Sobota, 28. máj, 2022 | Meniny má Viliam

Stolný tenis

Tesné prehry domácich hráčov

V 12. kole najvyššej súťaže Liptova v stolnom tenise vyhrali domáci i hostia po tri stretnutia. Je zaujímavé, že všetky prehry domácich majú rovnaký, najtesnejší výsledok 8:10. Víťazstvom s donedávna druhými L. Sliačmi potvrdila vysokú a stabilnú výkonnosť teraz už štvrtá Demänová. Hráči z Hýb prehrali po tuhom boji s favorizovaným SCP B. Na štyri výhry za sebou nenadviazala Ľubeľa, ktorú zaskočila v nie optimálnej zostave hrajúca Černová B. Strata tretieho ŠKST VTJ D na vedúcu dvojicu sa prehre v klubovom derby zvýšila na rozdiel troch resp. ôsmich bodov.

V 13. kole sa 24. 1. stretnú: SCP Rbk B - ŠKST VTJ Rbk E, Lisková – Demänová, L. Sliače – Bobrovec, Smreč. Žiar – Ľubeľa, Černová B – Hybe, Verimex L. Mikuláš – ŠKST VTJ Rbk D.

Demänová – L. Sliače 13:5

Duel popredných tímov súťaže bol jednoznačnou záležitosťou domácich, ktorí raketovým nástupom získali vedenie 8:1 a potom už nemali problém doviesť zápas do víťazného konca. Najlepším hráčom stretnutia bol Mažári, ktorý dokázal poraziť momentálne najlepšieho hráča súťaže Zezulu 3:1 na sety. Body – domáci: Mažári 4,5, Jurkovič 3,5, Boča a Košík po 2,5, hostia: Zezula 3, Dvorský a Večerek po 1, Mrva 0/3 (striedal Mihulec 0/1).

Verimex L. Mikuláš – Lisková 11:7

Obhajcovia minuloročného prvenstva začali lepšie, vyhrali úvodné štvorhry. V ďalšom priebehu prevzali iniciatívu domáci, ktorí si už víťazstvo z rúk nepustili. Najúspešnejšími hráčmi veľmi dobrého stretnutia boli domáci Z. Kubík a J. Demko z Liskovej. Body – domáci: Z. Kubík 4, Lukašík a Trizna po 3, Vyparina 1, hostia: J. Demko 3,5, Janík a Šeffer po 1,5, Lauko 0,5.

Bobrovec – Smreč. Žiar 16:2

Súboj mužstiev z obidvoch koncov tabuľky mal jednoznačný priebeh, keď snaživí hostia uhrali len dva body. Body – domáci: Grajko, Rusina a R. Kusý po 4,5, Ambrózy 2,5, hostia: Dzúrik a V. Dzuroška po 1, Laučík 0, Križian 0.

Hybe – SCP Ružomberok B 8:10

Hráči nováčika mali lepší úvod, po štvorhrách viedli 2:0. Neskôr sa hra vyrovnala. Veľmi zaujímavé a bojovné stretnutie vyvrcholilo až v úplnom závere, keď za stavu 8:9 nastúpili proti sebe striedajúci hráči Vrlík a Gašparovič. O víťazstve hostí rozhodla väčšia vyrovnanosť kádra. Body – domáci: Jakubovič, J. Janovčík ml. a Moravčík po 2,5, Šmihula 0/3 (striedal Vrlík 0,5/1), hostia: Drapáč 4, Hulej ml. 3, Šošovec 2, Hatala 0/3 (striedal Gašparovič 1/0).

Ľubeľa – Černová B 8:10

Hostia si počas celého zápasu udržiavali 2 – 3 bodový náskok. Domáci sa nevzdávali, príkladne bojovali a z 5:9 dokázali znížiť na 8:9. O najtesnejšej výhre Černovej rozhodla záverečná dvojhra, v ktorej naplno bodujúci M. Kmeť porazil v troch setoch K. Zubaja. Body – domáci: Kandera 3, B. Kubík a Zubaj po 2, B. Oravec 1, hostia: M. Kmeť 4,5, Ondruška 2,5, Frolo 1,5, R. Šulík 1/2 (striedal Mojš 0,5/1).

