Streda, 7. jún, 2023 | Meniny má Róbert

Stolný tenis

Tesné prehry domácich hráčov

V 12. kole najvyššej súťaže Liptova v stolnom tenise vyhrali domáci i hostia po tri stretnutia. Je zaujímavé, že všetky prehry domácich majú rovnaký, najtesnejší výsledok 8:10. Víťazstvom s donedávna druhými L. Sliačmi potvrdila vysokú a stabilnú výkonnosť teraz už štvrtá Demänová. Hráči z Hýb prehrali po tuhom boji s favorizovaným SCP B. Na štyri výhry za sebou nenadviazala Ľubeľa, ktorú zaskočila v nie optimálnej zostave hrajúca Černová B. Strata tretieho ŠKST VTJ D na vedúcu dvojicu sa prehre v klubovom derby zvýšila na rozdiel troch resp. ôsmich bodov.

V 13. kole sa 24. 1. stretnú: SCP Rbk B - ŠKST VTJ Rbk E, Lisková – Demänová, L. Sliače – Bobrovec, Smreč. Žiar – Ľubeľa, Černová B – Hybe, Verimex L. Mikuláš – ŠKST VTJ Rbk D.

Demänová – L. Sliače 13:5

Duel popredných tímov súťaže bol jednoznačnou záležitosťou domácich, ktorí raketovým nástupom získali vedenie 8:1 a potom už nemali problém doviesť zápas do víťazného konca. Najlepším hráčom stretnutia bol Mažári, ktorý dokázal poraziť momentálne najlepšieho hráča súťaže Zezulu 3:1 na sety. Body – domáci: Mažári 4,5, Jurkovič 3,5, Boča a Košík po 2,5, hostia: Zezula 3, Dvorský a Večerek po 1, Mrva 0/3 (striedal Mihulec 0/1).

Verimex L. Mikuláš – Lisková 11:7

Obhajcovia minuloročného prvenstva začali lepšie, vyhrali úvodné štvorhry. V ďalšom priebehu prevzali iniciatívu domáci, ktorí si už víťazstvo z rúk nepustili. Najúspešnejšími hráčmi veľmi dobrého stretnutia boli domáci Z. Kubík a J. Demko z Liskovej. Body – domáci: Z. Kubík 4, Lukašík a Trizna po 3, Vyparina 1, hostia: J. Demko 3,5, Janík a Šeffer po 1,5, Lauko 0,5.

Bobrovec – Smreč. Žiar 16:2

Súboj mužstiev z obidvoch koncov tabuľky mal jednoznačný priebeh, keď snaživí hostia uhrali len dva body. Body – domáci: Grajko, Rusina a R. Kusý po 4,5, Ambrózy 2,5, hostia: Dzúrik a V. Dzuroška po 1, Laučík 0, Križian 0.

Hybe – SCP Ružomberok B 8:10

Hráči nováčika mali lepší úvod, po štvorhrách viedli 2:0. Neskôr sa hra vyrovnala. Veľmi zaujímavé a bojovné stretnutie vyvrcholilo až v úplnom závere, keď za stavu 8:9 nastúpili proti sebe striedajúci hráči Vrlík a Gašparovič. O víťazstve hostí rozhodla väčšia vyrovnanosť kádra. Body – domáci: Jakubovič, J. Janovčík ml. a Moravčík po 2,5, Šmihula 0/3 (striedal Vrlík 0,5/1), hostia: Drapáč 4, Hulej ml. 3, Šošovec 2, Hatala 0/3 (striedal Gašparovič 1/0).

Ľubeľa – Černová B 8:10

Hostia si počas celého zápasu udržiavali 2 – 3 bodový náskok. Domáci sa nevzdávali, príkladne bojovali a z 5:9 dokázali znížiť na 8:9. O najtesnejšej výhre Černovej rozhodla záverečná dvojhra, v ktorej naplno bodujúci M. Kmeť porazil v troch setoch K. Zubaja. Body – domáci: Kandera 3, B. Kubík a Zubaj po 2, B. Oravec 1, hostia: M. Kmeť 4,5, Ondruška 2,5, Frolo 1,5, R. Šulík 1/2 (striedal Mojš 0,5/1).

ŠKST VTJ Ružomberok D – ŠKST VTJ Ružomberok E 8:10

Aj druhé klubové derby bolo mimoriadne vyrovnané. O výhre hostí rozhodol výborný výkon D. Lenčovej. Body – domáci: Bystričan 3,5, Kupeček 2, M.Kasanický 1,5, F. Rom 1, hostia: Lenčová 4,5, R. Cibulka 2,5, Dittrych 2, Hajas 1. -jš-

Ľubochňa zvýšila náskok v V. lige okr. Ružomberok

Stretnutiami 13. kola skončila prvá polovica V. ligy okr. Ružomberok v stolnom tenise. Na čele súťaže je s plným ziskom 39 bodov Ľubochňa, ktorej náskok sa po najtesnejšej výhre v L. Sliačoch zväčšil na 3 body. Na 2. miesto sa po vysokej výhre v Komjatnej vrátila Ludrová A. Veľmi kvalitné stretnutie tabuľkových susedov v B. Potoku, kde hrala rezerva Liskovej skončilo po neuveriteľne dramatickom priebehu deľbou bodov. Po tomto výsledku a výhrach Likavky A a Ludrovej B delia mužstvá na 5. – 8. mieste len dva body. O jedno miesto si polepšil ŠKST VTJ Ružomberok F, ktorý uštedril predposlednej Likavke B nečakaný debakel.

V 14. kole 24. 1. odohrajú zápasy: Ludrová B – Ludrová A, Komjatná - Likavka B, SCP Rbk C - SCP Rbk D, ŠKST VTJ Rbk F - Bešeňová, Likavka A – Ľubochňa, L. Sliače B – Lisková B, B. Potok – Turík.

L. Sliače B – Ľubochňa 8:10

V najkvalitnejšom zápase súťaže zvrátili domáci sériou štyroch bodov z 2:5 na 6:5, potom ešte viedli 8:7. Po dramatickej päťsetovej bitke Mihulec – Roštek vyrovnali hostia na 8:8. Minuloroční účastníci IV. ligy vzápätí bodmi M. Okála a M. Chylu spečatili mimoriadne cenné víťazstvo. Body – domáci: Večerek 4,5, M. Antol 2,5, A. Hlavatý st. 1, Mihulec 0, hostia: Chyla 3,5, Okál 2,5, Roštek a Voj. Olos ml. po 2.

Biely Potok – Lisková B 9:9

Stolní tenisti B. Potoka nedokázali skvele rozohratý zápas dotiahnuť do víťazného konca. Po vyrovnaných štvorhrách viedli 4:2, neskôr zvýšili až na 8:4. Hostia nesmiernou bojovnosťou znížili na rozdiel jedného bodu. Po zápase F. Milan – Tomčík bolo 9:7. Záverečné dve dvojhry J. Švento – Nemček a Š. Droppa – T. Demko vyhrali v štyroch setoch hráči Liskovej. Na sety vyhral B. Potok 39:35. Body – domáci: A. Kendera 3,5, J. Švento 3, F. Milan 2, Droppa 0,5, hostia: Karník 3, Nemček a T. Demko po 2,5, Tomčík 1.

SCP Ružomberok C – Bešeňová 12:6

Favorizovaní domáci potvrdili popredné postavenie v tabuľke. Body – domáci: M. Švento a Gašparovič po 4,5, Paulo 2, Mišura 1, hostia: I. Jacko 2,5, Šlachta 2, J. Grenčík 1, P. Baran 0,5.

Komjatná – Ludrová A 4:14

Hráči nováčika bodovali jedine s náhradníkom hostí. Body – domáci: Kubas, Z. Cibulka ml.,V. Kováčik a Z. Cibulka st. po 1, hostia: Bebjak, Močáry a Švoš po 4,5, P. Slimák 0,5.

ŠKST VTJ Ružomberok F – Likavka B 16:2

Súboj tímov z konca tabuľky skončil nečakane jasným víťazstvom domácich. Z hostí príjemne prekvapil debutant Bartánus. Body – domáci: Čabák 4,5, Uličný a P. Kmeť po 3,5, B. Kasanický 3,5/0 (striedal J. Kupčík ml. 1/0), hostia: Bartánus 2, Durdík 0, Ľ. Lupták 0, Krpelan 0.

