóre z 1:4 na 5:4, ale nedokázali už zápas doviesť do víťazného konca. Body – domáci: Jurkovič 3, Mažári 2,5, Košík 2, Boča 1,5, hostia: Bystričan 3,5, Sleziak 2,5, F. Rom 2, M. Kasanický 1.

L. Sliače – Hybe 10:8

V dueli s nováčikom pretrhli domáci šnúru štyroch prehier za sebou. O svojom víťazstve rozhodli 3 bodmi za sebou, ktoré získali od stavu 7:6. Body - domáci: Mrva 4,5, Zezula 4, Večerek 1, Dvorský 0,5, hostia: Moravčík a Jakubovič st. po 2,5, J. Janovčík ml. 2, Vrlík 1.

Černová B – SCP Ružomberok B 9:9

Susedské derby skončilo zaslúženou deľbou bodov. V dramatickom závere najskôr vyhral Frolo s B. Hatalom a domáci viedli 9:8. Konečný výsledok stanovil Drapáč, ktorý porazil Ondrušku. Body – domáci: M. Kmeť 4,5, Ondruška 2,5, Frolo 2, R. Šulík 0/2 (striedal Mojš 0/2), hostia: Drapáč 3, Hatala 2,5, Hulej ml. 2, Šošovec 1, Gašparovič 0,5 (hral len štvorhru).

Smreč. Žiar – ŠKST VTJ Ružomberok E 9:9

V dôležitom súboji sa družstvá ťahali o každý bod. Pre nekompletných hostí je remíza úspechom. Body – domáci: Dzúrik a Laučík po 2,5, V. Dzuroška a Križian po 2, hostia: Hajas 3,5, F. Tužinský 3, Dittrych 2,5, Ondriseková 0.

Lisková – Ľubeľa 12:6

Úvod stretnutia hráčom Liskovej nevyšiel, po štvorhrách prehrávali 0:2. V polovici však už viedli 6:3. V druhej časti zápasu svoj náskok ešte zvýšili. V nie optimálnom zložení hrajúcich mužstvách dostali príležitosť aj hráči rezervy. Body – domáci: E. Šeffer a Janík po 4, J. Demko 3, Lauko 1/2 (striedal Karník 0/1), hostia: Zubaj 2,5, Rojček a B. Oravec po 1,5, Švec 0,5.

-jš-

Obrovské prekvapenie v Likavke

V 16. kole V. ligy stolného tenisu sa o obrovské prekvapenie postaral Turík, ktorý dokázal remizovať na stoloch vlaňajšieho štvrtoligistu v Likavke. Nečakanou deľbou bodov skončilo aj stretnutie L. Sliače B – B. Potok. Kvalitný stolný tenis sa hral tiež v súbojoch SCP C – Lisková B a ŠKST VTJ F – Ľubochňa. Nováčik z Komjatnej po dvoch prehrách na nulu uhral prijateľný výsledok s SCP D. Zaváhanie Likavky A využila rezerva Ludrovej, ktorú výhra s druhým mužstvom spod likavského hradu posunula z 8. na 6. miesto. O jedno miesto si polepšili aj hráči SCP D.

Program 17. kola 14. 2. : SCP Rbk D – Ludrová A, Bešeňová – Likavka B, B. Potok – Likavka A, Turík – SCP Rbk C, Lisková B – ŠKST VTJ Rbk F, Ľubochňa – Komjatná, L. Sliače B – Ludrová B.

SCP Ružomberok C – Lisková B 11:7

Po vyrovnaných štvorhrách a troch dvojhrách prehrávalo vlani druhé mužstvo tabuľky 2:3. Po ďalších štyroch zápasoch však obrátilo na 6:3. O všetkom rozhodla ďalšia štvorbodová šnúra domácich, ktorú získali od stavu

7:6. Hostia po nečakane vysokej prehre s Likavkou A nesklamali a výraznou mierou prispeli k veľmi dobrej úrovni stretnutia. Body – domáci: M. Švento a Gašparovič po 4,5, Paulo a Mišura po 1, hostia: Karník a Nemček po 2,5, Tomčík 2, M. Šeffer 0.