ŠKST VTJ Ružomberok D – ŠKST VTJ Ružomberok E 8:10

Aj druhé klubové derby bolo mimoriadne vyrovnané. O výhre hostí rozhodol výborný výkon D. Lenčovej. Body – domáci: Bystričan 3,5, Kupeček 2, M.Kasanický 1,5, F. Rom 1, hostia: Lenčová 4,5, R. Cibulka 2,5, Dittrych 2, Hajas 1. -jš-

Ľubochňa zvýšila náskok v V. lige okr. Ružomberok

Stretnutiami 13. kola skončila prvá polovica V. ligy okr. Ružomberok v stolnom tenise. Na čele súťaže je s plným ziskom 39 bodov Ľubochňa, ktorej náskok sa po najtesnejšej výhre v L. Sliačoch zväčšil na 3 body. Na 2. miesto sa po vysokej výhre v Komjatnej vrátila Ludrová A. Veľmi kvalitné stretnutie tabuľkových susedov v B. Potoku, kde hrala rezerva Liskovej skončilo po neuveriteľne dramatickom priebehu deľbou bodov. Po tomto výsledku a výhrach Likavky A a Ludrovej B delia mužstvá na 5. – 8. mieste len dva body. O jedno miesto si polepšil ŠKST VTJ Ružomberok F, ktorý uštedril predposlednej Likavke B nečakaný debakel.

V 14. kole 24. 1. odohrajú zápasy: Ludrová B – Ludrová A, Komjatná - Likavka B, SCP Rbk C - SCP Rbk D, ŠKST VTJ Rbk F - Bešeňová, Likavka A – Ľubochňa, L. Sliače B – Lisková B, B. Potok – Turík.

L. Sliače B – Ľubochňa 8:10

V najkvalitnejšom zápase súťaže zvrátili domáci sériou štyroch bodov z 2:5 na 6:5, potom ešte viedli 8:7. Po dramatickej päťsetovej bitke Mihulec – Roštek vyrovnali hostia na 8:8. Minuloroční účastníci IV. ligy vzápätí bodmi M. Okála a M. Chylu spečatili mimoriadne cenné víťazstvo. Body – domáci: Večerek 4,5, M. Antol 2,5, A. Hlavatý st. 1, Mihulec 0, hostia: Chyla 3,5, Okál 2,5, Roštek a Voj. Olos ml. po 2.

Biely Potok – Lisková B 9:9

Stolní tenisti B. Potoka nedokázali skvele rozohratý zápas dotiahnuť do víťazného konca. Po vyrovnaných štvorhrách viedli 4:2, neskôr zvýšili až na 8:4. Hostia nesmiernou bojovnosťou znížili na rozdiel jedného bodu. Po zápase F. Milan – Tomčík bolo 9:7. Záverečné dve dvojhry J. Švento – Nemček a Š. Droppa – T. Demko vyhrali v štyroch setoch hráči Liskovej. Na sety vyhral B. Potok 39:35. Body – domáci: A. Kendera 3,5, J. Švento 3, F. Milan 2, Droppa 0,5, hostia: Karník 3, Nemček a T. Demko po 2,5, Tomčík 1.

SCP Ružomberok C – Bešeňová 12:6

Favorizovaní domáci potvrdili popredné postavenie v tabuľke. Body – domáci: M. Švento a Gašparovič po 4,5, Paulo 2, Mišura 1, hostia: I. Jacko 2,5, Šlachta 2, J. Grenčík 1, P. Baran 0,5.

Komjatná – Ludrová A 4:14

Hráči nováčika bodovali jedine s náhradníkom hostí. Body – domáci: Kubas, Z. Cibulka ml.,V. Kováčik a Z. Cibulka st. po 1, hostia: Bebjak, Močáry a Švoš po 4,5, P. Slimák 0,5.

ŠKST VTJ Ružomberok F – Likavka B 16:2

Súboj tímov z konca tabuľky skončil nečakane jasným víťazstvom domácich. Z hostí príjemne prekvapil debutant Bartánus. Body – domáci: Čabák 4,5, Uličný a P. Kmeť po 3,5, B. Kasanický 3,5/0 (striedal J. Kupčík ml. 1/0), hostia: Bartánus 2, Durdík 0, Ľ. Lupták 0, Krpelan 0.

Turík – Ludrová B 5:13

Pod výhru hostí sa podpísali úspešné štvorhry a väčšia vyrovnanosť kádra. Body – domáci: Božek 4, Kačalka 1, V. Murín 0, Joz. Krakovský 0, hostia: L. Dutka, P. Milan a J. Cibulka po 3,5, Kaman 2,5.

Likavka A – SCP Ružomberok D 12:6

Po vyrovnaných štvorhrách bol ďalší vývoj súboja jasne v réžii domácich. V súboji jednotiek oboch tímov porazil R. Haluška veterána M. Huleja. Nečakane iba bod získal M. Tkáč. Body – domáci: Haluška 4,5, Roško 3,5, Tkáč 1, L. Timko 2/0 (striedal Mil. Lupták 1/1), hostia: Hulej st. 3,5, Maslo st. 1,5, Maga 1, Drengubiak 0. -jš-

L. Peter stále bez víťazstva

Ani v 12. kole V. ligy v stolnom tenise sa nepodarili hráčom L. Petra zaknihovať víťazstvo, aj keď predviedli na stoloch SOU bojovný výkon nakoniec podľahli najtesnejším rozdielom. Všetky zápasy sa skončili podľa predpokladov, výkonnostná kríza mladých hráčov Ľubele C stále trvá a v novom roku sa im nepodarilo bovovať ani v tomto kole na domácich stoloch, keď podľahli lepšie hrajúcej Z. Porube A. V 13. kole 24. 1. sa stretnú: SOU L. Mikuláš A – Jamník B, L. Peter – L. Porúbka A, Iľanovo A – Bobrovec B, Ľubeľa B – Ľubeľa C, Z. Poruba A – Váhostav L. Hrádok, Jamník A – N. Boca A

Jamník B – N. Boca A 12:6

V priemernom stretnutí sa hostia ujali vedenia po vyhratých štvorhrách, ale potom nestačili na domácich hráčov, ktorí s prehľadom dosiahli zaslúžené víťazstvo. Body - domáci: Pavkovček a Veselovský po 4, Vondra 2, Kovács 0/1, (striedal Haluška ml. 2/1), hostia: Mäsiar 2,5, Cholvádt a I. Tréger po 1,5, Láni 0,5.

Váhostav – Jamník A 5:13

Vedúce mužstvo tabuľky prevýšilo domácich, aj keď nenastúpilo

v najsilnejšom zložení a bez väčších problémov jasne zvíťazilo. Body domáci: Bella 2, Cupra 1,5, Bether 1, Choma 0,5, hostia: Berník a Fajmon po 4, Haluška st. 3,5, Lazar 1, Slivka 0,5 (hral len štvorhru).

Ľubeľa C – Z. Poruba A 7:11

V dobrom stretnutí potvrdili hostia svoje kvality a vrátili mladým hráčom Ľubele prehru z prvého kola na domácich stoloch. Mladí hráči domácich ešte v novom roku nebodovali. Body - domáci: D. Hrnčiar, Humený a Urban po 2, Budvesel 1, hostia: Betcher, Kostend a Lehotský po 3,5, Bukas 0,5.

Bobrovec B – Ľubeľa B 5:13

V mužstve domácich nevyšiel zápas Rusinovi a tak výborne hrajúci hostia až nečakane ľahko vysoko zvíťazili. Body domáci: Rak 2, Rusina 1,5, Lisý 0,5/3, (striedal A. Kusý 1/0), Odlevák 0, hostia: Rojček 4,5, Švec 3,5, Oško 3, Oravec 2.

L. Porúbka A – Iľanovo A 7:11

V mužstve hostí dostal príležitosť mladý Stankoviansky, ktorý príjemne prekvapil a zaslúžil sa o víťazstvo svojho mužstva, v ktorom nezaváhali opory Demenčík a Šuna. Body - domáci: M. Beňo 2,5, J. Beňo 2, Kočtúch 1,5, Kováč 1, hostia: Demenčík a Šuna po 4,5, Stankoviansky 2, Žiaran 0.

SOU L. Mikuláš A – L. Peter 10:8

Domáci sa ujali vedenia 4:1, ale hostia dokázali vyrovnať na 5:5 a pred poslednými dvojhrami bol stav 8:8. Víťazstvo domácich vybojovali v posledných dvojhrách Janovčík a Vrábel, ktorí zdolali Kubicu a Lojdla. Body - domáci: Vrábel 4,5, Janovčík 2,5, J. Kalinay 2, Bubelíny 1, hostia: Lojdl 3, Volf 2,5, Murtin 1,5, Kubica 1. -kn-

Ondrašová zvyšuje náskok

V 12. kole stolnotenisovej VI. ligy zaznamenali hráči Hybe C svoje prvé víťazsvo v súťaži a hneď v budúcom kole sa stretnú so susedom v tabuľke, mužstvom L. Porúbky B. V súboji mužstiev z čela tabuľky potvrdili svoje kvality hráči Ondrašovej, ktorí aj napriek absencii chorého M. Ráchela presvedčivo zdolali hráčov P. Ľupče. V prvej osmičke zostáva voľné už len jedno miesto, o ktoré v nasledujúcich kolách zvedie súboj 5 mužstiev.

V 13. kole 24. 1. sa stretnú: Iľanovo C – Ondrašová, Iľanovo B – Ľubeľa D, SOU L. Mikuláš B – L. Ján B, Dúbrava – Smreč.-Žiar B, Z. Poruba B – Hybe B, L. Porúbka B – Hybe C, P. Ľupča B – N. Boca B, P. Ľupča A - Swedwood

Ondrašová – P. Ľupča A 12:6

Domáci aj napriek neúčasti chorého M. Ráchela potvrdili svoje kvality a v priamom súboji o čelo tabuľky celkom jasne porazili dobre hrajúce mužstvo hostí. Body - domáci: J. Ráchel a Zúbek po 4,5, M. Hán 2, Droppa 1, hostia: V. Hán 2,5, Noge 2, Kohút 1, Bella 0,5.

Swedwood – P. Ľupča B 15:3

Domáci sa po nečakanej prehre v minulom kole rýchlo spamätali a proti mužstvu z konca tabuľky podali koncentrovaný výkon a vysoko zvíťazili. Body - domáci: Javorek 4,5, Balco 3,5/0, (striedal Mišota 1/0), Motrinec 3,5, Jánošík 2, hostia: M. Procházka 2, Buriak 1, Adamčiak 0, Peterec 0.

N. Boca B – L. Porúbka B 18:0

Domáci po prekvapujúcej výhre hostí nad Swedwoodom v minulom kole nastúpili do zápasu v najsilnejšej zostave a deklasovali nováčika súťaže. Body - domáci: Böhmer a Matejko po 4,5, šak a Švanda po 4, L. Tréger a Madej po 0,5, (hrali len štvorhru), hostia: Capko, M. Sklenár a R. Sklenár po 0, Haluška 0/1, (striedal Linský 0/3).

Hybe C – Z. Poruba B 11:7

V stretnutí dobrej úrovne zaznamenali domáci prvé víťazstvo, aj keď im ktomu dopomohla skutočnosť, že pre nemoc nenastúpili hostia v optimálnom zložení. Body - domáci: Jakubovič ml. a Skaloš po 3,5, Farbák ml. 2,5, Marušiak ml. 1,5, hostia: Szarka 3/0, (striedal Kamien st. 1/0), Brtáň 2, Hovanec 1, Kamien ml. 0.

Hybe B – Dúbrava 11:7

Po vyhratých štvorhrách hostia viedli 4:2, ale potom dobre hrajúci domáci svojou bojovnosťou obrátili vývoj zápasu a zaslúžene zvíťazili v stretnutí výbornej úrovne. Body - domáci: Farbák st. a Marušiak st. po 4, Vrlík 2, Janovčík st. 1, hostia: Nemec a Slačka po 2,5, Štrba 1,5, Švec 0,5.

Smrečany-Žiar B – SOU L. Mikuláš B 12:6

V stretnutí susedov v tabuľke sa domáci ujali vedenia 4:1, 9:2 a až poľavením v závere dovolili uhrať hosťom prijateľný výsledok. Body - domáci: Kováč 4,5, Šimun 3,5, M. Dzuroška 2,5, Žemba 1,5, hostia: Mičuda a Vlha po 2, Krajči a Zvolenský po 1.

L. Ján B – Iľanovo B 7:11

Domáci dali v zápase príležitosť mladým hráčom, ktorí nestačili na skúsených hráčov hostí a tak títo dosiahli zaslúžené víťazstvo. Body - domáci: Kompiš 3,5, Čurný st. 2,5, Čurný ml. 1, Sabovčík 0/2, (striedal Olejár 0/2), hostia: J. Kubo a Wosiňski po 3, Havel 2,5, Martiak 2, V. Šlauka 0,5, (hral len štvorhru).

Ľubeľa D – Iľanovo C 9:9

Ani výborný výkon Droppu a D. Kuba v mužstve hostí nestačil na víťazstvo, lebo neúčasť Stankovianskeho nedokázali ostatní hráči nahradiť stretnutie sa skončilo spravodlivou remízou. Body - domáci: Cabala a Gejdoš po 2,5, Urban a Vrbenský po 2, hostia: Droppa a D. Kubo po 4,5, Beťko 0, Ostrovský 0. -kn-

Chcú vybojovať I. ligu

Druhá liga v stolnom tenise pokračovala zápasmi ôsmeho dvojkola. Liptovské mužstvá TJ Štart L. Ján a ŠKST VTJ Ružomberok B si upevnili postavenia na čele tabuľky, keď si zo stolov súperov priviezli plné bodové zisky.

„Po porade nášho oddielu sme sa rozhodli, že sa v tejto sezóne pokúsime vybojovať pre L. Ján a okres L. Mikuláš účasť v I. lige. Preto aj touto cestou chceme požiadať sponzorov o finančnú podporu a širokú športovú verejnosť o morálnu podporu v záverečných bojoch na domácich stoloch,“ uviedol starosta obce L. Ján a stolnotenisový zanietenec Gejza Čáni.

Výsledky 8. dvojkola liptovských družstiev: Tvrdošín Nižná B – SCP Ružomberok 12:6, Vrútky - ŠKST VTJ Ružomberok B 6:12, Tornaľa – TJ Štart L. Ján 4:14, Tvrdošín Nižná B - ŠKST VTJ Ružomberok B 5:13, Vrútky – SCP Ružomberok 9:9, Revúca – TJ Štart L. Ján 5:13.

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Top jedenásť pláží na Baleárskych ostrovoch: ktorú si vyberiete?
 2. Kali, Tina, Yael i Spievankovo vandrujú po slovenských vodách
 3. Odliv mozgov pokračuje. Ako dostať mladých domov?
 4. Lenivá kuchárka: Zdravý obed či večeru uvaríte za pár drobných
 5. Slovenských tridsiatnikov láka zakladanie fondov
 6. Kúpele sú liečivý celok, Thermia jeho kráľovná!
 7. Leto v Rakúsku: Keď vás cisár pozve k stolu
 8. Bratislavský realitný trh oživí GALVANIA rezidencie
 1. Ako si vyberať pohodlnú obuv nielen do práce? Toto sú naše tipy!
 2. Agresívne brzdenie alebo poistný podvod? Mal palubnú kameru!
 3. Darček na Deň detí? Repasovaný telefón môže byť skvelou voľbou
 4. Zdravé zateplenie za jeden deň: čo neviete o fúkanej izolácii
 5. Wüstenrot minulý rok úspešne naštartoval nový obchodný model
 6. Dve zľavy na jedného: Toto predĺženie v PLANEO je vaša šanca!
 7. Top jedenásť pláží na Baleárskych ostrovoch: ktorú si vyberiete?
 8. Kali, Tina, Yael i Spievankovo vandrujú po slovenských vodách
 1. Lenivá kuchárka: Zdravý obed či večeru uvaríte za pár drobných 14 102
 2. Leto v Rakúsku: Keď vás cisár pozve k stolu 6 225
 3. Odliv mozgov pokračuje. Ako dostať mladých domov? 5 466
 4. Top jedenásť pláží na Baleárskych ostrovoch: ktorú si vyberiete? 3 968
 5. Stovky hodín výcviku. Stať sa gondolierom je zaslúžená prestíž 2 936
 6. Ako umocniť svoju lásku k Chorvátsku? Vlastným apartmánom! 2 004
 7. Kali, Tina, Yael i Spievankovo vandrujú po slovenských vodách 1 696
 8. Zodpovedné nakupovanie chráni biodiverzitu pre budúce generácie 1 302

Blogy SME

 1. Anna Miľanová: Pre radosť 1,2... 2022
 2. Anton Kovalčík: Mimochodom, rasizmus ...7. Operácia Zebra.
 3. Pavol Návrat: Kliatba Tisovej voľby
 4. Marián Kozák: Moje pozitívne zážitky s hipoterapiou
 5. Robert Štepaník: diel 69 - rubrika: moje najhranejšie v apríli 2022 - časť 1
 6. Marian Stefanovsky: Zmätený deň, alebo pokus byť. 6časť
 7. Aliancia NIE RAKOVINE: Spájame sa, aby sme porazili rakovinu
 8. Roman Kebísek: Slovenské rozprávky sú plné zverstiev a krvi - prenášali skúsenosť pokolení
 1. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť III) 9 387
 2. Ján Valchár: Bitka pri Cušime, Admirál Kuznecov alebo dve frašky ruskej flotily 5 456
 3. Monika Kusendová: Malofatranská hrebeňovka alebo 4-dňové sólo dobrodružstvo s ruksakom po horách 4 772
 4. Ján Valchár: Odvaha plukovníka Chodarjonoka alebo ako to nie je o odvahe 4 251
 5. Monika Nagyova: Výhody emočného prejedania sa 4 121
 6. Slovenské národné stredisko pre ľudské práva: Kam až zájdu návrhy na obmedzovanie prístupu k interrupciám? 2 878
 7. Jana Melišová: G.Bush označil inváziu do Iraku za „neoprávnenú a brutálnu", než sa opravil, že mal na mysli ruskú inváziu na Ukrajinu 2 837
 8. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť I) 2 783
 1. Lívia Hlavačková: Je Ajurvéda naozaj taká prastará, ako vravia?
 2. Jiří Ščobák: Bude nový II. pilier lepší? Dožijeme sa exodu z dlhopisových fondov?
 3. Monika Nagyova: Výhody emočného prejedania sa
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 39. - Arktída - Letecká expedícia Amundsena s Ellsworthom na severný pól -1925
 5. Jiří Ščobák: Víte, co je Gerasimova doktrína?
 6. Jiří Ščobák: Vydrží Rusko dlhú ekonomickú vojnu? Nevyčerpajú sa spojenci?
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925)
 8. Jiří Ščobák: Mohu zemřít, ale nebudu žít jako otrok
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

V ľavo prezident klubu MFK Tatran Lipt. Mikuláš Milan Mikušiak, v pravo nový tréner mikulášanov Jozef Kostelník.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš, nováčik v najvyššej futbalovej súťaži Fortuna lige, v svojej prvej sezóne mnohých prekvapil svojou hrou a aj celkovým umiestnením, keď skončil na 8. mieste so 40 bodmi na konte. Po sezóne Tatran opustil tréner Marek Petruš a aktuálne ho nahradil Jozef Kostelník.


10 h

Liptáci predstavili nový projekt s názvom Historický kompas, ktorého cieľom je oživenie centra mesta a odkazu minulých čias.


TASR 17 h

Podľa prieskumu je až 97 percent mobilných telefónov na Slovensku smartfóny. Výskumy tiež ukázali, že do mobilu sa denne pozrieme v priemere 150 krát.


26. máj
Ivan Šobáň mal pripravené podpísané knihy pre všetkých priateľov. Jedna z nich patrila aj Daliborovi Novotnému.

Siedmu zbierku básní Odmocninazošesťdesiat nazval sám autor retrozbierkou.


DagmaRA Sarita Poliaková 26. máj

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Festival Pohoda tento rok oslávi 25. výročie svojho založenia.


25. máj

Zlodeji sklad navštevovali dlhšiu dobu, ukradnuté veci konzumovali aj vo vedľajších miestnostiach.


19 h

Ide o jeden z najväčších finančných balíkov, ktoré do nemocnice za posledné obdobie smerujú.


(JÁ) 25. máj

Mesto Trnava a spoločnosť Billa sa konečne dohodli na spoplatnení parkoviska pred obchodom na Spatakovskej ulici.


26. máj

Blogy SME

 1. Anna Miľanová: Pre radosť 1,2... 2022
 2. Anton Kovalčík: Mimochodom, rasizmus ...7. Operácia Zebra.
 3. Pavol Návrat: Kliatba Tisovej voľby
 4. Marián Kozák: Moje pozitívne zážitky s hipoterapiou
 5. Robert Štepaník: diel 69 - rubrika: moje najhranejšie v apríli 2022 - časť 1
 6. Marian Stefanovsky: Zmätený deň, alebo pokus byť. 6časť
 7. Aliancia NIE RAKOVINE: Spájame sa, aby sme porazili rakovinu
 8. Roman Kebísek: Slovenské rozprávky sú plné zverstiev a krvi - prenášali skúsenosť pokolení
 1. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť III) 9 387
 2. Ján Valchár: Bitka pri Cušime, Admirál Kuznecov alebo dve frašky ruskej flotily 5 456
 3. Monika Kusendová: Malofatranská hrebeňovka alebo 4-dňové sólo dobrodružstvo s ruksakom po horách 4 772
 4. Ján Valchár: Odvaha plukovníka Chodarjonoka alebo ako to nie je o odvahe 4 251
 5. Monika Nagyova: Výhody emočného prejedania sa 4 121
 6. Slovenské národné stredisko pre ľudské práva: Kam až zájdu návrhy na obmedzovanie prístupu k interrupciám? 2 878
 7. Jana Melišová: G.Bush označil inváziu do Iraku za „neoprávnenú a brutálnu", než sa opravil, že mal na mysli ruskú inváziu na Ukrajinu 2 837
 8. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť I) 2 783
 1. Lívia Hlavačková: Je Ajurvéda naozaj taká prastará, ako vravia?
 2. Jiří Ščobák: Bude nový II. pilier lepší? Dožijeme sa exodu z dlhopisových fondov?
 3. Monika Nagyova: Výhody emočného prejedania sa
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 39. - Arktída - Letecká expedícia Amundsena s Ellsworthom na severný pól -1925
 5. Jiří Ščobák: Víte, co je Gerasimova doktrína?
 6. Jiří Ščobák: Vydrží Rusko dlhú ekonomickú vojnu? Nevyčerpajú sa spojenci?
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925)
 8. Jiří Ščobák: Mohu zemřít, ale nebudu žít jako otrok

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu