Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Stolný tenis

Tesné prehry domácich hráčov

V 12. kole najvyššej súťaže Liptova v stolnom tenise vyhrali domáci i hostia po tri stretnutia. Je zaujímavé, že všetky prehry domácich majú rovnaký, najtesnejší výsledok 8:10. Víťazstvom s donedávna druhými L. Sliačmi potvrdila vysokú a stabilnú výkonnosť teraz už štvrtá Demänová. Hráči z Hýb prehrali po tuhom boji s favorizovaným SCP B. Na štyri výhry za sebou nenadviazala Ľubeľa, ktorú zaskočila v nie optimálnej zostave hrajúca Černová B. Strata tretieho ŠKST VTJ D na vedúcu dvojicu sa prehre v klubovom derby zvýšila na rozdiel troch resp. ôsmich bodov.

V 13. kole sa 24. 1. stretnú: SCP Rbk B - ŠKST VTJ Rbk E, Lisková – Demänová, L. Sliače – Bobrovec, Smreč. Žiar – Ľubeľa, Černová B – Hybe, Verimex L. Mikuláš – ŠKST VTJ Rbk D.

Demänová – L. Sliače 13:5

Duel popredných tímov súťaže bol jednoznačnou záležitosťou domácich, ktorí raketovým nástupom získali vedenie 8:1 a potom už nemali problém doviesť zápas do víťazného konca. Najlepším hráčom stretnutia bol Mažári, ktorý dokázal poraziť momentálne najlepšieho hráča súťaže Zezulu 3:1 na sety. Body – domáci: Mažári 4,5, Jurkovič 3,5, Boča a Košík po 2,5, hostia: Zezula 3, Dvorský a Večerek po 1, Mrva 0/3 (striedal Mihulec 0/1).

Verimex L. Mikuláš – Lisková 11:7

Obhajcovia minuloročného prvenstva začali lepšie, vyhrali úvodné štvorhry. V ďalšom priebehu prevzali iniciatívu domáci, ktorí si už víťazstvo z rúk nepustili. Najúspešnejšími hráčmi veľmi dobrého stretnutia boli domáci Z. Kubík a J. Demko z Liskovej. Body – domáci: Z. Kubík 4, Lukašík a Trizna po 3, Vyparina 1, hostia: J. Demko 3,5, Janík a Šeffer po 1,5, Lauko 0,5.

Bobrovec – Smreč. Žiar 16:2

Súboj mužstiev z obidvoch koncov tabuľky mal jednoznačný priebeh, keď snaživí hostia uhrali len dva body. Body – domáci: Grajko, Rusina a R. Kusý po 4,5, Ambrózy 2,5, hostia: Dzúrik a V. Dzuroška po 1, Laučík 0, Križian 0.

Hybe – SCP Ružomberok B 8:10

Hráči nováčika mali lepší úvod, po štvorhrách viedli 2:0. Neskôr sa hra vyrovnala. Veľmi zaujímavé a bojovné stretnutie vyvrcholilo až v úplnom závere, keď za stavu 8:9 nastúpili proti sebe striedajúci hráči Vrlík a Gašparovič. O víťazstve hostí rozhodla väčšia vyrovnanosť kádra. Body – domáci: Jakubovič, J. Janovčík ml. a Moravčík po 2,5, Šmihula 0/3 (striedal Vrlík 0,5/1), hostia: Drapáč 4, Hulej ml. 3, Šošovec 2, Hatala 0/3 (striedal Gašparovič 1/0).

Ľubeľa – Černová B 8:10

Hostia si počas celého zápasu udržiavali 2 – 3 bodový náskok. Domáci sa nevzdávali, príkladne bojovali a z 5:9 dokázali znížiť na 8:9. O najtesnejšej výhre Černovej rozhodla záverečná dvojhra, v ktorej naplno bodujúci M. Kmeť porazil v troch setoch K. Zubaja. Body – domáci: Kandera 3, B. Kubík a Zubaj po 2, B. Oravec 1, hostia: M. Kmeť 4,5, Ondruška 2,5, Frolo 1,5, R. Šulík 1/2 (striedal Mojš 0,5/1).

ŠKST VTJ Ružomberok D – ŠKST VTJ Ružomberok E 8:10

Aj druhé klubové derby bolo mimoriadne vyrovnané. O výhre hostí rozhodol výborný výkon D. Lenčovej. Body – domáci: Bystričan 3,5, Kupeček 2, M.Kasanický 1,5, F. Rom 1, hostia: Lenčová 4,5, R. Cibulka 2,5, Dittrych 2, Hajas 1. -jš-

Ľubochňa zvýšila náskok v V. lige okr. Ružomberok

Stretnutiami 13. kola skončila prvá polovica V. ligy okr. Ružomberok v stolnom tenise. Na čele súťaže je s plným ziskom 39 bodov Ľubochňa, ktorej náskok sa po najtesnejšej výhre v L. Sliačoch zväčšil na 3 body. Na 2. miesto sa po vysokej výhre v Komjatnej vrátila Ludrová A. Veľmi kvalitné stretnutie tabuľkových susedov v B. Potoku, kde hrala rezerva Liskovej skončilo po neuveriteľne dramatickom priebehu deľbou bodov. Po tomto výsledku a výhrach Likavky A a Ludrovej B delia mužstvá na 5. – 8. mieste len dva body. O jedno miesto si polepšil ŠKST VTJ Ružomberok F, ktorý uštedril predposlednej Likavke B nečakaný debakel.

V 14. kole 24. 1. odohrajú zápasy: Ludrová B – Ludrová A, Komjatná - Likavka B, SCP Rbk C - SCP Rbk D, ŠKST VTJ Rbk F - Bešeňová, Likavka A – Ľubochňa, L. Sliače B – Lisková B, B. Potok – Turík.

L. Sliače B – Ľubochňa 8:10

V najkvalitnejšom zápase súťaže zvrátili domáci sériou štyroch bodov z 2:5 na 6:5, potom ešte viedli 8:7. Po dramatickej päťsetovej bitke Mihulec – Roštek vyrovnali hostia na 8:8. Minuloroční účastníci IV. ligy vzápätí bodmi M. Okála a M. Chylu spečatili mimoriadne cenné víťazstvo. Body – domáci: Večerek 4,5, M. Antol 2,5, A. Hlavatý st. 1, Mihulec 0, hostia: Chyla 3,5, Okál 2,5, Roštek a Voj. Olos ml. po 2.

Biely Potok – Lisková B 9:9

Stolní tenisti B. Potoka nedokázali skvele rozohratý zápas dotiahnuť do víťazného konca. Po vyrovnaných štvorhrách viedli 4:2, neskôr zvýšili až na 8:4. Hostia nesmiernou bojovnosťou znížili na rozdiel jedného bodu. Po zápase F. Milan – Tomčík bolo 9:7. Záverečné dve dvojhry J. Švento – Nemček a Š. Droppa – T. Demko vyhrali v štyroch setoch hráči Liskovej. Na sety vyhral B. Potok 39:35. Body – domáci: A. Kendera 3,5, J. Švento 3, F. Milan 2, Droppa 0,5, hostia: Karník 3, Nemček a T. Demko po 2,5, Tomčík 1.

SCP Ružomberok C – Bešeňová 12:6

Favorizovaní domáci potvrdili popredné postavenie v tabuľke. Body – domáci: M. Švento a Gašparovič po 4,5, Paulo 2, Mišura 1, hostia: I. Jacko 2,5, Šlachta 2, J. Grenčík 1, P. Baran 0,5.

Komjatná – Ludrová A 4:14

Hráči nováčika bodovali jedine s náhradníkom hostí. Body – domáci: Kubas, Z. Cibulka ml.,V. Kováčik a Z. Cibulka st. po 1, hostia: Bebjak, Močáry a Švoš po 4,5, P. Slimák 0,5.

ŠKST VTJ Ružomberok F – Likavka B 16:2

Súboj tímov z konca tabuľky skončil nečakane jasným víťazstvom domácich. Z hostí príjemne prekvapil debutant Bartánus. Body – domáci: Čabák 4,5, Uličný a P. Kmeť po 3,5, B. Kasanický 3,5/0 (striedal J. Kupčík ml. 1/0), hostia: Bartánus 2, Durdík 0, Ľ. Lupták 0, Krpelan 0.

Turík – Ludrová B 5:13

Pod výhru hostí sa podpísali úspešné štvorhry a väčšia vyrovnanosť kádra. Body – domáci: Božek 4, Kačalka 1, V. Murín 0, Joz. Krakovský 0, hostia: L. Dutka, P. Milan a J. Cibulka po 3,5, Kaman 2,5.

Likavka A – SCP Ružomberok D 12:6

Po vyrovnaných štvorhrách bol ďalší vývoj súboja jasne v réžii domácich. V súboji jednotiek oboch tímov porazil R. Haluška veterána M. Huleja. Nečakane iba bod získal M. Tkáč. Body – domáci: Haluška 4,5, Roško 3,5, Tkáč 1, L. Timko 2/0 (striedal Mil. Lupták 1/1), hostia: Hulej st. 3,5, Maslo st. 1,5, Maga 1, Drengubiak 0. -jš-

L. Peter stále bez víťazstva

Ani v 12. kole V. ligy v stolnom tenise sa nepodarili hráčom L. Petra zaknihovať víťazstvo, aj keď predviedli na stoloch SOU bojovný výkon nakoniec podľahli najtesnejším rozdielom. Všetky zápasy sa skončili podľa predpokladov, výkonnostná kríza mladých hráčov Ľubele C stále trvá a v novom roku sa im nepodarilo bovovať ani v tomto kole na domácich stoloch, keď podľahli lepšie hrajúcej Z. Porube A. V 13. kole 24. 1. sa stretnú: SOU L. Mikuláš A – Jamník B, L. Peter – L. Porúbka A, Iľanovo A – Bobrovec B, Ľubeľa B – Ľubeľa C, Z. Poruba A – Váhostav L. Hrádok, Jamník A – N. Boca A

Jamník B – N. Boca A 12:6

V priemernom stretnutí sa hostia ujali vedenia po vyhratých štvorhrách, ale potom nestačili na domácich hráčov, ktorí s prehľadom dosiahli zaslúžené víťazstvo. Body - domáci: Pavkovček a Veselovský po 4, Vondra 2, Kovács 0/1, (striedal Haluška ml. 2/1), hostia: Mäsiar 2,5, Cholvádt a I. Tréger po 1,5, Láni 0,5.

Váhostav – Jamník A 5:13

Vedúce mužstvo tabuľky prevýšilo domácich, aj keď nenastúpilo

v najsilnejšom zložení a bez väčších problémov jasne zvíťazilo. Body domáci: Bella 2, Cupra 1,5, Bether 1, Choma 0,5, hostia: Berník a Fajmon po 4, Haluška st. 3,5, Lazar 1, Slivka 0,5 (hral len štvorhru).

Ľubeľa C – Z. Poruba A 7:11

V dobrom stretnutí potvrdili hostia svoje kvality a vrátili mladým hráčom Ľubele prehru z prvého kola na domácich stoloch. Mladí hráči domácich ešte v novom roku nebodovali. Body - domáci: D. Hrnčiar, Humený a Urban po 2, Budvesel 1, hostia: Betcher, Kostend a Lehotský po 3,5, Bukas 0,5.

Bobrovec B – Ľubeľa B 5:13

V mužstve domácich nevyšiel zápas Rusinovi a tak výborne hrajúci hostia až nečakane ľahko vysoko zvíťazili. Body domáci: Rak 2, Rusina 1,5, Lisý 0,5/3, (striedal A. Kusý 1/0), Odlevák 0, hostia: Rojček 4,5, Švec 3,5, Oško 3, Oravec 2.

L. Porúbka A – Iľanovo A 7:11

V mužstve hostí dostal príležitosť mladý Stankoviansky, ktorý príjemne prekvapil a zaslúžil sa o víťazstvo svojho mužstva, v ktorom nezaváhali opory Demenčík a Šuna. Body - domáci: M. Beňo 2,5, J. Beňo 2, Kočtúch 1,5, Kováč 1, hostia: Demenčík a Šuna po 4,5, Stankoviansky 2, Žiaran 0.

