Futbal IV. Liga sever

Lisková – Krásno n. Kysucou 7:2 (3:0)

Góly: 16., 24., 60., 70., 75. Švárny, 22., 50. Juráš.

Lisková: Kačalka – Gejdoš, Švárny, Vrtich, Kubala (58. Demko), Juráš, Malenka, Baran, Rataj, Mihaľov, Frigmanský.

V poslednom zápase jesene predviedli hráči Liskovej dobrý futbal. Už v 16. min našiel Malenka krížnou prihrávkou voľného Švárneho a ten otvoril gólový účet zápasu. Oživenie hry domáceho kolektívu priniesol hráč zo stredu zostavy Kubala, ktorý mužstvu chýbal v posledných zápasoch. V 22. min vypracoval šancu Jurášovi, ktorý technickou strelou zvýšil stav zápasu na 2:0 a v 26. min dlhým pasom uvoľnil Švárneho, ktorý vsietil tretí gól. Po polčase v 53. min Juráš zvýšil na 4:0 a pre hostí hrozil debakel. Tí sa dostali k slovu až v 57. min, keď znížili na 4:1. Strelecký deň Švárneho ale pokračoval. Juráš mu vypracoval šancu na piaty gól v 60. min. V 70. min dotlačil do bránky hostí center Malenku a v 75. min po Frigmanského uvoľnení v 16-tke súpera strelil svoj piaty gól v zápase. V závere hostia už iba skorigovali a stanovili konečný výsledok. Domáci predčili súpera vo všetkých smeroch, dobre sa pohybovali, a čo je najdôležitejšie, presadili sa aj strelecky.

Ľubomír Páleník (tréner Liskovej): „Napriek improvizovanej zostave sme podali solídni výkon a góly dávali tí, čo to majú v náplni „práce“ – Švárny, Juráš. Bola to dôstojná rozlúčka s jesennou časťou.“ -nem-

Bešeňová – Tvrdošín 3:0 (1:0)

Góly: Kendera 2, Slušňák.

Bešeňová: Okál - Baran, Slušňák, Likavec, Švidroň (65. Antol), Protuš (85. Záhradník), Madliak, Baran ml., Šlachta (80. Pepucha), Kendera, Olos.

Hostia od začiatku potvrdzovali svoje postavenie v tabuľke. Ich hernú prevahu však Bešeňová nahrádzala bojovnosťou. Po štvrťhodine hry prišli chvíle domácich. Kendera strelou k žrdi z 25 m otvoril skóre. Olosova strela vzápätí „lízala“ žrď hosťujúcej brány. V 30min. prišla rozhodujúca chvíľa zápasu. Rozhodca daroval Tvrdošínu penaltu, ktorú Okál bravúrne zlikvidoval.V druhom polčase neboli hostia schopný streliť gól, aj keď mali viac z hry. Keď už bol výborný Okál prekonaný, dvakrát ho zachránila tyč.

V snahe vyrovnať vsadili hostia všetko na útok a Bešeňová do otvorenej obrany využila z viacerých brejkov dva na rozhodnutie. Kendera po Olosovej akcii zvýšil na 2:0 a skóre uzavrel hlavičkou z 8 m Slušňák. -mad-

L. Hrádok – Rudinská 4:3 (1:1)

L. Hrádok: Medľa (90. Pozor) – Matejko, Brotka, Gálet, Vadovický, Uličný, KOpernický, Ilavský (80. Štepita), Pajerchin, Sirotiak (90. Bohuš), Bartek,

Po opatrnom úvode sa do prvej šance dostali hostia. V 9. Min strelu Súkeníka z 8m Medľa vyrazil. Domáci odpovedali v 20. Min, keď strelu Uličného brankár Malík neudržal a Gálet dal vedúci gól. V 26. Min Kopernický prihral do samostatného nájazdu Bartekovi, ktorý zbrklo zakončil slabou strelou. Ďaľšiu Bartekovu strelu brankár vyrazil. Rudinská v 34. Min po rýchlom protiútoku vyrovnala, keď domáca obrana nechala voľného Súkeníka a ten nezaváhal.

V druhom polčase od 60. Do 80. Min zahrali Teslákom veľmi dobre vychádzali kombinácie a vytvárali si gólové príležitosti. V 63. Min Ilavský zblízka prestelil. O päť minút Kopernický odcentroval, Ilavského hlavičku Malík vyrazil pred Barteka, ktorý dal druhý gól. O minútu bol v šanci znovu Bartek. Svoj sólový prienik zakončil strelou vedľa. V 73. Min prišla najkrajšia akcia zápasu. Lopta putovalka po osi Bartek. Sirotiak, Kopernický, ktorý úspešn zakončil. Ďalšie šance Barteka a Pajerchina ostali nevyužité. Keď sa zdalo, že body bezproblémovo zostanú na domácej pôde, prišiel infarktový záver. V 82. Min zostal Šajnoha neobsadený na 16-stke a technickou strelou do šibenice upravil na 3:2. V 86. Min bolo 3:3, keď Súkeník krížnou strelou prekonal Medľu. Futbalová spravodlivosť úradovala v 90. Min. Kopernický zahral trestný kop od postrannej čiary. Jeho center prešiel až k Sirotiakovi, ktorý na dvakrát dotlačil loptu do siete. Hrádočania si za predvedený výkon proti druhému mužstvu v tabuľke víťazstvo plne zaslúžili. -pf-