Sobota, 24. september, 2022 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Stručný kalendár roku 2003 v našom regionálnom športe

JANUÁR

Vážení priaznivci liptovského športu. Opäť sa po roku stretávame pri bilancovaní uplynulého roku v športovej oblasti. Pri čítaní nasledujúcich riadkov vám prajeme veľa športového vyžitia a samozrejme i trochu zábavy, ktorú nám šport občas pripraví. * Futbalisti Lúčok na začiatku roka bilancovali a organizovali anketu o najlepšieho futbalistu. * Karatisti z L. Hrádku pred sviatkami bodovali. * Na stránkach Liptova si „vyliali“ srdcia športové osobnosti z regiónu. (Avšak dve z nich už „zobrali roha“ – Hejková a Bieliková. * Silvester v bockej doline oslavovali profesionáni cyklisti a vo svojich peňaženkách nemali fotky svojich rodín, ale Lance Armstronga a tvrdili o ňom, že je normálny chalan (možno i na zjedenie). * Mariášisti Liptova v M SR tretí. * Futbalisti MŠK SCP dreli, dreli a zas dreli, ale nakoniec sa moc nenadreli. * V basketbalovej Eurolige ružomberské žabky vyhrali s Lietuvos. * Memento: „Želám si v novom roku také výsledky, ako bol dnešný a také výkony, aké boli v starom roku,“ Natália Hejková. * Na tróne starého mariášového kráľa M. Mikušiaka striedal J. Obert. * Stolní tenisti využívajú futbalové prestávky na svoje súťaže a inak tomu nebolo ani uplynulý rok. Všimli sme si, že niektorí futbalisti (Ronaldo, Nedvěd, Rivaldo, Figo, atď.) si zimné prípravy spestrujú práve liptovským stolným tenisom. * Liptovskí hokejoví funkcionári si zvolili nového prezidenta. Stal sa ním jednohlasne Ján Bošanec. * Liptovskí hokejoví fanúšikovia sa opäť prejavili. A niektorí kompetentní sa vyjadrili, že nech radšej mlčia. * A opäť hokej – Prioritou je stále boj o play off. Škoda, nevyšlo to. * V Hybiach súťažili psy. * Futbalový klub Tatran VA má najvyšší orgán. Doteraz sa hovorilo, že najdlhší, ale oni si o tom tak rozhodli. * Liptovskí hokejisti podľahli Zvolenu 2:6 a Košiciam 6:1. Bilancia ako hrom. * Trénerskú hokejovú dvojicu Hejčík – Macoszek vystriedali „novici“ Majdek – Halahija a Jerguš Bača sa vyjadril, že ešte nie je nič stratené (ale bolo). * Trénerka Natália začínala mať všetkého po krk a zdá sa, že nielen ona. * Ďalšie prehry hokejistov MHk. Ešteže vyhrávali aspoň juniori a dorastenci. * V stolnotenisovej štvrtej lige bolo vzácne vyrovnané čelo tabuľky. Ľubeľa, Lisková aj Verimex L. Mikuláš mali po 37 bodov. Naopak, udalosťou 12. kola stolnotenisovej piatej ligy bola prvá výhra Turíka, ktorý v tabuľke „preskočil“ SCP Ružomberok D. * Takže to máme na rozohriatie a pokračujeme históriou liptovského športu v roku 2003 mesiacom február.

FEBRUÁR

Porozprávali sme sa s novým trénerom MHk 32 L. Mikuláš, Jánom Majdekom. * Ružomberské basketbalistky deklasovali hráčky bratislavskej Istrobanky 114:47 (krásne zlaté časy). * Krásne dievčatá a ženy sa predviedli v novoročnej stominútovke v Aerobic štúdiu Jany Lániovej. * Futbalisti Žofčák a Kurty odišli s dvadsiatkou na Kanárske ostrovy. Nie s jednou dvadsaťročnou dievčinou, ani s dvoma, ale s reprezentáciou SR do dvadsať rokov. * Futbalisti z Hubovej vytriezveli po Silvestri (nie po Silvestri, ale po jesennej časti súťaže.). * My sme zistili, že Street prof L. Mikuláš (kick box) je jedným z najúspešnejších klubov Liptova. Žiaľ, nedokázali to pochopiť zainteresovaní, a preto dopadlo umiestnenie najlepších športovcov L. Mikuláša za rok 2002 tak, ako dopadlo. * Hokejisti Bača, Smerčiak, Školiak a Urban „zdupkali“ z topiacej sa lode. * K spomínaným hokejistom sa pripojil aj D. Devečka, ktorý sa už vyhrieval na výslní v Poprade. * Basketbalistky SCP vyhrali s Parmou a to prvýkrát v nadstavbovej časti. * Basketbalový Titanic sa už začal pomaličky potápať a do Bourges musel cestovať cez Paríž. * Stolní tenisti zaberali na plné obrátky a za sebou mali už poniektorí aj 16 poldeci (pardon, odohraných kôl). * Prezident MHk 32 L. Mikuláš Ján Bošanec sa vyjadril, že hosťovanie hráčom iba prospeje. A čo klubu? No nič, bude sa siahať právom na prémie. * Podtatranská stopa chce žiť, ale bude žiť? * Zúčastnilo sa jej 443 vyznavačov rekreačných bežiek. * Mladí športovci zo Školského športového strediska pri Strednej lesníckej škole v L. Hrádku (nemožne dlhý názov, treba ho skrátiť) opäť potvrdili, že dokážu porážať aj európsku elitu. * V Oravsko-liptovskej hokejovej súťaži už išlo do tuhého. Z poradím vás určite oboznámime. * Fittka Mariettka a kamarátka Mária otvorili novú novodobú mučiareň v Ružomberku. * Aáááá, už to padá. „Pravdepodobne posledný zápas v Eurolige“ (N. Hejková). * Smolek odstúpil z postu štatutára. (Pokračovanie nabudúce). V Ružomberku vyhlásili najlepších športovcov mesta. Ocenenie získala aj basketbalistka Pavličková (aj tá potom zdúchla). * Liptovská biatlonistka J. Gereková nemá vo svojej kategórii konkurenciu. * A opäť dve hokejové prehry MHk 32. S Košicami 3:6 a Žilinou 6:2. * Mesto Ružomberok vykrýva prevádzkové náklady štadióna (aj futbal sa začína triasť v základoch). * Stolný tenis v Liptove pokračuje stále svojím tempom. Žiadne kauzy, žiadny doping a dokonca ani dlžoby. Je to zlatý šport.