L. Sliače B – Biely Potok 9:9

Favorizovaní domáci viedli takmer počas celého zápasu. Za stavu 8:6 však hostia vyhrali tri dvojhry za sebou, ktorými zvrátili skóre na 8:9. Posledný bod získal najúspešnejší hráč L. Sliačov R. Mihulec. Z hostí podal najlepší výkon v sezóne A. Kendera. Body – domáci: Mihulec 3,5, A. Hlavatý st. 2,5, M. Antol a R. Jacko po 1, hostia: A. Kendera 4, F. Milan 3, J. Švento 2, Droppa 0.

Likavka A – Turík 9:9

Oveľa skúsenejší domáci šokujúco len remizovali. V polovici duelu vyhrávali už 6:2. V nasledujúcom - najdramatickejšom zápase prehral B. Roško s Božekom piaty set nešťastne 13:15, keď hráčovi Turíka pomohlo záverečné prasiatko. Na 6:4 znížil Kačalka. Od stavu 7:4 prehrali Likavčania štyri dvojhry za sebou, čím vrátili súpera do zápasu. Na 8:8 vyrovnal mladý L. Timko. V predposlednej dvojhre prehrala jednotka domácich R. Haluška s E. Božekom a hostia vyhrávali. Aspoň remízu domácim zachránil s chuťou hrajúci Mil. Lupták. Body – domáci: Mil. Lupták 3,5, R. Haluška 2,5, L. Timko 2, Roško 1, hostia: Božek 4,5, Kačalka 2, Joz. Krakovský 1,5, V. Murín 1.

ŠKST VTJ Ružomberok F – Ľubochňa 7:11

Všetci hráči lídra tabuľky prehrali nečakane so skvele hrajúcim vozičkárom B. Čabákom. Body – domáci: Čabák 4,5, P. Kmeť a B. Kasanický po 1, Uličný 0,5, hostia: Chyla 3,5, Okál 2,5, Roštek 3, Vl. Olos 2/0 (striedal Voj. Olos ml. 0/2).

Ludrová A – Bešeňová 15:3

Vysoký favorit aj bez opory R. Slimáka potvrdil vysoké ambície. Minuloročnému nováčikovi V. ligy, ktorý prehral prvý vzájomný zápas na nulu, citeľne chýbala jednotka I. Jacko. Body – domáci: Bebjak a Močáry po 4,5, Pasch 4, Švoš 2, hostia: J. Grenčík a Šlachta po 1,5, P. Baran 0, Záhradník 0.

Komjatná - SCP Ružomberok D 5:13

Hráči nováčika získali oproti prvému vzájomnému súboju o 2 body viac. V jednej z dvojhier viedol domáci V. Brilla s P. Magom už 2:0 na sety, napokon však prehral. V tíme hostí debutoval P. Koštial. Body – domáci: P. Kubas a Brilla po 1,5, V. Kováčik a Z. Cibulka st. po 1, hostia: Hulej st. a V. Maslo st. po 4,5, Maga 4, Koštial 0.

Ludrová B – Likavka B 11:7

Domáci, ktorí v minulom kole prekvapili v B. Potoku, mali raketový nástup. Vyhrávali 3:0, neskôr zvýšili na 7:1 a 10:3. Sympatickí hostia znižovali nasledujúcou 4 – bodovou šnúrou. Body – domáci: P. Milan 4,5, Kaman 2,5, L. Milan 1, J. Cibulka 2,5/1 (striedal L. Dutka 0,5/1), hostia: Bartánus a Krpelan po 2, Durdík 1, Ľ. Lupták 1/1 (striedal Kušnír 1/1). -jš-

Všetky výsledky skončili podľa predpokladov

V 15. kole V. ligy v stolnom tenise skončili všetky výsledky podľa papierových predpokladov, favorizované mužstvá nezaváhali a žiadne prekvapenia sa nekonali. Pozornosť sa sústreďuje na 16. kolo, v ktorom sa v priamom súboji stretnú posledné dve mužstvá tabuľky a mužstvo L. Petra má teoretickú možnosť záchrany len v prípade víťazstva v tomto súboji. V 16. kole 14. 2. sa stretnú: Jamník B – Z. Poruba A, Jamník A – Ľubeľa B, N. Boca A – Iľanovo A, Váhostav – L. Peter, Ľubeľa C – SOU L. Mikuláš A, Bobrovec B – L. Porúbka A.

