Sobota, 19. január, 2019 | Meniny má Drahomíra, Mário

Brankár J. Mucha: „Nemali sme inkasovať tretí gól“

Po tom, čo sa Ján Mucha zranil, v ružomberskej brá

Ružomberok - ne sa „udomácnil“ Ľuboš Hajdúch. Ten ale pred zápasom so Žilinou mal určité problémy s chrbtom, a tak už nič nebránilo Muchovmu návratu na prvoligovú scénu. Určite však bol iný, ako si Jano po dlhšej pauze predstavoval. Štyri razy totiž na domácom trávniku musel vyberať loptu z vlastnej siete.

S akými pocitmi ste po takej prestávke nastupovali medzi žrde?

Vynechal som síce šesť prvoligových kôl, avšak štyri týždne už normálne trénujem. Tiež som chytal za „béčko“. Na zápas som nastupoval s veľkým očakávaním. K prvoligovému návratu zhruba po dvoch mesiacoch som si želal dobrú hru a ako darček víťazstvo. Žiaľ, nič z toho nevyšlo. Teší ma ale fakt, že som opäť zdraví a môžem chytať.

Predpokladali ste, že budete v bráne v takej veľkej permanencii?

Viem, že Žilina má kvalitné mužstvo, nečakal som, že do toľkých šancí sa dostane.

Dosť ale bolo aj inkasovaných gólov. Čo poviete na hru obrany?

Ja sa nechcem k výkonu obrancov vyjadrovať. Treba si ale uvedomiť, že dobrá defenzíva, to nie je len dielo obrany, ale celého mužstva. Samozrejme, najviac si to vždy odskáču brankár a obrancovia. Tí sú „najviditeľnejší“.

Ružomberské mužstvo sa po vyrovnávajúcom góle doslova nadýchlo. Druhý inkasovaný gól ho ale zlomil. Čo vy na to?

Ja si myslím, že ani polčasový stav 1:2 by nebol najhorší. Mali sme ho ale udržať. Verím, že potom by sme ešte boli schopný, stretnutie aj otočiť. Pred záverom prvého polčasu som kričal na hráčov, aby neriskovali a už to radšej nechali tak. Bolo treba skôr hru ukľudniť a počkať na prestávku.

Druhý gól Tomku

a druhá prehra

Mladý ružomberský ofenzívny futbalista Peter Tomko v predchádzajúcom kole v Púchove strelil svoj prvý gól v najvyššej súťaži, keď už v 3. min dostal svoj tím do vedenia. V sobotu sa zase v dueli so Žilinou postaral o vyrovnanie. V oboch stretnutiach ale napokon Ružomberčania vyšli naprázdno a Tomka po polčase tréner Jozef Vukušič stiahol z trávnika. „Je to smola,“ prehodil v sobotu 19 - ročný futbalista. „Zase mi nebolo dopriate tešiť sa aj z víťazstva. Navyše v šatni padla poznámka, že keď dám gól, vždy prehráme.“ Tomko v 15. min upravil na 1:1 dosť kurióznym spôsobom, keď všetci čakali, že lopty sa bezpečne zmocní žilinský brankár Trabalík. „Stihol som ešte loptu zasiahnuť špičkou kopačky,“ vysvetľoval strelec. „Tá sa potom od Trabalíka odrazila rovno ku mne. Trošku som si ju posunul do strany a poslal do prázdnej brány.“

Žilinský brankár Trabalík, ktorý pri Tomkovom nájazde očividne „kiksol“, túto situáciu videl takto: „Vybehol som proti lopte, ktorá smerovala do šestnástky. Tomko ju ešte stačil ešte trochu zasiahnúť, a tak smerovala vedľa mňa. Keď som sa na ňu „skladal”, ušli mi nohy a už to bolo. Ružomberský hráč išiel tak agresívne po lopte, že mi skoro hlavu odkopol. Myslel som si, že rozhodca by mohol odpískať faul.“ Potom brankársky dlháň prehodil: „Bola to taká skúška pre mužstvo. Išlo o to, či ten gól s nami zatrasie, alebo nás posilní. A stalo sa to druhé.“ -svr-

Výstava, ktorá dokáže zaujať deti aj na tri hodiny

Oplatí sa trocha pritlačiť na veľké železné dvere do Galérie Kolomana Sokola na liptovskomikulášskom námestí, najmä ak tak urobíte s deťmi. Nevstúpite do klasickej galérie či obrazárne, ale dobre
premysleného detského sveta.

Dopravu v okolí ropných plošín kontrolujú aj Liptáci

Liptov neznamená len cestovný ruch, služby pre turistov alebo výrobné závody. Darí sa u nás aj menším firmám s inou a zaujímavou pridanou hodnotou, hoci sa o nich hovorí menej.

Plesový kalendár Liptova

Chcete si zaplesať? Pozrite si, aké plesy sa chystajú v Liptove pre sezónu 2019.

Viacero liptovských obcí vyhlásilo mimoriadny stav

Sneh skomplikoval dopravu, autobusy na hornom Liptove zapadli. V Liptovskom Mikuláši zasadal krízový štáb, na území celého mesta vyhlásili III. stupeň aktivity.