MAREC

Známa liptovská bežkyňa Ľudmila Šunová získala od prezidenta SR Rudolfa Schustera ocenenie. * Ružomberský basketbal sa rozpadá ako domček z kariet. Veselová sa tak ponáhľala domov do Belehradu, že tu nechala takmer všetky veci. V ružomberskom basktbale museli taktiež odpísať aj dlhoročný „inventár“ Ivetu Bielikovú, ktorá odišla do Gdyne. * Hokejoví bratia Hunovci (tri kusy) si zahrali spolu proti Trenčínu. Rarita teda aj v Liptove a Peťovi Šťastnému musela ovisnúť sánka. * Medzi športovcami mesta L. Mikuláša dominovali vodní slalomári. * Všetky basketbalistky prestúpili do MBK Ružomberok. * Mladí hokejbalisti z L. Mikuláša si vybojovali štyri miestenky do reprezentácie Kuby (pardón Slovenska). * Konské záprahy sa predstavili na pretekoch v Bobrovci. * V Liptove č. 10 (11. 3. 2003) sa odohral zaujímavý súboj o okolnostiach okolo basketbalu. Kradli-nekradli, klamali-neklamali, teda stále dookola a každý si myslel aj tak svoje. * V L. Mikuláši otvorili nové squashové centrum. * Tréner futbalových Vlách Rastislav Marton veril, že sa káder počas súťaže stabilizuje. Aj my sme mu skoro uverili. * V Z. Porube sa uskutočnila olympiáda a všetci sa svorne zhodli, že bola vydarená. * Ružomberský futbalový brankár z Ružomberka Ján Mucha sa stal otcom. Blahoželáme!!! * Futbalista MŠK SCP R. Rák naposledy nepremenil jedenástku ako žiak a naozaj naposledy to bolo v 22. kole v Trenčíne.l Futbalisti Tatrana L. Mikuláš sa už cez zimu „dušovali“, že sa musia v súťaži zachrániť, hoci mali po jesennej časti na konte iba 5 bodov. (Viac sa dozviete asi o tri mesiace). * A. Kováčová (nie manželka nášho kolegu Kováča, ale basketbalistka) sa po operácii členka pripravovala už individuálne. * Všetci ste sa v tomto období tešili, lebo začala Vaša tipovacia liga. To znamenalo, že začínal aj futbal v okrese, oblasti i kraji. To znamenalo, že opäť nám pribudlo neskutočne veľa práce navyše. A to len preto, že sa snažíme dať vám v týždenníku Liptov čo najviac informácií. Prečo vlastne hovorím v množnom čísle, keď to všetko robí iba jeden človek? * Na športových stranách nesmelo v tomto období chýbať vyžrebovanie futbalových súťaží, a ani nechýbalo. * Futbalisti Tatranu, aj napriek predsezónnym cieľom, nezačali jarnú časť dobre a prehrali doma so Žilinou B. Každý už nad nimi lámal palicu. * Top dvanástku piatej ligy v stolnom tenise vyhral M. Švento z SCP Ružomberok C. * Už nás začali informovať Milan Kikta a Vladimír Hubka z ObFZ.

APRÍL

l Výber futbalistov z regiónu Liptov (oblastné futbalové súťaže) porazil 1. apríla výber Brazílie v najsilnejšom zložení rozdielom minimálne dvoch tried 12:0. To vážne, to nie je 1. apríl. * Trénerský hokejový mág Ján Šterbák sa upísal Liptovu. Hneď však zdôraznil, že mužstvu MHk 32 chýbali hlavne produktívni zakončovatelia. * Aj hokejisti z Liptova sa chceli pobiť o miestenku do slovenského výberu na majstrovstvá sveta. Nepodarilo sa to však ani jednému. Vlastne iba trénerovi Šterbákovi, ktorý robil asistenta F. Hossovi a „novicovi“ Peťovi Sejnovi. * Futbalisti Jamníka sa stali nečakaným lídrom najvyššej oblastnej futbalovej súťaže po jesennej časti. Avšak pred časťou jarnou sa v Jamníku vyjadrili, že i účasť v tejto súťaže je pre nich obrovským úspechom. * V Žiarskj doline sa uskutočnili záverečné preteky Pohára Liptova. * V prvom kole oblastného i krajského futbalu sa odohrali iba minimum zápasov. Ľudia, veď žijeme v Liptove a v apríli je tu ešte snehu a snehu. * Vodní slalomári z AŠK KTK L. Mikuláš odišli k protinožcom trénovať chodenie dolu hlavou (alebo svoje umenie na divokej vode?). * Asistentom trénera Šterbáka sa stal Jožko Sasko st. * Liptovský odchovanec ľadového hokeja Peter Sejna strelil svoj premiérový gól v NHL v drese St. Louis gólmanovi Royovi z Colorada. * Basketbalistku Luciu Láskovú nikdy nenapadlo, že bude kapitánkou Ružomberka. Napadlo to však niekoho iného. * Futbalistov MŠK SCP Ružomberok čakali tri náročné domáce zápasy s Hornou Maríkovou, Rojkovom a Andicami (dúfame, že aspoň tieto zvládli). * Nová trénerka basketbalistiek E. Mozgová vedela, že play off