L. Porúbka A – Jamník B 8:10

V stretnutí dobrej úrovne rozhodli hostia o svojom najtesnejšom víťazstve až v závere, keď domáci potvrdili, že na favorizované mužstvo hostí dokážu zahrať. Body - domáci: Kočtúch 3,5, Šikulaj 2, M. Beňo 1,5, J. Beňo 1, hostia: Veselovský 3, Haluška ml. 2,5, Pavkovček a Vondra po 2, Kovács 0,5 (hral len štvorhru).

SOU L. Mikuláš – Bobrovec B 13:5

Domácim vyšiel úvod zápasu, keď viedli 3:0. Hostia znížili na 3:2, ale potom domáci viedli 10:3 a o ich víťazstve bolo rozhodnuté. Na strane domácich stálo aj šťastie, keď v šiestich dueloch zvíťazili domáci hráči 3:2. Body domáci: J. Kalinay 4, Vrábel 3,5, Janovčík 2,5, Bubelíny 2/1 (striedal Držík 0/1), Krajči a Zvolenský po 0,5 (hrali len štvorhru), hostia: Rak 3, Lisý 2, R. Kusý 0, Odlevák 0.

L. Peter – Ľubeľa C 1:17

Mladí hráči hostí boli nad sily domácich hráčov a zaslúžene uštedrili poslednému mužstvo súťaže na jeho stoloch drvivú prehru. Body - domáci: Drugaj 1, Kubica 0, Nemsila 0, Volf 0, hostia: D. Hrnčiar, M. Hrnčiar a Humený po 4,5, Budvesel 3,5.

Iľanovo A – Váhostav L. Hrádok 16:2

Zaslúžené víťazstvo domácich, aj keď si hostia za predvedený výkon zaslúžili prijateľnejší výsledok. Dokázali získať 23 setov, ktoré im však nakoniec stačili na len na dva vyhrané duely. Body domáci: Gejdoš 4,5, Demenčík a Šuna po 4, Žiaran 1/1 (striedal Stankoviansky 2,5/0), hostia: Bether 1,5, Bella 0,5, Cupra 0, Choma 0.

Ľubeľa B – N. Boca A 13:5

Domáci mali stretnutie od začiatku pod kontrolou a bezpečne zvíťazili, keď boli po všetkých stránkach lepším mužstvom. Body - domáci: Rojček 3,5, Švec 3,5/0 (striedal Kubík 0/1), Oško 3, Oravec 3, hostia: Láni 2, Mäsiar a Tréger po 1,5, Cholvádt 0.

Z. Poruba A – Jamník A 6:12

V nervóznom stretnutí rozhodli o víťazstve vedúceho mužstva výkony Slivku a Halušku st. a skutočnosť, že v úvode stretnutia vyhrali hostia obe štvorhry. Body - domáci: Kostend a Lehotský po 2, Betcher a Čupka po 1, hostia: Slivka 4,5, Haluška st. 3,5, Vyšňan 2, Fajmon 1,5, Berník 0,5 (hral len štvorhru).

-kn-

Sedem kôl v doch skupinách

Iľanovo B – Ondrašová 0:18

Aj keď domáci bojovali a odohrali štyri päťsetové zápasy, nepodarilo sa im proti vedúcemu mužstvu uhrať ani jeden bod a podľahli najvyšším možným rozdielom. Body - domáci: Havel 0, J. Kubo 0, Martiak 0, Wosiňski 0, hostia: M. Hán 4,5, J. Ráchel 4,5, M. Ráchel 4,5, Zúbek 4,5.

SOU L. Mikuláš B – Iľanovo C 12:6

O víťazstve domácich rozhodla vyrovnanosť mužstva, a keď z hostí dokázali bodovať len dvaja hráči, tak konečný výsledok nemohol byť pre nich priaznivejší. Body - domáci: Mičuda 3,5, Vlha 3, Krajči 2,5, Zvolenský 2,5/0 (striedal Držík 0/2), K. Kalinay 0,5 (hral len štvorhru), hostia: D. Kubo a Stankoviansky po 3, Droppa 0, Ostrovský 0.

Dúbrava – Ľubeľa D 15:3

Domáci boli v derby stretnutí jasne lepším mužstvom a po dobrom výkone zaslúžene vysoko porazili štvrtú rezervu sesednej Ľubeľe. Body - domáci: Nemec 4,5, Slačka, Štrba a Švec po 3,5, hostia: Vrbenský 1, Budvesel 1/1 (striedal Obrcian 1/1), D. Urban 0, Gejdoš 0.

