Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Lídrom jesene je nováčik zo Štiavnice

Najvyššia oblastná súťaž vo futbale pokračovala st

retnutiami 13. kola, čím sa uzatvorila jesenná časť súťaže. Na čele tabuľky bude zimovať L. Štiavnica, ktorá vyhrala v Likavke. Ďalšie víťazstvo na ihrisku súpera získal Švošov vo

V. Dubovej a ostáva na druhom mieste so stratou štyroch bodov. Tretie Kvačany získali doma povinné víťazstvo gólom až v poslednej minúte. I v ostatných stretnutiach sa z víťazstva tešili už len domáce mužstvá. Dôležité víťazstvo získala Hubová nad Ludrovou a pred posledným Bobrovcom, ktorý prehral rozdielom triedy vo Vlachoch, má náskok troch bodov.

V súťaži o najlepšieho strelca je po 11. kole poradie: Pažítka L. Lúžna 9 gólov, Grebáč L. Štiavnica 8 gólov a Gajdoš L. Sliače, Jantek M. V. Dubová a Pukaj M. Švošov po 7 gólov.

Beňadiková – L. Sliače 2:1 (1:0)

Góly: 45. Marek Račko, 57. Janek – 85. Gejdoš.

Beňadiková: Perašín - Zawisza, Pavlovič, Martin Račko, Marek Račko, Kello, Krčula, Zemko, Janek, Konfál (66. Marko), Zlejší.

L. Sliače: Klačan – Likavčan, M. Kelčík, Alman, Priesol, Polóni, Ondrejka, M. Mrva, D. Kelčík, J. Mrva (80. S. Kelčík), Gejdoš.

Zápas dvoch mužstiev z dna tabuľky nenadchol prítomných divákov. Obom mužstvám išlo o zisk bodov a prvý polčas sa na ihrisku viac bojovalo, ako hralo. Na domácich sa „usmialo“ šťastie v 45. min, keď strelu Mareka Račku tečoval obranca hostí M. Kelčík do vlastnej siete. Druhý polčas začali lepšie domáci, ktorí v 57. min zvýšili Janekom na 2:0. To bol povel pre hostí, ktorí hru otvorili a častejšie ohrozovali domácu bránku. V tej našťastie pre domácich stál výborný Perašín. V 85. min ale kapituloval po rýchlej akcii hostí, keď znižoval Gejdoš. Domáci výsledok už ale ubránili a získali potrebné tri body. -vz-

Stankovany – L. Lúžna 1:0 (0:0)

Gól: 63. Bražina.

Stankovany: Laurinec – P. Straka, I. Junas, Čieško, Dauda, J. Straka, F. Zrník, Kavický (57. Demikát), Bražina, Martin Fúra, Ľ. Junas (80. Matej Fúra).

L. Lúžna: Kutaj – Dutka, Husarčík, Potkan, Martoš, Beláček, P. Mydliar, P. Veselovský, J. Veselovský (46. M. Mydliar), Pažítka (85. Halama), Targoš.

Domáci šesť stretnutí nevyhrali, a tak vsadili všetko v poslednom zápase jesene na plný zisk bodov. To sa im aj v ťažkom a vyrovnanom zápase podarilo. V 63. min po peknom centri Zrníka prekonal hlavou brankára hostí Bražina. Hostia sa nevzdávali. Hralo sa do konca o každú loptu. V závere boli domáci nervózni, chceli udržať tesný výsledok a po 90. min v predĺžení boli vylúčení domáci Zrník a Dauda. Cenné a vydreté tri body zostali konečne doma. -plo-

V. Dubová – Švošov 2:5 (1:3)

Góly: 20. Brnoliak, 65. Pečka – 7., 17., 87. Olos, 45. Švihorík, 87. Hatala.

V. Dubová: Laco – Sršeň, Čižmár (83. Nemček), Gruchalák, Krška (25. Lúčan), Tulinský, M. Jantek (10. Hlinka), Dittrych, Mišala, Brnoliak, Pečka.

Švošov: M. Pukaj – J. Roštek, Hadváb, Babic, Dančo, Babala, Hatala, Široň, Drdák, Olos (90. Grznár), Švihorík (55. B. Roštek).

Vo V. Dubovej sa hral svižný futbal. Hostia ukázali väčšiu dravosť v útočnej fáze. Po nedorozumení v domácej obrane skóroval v 7. a 17. min Olos. Domáci znižovali strelou z diaľky, ktorej autorom bol Brnoliak. Gólom do šatne uzavreli hostia prvú polovicu stretnutia. V druhom polčase domáci v 65. min znižovali na 2:3. V snahe zvrátiť výsledok vsadili všetko do útoku, ale súper z dvoch rýchlych protiútokov uzavrel skóre zápasu a zaslúžene si odviezol tri body. -ker-

Hubová – Ludrová 3:1 (0:0)

Góly: S. Holík, M. Holík (11 m), Zubaj – Apolenár.