Turík – Ludrová B 5:13

Pod výhru hostí sa podpísali úspešné štvorhry a väčšia vyrovnanosť kádra. Body – domáci: Božek 4, Kačalka 1, V. Murín 0, Joz. Krakovský 0, hostia: L. Dutka, P. Milan a J. Cibulka po 3,5, Kaman 2,5.

Likavka A – SCP Ružomberok D 12:6

Po vyrovnaných štvorhrách bol ďalší vývoj súboja jasne v réžii domácich. V súboji jednotiek oboch tímov porazil R. Haluška veterána M. Huleja. Nečakane iba bod získal M. Tkáč. Body – domáci: Haluška 4,5, Roško 3,5, Tkáč 1, L. Timko 2/0 (striedal Mil. Lupták 1/1), hostia: Hulej st. 3,5, Maslo st. 1,5, Maga 1, Drengubiak 0. -jš-

L. Peter stále bez víťazstva

Ani v 12. kole V. ligy v stolnom tenise sa nepodarili hráčom L. Petra zaknihovať víťazstvo, aj keď predviedli na stoloch SOU bojovný výkon nakoniec podľahli najtesnejším rozdielom. Všetky zápasy sa skončili podľa predpokladov, výkonnostná kríza mladých hráčov Ľubele C stále trvá a v novom roku sa im nepodarilo bovovať ani v tomto kole na domácich stoloch, keď podľahli lepšie hrajúcej Z. Porube A. V 13. kole 24. 1. sa stretnú: SOU L. Mikuláš A – Jamník B, L. Peter – L. Porúbka A, Iľanovo A – Bobrovec B, Ľubeľa B – Ľubeľa C, Z. Poruba A – Váhostav L. Hrádok, Jamník A – N. Boca A

Jamník B – N. Boca A 12:6

V priemernom stretnutí sa hostia ujali vedenia po vyhratých štvorhrách, ale potom nestačili na domácich hráčov, ktorí s prehľadom dosiahli zaslúžené víťazstvo. Body - domáci: Pavkovček a Veselovský po 4, Vondra 2, Kovács 0/1, (striedal Haluška ml. 2/1), hostia: Mäsiar 2,5, Cholvádt a I. Tréger po 1,5, Láni 0,5.

Váhostav – Jamník A 5:13

Vedúce mužstvo tabuľky prevýšilo domácich, aj keď nenastúpilo

v najsilnejšom zložení a bez väčších problémov jasne zvíťazilo. Body domáci: Bella 2, Cupra 1,5, Bether 1, Choma 0,5, hostia: Berník a Fajmon po 4, Haluška st. 3,5, Lazar 1, Slivka 0,5 (hral len štvorhru).

Ľubeľa C – Z. Poruba A 7:11

V dobrom stretnutí potvrdili hostia svoje kvality a vrátili mladým hráčom Ľubele prehru z prvého kola na domácich stoloch. Mladí hráči domácich ešte v novom roku nebodovali. Body - domáci: D. Hrnčiar, Humený a Urban po 2, Budvesel 1, hostia: Betcher, Kostend a Lehotský po 3,5, Bukas 0,5.

Bobrovec B – Ľubeľa B 5:13

V mužstve domácich nevyšiel zápas Rusinovi a tak výborne hrajúci hostia až nečakane ľahko vysoko zvíťazili. Body domáci: Rak 2, Rusina 1,5, Lisý 0,5/3, (striedal A. Kusý 1/0), Odlevák 0, hostia: Rojček 4,5, Švec 3,5, Oško 3, Oravec 2.

L. Porúbka A – Iľanovo A 7:11

V mužstve hostí dostal príležitosť mladý Stankoviansky, ktorý príjemne prekvapil a zaslúžil sa o víťazstvo svojho mužstva, v ktorom nezaváhali opory Demenčík a Šuna. Body - domáci: M. Beňo 2,5, J. Beňo 2, Kočtúch 1,5, Kováč 1, hostia: Demenčík a Šuna po 4,5, Stankoviansky 2, Žiaran 0.