Z. Poruba B – L. Ján B 9:9

Domáci rozohrali stretnutie víťazstvami v štvorhrách, ale hostia využili skutočnosť, že domáci nenastúpili v optimálnej zostave na vyrovnanie a nakoniec zápas skončil k spokojnosti oboch mužstiev remízou. Body - domáci: Bukas 4,5 Ronec 2,5, Brtáň 0,5, Palaj 0,5/3 (striedal Čupka 1/0), hostia: Čurný st. a Fekete po 3, Čurný ml. 2, Sabovčík 0/2 (striedal Olejár 1/1).

L. Porúbka B – Smrečany-Žiar B 11:7

Domácich hráčov nepoložili ani prehraté štvorhry v úvode zápasu. Svojím výkonom donale zaskočili favorizovaných hostí a nakoniec nečakane, ale zaslúžene zvíťazili. Body - domáci: Šikulaj 4, Ondík 3, Capko 2, R. Sklenár 2/0 (striedal M. Sklenár 0/2), hostia: Kováč 3,5, Žemba 2,5, M. Dzuroška 0,5, J. Moravčík 0,5.

P. Ľupča B – Hybe B 2:16

V stretnutí bolo vidieť, že sa stretli mužstvá z opačných koncov tabuľky a z domácich hráčov, ktorým nemožno uprieť snahu, sa hráčom hostí vyrovnal len M. Procházka. To na lepší výsledok nestačilo. Body - domáci: M. Procházka 2, Adamčiak 0, Balažec 0, Buriak 0, hostia: Farbák st. a Marušiak st. po 4,5, Janovčík st. a Mičev po 3,5.

P. Ľupča A – Hybe C 14:4

Aj keď mladí hráči hostí bojovali, na skúsených hráčov domácich nestačili a výsledok spravodlivo vyjadruje rozdiel vo výkonnosti hráčov oboch mužstiev. Body - domáci: Noge 4,5, V. Hán 3,5/0 (striedal Bella 1/0), Sokol a Kohút po 2,5, hostia: Marušiak ml. 2, Farbák ml. a Jakubovič ml. po 1, Skaloš 0.

Swedwood – N. Boca B 6:12

Hostia potvrdili výbornú formu z posledných kôl, boli jednoznačne lepším mužstvom a zaslúžene zvíťazili. Body - domáci: Motrinec 2,5, Orolím 2, Javorek 1,5, Mišota 0, hostia: Matejko 4,5, Böhmer 3,5, Švanda 3, Madej 1/1 (striedal L. Tréger 0/2). -kn-

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 6. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 7. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 8. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 10. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 26 394
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 23 233
 3. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 12 320
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 10 742
 5. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 629
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 7 257
 7. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 072
 8. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 558
 9. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 411
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 629
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Koronavírus: Odberné miesta v obciach na Liptove

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v obciach na Liptove

Z novembrového testovania vo Vavrišove.

Koronavírus: Odberné miesta v Ružomberku

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Ružomberku.

Koronavírus: Odberné miesta v Liptovskom Mikuláši

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Liptovskom Mikuláši.

Medlovej tesne ušlo finále v Big Air

Slovenská reprezentantka v snowboardingu Klaudia Medlová skončila v prvom kole Svetového pohára v disciplíne Big Air na siedmom mieste.

Klaudia Medlová si doma zajazdila v hlbokom snehu.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Polícia pátra po Ľubošovi Blahovi

Policajti hľadajú Ľuboša Blahu z Hornej Vsi.

Frajeri jazdili autom po zamrznutej priehrade, prelomil sa ľad

Ľad si zmýlili s cestou. Mementom pre všetkých by mali byť tragédie, ktoré sa na Oravskej priehrade stali, no zdá sa, že ľudia sú nepoučiteľní.

V Trenčíne pribudne ďalšie záchytné parkovisko, bude bezplatné

Jeho kapacita nepresiahne 60 parkovacích miest.

Zoznam mobilných odberových miest v Turci

Tieto mobilné odberové miesta fungujú už dlhšie, ďalšie odberové miesta budú mestá a obce vytvárať.

Už ste čítali?