Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Stolný tenis

Tesné prehry domácich hráčov

V 12. kole najvyššej súťaže Liptova v stolnom tenise vyhrali domáci i hostia po tri stretnutia. Je zaujímavé, že všetky prehry domácich majú rovnaký, najtesnejší výsledok 8:10. Víťazstvom s donedávna druhými L. Sliačmi potvrdila vysokú a stabilnú výkonnosť teraz už štvrtá Demänová. Hráči z Hýb prehrali po tuhom boji s favorizovaným SCP B. Na štyri výhry za sebou nenadviazala Ľubeľa, ktorú zaskočila v nie optimálnej zostave hrajúca Černová B. Strata tretieho ŠKST VTJ D na vedúcu dvojicu sa prehre v klubovom derby zvýšila na rozdiel troch resp. ôsmich bodov.

V 13. kole sa 24. 1. stretnú: SCP Rbk B - ŠKST VTJ Rbk E, Lisková – Demänová, L. Sliače – Bobrovec, Smreč. Žiar – Ľubeľa, Černová B – Hybe, Verimex L. Mikuláš – ŠKST VTJ Rbk D.

Demänová – L. Sliače 13:5

Duel popredných tímov súťaže bol jednoznačnou záležitosťou domácich, ktorí raketovým nástupom získali vedenie 8:1 a potom už nemali problém doviesť zápas do víťazného konca. Najlepším hráčom stretnutia bol Mažári, ktorý dokázal poraziť momentálne najlepšieho hráča súťaže Zezulu 3:1 na sety. Body – domáci: Mažári 4,5, Jurkovič 3,5, Boča a Košík po 2,5, hostia: Zezula 3, Dvorský a Večerek po 1, Mrva 0/3 (striedal Mihulec 0/1).

Verimex L. Mikuláš – Lisková 11:7

Obhajcovia minuloročného prvenstva začali lepšie, vyhrali úvodné štvorhry. V ďalšom priebehu prevzali iniciatívu domáci, ktorí si už víťazstvo z rúk nepustili. Najúspešnejšími hráčmi veľmi dobrého stretnutia boli domáci Z. Kubík a J. Demko z Liskovej. Body – domáci: Z. Kubík 4, Lukašík a Trizna po 3, Vyparina 1, hostia: J. Demko 3,5, Janík a Šeffer po 1,5, Lauko 0,5.

Bobrovec – Smreč. Žiar 16:2

Súboj mužstiev z obidvoch koncov tabuľky mal jednoznačný priebeh, keď snaživí hostia uhrali len dva body. Body – domáci: Grajko, Rusina a R. Kusý po 4,5, Ambrózy 2,5, hostia: Dzúrik a V. Dzuroška po 1, Laučík 0, Križian 0.

Hybe – SCP Ružomberok B 8:10

Hráči nováčika mali lepší úvod, po štvorhrách viedli 2:0. Neskôr sa hra vyrovnala. Veľmi zaujímavé a bojovné stretnutie vyvrcholilo až v úplnom závere, keď za stavu 8:9 nastúpili proti sebe striedajúci hráči Vrlík a Gašparovič. O víťazstve hostí rozhodla väčšia vyrovnanosť kádra. Body – domáci: Jakubovič, J. Janovčík ml. a Moravčík po 2,5, Šmihula 0/3 (striedal Vrlík 0,5/1), hostia: Drapáč 4, Hulej ml. 3, Šošovec 2, Hatala 0/3 (striedal Gašparovič 1/0).

Ľubeľa – Černová B 8:10

Hostia si počas celého zápasu udržiavali 2 – 3 bodový náskok. Domáci sa nevzdávali, príkladne bojovali a z 5:9 dokázali znížiť na 8:9. O najtesnejšej výhre Černovej rozhodla záverečná dvojhra, v ktorej naplno bodujúci M. Kmeť porazil v troch setoch K. Zubaja. Body – domáci: Kandera 3, B. Kubík a Zubaj po 2, B. Oravec 1, hostia: M. Kmeť 4,5, Ondruška 2,5, Frolo 1,5, R. Šulík 1/2 (striedal Mojš 0,5/1).

ŠKST VTJ Ružomberok D – ŠKST VTJ Ružomberok E 8:10

Aj druhé klubové derby bolo mimoriadne vyrovnané. O výhre hostí rozhodol výborný výkon D. Lenčovej. Body – domáci: Bystričan 3,5, Kupeček 2, M.Kasanický 1,5, F. Rom 1, hostia: Lenčová 4,5, R. Cibulka 2,5, Dittrych 2, Hajas 1. -jš-

Ľubochňa zvýšila náskok v V. lige okr. Ružomberok

Stretnutiami 13. kola skončila prvá polovica V. ligy okr. Ružomberok v stolnom tenise. Na čele súťaže je s plným ziskom 39 bodov Ľubochňa, ktorej náskok sa po najtesnejšej výhre v L. Sliačoch zväčšil na 3 body. Na 2. miesto sa po vysokej výhre v Komjatnej vrátila Ludrová A. Veľmi kvalitné stretnutie tabuľkových susedov v B. Potoku, kde hrala rezerva Liskovej skončilo po neuveriteľne dramatickom priebehu deľbou bodov. Po tomto výsledku a výhrach Likavky A a Ludrovej B delia mužstvá na 5. – 8. mieste len dva body. O jedno miesto si polepšil ŠKST VTJ Ružomberok F, ktorý uštedril predposlednej Likavke B nečakaný debakel.

V 14. kole 24. 1. odohrajú zápasy: Ludrová B – Ludrová A, Komjatná - Likavka B, SCP Rbk C - SCP Rbk D, ŠKST VTJ Rbk F - Bešeňová, Likavka A – Ľubochňa, L. Sliače B – Lisková B, B. Potok – Turík.

L. Sliače B – Ľubochňa 8:10

V najkvalitnejšom zápase súťaže zvrátili domáci sériou štyroch bodov z 2:5 na 6:5, potom ešte viedli 8:7. Po dramatickej päťsetovej bitke Mihulec – Roštek vyrovnali hostia na 8:8. Minuloroční účastníci IV. ligy vzápätí bodmi M. Okála a M. Chylu spečatili mimoriadne cenné víťazstvo. Body – domáci: Večerek 4,5, M. Antol 2,5, A. Hlavatý st. 1, Mihulec 0, hostia: Chyla 3,5, Okál 2,5, Roštek a Voj. Olos ml. po 2.

Biely Potok – Lisková B 9:9

Stolní tenisti B. Potoka nedokázali skvele rozohratý zápas dotiahnuť do víťazného konca. Po vyrovnaných štvorhrách viedli 4:2, neskôr zvýšili až na 8:4. Hostia nesmiernou bojovnosťou znížili na rozdiel jedného bodu. Po zápase F. Milan – Tomčík bolo 9:7. Záverečné dve dvojhry J. Švento – Nemček a Š. Droppa – T. Demko vyhrali v štyroch setoch hráči Liskovej. Na sety vyhral B. Potok 39:35. Body – domáci: A. Kendera 3,5, J. Švento 3, F. Milan 2, Droppa 0,5, hostia: Karník 3, Nemček a T. Demko po 2,5, Tomčík 1.

SCP Ružomberok C – Bešeňová 12:6

Favorizovaní domáci potvrdili popredné postavenie v tabuľke. Body – domáci: M. Švento a Gašparovič po 4,5, Paulo 2, Mišura 1, hostia: I. Jacko 2,5, Šlachta 2, J. Grenčík 1, P. Baran 0,5.

Komjatná – Ludrová A 4:14

Hráči nováčika bodovali jedine s náhradníkom hostí. Body – domáci: Kubas, Z. Cibulka ml.,V. Kováčik a Z. Cibulka st. po 1, hostia: Bebjak, Močáry a Švoš po 4,5, P. Slimák 0,5.

ŠKST VTJ Ružomberok F – Likavka B 16:2

Súboj tímov z konca tabuľky skončil nečakane jasným víťazstvom domácich. Z hostí príjemne prekvapil debutant Bartánus. Body – domáci: Čabák 4,5, Uličný a P. Kmeť po 3,5, B. Kasanický 3,5/0 (striedal J. Kupčík ml. 1/0), hostia: Bartánus 2, Durdík 0, Ľ. Lupták 0, Krpelan 0.