SOU L. Mikuláš A – L. Peter 10:8

Domáci sa ujali vedenia 4:1, ale hostia dokázali vyrovnať na 5:5 a pred poslednými dvojhrami bol stav 8:8. Víťazstvo domácich vybojovali v posledných dvojhrách Janovčík a Vrábel, ktorí zdolali Kubicu a Lojdla. Body - domáci: Vrábel 4,5, Janovčík 2,5, J. Kalinay 2, Bubelíny 1, hostia: Lojdl 3, Volf 2,5, Murtin 1,5, Kubica 1. -kn-

Ondrašová zvyšuje náskok

V 12. kole stolnotenisovej VI. ligy zaznamenali hráči Hybe C svoje prvé víťazsvo v súťaži a hneď v budúcom kole sa stretnú so susedom v tabuľke, mužstvom L. Porúbky B. V súboji mužstiev z čela tabuľky potvrdili svoje kvality hráči Ondrašovej, ktorí aj napriek absencii chorého M. Ráchela presvedčivo zdolali hráčov P. Ľupče. V prvej osmičke zostáva voľné už len jedno miesto, o ktoré v nasledujúcich kolách zvedie súboj 5 mužstiev.

V 13. kole 24. 1. sa stretnú: Iľanovo C – Ondrašová, Iľanovo B – Ľubeľa D, SOU L. Mikuláš B – L. Ján B, Dúbrava – Smreč.-Žiar B, Z. Poruba B – Hybe B, L. Porúbka B – Hybe C, P. Ľupča B – N. Boca B, P. Ľupča A - Swedwood

Ondrašová – P. Ľupča A 12:6

Domáci aj napriek neúčasti chorého M. Ráchela potvrdili svoje kvality a v priamom súboji o čelo tabuľky celkom jasne porazili dobre hrajúce mužstvo hostí. Body - domáci: J. Ráchel a Zúbek po 4,5, M. Hán 2, Droppa 1, hostia: V. Hán 2,5, Noge 2, Kohút 1, Bella 0,5.

Swedwood – P. Ľupča B 15:3

Domáci sa po nečakanej prehre v minulom kole rýchlo spamätali a proti mužstvu z konca tabuľky podali koncentrovaný výkon a vysoko zvíťazili. Body - domáci: Javorek 4,5, Balco 3,5/0, (striedal Mišota 1/0), Motrinec 3,5, Jánošík 2, hostia: M. Procházka 2, Buriak 1, Adamčiak 0, Peterec 0.

N. Boca B – L. Porúbka B 18:0

Domáci po prekvapujúcej výhre hostí nad Swedwoodom v minulom kole nastúpili do zápasu v najsilnejšej zostave a deklasovali nováčika súťaže. Body - domáci: Böhmer a Matejko po 4,5, šak a Švanda po 4, L. Tréger a Madej po 0,5, (hrali len štvorhru), hostia: Capko, M. Sklenár a R. Sklenár po 0, Haluška 0/1, (striedal Linský 0/3).

Hybe C – Z. Poruba B 11:7

V stretnutí dobrej úrovne zaznamenali domáci prvé víťazstvo, aj keď im ktomu dopomohla skutočnosť, že pre nemoc nenastúpili hostia v optimálnom zložení. Body - domáci: Jakubovič ml. a Skaloš po 3,5, Farbák ml. 2,5, Marušiak ml. 1,5, hostia: Szarka 3/0, (striedal Kamien st. 1/0), Brtáň 2, Hovanec 1, Kamien ml. 0.

Hybe B – Dúbrava 11:7

Po vyhratých štvorhrách hostia viedli 4:2, ale potom dobre hrajúci domáci svojou bojovnosťou obrátili vývoj zápasu a zaslúžene zvíťazili v stretnutí výbornej úrovne. Body - domáci: Farbák st. a Marušiak st. po 4, Vrlík 2, Janovčík st. 1, hostia: Nemec a Slačka po 2,5, Štrba 1,5, Švec 0,5.

Smrečany-Žiar B – SOU L. Mikuláš B 12:6

V stretnutí susedov v tabuľke sa domáci ujali vedenia 4:1, 9:2 a až poľavením v závere dovolili uhrať hosťom prijateľný výsledok. Body - domáci: Kováč 4,5, Šimun 3,5, M. Dzuroška 2,5, Žemba 1,5, hostia: Mičuda a Vlha po 2, Krajči a Zvolenský po 1.

L. Ján B – Iľanovo B 7:11

Domáci dali v zápase príležitosť mladým hráčom, ktorí nestačili na skúsených hráčov hostí a tak títo dosiahli zaslúžené víťazstvo. Body - domáci: Kompiš 3,5, Čurný st. 2,5, Čurný ml. 1, Sabovčík 0/2, (striedal Olejár 0/2), hostia: J. Kubo a Wosiňski po 3, Havel 2,5, Martiak 2, V. Šlauka 0,5, (hral len štvorhru).

Ľubeľa D – Iľanovo C 9:9

Ani výborný výkon Droppu a D. Kuba v mužstve hostí nestačil na víťazstvo, lebo neúčasť Stankovianskeho nedokázali ostatní hráči nahradiť stretnutie sa skončilo spravodlivou remízou. Body - domáci: Cabala a Gejdoš po 2,5, Urban a Vrbenský po 2, hostia: Droppa a D. Kubo po 4,5, Beťko 0, Ostrovský 0. -kn-

Chcú vybojovať I. ligu

Druhá liga v stolnom tenise pokračovala zápasmi ôsmeho dvojkola. Liptovské mužstvá TJ Štart L. Ján a ŠKST VTJ Ružomberok B si upevnili postavenia na čele tabuľky, keď si zo stolov súperov priviezli plné bodové zisky.

„Po porade nášho oddielu sme sa rozhodli, že sa v tejto sezóne pokúsime vybojovať pre L. Ján a okres L. Mikuláš účasť v I. lige. Preto aj touto cestou chceme požiadať sponzorov o finančnú podporu a širokú športovú verejnosť o morálnu podporu v záverečných bojoch na domácich stoloch,“ uviedol starosta obce L. Ján a stolnotenisový zanietenec Gejza Čáni.

Výsledky 8. dvojkola liptovských družstiev: Tvrdošín Nižná B – SCP Ružomberok 12:6, Vrútky - ŠKST VTJ Ružomberok B 6:12, Tornaľa – TJ Štart L. Ján 4:14, Tvrdošín Nižná B - ŠKST VTJ Ružomberok B 5:13, Vrútky – SCP Ružomberok 9:9, Revúca – TJ Štart L. Ján 5:13.

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku?
 2. Ako znížiť vysoký cholesterol?
 3. Najskôr boli nitrianskymi kniežatami, potom uhorskými kráľmi
 4. Nový diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 5. Hlavná cena 25.000 eur. Kráľovská súťaž s pivom Krušovice
 6. Ak si teraz predplatíte mesačník INDEX, získate knihu zadarmo
 7. Prečo sa oplatí nakupovať na online trhovisku? Poznáme dôvody
 8. Hodnotenie profesionála: testovali sme hotely v Side a Beleku
 1. Super zábava, super deň
 2. Špecialisti na úspory vám bezplatne poradia
 3. Ako znížiť vysoký cholesterol?
 4. Čo priznali rodičia?
 5. Najskôr boli nitrianskymi kniežatami, potom uhorskými kráľmi
 6. Špecialisti na úspory vám bezplatne poradia
 7. Nový diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 8. Hlavná cena 25.000 eur. Kráľovská súťaž s pivom Krušovice
 1. Čierne zlato zeme premenili v Lipanoch na aquaparkové potešenie 14 802
 2. Hodnotenie profesionála: testovali sme hotely v Side a Beleku 12 140
 3. Kúpa investičného bytu je aktuálne výhodnejšia aj vďaka bonusom 8 643
 4. Aká má byť hrúbka izolácie pri rekonštrukcii domu? 8 438
 5. Prečo sa oplatí nakupovať na online trhovisku? Poznáme dôvody 6 736
 6. Staršie domy zatepľujú druhýkrát. Majitelia urobili chybu 6 096
 7. Zuzana Vačková: Verím, že lásku ešte stretnem 5 953
 8. Dovolenkový raj kúsok za hranicami 5 631

