Nedeľa, 2. október, 2022 | Meniny má Levoslav

Tenis

Dôležité víťazstvo nováčika z Hýb

V 14. kole najvyššej stolnotenisovej súťaže Liptova sa viac darilo domácim, ktorí boli úspešnejší v štyroch stretnutiach. V najdôležitejšom zápase porazili posledné Hybe aj druhýkrát v sezóne jedenáste Smrečany – Žiar, na ktoré strácajú už len dva body. Nováčik súťaže má k dobru ešte súboj s ŠKST VTJ Ružomberok E (odohrá sa 3. februára). Z ďalších stretnutí stojí za zmienku výhra SCP B na stoloch odvekého mestského rivala a ďalšia prehra neustále sa prepadávajúcich L. Sliačov v Ľubeli. Stabilne vysokú výkonnosť potvrdili vedúci Bobrovec, ktorý od prehry v Smrečanoch (v 1. kole) nestratil ani bod a druhý Verimex L. Mikuláš. Program 15. kola 7.2.: Smreč. Žiar - ŠKST VTJ Rbk E, Černová B – SCP Rbk B, Verimex L. Mikuláš – Bobrovec, Lisková – Ľubeľa, L. Sliače – Hybe, Demänová – ŠKST VTJ Rbk D.

Demänová – Verimex L. Mikuláš 6:12

Do stavu 5:5 bolo stretnutie vyrovnané. O výhre Verimexu rozhodla nasledujúca sedembodová šnúra. Zo šiestich 5–setových zápasov boli až v piatich úspešnejší hostia. Najlepší hráč susedského derby I. Trizna prehral iba 2 sety! Body - domáci: Mažári 2,5, Jurkovič 1, Boča 0,5, Košík 1/2 (striedal Jedlička 1/0), hostia: Trizna 4, Vyparina a Lukašík po 3,5, Z. Kubík 1.

ŠKST VTJ Ružomberok D – SCP Ružomberok B 7:11

Po vyrovnaných štvorhrách a dvoch dvojhrách bolo 2:2. Hostia potom zvrátili na 2:5. Domáci sa nevzdávali a po troch zápasoch vyrovnali na 5:5. V ďalších piatich dvojhrách bodovali len hráči SCP. Desiaty – víťazný bod získal M. Hulej po trojsetovom víťazstve s A. Letkovou. Úspešnejšie mužstvo postúpilo z 5. na 3. miesto. Body – domáci: Kupeček 2,5, A. Letková 1,5, F. Rom 1, Bystričan 1/1 (striedal M. Kasanický 1/1), hostia: Hulej ml. 4,5, Šošovec 3, Drapáč 1,5, Hatala 2/1 (striedal Gašparovič 0/1).

Ľubeľa - L. Sliače13:5

O výhre domácich rozhodol výkon celého kolektívu. Hostia prehrali štvrté stretnutie za sebou. Body - domáci: B. Oravec 3,5, Kandera a B. Kubík po 3, Zubaj 2,5/0 (striedal Rojček 1/1), hostia: Zezula 2,5, Večerek 1,5, Mrva 1, Dvorský 0.

ŠKST VTJ Ružomberok E – Černová B 13:5

S chuťou hrajúci domáci viedli počas celého zápasu. Hostia, ktorým chýbal M. Kmeť, znižovali za stavu 3:0, 5:1, 8:2, 10:3 a 12:4. Body – domáci: Lenčová, F. Tužinský a Dittrych po 3,5, Hajas 2,5, hostia: Ondruška 4, Horský 1, Frolo 0, R. Šulík 0/2 (striedal Mojš 0/2).

Hybe – Smreč. Žiar 11:7

Súboj mužstiev z chvosta tabuľky bol plný nervov a emócií. Obom tímom ide o záchranu v súťaži. Domáci po rozpačitom úvode prevzali iniciatívu, ktorá vyústila do mimoriadne dôležitého víťazstva. Vynikajúci výkon podal J. Moravčík, z hostí bol najúspešnejší V. Dzuroška. Body – domáci: Moravčík 4,5, J. Janovčík ml. 3, Jakubovič 2,5, Vrlík 1, hostia: V. Dzuroška 3,5, Križian 1,5, Dzúrik a Laučík po 1.

