Pondelok, 2. august, 2021 | Meniny má GustávKrížovkyKrížovky

Tenis

Dôležité víťazstvo nováčika z Hýb

V 14. kole najvyššej stolnotenisovej súťaže Liptova sa viac darilo domácim, ktorí boli úspešnejší v štyroch stretnutiach. V najdôležitejšom zápase porazili posledné Hybe aj druhýkrát v sezóne jedenáste Smrečany – Žiar, na ktoré strácajú už len dva body. Nováčik súťaže má k dobru ešte súboj s ŠKST VTJ Ružomberok E (odohrá sa 3. februára). Z ďalších stretnutí stojí za zmienku výhra SCP B na stoloch odvekého mestského rivala a ďalšia prehra neustále sa prepadávajúcich L. Sliačov v Ľubeli. Stabilne vysokú výkonnosť potvrdili vedúci Bobrovec, ktorý od prehry v Smrečanoch (v 1. kole) nestratil ani bod a druhý Verimex L. Mikuláš. Program 15. kola 7.2.: Smreč. Žiar - ŠKST VTJ Rbk E, Černová B – SCP Rbk B, Verimex L. Mikuláš – Bobrovec, Lisková – Ľubeľa, L. Sliače – Hybe, Demänová – ŠKST VTJ Rbk D.

Demänová – Verimex L. Mikuláš 6:12

Do stavu 5:5 bolo stretnutie vyrovnané. O výhre Verimexu rozhodla nasledujúca sedembodová šnúra. Zo šiestich 5–setových zápasov boli až v piatich úspešnejší hostia. Najlepší hráč susedského derby I. Trizna prehral iba 2 sety! Body - domáci: Mažári 2,5, Jurkovič 1, Boča 0,5, Košík 1/2 (striedal Jedlička 1/0), hostia: Trizna 4, Vyparina a Lukašík po 3,5, Z. Kubík 1.

ŠKST VTJ Ružomberok D – SCP Ružomberok B 7:11

Po vyrovnaných štvorhrách a dvoch dvojhrách bolo 2:2. Hostia potom zvrátili na 2:5. Domáci sa nevzdávali a po troch zápasoch vyrovnali na 5:5. V ďalších piatich dvojhrách bodovali len hráči SCP. Desiaty – víťazný bod získal M. Hulej po trojsetovom víťazstve s A. Letkovou. Úspešnejšie mužstvo postúpilo z 5. na 3. miesto. Body – domáci: Kupeček 2,5, A. Letková 1,5, F. Rom 1, Bystričan 1/1 (striedal M. Kasanický 1/1), hostia: Hulej ml. 4,5, Šošovec 3, Drapáč 1,5, Hatala 2/1 (striedal Gašparovič 0/1).

Ľubeľa - L. Sliače13:5

O výhre domácich rozhodol výkon celého kolektívu. Hostia prehrali štvrté stretnutie za sebou. Body - domáci: B. Oravec 3,5, Kandera a B. Kubík po 3, Zubaj 2,5/0 (striedal Rojček 1/1), hostia: Zezula 2,5, Večerek 1,5, Mrva 1, Dvorský 0.

ŠKST VTJ Ružomberok E – Černová B 13:5

S chuťou hrajúci domáci viedli počas celého zápasu. Hostia, ktorým chýbal M. Kmeť, znižovali za stavu 3:0, 5:1, 8:2, 10:3 a 12:4. Body – domáci: Lenčová, F. Tužinský a Dittrych po 3,5, Hajas 2,5, hostia: Ondruška 4, Horský 1, Frolo 0, R. Šulík 0/2 (striedal Mojš 0/2).