SOU L. Mikuláš A – L. Peter 10:8

Domáci sa ujali vedenia 4:1, ale hostia dokázali vyrovnať na 5:5 a pred poslednými dvojhrami bol stav 8:8. Víťazstvo domácich vybojovali v posledných dvojhrách Janovčík a Vrábel, ktorí zdolali Kubicu a Lojdla. Body - domáci: Vrábel 4,5, Janovčík 2,5, J. Kalinay 2, Bubelíny 1, hostia: Lojdl 3, Volf 2,5, Murtin 1,5, Kubica 1. -kn-

Ondrašová zvyšuje náskok

V 12. kole stolnotenisovej VI. ligy zaznamenali hráči Hybe C svoje prvé víťazsvo v súťaži a hneď v budúcom kole sa stretnú so susedom v tabuľke, mužstvom L. Porúbky B. V súboji mužstiev z čela tabuľky potvrdili svoje kvality hráči Ondrašovej, ktorí aj napriek absencii chorého M. Ráchela presvedčivo zdolali hráčov P. Ľupče. V prvej osmičke zostáva voľné už len jedno miesto, o ktoré v nasledujúcich kolách zvedie súboj 5 mužstiev.

V 13. kole 24. 1. sa stretnú: Iľanovo C – Ondrašová, Iľanovo B – Ľubeľa D, SOU L. Mikuláš B – L. Ján B, Dúbrava – Smreč.-Žiar B, Z. Poruba B – Hybe B, L. Porúbka B – Hybe C, P. Ľupča B – N. Boca B, P. Ľupča A - Swedwood

Ondrašová – P. Ľupča A 12:6

Domáci aj napriek neúčasti chorého M. Ráchela potvrdili svoje kvality a v priamom súboji o čelo tabuľky celkom jasne porazili dobre hrajúce mužstvo hostí. Body - domáci: J. Ráchel a Zúbek po 4,5, M. Hán 2, Droppa 1, hostia: V. Hán 2,5, Noge 2, Kohút 1, Bella 0,5.

Swedwood – P. Ľupča B 15:3

Domáci sa po nečakanej prehre v minulom kole rýchlo spamätali a proti mužstvu z konca tabuľky podali koncentrovaný výkon a vysoko zvíťazili. Body - domáci: Javorek 4,5, Balco 3,5/0, (striedal Mišota 1/0), Motrinec 3,5, Jánošík 2, hostia: M. Procházka 2, Buriak 1, Adamčiak 0, Peterec 0.

N. Boca B – L. Porúbka B 18:0

Domáci po prekvapujúcej výhre hostí nad Swedwoodom v minulom kole nastúpili do zápasu v najsilnejšej zostave a deklasovali nováčika súťaže. Body - domáci: Böhmer a Matejko po 4,5, šak a Švanda po 4, L. Tréger a Madej po 0,5, (hrali len štvorhru), hostia: Capko, M. Sklenár a R. Sklenár po 0, Haluška 0/1, (striedal Linský 0/3).

Hybe C – Z. Poruba B 11:7

V stretnutí dobrej úrovne zaznamenali domáci prvé víťazstvo, aj keď im ktomu dopomohla skutočnosť, že pre nemoc nenastúpili hostia v optimálnom zložení. Body - domáci: Jakubovič ml. a Skaloš po 3,5, Farbák ml. 2,5, Marušiak ml. 1,5, hostia: Szarka 3/0, (striedal Kamien st. 1/0), Brtáň 2, Hovanec 1, Kamien ml. 0.

Hybe B – Dúbrava 11:7

Po vyhratých štvorhrách hostia viedli 4:2, ale potom dobre hrajúci domáci svojou bojovnosťou obrátili vývoj zápasu a zaslúžene zvíťazili v stretnutí výbornej úrovne. Body - domáci: Farbák st. a Marušiak st. po 4, Vrlík 2, Janovčík st. 1, hostia: Nemec a Slačka po 2,5, Štrba 1,5, Švec 0,5.

Smrečany-Žiar B – SOU L. Mikuláš B 12:6

V stretnutí susedov v tabuľke sa domáci ujali vedenia 4:1, 9:2 a až poľavením v závere dovolili uhrať hosťom prijateľný výsledok. Body - domáci: Kováč 4,5, Šimun 3,5, M. Dzuroška 2,5, Žemba 1,5, hostia: Mičuda a Vlha po 2, Krajči a Zvolenský po 1.

L. Ján B – Iľanovo B 7:11

Domáci dali v zápase príležitosť mladým hráčom, ktorí nestačili na skúsených hráčov hostí a tak títo dosiahli zaslúžené víťazstvo. Body - domáci: Kompiš 3,5, Čurný st. 2,5, Čurný ml. 1, Sabovčík 0/2, (striedal Olejár 0/2), hostia: J. Kubo a Wosiňski po 3, Havel 2,5, Martiak 2, V. Šlauka 0,5, (hral len štvorhru).

Ľubeľa D – Iľanovo C 9:9

Ani výborný výkon Droppu a D. Kuba v mužstve hostí nestačil na víťazstvo, lebo neúčasť Stankovianskeho nedokázali ostatní hráči nahradiť stretnutie sa skončilo spravodlivou remízou. Body - domáci: Cabala a Gejdoš po 2,5, Urban a Vrbenský po 2, hostia: Droppa a D. Kubo po 4,5, Beťko 0, Ostrovský 0. -kn-

Chcú vybojovať I. ligu

Druhá liga v stolnom tenise pokračovala zápasmi ôsmeho dvojkola. Liptovské mužstvá TJ Štart L. Ján a ŠKST VTJ Ružomberok B si upevnili postavenia na čele tabuľky, keď si zo stolov súperov priviezli plné bodové zisky.

„Po porade nášho oddielu sme sa rozhodli, že sa v tejto sezóne pokúsime vybojovať pre L. Ján a okres L. Mikuláš účasť v I. lige. Preto aj touto cestou chceme požiadať sponzorov o finančnú podporu a širokú športovú verejnosť o morálnu podporu v záverečných bojoch na domácich stoloch,“ uviedol starosta obce L. Ján a stolnotenisový zanietenec Gejza Čáni.

Výsledky 8. dvojkola liptovských družstiev: Tvrdošín Nižná B – SCP Ružomberok 12:6, Vrútky - ŠKST VTJ Ružomberok B 6:12, Tornaľa – TJ Štart L. Ján 4:14, Tvrdošín Nižná B - ŠKST VTJ Ružomberok B 5:13, Vrútky – SCP Ružomberok 9:9, Revúca – TJ Štart L. Ján 5:13.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 3. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
 4. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 5. Magazín SME Ženy už v predaji
 6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
 1. Magazín SME Ženy už v predaji
 2. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
 3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 4. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
 5. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
 6. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 35 683
 2. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 23 966
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 19 585
 4. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 17 290
 5. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej 16 508
 6. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť 13 428
 7. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 12 297
 8. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 322
 9. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 305
 10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi? 10 544
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Situácia na Liptove sa zhoršuje, oba okresy zaznamenali rekord v počte pozitívne testovaných

Za jediný deň pribudlo na Liptove 254 ľudí, ktorým potvrdili nákazu koronavírusom.

Ilustračná fotografia.

Liptovskomikulášsky primátor Ján Blcháč má pozitívny test

Primátor o tom informoval cez sociálnu sieť.

Liptovskomikulášsky primátor Ján Blcháč.

Zoznam odberných miest v liptovských mestách

Pozrite si, na akých miestach sa bude konať celoplošné testovanie na Covid-19 v liptovských mestách.

Hrboltová ide na postup, jesennú časť odohrali bez jedinej prehry

Hovorili sme s trénerom futbalistov TJ Iskra Hrboltová Milanom Krivošom. Nič iné ako postup v ružomberskej mestskej časti sa v súťažnom ročníku 2020/2021 neberie.

Hrboltová v zelenom v zápase proti Lipt. Ondreju.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V niektorých obciach v okolí Trnavy testovanie nebude

Pôvodne začali v okrese Trnava s prípravami na testovanie všetky obce, niektoré však dostali informáciu o pričlenení ich odberových miest k susedným obciam.

Vodič autobusu náraz neprežil. Cesta je neprejazdná

Dôvody, pre ktoré vodič náhle zmenil smer jazdy, polícia preveruje.

Situácia na Liptove sa zhoršuje, oba okresy zaznamenali rekord v počte pozitívne testovaných

Za jediný deň pribudlo na Liptove 254 ľudí, ktorým potvrdili nákazu koronavírusom.

Zoznam odberných miest v liptovských mestách

Pozrite si, na akých miestach sa bude konať celoplošné testovanie na Covid-19 v liptovských mestách.

Už ste čítali?