CORGOŇ LIGA - FUTBAL

Matador Púchov - MFK Ružomberok 3:1 (2:1)

Gól: 3. Tomko. Pred 965 divákmi rozhodovali: Stredák - Bartoš, Sluk.

MFK: Hajdúch - Školník (79. Bačík), Mikuláš, Laurinc, Had - Žofčák, Kurty (46. Božok), Urban, Helbich, Tomko, (46. Jelšic) - Števko.

Jozef Vukušič, tréner Ružomberka: „Zápas sme dobre začali a už v 3. min po góle Tomka viedli 1:0. Potom ale prišlo naše zbytočné uspokojenie sa. Na domácich futbalistov totiž bolo vidno, že sú nervózni, že hrajú pod značným psychickým tlakom. Žiaľ, aj v takejto situácii sa dokázali do polčasu dva razy individuálne presadiť a otočiť skóre na 2:1 vo svoj prospech. Cez prestávku došlo u nás k určitému prestriedaniu. Mužstvo v druhom polčase hralo taktickejšie, vynútilo si prevahu, lenže v čase najväčšieho tlaku inkasovalo tretí gól. V strede poľa sme po prestávke diktovali tempo, pred bránkou sme ale neboli veľmi nebezpeční. O výsledku rozhodli individálne akcie súpera. Je to veľká škoda, že práve na nás sa dokázal Púchov chytiť.”

EXTRALIGA - BASKETBAL - ŽENY

ŽBK DOVE Poprad - MBK Ružomberok 76:73 (18:17, 36:37, 52:50)

Body Ružomberka: Furková 18 Garčárová 12, Brestovanská a Popelková po 11, Ivanová 10, Lásková a Michulková po 4, Čavojská 3.

Jelena Mozgová, trénerka Ružomberka: „Stretnutie sme nezvládli. Vôbec sa nám nedarilo v útoku, naopak domáci kolektív podal celkom slušný výkon. V obrane Poprad vsadil na zónovú obranu, s čím sme si nedokázali poradiť. Väčšinu zápasu bol súper vo vedení. Neviem ale, prečo nás museli „dusiť“ rozhodcovia. Absolútne nám nevychádzala streľba. V tomto smere je veľavravný aj fakt, že z osemnástich šestiek sme dosiahli iba osem bodov. Okrem nečakanej prehry ma veľmi mrzí moja diskvalifikácia. Keď už toho bolo primoc. Jeden, druhý, či piaty nespravodlivý verdikt rozhodcov proti nám, som sa zrazu neudržala a vbehla asi poldruha metra do ihriska. Rozhodca, ktorý v tej chvíli tesne pri mne stál, mi ukázal technickú chybu. Vzápätí, ako hore vyletela jeho ruka, prišla i moja obraná reakcia. Odstrčila som mu ju. V tom ma vykázal z haly. On mi vzápätí povedal, že nikdy by na mňa ruku nezdvihol. Ja som sa mu ospravedlnila, ale nič to nebolo platné. Stretnutie som nemohla dokaučovať. Musel ma zastúpiť generálny manažér klubu Boris Žbirka.”

EXTRALIGA - STOLNÝ TENIS - MUŽI

Dynamo Nová Stráž - ŠKST VTJ Ružomberok 10:3

Body ŠKST VTJ: Kačník, Benč a Koma po 1.

Peter Hámor, tréner Ružomberka: „Aj keď domáci boli favoritom tohto súboja, chceli sme sa pobiť o lepší výsledok. Tajne sme skloňovali aj slovko remíza. Realita ale bola úplne iná. Kačník, Benč a Koma dokázali „urobiť“ po bode na štvrtého hráča súpera, a to z našej strany bolo všetko. Na ostatných sme jednoducho nestačili. Ani bod tento raz nezískal „mládežník“ Pindura. Nezakrývam naše sklamanie, čakali sme viac. Aspoň nie taký jednoznačný priebeh.”

EXTRALIGA - STOLNÝ TENIS - ŽENY

ŠKST Topoľčany C - ŠKST Ružomberok 7:3

Body Ružomberka: Lenčová 2, A. Letková 1.

Ľubica Moravčíková, trénerka Ružomberka: „Denisa Lenčová, najmä zo slovenských „bodovačiek“ dobre pozná mladé hráčky tohto súpera. V tomto prípade to aj veľmi výborne zužitkovala. Vyhrala dve dvojhry. Jeden bod ešte pridala Andrea Letková. To, žiaľ, z našej strany bolo všetko. Úplne naprázdno vyšla Vladimíra Letková. Nebol to súper, na ktorého sme si mohli trúfať, ale možno trošku viac sme mu mohli skomplikovať cestu za víťazstvom.”

ŠKST Topoľčany B - ŠKST Ružomberok 8:2

Body Ružomberka: Lenčová 2.

Ľ. Moravčíková: „Boli sme bez šance na nejaký úspech. Kvalita jednoznačne trónila na domácej strane. Aj „béčku“ akurát dokázala vzdorovať Lenčová, vďaka svojim skúsenostiam. Inak sme Topoľčanom cestu k víťazstvu neskomplikovali. Jednoznačne v prospech súpera vyznelo aj ďalších osem duelov.” -svr-