I. ligy budú hrať pod veľkým psychickým tlakom. * Fitneska Marietta Žigalová sa stala prezidentkou SFKF – teda Slovenská federácia kulturistiky a fitness. * Futbalisti Tatranu VA L. Mikuláš boli aj po sedemnástom kole súťaže na poslednom mieste. * Známy a slávny hokejista Jerguš Bača potvrdil, že aj mládež je pre Liptov prioritou. * Otec a syn Piačekovci odomkli symbolicky kľúčom vodný areál na začiatku sezóny. * Vodácka sezóna začala v Liptove 19. ročníkom Medzinárodných liptovských slalomov. * Dievčatá z Mestského plaveckého klubu Delfín nebodovali len svojou krásou, ale aj na Majstrovstvách Slovenska škôl. * Ružomberský futbalový brankár Hajdúch mal premiéru v zápase proti Slovanu. * Po piatom kole Vašej tipovacej lige bol v čele Vendelín Uličný z L. Ondreja. * Futbalový Jamník mal po šestnástich kolách jedenásťbodový náskok pred druhou Černovou. * Bláznivý mesiac máme za sebou!!!

MÁJ

Začali s transformáciou hokejového klubu MHk 32 L. Mikuláš. * MBK SCP Ružomberok podpísal nový kontrakt s Danielou Číkošovou. * Ružomberskí futbalisti opäť natiahli šnúru zápasov bez víťazstva a naozaj nebolo hráča, ktorý by bol schopný skórovať. Iba zo strany súpera. * Basketbalistky MBK SCP Ružomberok výborne vstúpili do finálovej play off série. * O pretláčačovi P. Gazdaricovi nebolo ani chyrovať. Veľa času mu zaberali povinnosti okolo jeho firmy. * Hokejisti z Liptova stále trénujú provizórne. * Jerguš Bača bol v dejisku Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji vo Fínsku. Bol s hráčmi na obede, ale nejedol s nimi, lebo pred stretnutím už jedol. * Prvé kolo Svetového pohára vo vodnom slalome v Austrálii bolo úspešné aj pre Liptákov. Preteky boli ovplyvnené neúčasťou niektorých pretekárov, ktorí neprišli kvôli výskytu SARS. Práve kvôli SARS zrušili aj druhé kolo Svetového pohára v Číne. * Majstrovstvá Slovenska v stolnom tenise sa uskutočnili v Ružomberku. * Prvým víťazom v liptovskomikulášskej žiackej hokejbalovej lige sa stali hráči z HBC Podbreziny. * Futbalisti Tatranu L. Mikuláša vysoko vyhrali so Selcami (7:0). A už to začalo. * Futbalisti MŠK SCP splnili hlavnú úlohu v sezóne (sami si dokázali zaviazať kopačky). * Tréner reprezentácie SR vo futbale mal na muške Mušku (teda brankára Muchu). * Na európskom šampionáte získali kick boxeri zo Street prof L. Mikuláš opäť cenné kovy. * V L. Mikuláši skončila základná časť v hokejbale. Niektoré mužstvá si pochutnali na prasiatku, iní si mohli iba oblízať „labu“. * Hokejista Peter Sejna doniesol domov bronz z majstrovstiev sveta, ale hneď odišiel do Ameriky (my sme ho ale ešte stihli vyspovedať). * Tréner Peter Matejka z L. Mikuláša pôsobil tri sezóny v bývalej Juhoslávii. * Víťazné ťaženie futbalistov Tatranu pokračuje.

A aj my pokračujeme ďalej. * Ružomberský futbalista Števko zaznamenal hetrik. * Marietta Žigalová pripravila vyše šesťhodinový maratón aerobic show. * Aj vynikajúca atmosfére v Koniarni dopomohla basketbalistkám k zisku titulu majsteriek Slovenska. Mladé Ružomberčanky to v roku 2003 dokázali, aké to ale bude v roku 2004? Všetci dúfame, že dobré. * V najvyššej oblastnej futbalovej súťaži Černová zaostávala za Jamníkom po 22. kole iba o štyri body. * V druhej najvyššej oblastnej futbalovej súťaži na čele bezpečne trónila L. Štiavnica. V tretej A triede po 14. kole Ľubeľa a v tretej B triede i ba o chlp Vavrišovo.

JÚN

Liptovskí modelári pripravili začiatkom júna stretnutie obrých modelov v Gôtovanoch. * Na Večeri majstrov v Ružomberku „hodili“ slovo aj hokejista Jerguš Bača a český silák Honzík Bártl. * Na Málinom Brde sa uskutočnil Horolezecký duatlon. Milan Madaj, ašpirant na titul, boj o prvenstvo vzdal po nepríjemnom salte. * Nepi Jano, nepiíííí vod(k)u! * Vedenie basketbalistiek MBK SCP Ružomberok (honelníci/bačovia) zháňali svoje ovečky do košiara. * Po desiatom kole tipovačky už bol na čele Igor Vyskočáni. Spomínaný predchádzajúci držiteľ prvého miesta V. Uličný bol až na štyridsiatom prvom mieste. Hra, je hra. * V Úradnej správe ObFZ opäť najviac miesta zaberala Disciplinárna komisia. * Na ružomberskom Večeri majstrov „padli“ tri zápisy do Guinessovej knihy rekordov. Stolní tenisti z L. Jána boli aj v roku 2003 najlepší z regiónu. * V štvrtej lige bojovala Lisková o postup s Martinom. * Rozhodlo sa o medailách v liptovskomikulášskom hokejbale. Blahoželali sme hráčom Absinthu (dali by sme si, nie?). * Členovia Správnej rady MHk 32 L. Mikuláš zdvihli varovný prst. Nakoniec sa ukázalo, že zbytočne. * Basketbalová ruža kvitla do finálnej podoby pre budúcu sezónu. * Olympijský klub Liptova má už svoju tabuľu na budove Fitness B. * Uskutočnil sa 55. ročník Medzinárodného tatranského slalomu – Memoriál Ondreja Cibáka v L. Mikuláši. Vodní slalomári opäť dominovali a štyri lode (nie však prázdne) doplnili reprezentáciu Slovenska pred majstrovstvami sveta (G. Zamišková, M. Damborský, A. Slafkovský a deblisti Hric - Vajs). * Zistili sme, že Liptovský olympijský výbor má problémy. Predseda LOV nám to nepotvrdil, ale nás jednoducho odbil (pracovník v základnej škole). * A je to tu!!! Futbalisti Tatrana VA L. Mikuláš sa zázračne v súťaži zachránili. * Mladí hokejbalisti z L. Mikuláša príjemne prekvapili na turnaji Mamut Cup. * V Ružomberku sa stretli známe hokejové osobnosti z celého Slovenska. Najväčším magnetom bol (vtedy utajený, dnes už odhalený bitkár) Žigo P. * Známy športový fanúšik a „mozog“ Tatranu VA L. Mikuláš, Milan Mikušiak, sa dožil krásneho životného jubilea. * Basketbalistka Frniaková mala prísť do Ružomberka, ale nakoniec spadla (predsa tá dohoda). * Je to isté: L. Mikuláš zostáva vo futbalovej tretej lige a dokonca sa počas jari bodovo dotiahol na Ľubochňu. * V Liptovskej Štiavnici oslavovali postup do najvyššej futbalovej oblastnej súťaže. * Šancu na postup do tretej ligy mali futbalisti Liskovej, ale o tom až v budúcom mesiaci.

JÚL

Odmenili sme najúspešnejších súťažiach v tipovacej lige. Bolo ich sedem. * Areál vodného slalomu v L. Mikuláši patril začiatkom tohto mesiaca raftom. * Futbalisti MŠK SCP začali prípravu na nasledujúcu sezónu. * V Ondrašovej si bežci merali sily v Ondrašovskej krčmičke (pardon horičke). * V Černovej sa na tamojšom ihrisku predstavil výber najvyššej oblastnej futbalovej súťaže proti domácemu mužstvu. (Mimochodom, nový účastník piatej ligy). * Hokejbalisti z L. Mikuláša rozšírili slovenskú hokejbalovú extraligu. * Do vyššej súťaže postúpili aj futbalisti Bešeňovej. * Vodní slalomári zbierali body v Španielsku do Svetového pohára. * V Ružomberku sa Bezák s Bobulom položili (nie položili sa, ale položili funkcie) a novým generálnym manažérom MŠK SCP sa stal Vukušič (a to ešte nebolo jeho posledné miesto). * Bojové umenie žilo v liptovskomikulášskej Sokolovni. * Nad futbalovým Bobrovcom sa začali sťahovať mraky. Nedostatok financií a ochotných zanietencov pre „koženú“ znamenal takmer zánik futbalu v obci. * Futbalista MŠK SCP R. Števko zaznamenal proti Dubnici hetrik. * Liptovskí hokejisti po prestávke už začínali trénovať na ľade. * Aj svadba môže znamenať problémy vo futbale (a kde nerobí svadba problémy?). Ludrovský prezident sa ženil, a preto hľadali nového (nie ženícha, ale prezidenta). * Počas Letnej hokejovej školy zaúčal do tajov hokeja malých „štuplíkov“ Martin Cibák. * Zástupcovia futbalových klubov z regiónu sa stretli v L. Mikuláši pred začiatkom nového ročníka. * Porozprávali sme sa s vodnými slalomármi pred majstrovstvami sveta. Ich ciele boli jasné – neutopiť sa. * Avšak vodní slalomári sa v Nemecku neutopili, ale priniesli tri medaile. * Opäť začal futbal a opäť začala aj Vaša tipovacia liga. * Pomaličky, ale isto sa blížila príprava basketbalistiek (ale načo?). * Samozrejme, že v poslednom júlovom čísle nechýbalo ani vyžrebovanie oblastných futbalových súťaží. * Leto nám vrcholí (aspoň v týchto riadkoch), a preto pokračujte aj v tomto studenom januári s príjemnou rekapituláciou vlaňajšieho športu. Nasleduje august.

AUGUST

Tohtoročné 4. kolo Svetového pohára vo vodnom slalome sa neobišlo bez menšieho škandáliku. Tentokrát to bolo na úkor nášho olympionika Michala Martikána. Ten tvrdil, že nemal dostať baňu z matematiky (resp. v kvalifikácii 50 trestných sekúnd), ale rozhodcovia boli iného názoru a potvrdili ju. „Vďaka“ tomu Michal nepostúpil do semifinále, a tým pádom ani do finále. Smola. * Na Majstrovstvách sveta vo vodnom slalome prekvapil liptovský kajakár Ján Šajbidor, ktorý do Augsburgu cestoval na poslednú chvíľu za kolegu Miroslava Damborského. Šancu chytil poriadne za pačesy a skončil na deviatom mieste. * Zostávame stále na vode. * Liptáčka Alena Kaliská skončila v SP zlatá. * Silní muži z Česka i Slovenska sa stretli v Jasnej na Strong man Liptov. Na podujatí sa nedarilo Liptákovi Jurajovi Krajčíkovi, ktorý mal bolesti chrbta, ale napriek tomu súťaž so sebazaprením dokončil. * Po druhom kole Vašej tipovacej ligy bol na prvom mieste Igor Bella z Ružomberka. * Futbalisti Tatranu VA L. Mikuláš začali úspešne svoju víťaznú púť v jesennej časti tretej ligy. * Horšie na tom bol liptovský nováčik v piatej lige. Jamník nezaznamenal v súťaži ani po druhom kole bod. * Najvyššia hokejová sezóna ST extraliga sa blížila a MHk 32 L. Mikuláš ešte nenaplnil rozpočet. Preto vyzývali všetkých svätých i nesvätých, aby im pomohli. Zatiaľ vypočuté. * Slovenský futbalisti si opäť urobili výlet. Tentokrát to bolo za veľkú mláku, kde sa ponaháňali s kolumbijskými futbalistami. Medzi výletníkmi nechýbali ani niektorí ružomberskí futbalisti. * Basketbalistka Popelková-Plávková ani nepočítala s tým, že bude hrať za Ružomberok. Avšak aj s manželom sa tam pekne usadili. * Nevieme, či čakala svoj príchod do Ružomberka Křížová, ale bola tam. * Nováčik piatej ligy Jamník konečne zabodoval. Bolo to v zápase s ďalšími nováčikom z Liptova Černovou – 1:1. * Teraz trochu romantiky. * Michal Martikán vplával do manželského prístavu s priateľkou Lenkou. Možno aj malý Michal Martikán vplával. Blahoželáme! * Futbalista MŠK SCP Ružomberok Urban mohol byť hrdinom výletu v New Yorku. Vo večernej sambe ho ale nakoniec porazil kolumbijský tanečník. * Aj tento rok sa nadšenci turistiky „driapali“ na symbol Slovenska Kriváň. * Hodili sme reč s trénerom MŠK SCP Erikom Bogdanovským. Ten sa nám posťažoval, že mu chýbajú dva body v krížovke (ale v tej tabuľkovej). * Nedarilo sa ani futbalistom z Bešeňovej, ktorí uzatvárali tabuľku v štvrtej lige. * Dúbrava a Černová sa uvelebili na čele tabuľky v piatej lige. * Leto sa nám pomaly chýli k záveru, prechádzame do chladnejšej jesene.

SEPTEMBER

V Liptove sme privítali pretekárov vo windsurfingu na Majstrovstvách Slovenska. * V ružomberskom futbale sa opäť uskutočnilo „prelievanie“ funkcií Vukušic nahradil Bogdanovského a Bogdanovský Vukušica. * Futbalisti MŠK SCP Ružomberok opäť „vyhoreli“ prvom kole Slovenského pohára. Pomaly sa to stáva pravidlom. * Liptáci z ŠK Liptov získali na špeciálnych letných olympijských hrách v Írsku strieborné medaily v unifikovanom futbale. * Vyznavači a fanúšikovia skateboardov z celého Slovenska sa stretli v L. Mikuláši na podujatí Spectrum skate cup 03. * Liptov navštívil čerstvý držiteľ Stanleyho pohára Jiří Bicek. Jedným z dôvodom jeho návštevy bola aj túžba vidieť rodisko Stana Mikitu. Myslel to však len obrazne, lebo Mikitove rodisko – Sokolče, je už zatopené. * V tretej futbalovej lige odohrali liptovské mužstvá derby zápas. Úspešnejší boli futbalisti L. Mikuláša, ktorí zdolali Ľubochňu 2:1. * Pred začiatkom najvyššej hokejovej súťaže sme nazreli do „kuchyne“ hokejistov MHk 32 L. Mikuláš. Hráči i funkcionári svorne tvrdili, že túto sezónu už si nenechajú ujsť play off. * Futbalisti Dúbravy boli v piatej lige po šiestom kole na prvom mieste s impozantným skóre 13:1. * Naopak, žalostnú bilanciu mali futbalisti Ondrašovej v druhej najvyššej oblastnej futbalovej súťaž, keď boli po šiestom kole na chvoste tabuľky bez bodu a so skóre 2:19. * V polovičke septembra sme priniesli pozitívnu správu pre všetkých hokejových fanúšikov. Na domácich zápasoch MHk 32 je opäť k dispozícii bulletin. * Od sezóny 2003/04 má zastúpenie v hokejbalovej extralige aj Liptov. A to v podobe liptovskomikulášskeho MHBK L. Mikuláš. * Pred začiatkom najprestížnejšej kanadsko-americkej NHL sme sa porozprávali s odchovancom L. Mikuláša Martinom Cibákom. Ten sa vyjadril, že by už rád dostal šancu od vedenia Tampy Bay a hral v hlavnom mužstve. Vtedy sme to nevedeli, ale teraz to už vieme, Martin šancu dostal a chytil ju poriadne za „pačesy“. * V L. Kokave majú po piatich rokoch opäť futbal. Samozrejme našli sa aj neprajníci, ktorí nad snahou niektorých zanietencov v obci iba mávali rukou. * Futbalisti L. Mikuláša pokračovali v dobrých výkonoch a trónili v tabuľke tretej ligy na druhom mieste. * Brankár MŠK SCP Ružomberok Ján Mucha sa na domácom zápase s Petržalkou nepredstavil v bráne Liptákov, ale sledoval zápas s tribúny s manželkou a malým synčekom. * V L. Mikuláši sa uskutočnili Majstrovstvá Európy klubov vo vodnom slalome. Pretekári AŠK KTK L. Mikuláš opäť potvrdili svoju dominanciu a presvedčivo zvíťazili. * Na záver pretekov sa všetci stretli v Aquaparku na spoločensko-športovom podujatí. * Marián „Mako“ Székely zdolal najvyšší vrchol Kaukazu. * Futbalisti Ľubochne v tretej lige vysoko v deviatom kole zvíťazili (5:1 – Hričov), ale v desiatom kole vysoko prehrali (6:0 Žiar n/H).