Blogy SME

 1. Ivan Čáni: Naozaj sú Matovičove „atómovky“ len obyčajné blbosti?
 2. Irena Šimuneková: Tajchy Štiavnických hôr 1.
 3. Ján Škerko: Putin: "Nenávidím vás Ukrajinci, z celej mojej čiernej duše vás nenávidím!"
 4. Anna Miľanová: Moja ilustrácia piesne Lorelei (2010) od zoskupenia Scorpions (1965 - 2023)
 5. Jozef Varga: Slayer, parádne tvrdá muzička
 6. Miroslav Ferkl: Priehrada a teror!
 7. Anton Kaiser: 10 rokov výskumov a obnovy hradu Gýmeš
 8. Martin Chovan: Evanjelium Martina pre Martinu
 1. Ľudmila Križanovská: Známy spevák šlágrov zneuctil pamiatku Daniela Heribana 18 740
 2. Elena Antalová: Dano...Počul tajomný akord ako Cohen, a jeho srdce už nevládalo zaspievať Aleluja 10 912
 3. Miroslav Kocúr: Príklad Handzuš 8 646
 4. Ján Šeďo: "Vstupom do EÚ Slovenská republika zanikla", občaňák môžeme zahodiť. 7 795
 5. Vladimír Bilohuščin: Zápasník Vémola by bol podľa starých pravidiel mŕtvy 7 140
 6. Lukáš Fedor: Medická nie je pre medikov alebo ako sa štát správa k budúcim lekárom 6 790
 7. Adriana Boysová: Ako sa z paláca volá, tak sa z Ameriky ozýva 5 958
 8. Martin Sukupčák: Barbari na Slovensku 5 117
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
 3. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
 6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 8. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Katalyzátor je preč.

Súd zlodeja odsúdil a nariadil uhradiť škody.


13 h
Ilustračná fotografia.

V rámci projektu Závislí na zdraví prinášame zoznam dôležitých kontaktov, kde ľudia v krízových situáciách nájdu pomoc a podporu.


16. máj
Ilustračné foto.

Rodičia budú musieť s deťmi dochádzať do susedného mesta.


14 h

Ministerstvo školstva už druhý rok cez Plán obnovy motivuje študentov na slovenských vysokých školách formou štipendia „Študujem doma, Slovensko ma odmení“.


23 h

Blogy SME

 1. Ivan Čáni: Naozaj sú Matovičove „atómovky“ len obyčajné blbosti?
 2. Irena Šimuneková: Tajchy Štiavnických hôr 1.
 3. Ján Škerko: Putin: "Nenávidím vás Ukrajinci, z celej mojej čiernej duše vás nenávidím!"
 4. Anna Miľanová: Moja ilustrácia piesne Lorelei (2010) od zoskupenia Scorpions (1965 - 2023)
 5. Jozef Varga: Slayer, parádne tvrdá muzička
 6. Miroslav Ferkl: Priehrada a teror!
 7. Anton Kaiser: 10 rokov výskumov a obnovy hradu Gýmeš
 8. Martin Chovan: Evanjelium Martina pre Martinu
 1. Ľudmila Križanovská: Známy spevák šlágrov zneuctil pamiatku Daniela Heribana 18 740
 2. Elena Antalová: Dano...Počul tajomný akord ako Cohen, a jeho srdce už nevládalo zaspievať Aleluja 10 912
 3. Miroslav Kocúr: Príklad Handzuš 8 646
 4. Ján Šeďo: "Vstupom do EÚ Slovenská republika zanikla", občaňák môžeme zahodiť. 7 795
 5. Vladimír Bilohuščin: Zápasník Vémola by bol podľa starých pravidiel mŕtvy 7 140
 6. Lukáš Fedor: Medická nie je pre medikov alebo ako sa štát správa k budúcim lekárom 6 790
 7. Adriana Boysová: Ako sa z paláca volá, tak sa z Ameriky ozýva 5 958
 8. Martin Sukupčák: Barbari na Slovensku 5 117
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
 3. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
 6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 8. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu