Štvrtok, 19. apríl, 2018 | Meniny má Jela

Očami trénerov

CORGOŇ LIGA - FUTBAL

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 1:4 (1:3)

Góly: 15. Tomko - 6. Špendla, 38. a 45+. Bažík (druhý z pokutového kopu), 58. Sninský. Žltá karta: Bédi. Pred 3218 divákmi rozhodovali: P. Šuniar - Csabay, Somoláni.

Ružomberok: J. Mucha, st. - Školník, Pospíšil, Laurinc, Had - Kurty (46. Bédi, 74. Švento), Urban, Tomko (46. Jelšic), Hloušek - Števko.

Jozef Vukušič, tréner Ružomberka: „Víťazstvo Žiliny, aj čo sa týka výšky skóre, je zaslúžené. Súper trestal chyby, ktoré mužstvo „vyrobilo“ po štandartných situáciách. Z nich padli aj prvé tri góly do našej siete. Na prestávku sme mali ísť s výsledkom 1:2. Žiaľ, v nadstavenom čase mužstvo po zbytočnej jedenástke inkasovalo aj tretí gól. Neskôr sa ukázalo, že dvojgólová strata v súboji s takým disponovaným mužstvom, ako tentoraz bola Žilina, je privysoká. V úvode druhého polčasu súper po štvrtý raz skóroval a tým bolo o zápase rozhodnuté. Chýbala nám väčšia agresivita, súperovi sme nedali pocítiť, že hráme doma, nevyvinuli naň žiadny tlak. Žilina sa dostala do tempa a strieľala aj góly. Je pravda, že nám chýbali niektorí hráči, ale na to sa nechcem vyhovárať. Aj v takomto zložení sme mali dosiahnúť iný výsledok.”

Juraj Šimurka, tréner Žiliny: „Naše víťazstvo, hoci je pomerne vysoké, považujem za zaslúžené. Mužstvo začalo aktívne a strelilo aj rýchly gól. Keď Ružomberok vyrovnal, mali sme trošku hluchšiu fázu. Pätnásť, dvadsať minút sme sa vtedy nemohli „nájsť“. V druhom polčase sme už ovládli stred poľa a v rukách mali aj ďalší vývoj stretnutia. V tomto zápase nám veľmi dobre vyšli štandartky. Bol to kolektívny výkon. Nikto nezahral podpriemerne, tak ako sa to stávalo predtým. Nechcem preto vyzdvihovať jednotlicvov, avšak Barčík a Bažíik patrili na ihrisku k výrazným osobnostiam.”

EXTRALIGA - BASKETBAL - ŽENY

MBK Ružomberok - Delta I.C.P. Košice 70:90 (16:14, 39:42, 61:71)

Body MBK: Furková 32, Garčárová 11, Ivanová 9, Lásková 6, Popelková a Michulková po 5, Brestovanská 2.

Jelena Mozgová, trénerka Ružomberka: „Niektoré dievčatá asi boli trošku premotivované. Vôbec nám nepomohla „lavička“. Keď som z nej niektorú hráčku poslala na ihrisko, bolo to o ničom. Viac som čakala hlavne od Michulkovej. Nešlo Popelkovej ani Brestovanskej. Naopak veľmi snaživý výkon podala Furková. Keď dievčatám začali odchádzať sily, išlo to s nami dole vodou. Priznám sa, nečakala som takúto prehru. Po stredajšom zápase Európskej ligy s Barcelonou je pre mňa veľkým sklamaním. Keby družstvo bolo zahralo tak ako proti Španielkam, vyhrali by sme aj o pätnásť bodov. Všetko zlé v druhom polčase vychádzalo z našej nedôraznej obrany.” -svr-