Turík – Ludrová B 5:13

Pod výhru hostí sa podpísali úspešné štvorhry a väčšia vyrovnanosť kádra. Body – domáci: Božek 4, Kačalka 1, V. Murín 0, Joz. Krakovský 0, hostia: L. Dutka, P. Milan a J. Cibulka po 3,5, Kaman 2,5.

Likavka A – SCP Ružomberok D 12:6

Po vyrovnaných štvorhrách bol ďalší vývoj súboja jasne v réžii domácich. V súboji jednotiek oboch tímov porazil R. Haluška veterána M. Huleja. Nečakane iba bod získal M. Tkáč. Body – domáci: Haluška 4,5, Roško 3,5, Tkáč 1, L. Timko 2/0 (striedal Mil. Lupták 1/1), hostia: Hulej st. 3,5, Maslo st. 1,5, Maga 1, Drengubiak 0. -jš-

L. Peter stále bez víťazstva

Ani v 12. kole V. ligy v stolnom tenise sa nepodarili hráčom L. Petra zaknihovať víťazstvo, aj keď predviedli na stoloch SOU bojovný výkon nakoniec podľahli najtesnejším rozdielom. Všetky zápasy sa skončili podľa predpokladov, výkonnostná kríza mladých hráčov Ľubele C stále trvá a v novom roku sa im nepodarilo bovovať ani v tomto kole na domácich stoloch, keď podľahli lepšie hrajúcej Z. Porube A. V 13. kole 24. 1. sa stretnú: SOU L. Mikuláš A – Jamník B, L. Peter – L. Porúbka A, Iľanovo A – Bobrovec B, Ľubeľa B – Ľubeľa C, Z. Poruba A – Váhostav L. Hrádok, Jamník A – N. Boca A

Jamník B – N. Boca A 12:6

V priemernom stretnutí sa hostia ujali vedenia po vyhratých štvorhrách, ale potom nestačili na domácich hráčov, ktorí s prehľadom dosiahli zaslúžené víťazstvo. Body - domáci: Pavkovček a Veselovský po 4, Vondra 2, Kovács 0/1, (striedal Haluška ml. 2/1), hostia: Mäsiar 2,5, Cholvádt a I. Tréger po 1,5, Láni 0,5.

Váhostav – Jamník A 5:13

Vedúce mužstvo tabuľky prevýšilo domácich, aj keď nenastúpilo

v najsilnejšom zložení a bez väčších problémov jasne zvíťazilo. Body domáci: Bella 2, Cupra 1,5, Bether 1, Choma 0,5, hostia: Berník a Fajmon po 4, Haluška st. 3,5, Lazar 1, Slivka 0,5 (hral len štvorhru).

Ľubeľa C – Z. Poruba A 7:11

V dobrom stretnutí potvrdili hostia svoje kvality a vrátili mladým hráčom Ľubele prehru z prvého kola na domácich stoloch. Mladí hráči domácich ešte v novom roku nebodovali. Body - domáci: D. Hrnčiar, Humený a Urban po 2, Budvesel 1, hostia: Betcher, Kostend a Lehotský po 3,5, Bukas 0,5.

Bobrovec B – Ľubeľa B 5:13

V mužstve domácich nevyšiel zápas Rusinovi a tak výborne hrajúci hostia až nečakane ľahko vysoko zvíťazili. Body domáci: Rak 2, Rusina 1,5, Lisý 0,5/3, (striedal A. Kusý 1/0), Odlevák 0, hostia: Rojček 4,5, Švec 3,5, Oško 3, Oravec 2.

L. Porúbka A – Iľanovo A 7:11

V mužstve hostí dostal príležitosť mladý Stankoviansky, ktorý príjemne prekvapil a zaslúžil sa o víťazstvo svojho mužstva, v ktorom nezaváhali opory Demenčík a Šuna. Body - domáci: M. Beňo 2,5, J. Beňo 2, Kočtúch 1,5, Kováč 1, hostia: Demenčík a Šuna po 4,5, Stankoviansky 2, Žiaran 0.

SOU L. Mikuláš A – L. Peter 10:8

Domáci sa ujali vedenia 4:1, ale hostia dokázali vyrovnať na 5:5 a pred poslednými dvojhrami bol stav 8:8. Víťazstvo domácich vybojovali v posledných dvojhrách Janovčík a Vrábel, ktorí zdolali Kubicu a Lojdla. Body - domáci: Vrábel 4,5, Janovčík 2,5, J. Kalinay 2, Bubelíny 1, hostia: Lojdl 3, Volf 2,5, Murtin 1,5, Kubica 1. -kn-

Ondrašová zvyšuje náskok

V 12. kole stolnotenisovej VI. ligy zaznamenali hráči Hybe C svoje prvé víťazsvo v súťaži a hneď v budúcom kole sa stretnú so susedom v tabuľke, mužstvom L. Porúbky B. V súboji mužstiev z čela tabuľky potvrdili svoje kvality hráči Ondrašovej, ktorí aj napriek absencii chorého M. Ráchela presvedčivo zdolali hráčov P. Ľupče. V prvej osmičke zostáva voľné už len jedno miesto, o ktoré v nasledujúcich kolách zvedie súboj 5 mužstiev.

V 13. kole 24. 1. sa stretnú: Iľanovo C – Ondrašová, Iľanovo B – Ľubeľa D, SOU L. Mikuláš B – L. Ján B, Dúbrava – Smreč.-Žiar B, Z. Poruba B – Hybe B, L. Porúbka B – Hybe C, P. Ľupča B – N. Boca B, P. Ľupča A - Swedwood

Ondrašová – P. Ľupča A 12:6

Domáci aj napriek neúčasti chorého M. Ráchela potvrdili svoje kvality a v priamom súboji o čelo tabuľky celkom jasne porazili dobre hrajúce mužstvo hostí. Body - domáci: J. Ráchel a Zúbek po 4,5, M. Hán 2, Droppa 1, hostia: V. Hán 2,5, Noge 2, Kohút 1, Bella 0,5.

Swedwood – P. Ľupča B 15:3

Domáci sa po nečakanej prehre v minulom kole rýchlo spamätali a proti mužstvu z konca tabuľky podali koncentrovaný výkon a vysoko zvíťazili. Body - domáci: Javorek 4,5, Balco 3,5/0, (striedal Mišota 1/0), Motrinec 3,5, Jánošík 2, hostia: M. Procházka 2, Buriak 1, Adamčiak 0, Peterec 0.

N. Boca B – L. Porúbka B 18:0

Domáci po prekvapujúcej výhre hostí nad Swedwoodom v minulom kole nastúpili do zápasu v najsilnejšej zostave a deklasovali nováčika súťaže. Body - domáci: Böhmer a Matejko po 4,5, šak a Švanda po 4, L. Tréger a Madej po 0,5, (hrali len štvorhru), hostia: Capko, M. Sklenár a R. Sklenár po 0, Haluška 0/1, (striedal Linský 0/3).

Hybe C – Z. Poruba B 11:7

V stretnutí dobrej úrovne zaznamenali domáci prvé víťazstvo, aj keď im ktomu dopomohla skutočnosť, že pre nemoc nenastúpili hostia v optimálnom zložení. Body - domáci: Jakubovič ml. a Skaloš po 3,5, Farbák ml. 2,5, Marušiak ml. 1,5, hostia: Szarka 3/0, (striedal Kamien st. 1/0), Brtáň 2, Hovanec 1, Kamien ml. 0.

Hybe B – Dúbrava 11:7

Po vyhratých štvorhrách hostia viedli 4:2, ale potom dobre hrajúci domáci svojou bojovnosťou obrátili vývoj zápasu a zaslúžene zvíťazili v stretnutí výbornej úrovne. Body - domáci: Farbák st. a Marušiak st. po 4, Vrlík 2, Janovčík st. 1, hostia: Nemec a Slačka po 2,5, Štrba 1,5, Švec 0,5.

Smrečany-Žiar B – SOU L. Mikuláš B 12:6

V stretnutí susedov v tabuľke sa domáci ujali vedenia 4:1, 9:2 a až poľavením v závere dovolili uhrať hosťom prijateľný výsledok. Body - domáci: Kováč 4,5, Šimun 3,5, M. Dzuroška 2,5, Žemba 1,5, hostia: Mičuda a Vlha po 2, Krajči a Zvolenský po 1.

L. Ján B – Iľanovo B 7:11

Domáci dali v zápase príležitosť mladým hráčom, ktorí nestačili na skúsených hráčov hostí a tak títo dosiahli zaslúžené víťazstvo. Body - domáci: Kompiš 3,5, Čurný st. 2,5, Čurný ml. 1, Sabovčík 0/2, (striedal Olejár 0/2), hostia: J. Kubo a Wosiňski po 3, Havel 2,5, Martiak 2, V. Šlauka 0,5, (hral len štvorhru).

Ľubeľa D – Iľanovo C 9:9

Ani výborný výkon Droppu a D. Kuba v mužstve hostí nestačil na víťazstvo, lebo neúčasť Stankovianskeho nedokázali ostatní hráči nahradiť stretnutie sa skončilo spravodlivou remízou. Body - domáci: Cabala a Gejdoš po 2,5, Urban a Vrbenský po 2, hostia: Droppa a D. Kubo po 4,5, Beťko 0, Ostrovský 0. -kn-

Chcú vybojovať I. ligu

Druhá liga v stolnom tenise pokračovala zápasmi ôsmeho dvojkola. Liptovské mužstvá TJ Štart L. Ján a ŠKST VTJ Ružomberok B si upevnili postavenia na čele tabuľky, keď si zo stolov súperov priviezli plné bodové zisky.

„Po porade nášho oddielu sme sa rozhodli, že sa v tejto sezóne pokúsime vybojovať pre L. Ján a okres L. Mikuláš účasť v I. lige. Preto aj touto cestou chceme požiadať sponzorov o finančnú podporu a širokú športovú verejnosť o morálnu podporu v záverečných bojoch na domácich stoloch,“ uviedol starosta obce L. Ján a stolnotenisový zanietenec Gejza Čáni.

Výsledky 8. dvojkola liptovských družstiev: Tvrdošín Nižná B – SCP Ružomberok 12:6, Vrútky - ŠKST VTJ Ružomberok B 6:12, Tornaľa – TJ Štart L. Ján 4:14, Tvrdošín Nižná B - ŠKST VTJ Ružomberok B 5:13, Vrútky – SCP Ružomberok 9:9, Revúca – TJ Štart L. Ján 5:13.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Výpredaj zásob. Bezpečný nákup s garanciou dodania až k vám
 2. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 3. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 4. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 5. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 7. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 8. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 9. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 10. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 1. Neprekonaný VAM systém, ktorý zabráni krádeži vášho auta
 2. Výpredaj zásob. Bezpečný nákup s garanciou dodania až k vám
 3. Garmin predstavuje Lily, svoje najmenšie inteligentné hodinky
 4. Babylon Berlín: Najdrahší nemecký seriál
 5. Potravinové intolerancie bude KRAJ riešiť aj tento rok
 6. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 7. Závod zamestnáva 500 ľudí. Tatravagónka v Trebišove má 50 rokov
 8. Spoločnosť BILLA v novom e-booku radí, ako sa stravovovať zdravo
 9. Počas koronakrízy vzrástli obavy z dopadov práceneschopnosti
 10. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 1. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí 19 871
 2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 19 656
 3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 17 853
 4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 16 821
 5. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci 8 848
 6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 7 645
 7. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat 7 535
 8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 7 387
 9. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 300
 10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 6 843
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Ilustračné foto.

Je vo vážnom stave v nemocnici.

6 h
Ilustračná fotografia.

O výsledkoch plošného skríningu informoval premiér Igor Matovič.

22 h
Búrlivé oslavy po zisku titulu pokračovali aj v šatni.

V poslednom vydaní MY Liptovských novín v roku 2020 sme uverejnili rozsiahly článok o hokejových majstroch Slovenska v doraste, ktorými sa pred 20 rokmi stali mikulášski mladíci. Článok sme boli nútení rozdeliť na dve časti. Teraz vám prinášame jeho pokračovanie.

26. jan

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE - PRÁVE TERAZ

25. jan

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Vo štvrtok dopoludnia zaznamenali ľudia v Handlovej aj Prievidzi otrasy zeme.

5 h

Poradia sa od včera zmenili.

22 h

Mesto pracuje na tom, aby bol v Nitre dostatočný počet mobilných odberných miest počas celého týždňa.

21 h

Pokiaľ ste nezvestné deti videli, kontaktujte políciu.

27. jan

Už ste čítali?