ku s priateľmi nájdete nejaké príjemné miestečko, kde by ste si mohli nerušene posedieť, porozprávať sa a pritom si niečo chutné zajesť či vypiť, môžete nečakane naraziť na všakovaké strasti.
To, že musíte doslova obehať niekoľko ulíc mesta, kým objavíte 4 voľné stoličky, nie je ničím zvláštnym. Najlepšie by bolo, keby ste si miesto začali vyhrievať už skoro popoludní, inak sa vám môže stať, že okolo ôsmej večer strávite hodinu potulovaním sa ružomberskými uličkami a miesto teplého vysnívaného čajíka si užijete akurát tak mráz za nechtami. Keď sa vám nakoniec podarí miesto si náhodným spôsobom ukoristiť, veríte, že napriek prvotným nepríjemnostiam sa večer konečne môže uberať podľa vašich predstáv. Omyl.
Môže sa vám stať, že budete dlho čakať na príchod čašníka, alebo mu budete musieť objednávku trikrát zopakovať, ba dokonca aj to, že vo svojom nápoji nájdete cudzie predmety. Napríklad ostrihané nechty alebo sezamové semienka. Pri troške šťastia aj oboje naraz. To však vôbec nemusí byť ešte koniec víkendového príbehu. Akonáhle vám adrenalín trochu klesne neprekáža vám už ani disco hudba, ktorá hrá miesto džezu a spokojne dopíjate už vymenený nápoj (pre istotu fľaškový) a rozhodnete sa požiadať o účet, s vysokou pravdepodobnosťou príde čašníčka bez pokladničného bloku. Ak si ho vypýtate, musíte počkať niekoľko minút, kým vám dotyčná príde oznámiť, že registračná pokladnica nefunguje. Nakoniec po siahodlhom „handrkovaní“ vyhlásite, že účet ste napriek všetkému predsa len ochotní zaplatiť, vystrašená čašníčka z brucha vymyslí sumu, ktorá je podstatne nižšia ako cena nápojov, ktoré ste vypili.
Nuž, „radosť“ by istotne mal nielen daňový úrad, ale určite i neprítomný majiteľ podniku. Víkendové večery je preto v rámci zachovania si dobrého duševného zdravia najlepšie tráviť doma a nevystrkovať nos do ružomberských ulíc. Michaela Milá