Hubová: Rapoš – Ondruš, D. Lelek, V. Holík, Šuša, M. Holík, J. Kútnik, M. Lelek, Zubaj, Gerec, Húska.

Ludrová: Cárach – Hatala, Kučera, Ovad, Dutka, Rázga, Macko, Apolenár, Novák, Kajan, Haspra.

Domáci nastúpili s cieľom naplno bodovať. Hrali uvoľnene, a to sa im aj vyplatilo. I napriek tomu, že hostia v prvom polčase mali tri vyložené šance, ktoré brankár Hubovej Rapoš zneškodnil. Útoky sa striedali na oboch stranách, ale diváci v prvom polčase gól nevideli. Na začiatku druhého polčasu sa domáci ujali vedenia gólom S. Holíka. Domácich gól povzbudil a pritlačili súpera na jeho polovicu. Z tlaku vyplynul aj faul v 16-tke, ktorý bezpečne premenil M. Holík. Domáci pokračovali v nátlakovej hre. Tretí gól domácich padol po peknom centri S. Holíka a následnej hlavičke Zubaja. Desať minút pred koncom sa hosťom podarilo už len znížiť po peknej akcii Haspru zakončoval Apolenár. Domáci môžu ďakovať za víťazstvo výbornému brankárovi Rapošovi a obrancovi Ondrušovi. -ch-

Likavka – L. Štiavnica 1:2 (0:0)

Góly: Brtko – Grebáč 2.

Likavka: Huba – Lupták, J. Timko, Sýkora, Žitník, M. Timko, P. Konfál, Haluška, Apolenár (Chorváth), M. Konfál, Tkáč (Brtko).

L. Štiavnica: Ondrejka, Šefranko, Karlík, Maslo, Klimčík, Čačo, Michalovič (Sálus), Morava (Tulinský), Huťka, Hlinka, Grebáč.

Na zlom teréne hrali mužstvá zaujímavý futbal. Domáci nastúpili s cieľom pripraviť hostí o body. Už

v 2. min mohli skórovať, ale čistú šancu zneškodnil nestarnúci Ondrejka. Potom hru prebrali hostia a do polčasu si vypracovali viac šancí, ale gól nepadol i vďaka dobrému výkonu domáceho brankára Hubu, ktorému pomohla žrď i brvno brány. V druhom polčase sa vedenia ujali domáci, keď po nedorozumení brankára a obrany dokopol do siete loptu striedajúci Brtko. Hostia mali však stálu prevahu a tú zúročili dvoma gólmi Grebáča. Zvíťazilo lepšie mužstvo, i keď zahodené šance mohli pripraviť hostí o body. Najlepší výkon na ihrisku podal brankár Huba.

-kme-

Kvačany – Lúčky 1:0 (0:0)

Gól: 71. J. Burdel.

Kvačany: Kojš – Štefaniak, Chudoba, Chovan, Maslo, Sásik, J. Burdel, Alman (60. Kmeť), P. Burdel (46. Trizna), Kruták, Florek.

Lúčky: Krška – Lesák, Socháň, Kuriš, Milan, Čellár, Turčok, Hrbček (46. Nemček), Zachar, Volf, Kútnik.

Hostia boli v prvom polčase lepším mužstvom, hoci skončil polčas 0:0 a to len zásluhou domáceho brankára. V druhom polčase domáci zlepšili hru a v 70. min prekonali domáci brankára hostí, ale na bránkovej čiare zachraňoval Milan. O minútu sa domáci ujali vedenia 1:0 gólom J. Burdela. Tento stav už zostal až do konca stretnutia. -jk-

1. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
  2. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
  3. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  4. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  5. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  6. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  4. Venujte na Vianoce darček plný informácií
  5. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  6. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  7. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Stanislav Bomba rozhodoval najvyššie súťaže a vymodeloval aj vlastnú píšťalku

Odmala sa skamarátil s futbalom a ten je dodnes jeho srdcovkou. Stále mladíckym elánom obdarený a v dobrom zdraví, bývalý prvoligový futbalový rozhodca a ešte aktívny delegát Stanislav Bomba 13. novembra prijímal gratulácie k svojim okrúhlym 70. narodeninám.

Stanislav Bomba

Najlepší kanonier VIII. ligy dal päťku Liptovským Revúcam

Na čele tabuľky strelcov VIII. ligy po jedenástich odohraných kolách tróni Miroslav Zelený (TJ Gôtovany) s 12 nástrelmi, pred 11-gólovým triom Petrom Bistiakom (Hrboltová), Petrom Guráňom (Liptovský Trnovec) a Martinom Rázgom (Štiavnička).