Bobrovec - Lisková 12:6

V stretnutí dobrej úrovne udržal favorizovaný Bobrovec náskok z úvodu až do konca. Hosťom sa v druhom zápase zranil V. Lauko, ktorý už do ďalších dvojhier nenastúpil. Body – domáci: Rusina 3,5 + 1 WO, Grajko a Ambrózy po 2,5, R. Kusý 1,5 + 1 WO, hostia: E. Šeffer a Janík po 2, J. Demko 1, Lauko 1/1. -jš-

Liptovské Sliače B prehrali v Turíku

V 15. kole V. ligy v stolnom tenise sa hralo viacero zaujímavých stretnutí. Jedno z najväčších prekvapení doterajšieho priebehu sa zrodilo v Turíku, kde domáci prvýkrát porazili rezervu L. Sliačov. Nečakala sa ani prehra Bieleho Potoka s Ludrovou B. Šláger kola medzi vedúcou Ľubochňou a SCP C skončil po dramatickom priebehu najtesnejšou výhrou vlaňajšieho štvrtoligistu. Lepšiaca sa Likavka A uspela na horúcej pôde v Liskovej. Nováčik z Komjatnej prehral už piate stretnutie na nulu. V 16. kole sa 7. 2. odohrajú zápasy: Ludrová B - Likavka B, Ludrová A – Bešeňová, Komjatná – SCP Rbk D, ŠKST VTJ Rbk F – Ľubochňa, SCP Rbk C – Lisková B, Likavka A – Turík, L. Sliače B - B. Potok.

Likavka B – Ludrová A 4:14

Druhé mužstvo tabuľky vyhralo od stavu 1:2 desať dvojhier za sebou. Hru domácich výrazne oživil striedajúci dorastenec D. Kušnír, ktorý porazil skúsených Pascha a Močáryho. Body – domáci: Durdík a Krpelan po 1, Bartánus 0, Mir. Lupták 0/2 (striedal Kušnír 2/0), hostia: Bebjak 4,5, Pasch a Močáry po 3,5, Švoš 2,5.

Turík – L. Sliače B 11:7

Vysoko favorizovaní hostia prišli v oslabenej zostave, čo hráči Turíka dokonale využili. Body – domáci: Božek 3,5, Kačalka 3, Joz. Krakovský 2,5, V. Murín 2, hostia: Mihulec 4,5, R. Jacko 2, A. Hlavatý ml. 0,5, Bartík 0.

Lisková B – Likavka A 5:13

Až do stavu 4:7 bol súboj tabuľkových susedov pomerne vyrovnaný. O výhre hráčov spod likavského hradu rozhodla nasledujúca šesťbodová séria. Desiaty bod získal L. Timko v zápase s druhým striedajúcim M. Šefferom. Body – domáci: Karník 3, Nemček 1, Tomčík 0, T. Demko 0/2 (striedal M. Šeffer 1/1 ), hostia: R. Haluška 4,5, Roško 3,5, Tkáč 1,5, Mil. Lupták 1,5/1 (striedal L. Timko 2/0).

Ľubochňa - SCP Ružomberok C 10:8

O výsledku vynikajúceho a veľmi vyrovnaného stretnutia sa rozhodlo až v dramatickom závere. Poslednú dvojhru Vl. Olos – Mišura vyhral domáci hráč 3:2. Hosťom, ktorí prehrali rovnakým výsledkom aj v Ružomberku bodovali na rozdiel od prvého vzájomného zápasu len dvaja hráči, čo je na konečný úspech málo. Vysokú výkonnosť a postavenie v rebríčku potvrdili domáci M. Chyla resp. M. Švento a M. Gašparovič z SCP. Body – domáci: Chyla 3,5, Okál 2,5, Vl. Olos 2, Voj. Olos ml. 2/1 (striedal Roštek 0/1), hostia: M. Švento 4,5, Gašparovič 3,5, Paulo 0, Mišura 0.

