Liptovský Mikuláš - Olympijského klubu Liptova (OKL) Ján Piaček chcel dať hlasovať o programe, ktorý prítomní dostali na pozvánkach, o slovo požiadal Milan Fronko. Pripravený „scenár“ navrhol doplniť o voľby výboru a predsedu.
„Takmer tri roky tento najvyšší orgán OKL nebol zvolaný,“ vysvetľoval M. Fronko dôvod svojej požiadavky. „Naposledy sme sa zišli 28. mája 2001 a vzhľadom na nízku účasť zasadnutie členov nebolo uznášania schopné. Takže ani vtedajšie voľby nie sú platné. Odvtedy sa nič neudialo, hoci výbor si vzal za úlohu celú záležitosť vyriešiť do konca júna 2001.“ To bola iskra, ktorá v úvode „členskej schôdze“ odpálila búrlivú diskusiu. Nielen voliť, ale ani niečo schvaliť sa však opäť nedalo. „Zase nie sme uznášania schopní,“ skonštatoval predseda mandátovej a návrhovej komisie Ján Kamien. „Všetkých členov je 101, prítomných ale iba 26.“ V priebehu rokovania priešiel ešte jeden člen, ale všetko to bolo málo. V zmysle stanov podmienkou hlasovania je účasť nadpolovičnej väčšiny členov. Ťažko sa ale dá vysvetliť fakt, že neodišlo 101 pozvánok, len 52. Tento „lapsus“ sa plénum dozvedelo v priebehu „sedenia“. Vysvetlenie však nepodal nikto. Len mimochodom, oficiálne pozvánky vraj nedostali ani niektorí, čo zhromaždenie zavítali. Z pléna zazneli rôzne návrhy, ako klub dostať zo súčasnej situácie. Všetci sa ale zhodli, že v prvom rade je nutné zobjektivizovať, alebo „očistiť“ členskú základňu od ľudí, ktorí neprejavujú interes o chod a činnosť klubu a pripraviť nové „pružnejšie“ stanovy.
Napokon predsa prišla na rad správa o činnosti, ktorú predniesol predseda OKL Milan Mertoš. Zhrnul v nej akcie, ktoré klub pripravil v uplynulom roku, alebo participoval na ich organizovaní. Prítomní sa napr. dozvedeli, že Behu olympijského dňa sa v Liptove zúčastnilo 1367 aktérov, že sa konala vedomostná súťaž Čo vieš o olympizme pre základné školy (ZŠ J. Kráľa Liptovský Mikuláš v nej skončila tretia na Slovensku), že vo Fitness B na Podbrezinách bolo slávnostne odhalené logo OKL, že na tom istom mieste sa uskutočnil krst knižnej publikácie Milana Fronka Olympionici Liptova, že OKL sa tradične angažoval aj pri príprave podujatí pre iné olympijské kluby na Slovensku. Na predložený materiál sa však vzniesla otvorená kritiky. Mertošovmu vystúpeniu bolo vyčítané, že „zabudlo“ na roky 2001 a 2002, ako aj jeho zúžený pohľad na činnosť. Správa bola viac - menej len prierezom zrealizovaných akcií, ale nedotýkala sa ďalších oblastí, ktoré by mali byť v zábere OKL. Tiež absentovalo vyhodnotenie plánu činnosti. Potom na rad prišla správa o hospodárení (doplnená aj o rok 2002) a plán činnosti na rok 2004.
Reštaurácia v mikulášskej Sokolovni zažila v sobotu pomerne neštandartnú „schôdzku“. Asi s dvoma pohľadmi na činnosť OKL. Zdá sa, že iný má skupina okolo M. Mertoša a iný početné nespokojné súkolie so súčasným stavom. V každom prípade bola to debata, ktorá môže len prospieť veci. Kvalitatitívne posunúť dopredu olympijský klub, ktorý vznikol 16. mája 1992 ako štvrtý na Slovensku. Kiežby, to nadšenie a entuziazmus, ktoré sprevádzali jeho zrod a prvé krôčky našli živnú pôdu aj v dnešnej dobe!
Oficiálne uznesenie zo zhromaždenia členov OKL nemohlo uzrieť svetlo sveta. Prítomní ale jednohlasne prijali niektoré odporúčania, ktoré majú nájsť cestu z momentálnej patovej situácii. Za súčasného stavu je totiž takmer nemožné uskutočniť legitímnu schôdzu vyústiacu v záväzné uznesenie. Súčasný výbor OKL priptavy (nadväzne na prednesené pripomienky) návrh nových stanov a na všetkých evidovaných členov vyzve, aby sa formou návratky vyjadrili, či chcú byť v OKL aj naďalej. Členstvo v tomto združení môže (podľa stanov) zaniknúť len úmrtím, vyškrtnutím za pasivitu, vylúčením alebo vzdaním sa. Cieľom je dať dokopy „skutočnú“ členskú základňu. Do 29. februára 2004 bude zvolané nové zasadnutie členov OKL. Zostáva len veriť, že už uznášania schopné. -svr-