Hybe – Smreč. Žiar 11:7

Súboj mužstiev z chvosta tabuľky bol plný nervov a emócií. Obom tímom ide o záchranu v súťaži. Domáci po rozpačitom úvode prevzali iniciatívu, ktorá vyústila do mimoriadne dôležitého víťazstva. Vynikajúci výkon podal J. Moravčík, z hostí bol najúspešnejší V. Dzuroška. Body – domáci: Moravčík 4,5, J. Janovčík ml. 3, Jakubovič 2,5, Vrlík 1, hostia: V. Dzuroška 3,5, Križian 1,5, Dzúrik a Laučík po 1.

Bobrovec - Lisková 12:6

V stretnutí dobrej úrovne udržal favorizovaný Bobrovec náskok z úvodu až do konca. Hosťom sa v druhom zápase zranil V. Lauko, ktorý už do ďalších dvojhier nenastúpil. Body – domáci: Rusina 3,5 + 1 WO, Grajko a Ambrózy po 2,5, R. Kusý 1,5 + 1 WO, hostia: E. Šeffer a Janík po 2, J. Demko 1, Lauko 1/1. -jš-

Liptovské Sliače B prehrali v Turíku

V 15. kole V. ligy v stolnom tenise sa hralo viacero zaujímavých stretnutí. Jedno z najväčších prekvapení doterajšieho priebehu sa zrodilo v Turíku, kde domáci prvýkrát porazili rezervu L. Sliačov. Nečakala sa ani prehra Bieleho Potoka s Ludrovou B. Šláger kola medzi vedúcou Ľubochňou a SCP C skončil po dramatickom priebehu najtesnejšou výhrou vlaňajšieho štvrtoligistu. Lepšiaca sa Likavka A uspela na horúcej pôde v Liskovej. Nováčik z Komjatnej prehral už piate stretnutie na nulu. V 16. kole sa 7. 2. odohrajú zápasy: Ludrová B - Likavka B, Ludrová A – Bešeňová, Komjatná – SCP Rbk D, ŠKST VTJ Rbk F – Ľubochňa, SCP Rbk C – Lisková B, Likavka A – Turík, L. Sliače B - B. Potok.

Likavka B – Ludrová A 4:14

Druhé mužstvo tabuľky vyhralo od stavu 1:2 desať dvojhier za sebou. Hru domácich výrazne oživil striedajúci dorastenec D. Kušnír, ktorý porazil skúsených Pascha a Močáryho. Body – domáci: Durdík a Krpelan po 1, Bartánus 0, Mir. Lupták 0/2 (striedal Kušnír 2/0), hostia: Bebjak 4,5, Pasch a Močáry po 3,5, Švoš 2,5.

Turík – L. Sliače B 11:7

Vysoko favorizovaní hostia prišli v oslabenej zostave, čo hráči Turíka dokonale využili. Body – domáci: Božek 3,5, Kačalka 3, Joz. Krakovský 2,5, V. Murín 2, hostia: Mihulec 4,5, R. Jacko 2, A. Hlavatý ml. 0,5, Bartík 0.

Lisková B – Likavka A 5:13

Až do stavu 4:7 bol súboj tabuľkových susedov pomerne vyrovnaný. O výhre hráčov spod likavského hradu rozhodla nasledujúca šesťbodová séria. Desiaty bod získal L. Timko v zápase s druhým striedajúcim M. Šefferom. Body – domáci: Karník 3, Nemček 1, Tomčík 0, T. Demko 0/2 (striedal M. Šeffer 1/1 ), hostia: R. Haluška 4,5, Roško 3,5, Tkáč 1,5, Mil. Lupták 1,5/1 (striedal L. Timko 2/0).

Ľubochňa - SCP Ružomberok C 10:8

O výsledku vynikajúceho a veľmi vyrovnaného stretnutia sa rozhodlo až v dramatickom závere. Poslednú dvojhru Vl. Olos – Mišura vyhral domáci hráč 3:2. Hosťom, ktorí prehrali rovnakým výsledkom aj v Ružomberku bodovali na rozdiel od prvého vzájomného zápasu len dvaja hráči, čo je na konečný úspech málo. Vysokú výkonnosť a postavenie v rebríčku potvrdili domáci M. Chyla resp. M. Švento a M. Gašparovič z SCP. Body – domáci: Chyla 3,5, Okál 2,5, Vl. Olos 2, Voj. Olos ml. 2/1 (striedal Roštek 0/1), hostia: M. Švento 4,5, Gašparovič 3,5, Paulo 0, Mišura 0.

Bešeňová – Komjatná 18:0

Hráči Komjatnej vyhrali len štyri sety. Jeden vo štvorhre a vo dvojhrách ešte Ľ. Babic, V. Kováčik a Z. Cibulka st. Body – domáci: D. Grenčík, P. Baran a Šlachta po 4,5, J. Grenčík 2/0 (striedal Záhradník 2,5/0), hostia: Z. Cibulka st. 0,V. Kováčik 0, Babic 0, Kubas 0.

SCP Ružomberok D - ŠKST VTJ Ružomberok F 3:15

Bojovnejší hostia s prehľadom kontrolovali vývoj súboja. M. Hulej st. vyhral prvýkrát s obávaným vozičkárom B. Čabákom. Víťazov potešil kolektívny výkon celého mužstva a sympatický herný prejav M. Uličného. Body – domáci: Hulej st. 2,5, V. Maslo st. 0,5, Maga 0, Drengubiak 0, hostia: B. Kasanický a P. Kmeť po 4,5, Uličný a Čabák po 3.

Biely Potok - Ludrová B 7:11

V s napätím očakávanom súboji viedli domáci len raz – 3:2. Stolní tenisti Ludrovej obrátili na 3:6 neskôr bolo 5:9. Víťazný bod vybojoval v päťsetovej bitke s F. Milanom J. Cibulka. K dobrej atmosfére kvalitného stretnutia výrazne prispeli neúnavne povzbudzujúci fanúšikovia hostí. Body – domáci: J. Švento 2,5, A. Kendera 2, F. Milan 1,5, Droppa 1, hostia: J. Cibulka 4,5, P. Milan 4, Kaman 2,5, L. Dutka 0. -jš-

Jamník A si opäť upevnil vedenie

Štrnáste kolo V. ligy v stolnom tenise prinieslo víťazstvo vedúceho mužstva v derby so svojou rezervou a nečakanú prehru Iľanova s druhou rezervou Ľubele, čím sa zväčšil odstup vedúceho mužstva od svojich penasledovateľov. Veľmi dôležité víťazstvo zaznamenala rezerva Bobrovca nad L. Petrom, čím sa vzdialila od mužstiev bojujúcich o záchranu. V 15. kole 7. 2. sa stretnú: L. Porúbka A – Jamník B, SOU L. Mikuláš A – Bobrovec B, L. Peter – Ľubeľa C, Iľanovo A – Váhostav L. Hrádok, Ľubeľa B – N. Boca A, Z. Poruba A – Jamník A.

Jamník A – Jamník B 10:8

V domácom derby rozhodli o najtesnejšom víťazstve A mužstva víťazné štvorhy v úvode zápasu. Body - domáci: Berník, Fajmon a Slivka po 2,5, Vyšňan 2, Haluška st. 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Haluška ml., Pavkovček, Veselovský a Vondra po 2.

N. Boca A – Z. Poruba A 9:9

Stretnutie dobrej úrovne, v ktorom boli bližšie k víťazstvu hostia, ale domácim sa podarilo bojovnosťou dotiahnuť niektoré duely do víťazného konca a tak nakoniec bol nerozhodný výsledok celkom spravodlivý. Body domáci: Mäsiar 3,5, Piovarči 3, I. Tréger 2,5, Láni 0/2 (striedal Cholvádt 0/2), hostia: Lehotský 4, Betcher 2,5, Kostend 1,5, Bukas 1.

Váhostav – Ľubeľa B 7:11

Domáci bojovali, ale hostia aj bez Rojčeka boli lepším mužstvom a s prehľadom dotiahli zápas do víťazného konca. Body - domáci: Bella 3, Bether 2, Choma 1,5, Cupra 0,5, hostia: Š. Oravec 4,5, Oško 3,5, Švec 2, Obrcian 1.

Ľubeľa C – Iľanovo A 10:8

Mladí hráči druhej rezervy domácich sa predstavili ako vyrovnanejší kolektív. Vďaka tomu nakoniec najtesneším rozdielom zdolali favorizované mužstvo hostí. Body domáci: M. Hrnčiar 3, D. Hrnčiar a Humený po 2,5, J. Urban 2, hostia: Demenčík 4,5, Šuna 3,5, Gejdoš 0, Žiaran 0.

Bobrovec B – L. Peter 12:6

Domáci sa pripravili na svojho súpera z dna tabuľky a zaznamenali veľmi cenné víťazstvo, ktorým sa vzdialili mužstvám bojujúcim o záchranu v súťaži. Body - domáci: Rusina 4,5, Lisý 3,5, A. Kusý 2,5, Rak 1,5, hostia: Volf 3, Drugaj, Lojdl a Murtin po 1.

L. Porúbka A – SOU L. Mikuláš A 13:5

Hostia nastúpili bez svojho najlepšieho hráča Vrábla a tak proti dobre hrajúcim domácim nemali šancu na prijateľnejší výsledok. Body - domáci: M. Beňo a Kočtúch po 4,5, Ondík 2,5, J. Beňo 1,5, hostia: Bubelíny a J. Kalinay po 2, Janovčík 1, Držík 0. -kn-

Liptovský Ján zvýšil náskok

Stolní tenisti z TJ Štart L. Ján priviezli plný bodový zisk aj z hosťujúceho prostredia. V dvojkole dokázali bodovať v Tepličke i Bytči. Všetci hráči z L. Jána, hlavne v Bytči, podali výborné výkony a porazili hráčov zvučných mien v súperovom tíme. V Tepličke za L. Ján bodovali: Hodor (4 body), Pilarčík (3,5), Procházka (2), P. Beňo (1,5), v Bytči: Pilarčík (3,5), Hodor, Procházka, P. Beňo (všetci 2,5).

Keďže hráči druhého mužstva v súťaži – ŠKST VTJ Ružomberok B prehrali v Čadci, náskok lídra z L. Jána sa zvýšil v tabuľke o päť bodov. Avšak o víťazovi súťaže sa môže rozhodnúť až v poslednom kole, kedy v L. Jáne nastúpia domáci hráči proti ŠKST VTJ Ružomberok B. V sobotu 7. februára privíta líder II. ligy na svojich stoloch v telocvični ZŠ Vrútky (10. h) a Tvdošín-Nižnú (15. h).

Výsledky liptovských družstiev: Čadca B – SCP Ružomberok 10:8, Višňové – ŠKST VTJ Ružomberok B 8:10, Teplička – L. Ján 7:11, Čadca B – ŠKST VTJ Ružomberok B 11:7, Bytča B – L. Ján 6:12, Višňové – SCP Ružomberok 7:11.

Pred posledným kolom prvej časti je rozhodnuté

Štrnáste kolo VI. ligy rozhodlo o zložení prvej osmičky pred odvetnou časťou. Víťazstvom nad Ľubeľou D si účasť v nej definitívne zabezpečilo SOU L. Mikuláš B. Ani vynikajúc výkony N. Boce B v posledných kolách nestačili na umiestnenie v prvej osmičke, keď práve zaváhanie na stoloch SOU B, kde nenastúpili v najsilnejšom zložení sa ukázalo byť rozhodujúcou skutočnosťou a rozhodlo o postupe SOU. Na konci tabuľky mladí hráči Hybe C odsunuli na poslednú priečku rezervu P. Ľupče. V 15. kole 7. 2. sa stretnú: Iľanovo B – Ondrašová, SOU L. Mikuláš B – Iľanovo C, Dúbrava – Ľubeľa D, Z. Poruba B – L. Ján B, L. Porúbka B – Smrečany-Žiar B, P. Ľupča B – Hybe B, P. Ľupča A – Hybe C, Swedwood – N. Boca B.

Ondrašová – Swedwood 12:6

Aj keď sa hostia ujali po štvorhrách vedenia, domáci potvrdili svoje kvality a v ďalšom priebehu nedali hosťom nijakú šancu uhrať priaznivejší výsledok. Body - domáci: M. Hán, J. Ráchel a M. Ráchel po 4, Droppa 0, hostia: Balco, Javorek, Mišota a Motrinec po 1,5.

N. Boca B – P. Ľupča A 10:8

Domáci potvrdili výbornú formu

z posledných kôl a v zápase výbornej úrovne zaslúžene porazili favorizované mužstvo hostí najtesnejším rozdielom. Body - domáci: Cholvádt 3, Matejko 2,5, Šak a Švanda po 2, Böhmer 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Noge 4,5, V. Hán 2, Kohút 1,5, Sokol 0.

Hybe C – P. Ľupča B 12:6

V stretnutí mužstiev z konca tabuľky mladí hráči domácich príjemne prekvapili a po dobrom výkone zaslúžene porazili skúsenejšie mužstvo hostí. Body - domáci: Jakubovič ml. 4,5, Marušiak ml. 4, Skaloš 3, Farbák ml. 0,5/3, (striedal Harman 0/1), hostia: Buriak 2,5, M. Procházka 1,5, Adamčiak a I. Procházka po 1.

Hybe B – L. Porúbka B 10:8

Favorizované mužstvo domácich muselo o víťazstvo s mužstvom z opačného konca tabuľky bojovať a nakoniec boli spokojní aj s najtesnejšou výhrou. Body - domáci: Farbák st. a Marušiak st. po 3,5, Janovčík 3, Mičev 0, hostia: Šikulaj 3,5, R. Sklenár 2, M. Sklenár 1,5, Capko 1.

Smrečany-Žiar B – Z. Poruba B 14:4

V dobrom stretnutí podali domáci gradujúci výkon a nakoniec celkom zaslúžene zvíťazili, aj keď hostia boli lepším súperom ako vyjadruje výsledok. Body - domáci: Kováč 4,5, Žemba 4, Šimun 3, M. Dzuroška 2,5, hostia: Kamien st. a Ronec po 1,5, Brtáň 1, Vadovický 0.

L. Ján B – Dúbrava 7:11

Domáci boli hosťom vyrovnaným súperom, ale najtesnejšie prehry v piatich päťsetových dueloch ich pripravili o úspešnejší výsledok. Body - domáci: Čurný st. 4, Fekete 1,5, Sabovčík 1/1 (striedal Olejár 0/2), Čurný ml. 0,5, hostia: Švec 3,5, Štrba 3, Slačka 2,5, Nemec 2.

Ľubeľa D – SOU L. Mikuláš B 3:15

Hostia nastúpili v najsilnejšej zostave a od začiatku mali prevahu a zaslúžene vysoko zvíťazili a definitívne si zaistili postup medzi osmičku. Body - domáci: Cabala, Ľ. Kubík, D. Urban po 1, Gejdoš 0, hostia: Krajči a Mičuda po 4,5, Vlha 4, Zvolenský 1,5, K. Kalinay 0,5 (hral len štvorhru).

Iľanovo C – Iľanovo B 9:9

V derby stretnutí sa potvrdilo, že súboje hráčov, ktorí sa detailne poznajú nemajú favorita a tak nerozhodný výsledok reálne vyjadruje priebeh zápasu. Body - domáci: D. Kubo 3,5, Stankoviansky 3, Droppa 2,5, Beťko 0, hostia: Wosiňski 3,5, Havel a Martiak po 2, J. Kubo 1/2 (striedal V. Šlauka 0/1), Ľ. Šlauka 0,5 (hral len štvorhru).-kn-

Rebríček ružomberskej V. ligy

ŠTK OSTZ Ružomberok vydala po odohraní polovice V. ligy v stolnom tenise rebríček úspešnosti.

Medzi takmer stovkou hráčov boli najúspešnejší: 1. Michal Švento (SCP Ružomberok C) – 96,15%, 2. Martin Chyla (Ľubochňa) – 93,75%, 3. Róbert Haluška (Likavka A) – 90%, 4. P. Bebjak (Ludrová A) – 89,58%, 5. M. Okál (Ľubochňa) – 88,89%, 6. B. Čabák (ŠKST VTJ Rbk F) – 82,50%, 7. M. Gašparovič (SCP Rbk C) – 79,55%, 8. M. Antol – 78,38%, 9. R. Mihulec (obaja L. Sliače B) – 77,78%, 10. I. Jacko (Bešeňová) – 76,47%, 11. M. Karník (Lisková B) – 73,08%, 12. Voj. Olos ml. (Ľubochňa) – 72,97%. -jš-

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte
 2. Ako sa dostať z Bratislavy do Nitry, Bystrice, Popradu a Prešova
 3. Ako si zabezpečiť krytie liečby a karantény v zahraničí?
 4. Dominika Kavaschová: Netušila som, že mám v sebe toľko nehy
 5. Motorkárska výstroj v lete: ako jazdiť aj v horúčavách?
 6. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021
 7. Vyberte sa na výlet s cyklobusom
 8. Work-life balance: Technológie pre život v rovnováhe
 9. Jeden deň na Bratislavu nestačí
 10. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké?
 1. Ako si zabezpečiť krytie liečby a karantény v zahraničí?
 2. Dominika Kavaschová: Netušila som, že mám v sebe toľko nehy
 3. Ako sa dostať z Bratislavy do Nitry, Bystrice, Popradu a Prešova
 4. Motorkárska výstroj v lete: ako jazdiť aj v horúčavách?
 5. Košická štvrť je súčasťou odpadového experimentu.
 6. Kúpa vozidla cez inzerát či od malého predajcu je rizikovejšia
 7. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021
 8. Vyberte sa na výlet s cyklobusom
 9. Nepodceňujte rozmiestnenie zásuviek a vypínačov
 10. Hrotka: Sporiteľne ťahajú za kratší koniec. Musíme reagovať
 1. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky 5 368
 2. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021 4 822
 3. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach? 4 456
 4. Jeden deň na Bratislavu nestačí 3 468
 5. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom 3 460
 6. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 3 332
 7. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké? 3 306
 8. Najzelenšie nákupné centrum na Slovensku otvorí druhú etapu 3 270
 9. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 3 108
 10. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 2 749
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Vyrezávané drevené sochy medveďa, draka, rysa, sovy s kreslom, permoníka a orla skrášlia prostredie Demänovskej Doliny.


TASR 30. júl

Na mieste zasahoval aj vrtuľník.


30. júl

Pomôcť môže aj plastová fľaša od minerálky. Rozhovor s Dr. Igorom Baranom, ktorý má v oblasti záchrannej služby viac ako štyridsaťročné skúsenosti.


30. júl
V bielo-červenom Sv. Kríž : Kráľová Lehota

V osmičke máme deväť tímov, ktoré veria, že sa súťažé dohrajú, ak teda kvôli aktuálnym opatreniam sa liga vôbec začne.


29. júl

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Žene už záchranári nemohli pomôcť.


31. júl

O udalosti informovali hasiči.


14 h

Po ťažko zraneného Milana priletel záchranársky vrtuľník, zdravotníci bojovali o jeho život viac ako hodinu.


10 h

Slovenskom sa ženú búrky.


14 h

Už ste čítali?