Bešeňová – Komjatná 18:0

Hráči Komjatnej vyhrali len štyri sety. Jeden vo štvorhre a vo dvojhrách ešte Ľ. Babic, V. Kováčik a Z. Cibulka st. Body – domáci: D. Grenčík, P. Baran a Šlachta po 4,5, J. Grenčík 2/0 (striedal Záhradník 2,5/0), hostia: Z. Cibulka st. 0,V. Kováčik 0, Babic 0, Kubas 0.

SCP Ružomberok D - ŠKST VTJ Ružomberok F 3:15

Bojovnejší hostia s prehľadom kontrolovali vývoj súboja. M. Hulej st. vyhral prvýkrát s obávaným vozičkárom B. Čabákom. Víťazov potešil kolektívny výkon celého mužstva a sympatický herný prejav M. Uličného. Body – domáci: Hulej st. 2,5, V. Maslo st. 0,5, Maga 0, Drengubiak 0, hostia: B. Kasanický a P. Kmeť po 4,5, Uličný a Čabák po 3.

Biely Potok - Ludrová B 7:11

V s napätím očakávanom súboji viedli domáci len raz – 3:2. Stolní tenisti Ludrovej obrátili na 3:6 neskôr bolo 5:9. Víťazný bod vybojoval v päťsetovej bitke s F. Milanom J. Cibulka. K dobrej atmosfére kvalitného stretnutia výrazne prispeli neúnavne povzbudzujúci fanúšikovia hostí. Body – domáci: J. Švento 2,5, A. Kendera 2, F. Milan 1,5, Droppa 1, hostia: J. Cibulka 4,5, P. Milan 4, Kaman 2,5, L. Dutka 0. -jš-

Jamník A si opäť upevnil vedenie

Štrnáste kolo V. ligy v stolnom tenise prinieslo víťazstvo vedúceho mužstva v derby so svojou rezervou a nečakanú prehru Iľanova s druhou rezervou Ľubele, čím sa zväčšil odstup vedúceho mužstva od svojich penasledovateľov. Veľmi dôležité víťazstvo zaznamenala rezerva Bobrovca nad L. Petrom, čím sa vzdialila od mužstiev bojujúcich o záchranu. V 15. kole 7. 2. sa stretnú: L. Porúbka A – Jamník B, SOU L. Mikuláš A – Bobrovec B, L. Peter – Ľubeľa C, Iľanovo A – Váhostav L. Hrádok, Ľubeľa B – N. Boca A, Z. Poruba A – Jamník A.

Jamník A – Jamník B 10:8

V domácom derby rozhodli o najtesnejšom víťazstve A mužstva víťazné štvorhy v úvode zápasu. Body - domáci: Berník, Fajmon a Slivka po 2,5, Vyšňan 2, Haluška st. 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Haluška ml., Pavkovček, Veselovský a Vondra po 2.

N. Boca A – Z. Poruba A 9:9

Stretnutie dobrej úrovne, v ktorom boli bližšie k víťazstvu hostia, ale domácim sa podarilo bojovnosťou dotiahnuť niektoré duely do víťazného konca a tak nakoniec bol nerozhodný výsledok celkom spravodlivý. Body domáci: Mäsiar 3,5, Piovarči 3, I. Tréger 2,5, Láni 0/2 (striedal Cholvádt 0/2), hostia: Lehotský 4, Betcher 2,5, Kostend 1,5, Bukas 1.

Váhostav – Ľubeľa B 7:11

Domáci bojovali, ale hostia aj bez Rojčeka boli lepším mužstvom a s prehľadom dotiahli zápas do víťazného konca. Body - domáci: Bella 3, Bether 2, Choma 1,5, Cupra 0,5, hostia: Š. Oravec 4,5, Oško 3,5, Švec 2, Obrcian 1.

Ľubeľa C – Iľanovo A 10:8

Mladí hráči druhej rezervy domácich sa predstavili ako vyrovnanejší kolektív. Vďaka tomu nakoniec najtesneším rozdielom zdolali favorizované mužstvo hostí. Body domáci: M. Hrnčiar 3, D. Hrnčiar a Humený po 2,5, J. Urban 2, hostia: Demenčík 4,5, Šuna 3,5, Gejdoš 0, Žiaran 0.

Bobrovec B – L. Peter 12:6

Domáci sa pripravili na svojho súpera z dna tabuľky a zaznamenali veľmi cenné víťazstvo, ktorým sa vzdialili mužstvám bojujúcim o záchranu v súťaži. Body - domáci: Rusina 4,5, Lisý 3,5, A. Kusý 2,5, Rak 1,5, hostia: Volf 3, Drugaj, Lojdl a Murtin po 1.

L. Porúbka A – SOU L. Mikuláš A 13:5

Hostia nastúpili bez svojho najlepšieho hráča Vrábla a tak proti dobre hrajúcim domácim nemali šancu na prijateľnejší výsledok. Body - domáci: M. Beňo a Kočtúch po 4,5, Ondík 2,5, J. Beňo 1,5, hostia: Bubelíny a J. Kalinay po 2, Janovčík 1, Držík 0. -kn-

Liptovský Ján zvýšil náskok

Stolní tenisti z TJ Štart L. Ján priviezli plný bodový zisk aj z hosťujúceho prostredia. V dvojkole dokázali bodovať v Tepličke i Bytči. Všetci hráči z L. Jána, hlavne v Bytči, podali výborné výkony a porazili hráčov zvučných mien v súperovom tíme. V Tepličke za L. Ján bodovali: Hodor (4 body), Pilarčík (3,5), Procházka (2), P. Beňo (1,5), v Bytči: Pilarčík (3,5), Hodor, Procházka, P. Beňo (všetci 2,5).

Keďže hráči druhého mužstva v súťaži – ŠKST VTJ Ružomberok B prehrali v Čadci, náskok lídra z L. Jána sa zvýšil v tabuľke o päť bodov. Avšak o víťazovi súťaže sa môže rozhodnúť až v poslednom kole, kedy v L. Jáne nastúpia domáci hráči proti ŠKST VTJ Ružomberok B. V sobotu 7. februára privíta líder II. ligy na svojich stoloch v telocvični ZŠ Vrútky (10. h) a Tvdošín-Nižnú (15. h).

Výsledky liptovských družstiev: Čadca B – SCP Ružomberok 10:8, Višňové – ŠKST VTJ Ružomberok B 8:10, Teplička – L. Ján 7:11, Čadca B – ŠKST VTJ Ružomberok B 11:7, Bytča B – L. Ján 6:12, Višňové – SCP Ružomberok 7:11.

Pred posledným kolom prvej časti je rozhodnuté

Štrnáste kolo VI. ligy rozhodlo o zložení prvej osmičky pred odvetnou časťou. Víťazstvom nad Ľubeľou D si účasť v nej definitívne zabezpečilo SOU L. Mikuláš B. Ani vynikajúc výkony N. Boce B v posledných kolách nestačili na umiestnenie v prvej osmičke, keď práve zaváhanie na stoloch SOU B, kde nenastúpili v najsilnejšom zložení sa ukázalo byť rozhodujúcou skutočnosťou a rozhodlo o postupe SOU. Na konci tabuľky mladí hráči Hybe C odsunuli na poslednú priečku rezervu P. Ľupče. V 15. kole 7. 2. sa stretnú: Iľanovo B – Ondrašová, SOU L. Mikuláš B – Iľanovo C, Dúbrava – Ľubeľa D, Z. Poruba B – L. Ján B, L. Porúbka B – Smrečany-Žiar B, P. Ľupča B – Hybe B, P. Ľupča A – Hybe C, Swedwood – N. Boca B.

Ondrašová – Swedwood 12:6

Aj keď sa hostia ujali po štvorhrách vedenia, domáci potvrdili svoje kvality a v ďalšom priebehu nedali hosťom nijakú šancu uhrať priaznivejší výsledok. Body - domáci: M. Hán, J. Ráchel a M. Ráchel po 4, Droppa 0, hostia: Balco, Javorek, Mišota a Motrinec po 1,5.

N. Boca B – P. Ľupča A 10:8

Domáci potvrdili výbornú formu

z posledných kôl a v zápase výbornej úrovne zaslúžene porazili favorizované mužstvo hostí najtesnejším rozdielom. Body - domáci: Cholvádt 3, Matejko 2,5, Šak a Švanda po 2, Böhmer 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Noge 4,5, V. Hán 2, Kohút 1,5, Sokol 0.

Hybe C – P. Ľupča B 12:6

V stretnutí mužstiev z konca tabuľky mladí hráči domácich príjemne prekvapili a po dobrom výkone zaslúžene porazili skúsenejšie mužstvo hostí. Body - domáci: Jakubovič ml. 4,5, Marušiak ml. 4, Skaloš 3, Farbák ml. 0,5/3, (striedal Harman 0/1), hostia: Buriak 2,5, M. Procházka 1,5, Adamčiak a I. Procházka po 1.

Hybe B – L. Porúbka B 10:8

Favorizované mužstvo domácich muselo o víťazstvo s mužstvom z opačného konca tabuľky bojovať a nakoniec boli spokojní aj s najtesnejšou výhrou. Body - domáci: Farbák st. a Marušiak st. po 3,5, Janovčík 3, Mičev 0, hostia: Šikulaj 3,5, R. Sklenár 2, M. Sklenár 1,5, Capko 1.

Smrečany-Žiar B – Z. Poruba B 14:4

V dobrom stretnutí podali domáci gradujúci výkon a nakoniec celkom zaslúžene zvíťazili, aj keď hostia boli lepším súperom ako vyjadruje výsledok. Body - domáci: Kováč 4,5, Žemba 4, Šimun 3, M. Dzuroška 2,5, hostia: Kamien st. a Ronec po 1,5, Brtáň 1, Vadovický 0.

L. Ján B – Dúbrava 7:11

Domáci boli hosťom vyrovnaným súperom, ale najtesnejšie prehry v piatich päťsetových dueloch ich pripravili o úspešnejší výsledok. Body - domáci: Čurný st. 4, Fekete 1,5, Sabovčík 1/1 (striedal Olejár 0/2), Čurný ml. 0,5, hostia: Švec 3,5, Štrba 3, Slačka 2,5, Nemec 2.

Ľubeľa D – SOU L. Mikuláš B 3:15

Hostia nastúpili v najsilnejšej zostave a od začiatku mali prevahu a zaslúžene vysoko zvíťazili a definitívne si zaistili postup medzi osmičku. Body - domáci: Cabala, Ľ. Kubík, D. Urban po 1, Gejdoš 0, hostia: Krajči a Mičuda po 4,5, Vlha 4, Zvolenský 1,5, K. Kalinay 0,5 (hral len štvorhru).

Iľanovo C – Iľanovo B 9:9

V derby stretnutí sa potvrdilo, že súboje hráčov, ktorí sa detailne poznajú nemajú favorita a tak nerozhodný výsledok reálne vyjadruje priebeh zápasu. Body - domáci: D. Kubo 3,5, Stankoviansky 3, Droppa 2,5, Beťko 0, hostia: Wosiňski 3,5, Havel a Martiak po 2, J. Kubo 1/2 (striedal V. Šlauka 0/1), Ľ. Šlauka 0,5 (hral len štvorhru).-kn-

Rebríček ružomberskej V. ligy

ŠTK OSTZ Ružomberok vydala po odohraní polovice V. ligy v stolnom tenise rebríček úspešnosti.

Medzi takmer stovkou hráčov boli najúspešnejší: 1. Michal Švento (SCP Ružomberok C) – 96,15%, 2. Martin Chyla (Ľubochňa) – 93,75%, 3. Róbert Haluška (Likavka A) – 90%, 4. P. Bebjak (Ludrová A) – 89,58%, 5. M. Okál (Ľubochňa) – 88,89%, 6. B. Čabák (ŠKST VTJ Rbk F) – 82,50%, 7. M. Gašparovič (SCP Rbk C) – 79,55%, 8. M. Antol – 78,38%, 9. R. Mihulec (obaja L. Sliače B) – 77,78%, 10. I. Jacko (Bešeňová) – 76,47%, 11. M. Karník (Lisková B) – 73,08%, 12. Voj. Olos ml. (Ľubochňa) – 72,97%. -jš-

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Dochádzate do Bratislavy? Auto nechajte doma
 2. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
 3. Notebook s dvomi obrazovkami. Ako dlho si naň budete zvykať?
 4. 5 príkladov, kedy banke nejde len o peniaze
 5. Školy môžu získať podporu pre zelené projekty
 6. Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo
 7. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil
 8. Takto si nastavíte, aby vám maily od SME nekončili v spame
 1. KOSIT hľadá do svojho tímu ďalších vodičov
 2. Náklady na domácnosť pomôže ušetriť aj kompostér FoodCycler
 3. Notebook s dvomi obrazovkami. Ako dlho si naň budete zvykať?
 4. Dochádzate do Bratislavy? Auto nechajte doma
 5. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
 6. SITA Slovenská tlačová agentúra zlepšuje dostupnosť služieb
 7. 4 veci, na ktoré si treba dať pozor pri zateplení šikmej strechy
 8. 5 príkladov, kedy banke nejde len o peniaze
 1. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil 5 362
 2. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko? 5 208
 3. Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo 5 007
 4. Piešťanská firma ovládla svet zubárskych kresiel 4 635
 5. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny 4 600
 6. Digitálne dvojča v Konštrukta-TireTech 3 917
 7. Vyskúšajte vylepšenú aplikáciu SME aj s novou SME Minútou 3 775
 8. Najradšej by ste sa pri čítaní správ nechali zahrabať? 2 522

Blogy SME

 1. Jozef Javurek: Dolná Streda a okolie
 2. Ľubomír Maretta: Einsamkeit
 3. Petra Kohútová: Vartovka v Krupine
 4. Veronika Michalčíková: Španielska Andalúzia (3): Pred pirátmi sa schovávali v pevnosti
 5. Seniori v pohybe: Komunita prináša aj chuť do života
 6. Zuzana Valachovičová: Nové nákupné centrum s 320 obchodmi
 7. Ján Roháč: Fotoblog IX.: Moje ulice Göteborgu
 8. Věra Tepličková: Premiér dupol a zem sa otriasla
 1. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 9 038
 2. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 7 889
 3. Jana Melišová: Keď sa chce, tak sa dá 💗 4 141
 4. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 4 029
 5. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 3 416
 6. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 3 397
 7. Marek Strapko: Irán vs. Rusko 3 009
 8. Ján Valchár: Norma na 5.300% alebo sedem mesiacov štvojdňovej operácie 2 907
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
 8. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Ak sa pri covide zhorší stav, pohotovosť by pacienta nemala odmietnuť.


15 h
MY | TOP správy z regiónov

Prinášame výber TOP správ z regiónov.


30. sep

Prečítajte si výber TOP športových správ z regiónov.


30. sep
Tradičnú svadbu zaľúbeným párom opäť zorganizujú v kostole Panny Márie v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline.

Liptovské múzeum zaznamenalo vo svojich expozíciách počas hlavnej letnej sezóny čiastočne nižšiu návštevnosť oproti predchádzajúcim dvom rokom.


TASR 30. sep

Blogy SME

 1. Jozef Javurek: Dolná Streda a okolie
 2. Ľubomír Maretta: Einsamkeit
 3. Petra Kohútová: Vartovka v Krupine
 4. Veronika Michalčíková: Španielska Andalúzia (3): Pred pirátmi sa schovávali v pevnosti
 5. Seniori v pohybe: Komunita prináša aj chuť do života
 6. Zuzana Valachovičová: Nové nákupné centrum s 320 obchodmi
 7. Ján Roháč: Fotoblog IX.: Moje ulice Göteborgu
 8. Věra Tepličková: Premiér dupol a zem sa otriasla
 1. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 9 038
 2. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 7 889
 3. Jana Melišová: Keď sa chce, tak sa dá 💗 4 141
 4. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 4 029
 5. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 3 416
 6. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 3 397
 7. Marek Strapko: Irán vs. Rusko 3 009
 8. Ján Valchár: Norma na 5.300% alebo sedem mesiacov štvojdňovej operácie 2 907
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
 8. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu