Streda, 25. apríl, 2018 | Meniny má Marek

Očami trénerov

CORGOŇ LIGA - FUTBAL

ZTS Dubnica - MFK Ružomberok 2:3 (1:0)

Góly: 38. a 89. Dovičovič - 58. Števko, 87. Jelšic, 90+. Had. Žltá karta: Božok. Pred 1600 divákmi rozhodovali: Vlk - J. Šuniar, Košecký.

ZTS: P. Kováč - Zimen, Švestka, Doležaj, B. Mráz - Švikruha (85. A. Nemec), Držík (66. A. Šupka), Dovičovič, Kiška, M. Fiľo, ml (74. Sokol), P. Straka.

MFK: Mucha - Školník, Pospíšil, Mikuláš, Had - Bédi (74. Hloušek), Urban, Helbich, Božok - Jelšic (90. Švento), Števko (84. Tomko).

Jozef Vukušič, tréner Ružomberka: „Chlapci do zápasu veľmi dobre vstúpili. Zhruba tridsať minút sme mali jasnú prevahu i sľubné šance. Zvlášť by som spomenul príležitosti Števka a Jelšica. Potom prišli domáce chvíle i šance. Napokon Dubnica do prestávky išla do vedenia. Aj druhý polčas sa začal v našej réžii. Mužstvo hralo veľmi dobre smerom dopredu, včas napádalo súpera a do útoku vysielalo „nebezpečné“ lopty. Po prihrávke Božoka Števko vyrovnal. V závere stretnutia sa Jelšic umne uvoľnil v domácej šestnástke a dostal naše mužstvo do vedenia. Hoci do konca riadneho hracieho času chýbali len tri minúty, výsledok 2:1 sme nedokázali udržať. Prišlo dubnické vyrovnanie, ale posledné slovo mal Had. Ten z hranice šestnástky hlavou poslal loptu do prázdnej brány súpera.

Samozrejme, s troma bodmi som spokojný a víťazstvo považujem za zaslúžené. Museli sme sa vyrovnať s absenciou troch našich mladých reprezentantov - Žofčáka, Kurtyho a Zošáka. Všetci hráči, čo dostali príležitosť zabojovali a zaslúžia si pochvalu. Od začiatku zápasu tentoraz nastúpili Bédi, Božok a Jelšic. Našim zámerom bolo (aj v Dubnici) hrať aktívne a pobiť sa o víťazstvo. Som rád, že po troch kolách sme zase naplno zabodovali.”

EXTRALIGA - BASKETBAL - ŽENY

Spartak Myjava - MBK Ružomberok 39:88 (8:30, 20:50, 31:70)

Body MBK: Lásková 20, Ivanová 17, Křížová 13, Garčárová 12, Gatialová 6, Brestovanská a Furková po 5, Popelková a Michulková po 4, Čavojská 2.

Jelena Mozgová, trénerka Ružomberka: „Aj keď v úvode sme mali trochu problémy v útoku, po úvodnej štvrtine dievčatá viedli 30:8. Jednoznačne z našej strany bol lepší prvý polčas. V ňom sa hráčky snažili napĺňať predzápasové pokyny. V druhej polovici stretnutia, aj pod vplyvom vysokého vedenia, už naša koncentrácia ochabla. Ťažko sa ale družstvo motivuje v súboji s takýmto, viac-menej kadetským tímom. Výkonnostný rozdiel bol totiž výrazný. Aj naďalej sú pre mňa sklamaním výkony Michulkovej, ktorá po operácii sa stále nevie prebudiť. Čakám, kedy sa už konečne preberie a zabudne na predchádzajúce zranenie.”

EXTRALIGA - STOLNÝ TENIS - MUŽI

ŠKST VTJ Ružomberok - Mareka Malacky 2:10

Body ŠKST VTJ: Kačník a Pindura.

Milan Kačník, vedúci družstva Ružomberka: „V súboji so superligistom, ktorý ašpiruje v súťaži na tretiu priečku, sme „papierovo“ a ani reálne nemali žiadnu šancu. Preto v našom tíme miesto Benča dostal príležitosť mladý Gavura. Stretnutie sa odvíjalo podľa predpokladov, bolo vidno, že hráčska kvalita je na strane súpera.”

EXTRALIGA - STOLNÝ TENIS – ŽENY

ŠKST VTJ Ružomberok – Mareka Malacky B 10:8

Body ŠKST VTJ: Kačník 3, Benč, Koma, Pindura po 2, Koma – Pindura.

Peter Hámor (tréner Ružomberka): „Bol to vyrovnaný zápas, v ktorom sa súperi ťahali o každý bod. V závere sa nám podarilo „ujsť“ na 9:6. Napokon však stretnutie vyústilo v drámu. Kľúčovou postavou zápasu bol Kačník, ktorý vyhral tri dvojhry a v rozhodujúcich chvíľach družstvo podržal. Dôležité ale bolo, že po dve víťazstvá pridali aj ostatní hráči, a že nikto nesklamal.“

ŠKST Ružomberok - ŠKST Topoľčany A 2:8

Body Ružomberka: A. Letková a Lenčová.

Ľubica Moravčíková, trénerka Ružomberka: „Aj keď v športe je všetko možné, vedeli sme, že vedúce družstvo súťaže u nás nič nenechá na náhodu. Celkom sľubne vyzeralo úvodná štvorhra. Napokon ju ale dievčatá prehrali 2:3. Po následných dvojhrách Topoľčany „ušli“ na 0:4. Keď dosiahli piaty bod a upravili na 1:5, bolo po zápase. Konečný výsledok mohol byť aj trošku iný, keby zabrala Lenčová.”

ŠKST Ružomberok - ŠKST Topoľčany B 5:5

Body Ružomberka: A. Letková 2, Lenčová 1, V. Letková 1, Lenčová - A. Letková

Ľ. Moravčíková: „Opäť zlyhala Lenčová. Pri jej „normálnom“ výkone stretnutie mohlo skončiť aj 7:3 v náš prospech. Väčšina duelov priniesla päťsetové bitky, v ich koncovkách nám ale chýbalo i trošku šťastia. Oporou družstva bola Andrea Letková. Tiež mala však smolu, mohla totiž získať i tretí bod a víťazstvo by zostalo doma.” -svr-