OKTÓBER

Porozprávali sme sa s trénerom hokejistov MHk 32 L. Mikuláš Jánom Šterbákom. Ten sa vyjadril, že výsledky jeho zverencov nie sú zlé. * Ružomberčania asi závideli L. Mikulášu, a preto obnovili hokej vo svojom meste. Tamojšiemu hokeju začal šéfovať bývalý hokejista Jaroslav Spodniak. * Basketbalistka MBK SCP Ružomberok Lucia Lásková mala zlomený nos. * Hokejbalisti L. Mikuláša zdolali v extraligovom zápase Košice 6:2. Nováčik v súťaži nerobil Liptovu hanbu, práve naopak. * V piatej lige sa usadili pevne v sedle futbalisti z Dúbravy. Tabuľku v tejto súťaži uzatvárala Palúdzka a Jamník. * V Liptove začali aj stolnotenisové súťaže. V prvom kole piatej ligy zaznamenali historický debut hráči z Komjatnej. * V najvyššej oblastnej futbalovej súťaži pokračovali v kríze futbalisti z Vlách. V desiatom kole podľahli Švošovu 6:0. * Na začiatku najprestížnejšej kanadsko-americkej hokejovej súťaže figurovali v tímoch aj traja Liptáci. Peter Sejna (St. Louis Blues), Martin Cibák (Tampa Bay), Milan Jurčina (Boston Bruins). * Do Bratislavy cestoval plný autobus rodákov zo zatopených Sokolčí. Cieľom ich návštevy bolo stretnutie s ich slávnymi rodákmi. * Fitneska Marietta Žigalová plánovala po dvoch rokoch návrat na súťažné pódiá. * Na Kritériu mesta Ružomberok v cestnom behu štartovalo 160 pretekárov. * Po jedenástom kole Vašej tipovacej liga bol na prvom mieste M. Droppa o jeden bod pred Š. Jurčom. * V jedenástom kole zaznamenala prvé víťazstvo v druhej najvyššej oblastnej futbalovej súťaže Ondrašová, ktorá zdolala Galovany. * V III. B triede dostal nakladačku rozhodca v zápase L. Kokava – Jakubovany. V inak slušnom zápase udrel do neho blesk v podobe päste hráča (ov?) hostí. * Ružomberský futbalista Roland Števko proti Trenčínu zariadil víťazstvo. Stal sa zároveň s deviatimi gólmi po dvanástich kolách kráľom ligových kanonierov. * Začal nový ročník Európskej ligy basketbalistiek. * Porozprávali sme sa s dvoma liptovskými kulturistami. Ľubošom Maliňákom a Alexandrou Devečkovou. * Zaspomínali sme si na návštevu Sokolčanov v Sieni slávy. * V najvyššej oblastnej futbalovej súťaži bol na čele tabuľky nováčik z L. Štiavnice.

NOVEMBER

Fitneska Marietta Žigalová povedala, že je so sebou spokojná, keď sa vrátila z majstrovstiev sveta IFF a skončila na nich na šiestom mieste. * Vodní slalomári a futbalisti z L. Jána si opäť zmerali sily v priateľskom futbalovom stretnutí. Zaujímavosťou celého podujatia bolo, že v šatni obidvoch mužstiev bol dýchací prístroj na určenie promile alkoholu a kto nemal viac ako jedno promile, nemohol na stretnutie nastúpiť. Futbal v L. Jáne bol však kvalitný a domáci futbalisti v ňom konečne zdolali vodných slalomárov. * Dni športu 2003 ukončili bežeckou štafetou v plavárni. Oprava! Dni športu 2003 ukončili plaveckou štafetou v plavárni. * Futbalisti Tatranu L. Mikuláš zvíťazili v poslednom kole tretej ligy doma nad Žilinou B a zazimovali sa na druhom mieste a iba dva body strácajú na vedúcu Kremničku. * V tej istej súťaži sa futbalisti Ľubochne uvelebili na šiestom mieste. * Odmenili sme výhercov jesennej časti Vaša tipovacia liga. * Odchovanec liptovskomikulášskeho hokeja „Vinco“ René Školiak sa nakoniec dostal do Slovanu Bratislava. Nebolo s ním reči o ničom inom, a tak ho vedenie MHk 32 L. Mikuláš nakoniec uvoľnilo „z reťaze“. * Basketbalistky MBK Ružomberok prehrali aj v ďalšom domácom stretnutí Európskej ligy. Tentokrát to bolo s Barcelonou, ale mohlo byť aj prekvapenie, lebo prehrali iba o chlp (o aký, nám nechceli prezradiť). * Futbalisti Tatranu nás teda opäť šokovali. Minulú jeseň boli futbalisti z L. Mikuláša na poslednom mieste so stiahnutým chvostom a ušami. Po tohtoročnej jeseni už ceria zuby na druhom mieste. Kde, kedy, prečo a možno aj za koľko, sme sa porozprávali s organizačným šéfom futbalového klubu Ing. Milanom Mikušiakom. * V L. Mikuláši sa predsa len nakoniec uskutočnilo okresné kolo Streethockey školská liga v hokejbale. * Z hokejového MHk 32 „zdupkali“ východnejšie hokejisti Lištiak a Kalousek. Horšie to už bolo Bartánusom, ktorý dobrovoľne - nasilu opustil najvyššiu slovenskú hokejovú súťaž a vegetoval v českom Kladne. Vedenie MHk 32 bolo s kádrom vcelku spokojné, ale trápilo ich nedôrazné zakončovanie, slabá efektivita a žalostné presilovky. * V ružomberskom futbale úradovalo „zvieracie ZOO“. Had v lige prvýkrát skóroval a navyše to bol aj víťazný gól a Mucha nedopustil, aby inkasoval viackrát, ako súperov brankár. * Až trojica mladých ružomberských futbalistov odletela na majstrovstvá sveta do 20 rokov v Spojených arabských emirátoch. Boli to Kurty, Žofčák a Zošák. Mali byť štyria, ale keďže má ružomberský kanonier R. Števko otca iba robotníka, na majstrovstvá sveta neletel. On neletel, avšak skoro z kože „vyleteli“ páni v SFZ a tréner Polák. * Pošteklili sme pánske mlsné jazýčky fotočkou krásnych plavkýň z MPK Delfín. * Posledné novembrové vydanie Liptova bolo po prvýkrát vo farbe! * Využili sme túto možnosť a pripravili sme pre vás farebnú aj prvú športovú stranu. Dúfame, že ste boli spokojní!

NA ZÁVER

S rekapituláciou uplynulého roka v liptovskom športe končíme mesiacom november. Ten decembrový máte istotne ešte v čerstvej pamäti a bolo by zbytočné sa k tomu ešte raz vracať. Dá sa povedať, že rok 2003 bol pre športovcov v regióne Liptov úspešný. Pribudli nové medaily z európskych či svetových šampionátoch. Liptovskí športovci podávali kvalitné výkony aj v domácich podujatiach, a tak museli uspokojiť našu športovú liptovskú verejnosť. Aj touto cestou chceme poblahoželať všetkým športovcom a poďakovať im za dobrú reprezentáciu regiónu. My sme sa snažili aj počas uplynulého roka prinášať medzi vás – našich čitateľov - najrozsiahlejšie a najaktuálnejšie správy zo športu v Liptove. Pravidelne sme vám prinášali komentáre k futbalovým zápasom, kde pôsobia mužstvá z regiónu. Kompletné oblastné súťaže a samozrejme tabuľky. To isté platí aj o stolnotenisových súťažiach, basketbale, hokeji či hokejbale. Veľkému záujmu sa počas uplynulého roka tešila i Vaša tipovacia liga, v ktorej budeme určite pokračovať a vy budete môcť opäť súťažiť o atraktívne ceny. Takže, vďaka patrí nielen športovcom, ale aj vám naši čitatelia. Veríme, že aj v budúcnosti nám zostanete verní a spolu prežijeme ďalšie vzostupy, ale aj pády liptovského športu.

Predchádzajúca bilancia roku 2003 v liptovskom športe nemá byť vážna, ale aj trochu úsmevná. V takom duchu sme ju aj pripravili. Nechceli sme nikoho uraziť, či dokonca znevážiť (alebo zneuctiť?), iba sme chceli trošku odľahčiť dnešnú ťažkú situáciu. Ak sme aj niekoho urazili, hlboko (v hlbokom?) sa za to ospravedlňujeme. Čitateľom aj športovcom prajeme veľa úspechov v roku 2004 a veríme, že nám zostanú verní. Tak, ako aj my im!

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Bublina: Hravý a kreatívny časopis pre deti v denníku SME
 2. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny
 3. Sledujte príjem živín u starých rodičov
 4. Tejto zelenine patrí štvrté miesto na svete. Máte ju doma?
 5. Najradšej by ste pri čítaní správ odleteli preč?
 6. Realitný maklér v Poprade
 7. Je čas na cestovateľské plány, jeseň bude plná spoznávania
 8. Najradšej by ste pri čítaní správ nechali všetko plávať?
 1. Industriálna Spilka Offices je súčasťou Týždňa zelených budov
 2. Hagyari: Som pripravený intenzívne a tvrdo pracovať
 3. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny
 4. Bublina: Hravý a kreatívny časopis pre deti v denníku SME
 5. Je neskutočná! Pani Milada (80) búra svojou básničkou internety
 6. XTB vyhlasuje Conora McGregora za svojho globálneho ambasádora
 7. Šliapnuť do pedálov – a ide sa na to!
 8. Na Slovensku máme približne 23% fajčiarov
 1. Tejto zelenine patrí štvrté miesto na svete. Máte ju doma? 11 402
 2. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny 5 743
 3. Rozbolí vás žalúdok zo studenej vody? Najväčšie mýty o trávení 3 462
 4. OMV mení kuchynský olej za kávu. Teraz na celom Slovensku 3 377
 5. Najradšej by ste pri čítaní správ odleteli preč? 3 219
 6. Morca-della a Pali. Tatrakon stojí na osvedčenej klasike 2 721
 7. Excelentná novinka v Tescu 2 214
 8. Bublina: Hravý a kreatívny časopis pre deti v denníku SME 1 950

Blogy SME

 1. Marek Strapko: Irán vs. Rusko
 2. Post Bellum SK: Vojnou ich trápenie neskončilo. V Topoľčanoch sa rozpútal 24. septembra pogrom na Židov
 3. Ľuboš Vodička: Kostoly za hradbami: Pezinok Grinava
 4. Ľudmila Magdolenová: S deťmi po Balkáne. Časť druhá- Bosna a Hercegovina, vodopády Kravice (a ďalej do Čiernej Hory, záliv Boka Kotorska)
 5. Anton Kaiser: Cestovanie časom - Zlaté Moravce včera a dnes
 6. Peter Svoreň: Znie to málo uveriteľne, ale COVID-19 môže na jeseň zbrzdiť až zastaviť rast celosvetovej ekonomiky
 7. Irena Šimuneková: Na výlet s deťmi - Haluzice
 8. Michal Pavlík: Ako pomôže zastropovanie cien elektrickej energie rodinám a domácnostiam ?
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 11 791
 2. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 10 163
 3. Milan Removčík: Vlakom do Splitu. 6 437
 4. Filip Kaľavský: Seniori bez obedov s dotáciou 6 035
 5. Martin Majzlan: Pamír, miesto kde som zanechal kus svojho srdca (+Video) 5 909
 6. Miroslav Lukáč: Viete že ruský trpaslík je najväčší na svete, ruské hodinky najrýchlejšie a Červená armáda nie je krvavočervená, ale ružová? 5 575
 7. Tereza Krajčová: Grécke Atény 2/4 - Majestátny Acropolis, antická atmosféra v Agore a stopy Rimanov 4 411
 8. Oskar Kaman: Ako magistrát (ne)získal 1,6 milióna eur do rozpočtu 4 235
 1. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 2. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 3. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 5. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 6. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
 8. Jiří Ščobák: Fungujú sankcie proti Rusku? Nečaká krach aj nás?
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Obce ružomberského okresu trápia najmä preťažené cesty.

Prinášame exkluzívny zoznam všetkých kandidátov do blížiacich sa komunálnych volieb v ružomberských obciach. Kde končia dlhoroční starostovia?


7 h
Viacero liptovských obcí čaká zmena, budú si voliť nového starostu alebo starostku.

Prinášame exkluzívny zoznam všetkých kandidátov do blížiacich sa komunálnych volieb v liptovských obciach. Kde končia dlhoroční starostovia? Zmenu čaká napríklad Liptovský Ján, Podtureň či Kráľovu Lehotu.


8 h
MY | TOP správy z regiónov

Prinášame výber TOP správ z regiónov.


23. sep

Do vozidlového parku mestskej autobusovej dopravy v Ružomberku zaradili desať nových nízkopodlažných autobusov.


TASR 23. sep

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

 1. Marek Strapko: Irán vs. Rusko
 2. Post Bellum SK: Vojnou ich trápenie neskončilo. V Topoľčanoch sa rozpútal 24. septembra pogrom na Židov
 3. Ľuboš Vodička: Kostoly za hradbami: Pezinok Grinava
 4. Ľudmila Magdolenová: S deťmi po Balkáne. Časť druhá- Bosna a Hercegovina, vodopády Kravice (a ďalej do Čiernej Hory, záliv Boka Kotorska)
 5. Anton Kaiser: Cestovanie časom - Zlaté Moravce včera a dnes
 6. Peter Svoreň: Znie to málo uveriteľne, ale COVID-19 môže na jeseň zbrzdiť až zastaviť rast celosvetovej ekonomiky
 7. Irena Šimuneková: Na výlet s deťmi - Haluzice
 8. Michal Pavlík: Ako pomôže zastropovanie cien elektrickej energie rodinám a domácnostiam ?
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 11 791
 2. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 10 163
 3. Milan Removčík: Vlakom do Splitu. 6 437
 4. Filip Kaľavský: Seniori bez obedov s dotáciou 6 035
 5. Martin Majzlan: Pamír, miesto kde som zanechal kus svojho srdca (+Video) 5 909
 6. Miroslav Lukáč: Viete že ruský trpaslík je najväčší na svete, ruské hodinky najrýchlejšie a Červená armáda nie je krvavočervená, ale ružová? 5 575
 7. Tereza Krajčová: Grécke Atény 2/4 - Majestátny Acropolis, antická atmosféra v Agore a stopy Rimanov 4 411
 8. Oskar Kaman: Ako magistrát (ne)získal 1,6 milióna eur do rozpočtu 4 235
 1. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 2. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 3. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 5. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 6. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
 8. Jiří Ščobák: Fungujú sankcie proti Rusku? Nečaká krach aj nás?

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu