Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Ďalší smolný zápas pre mužstvo Liskovej

Rudinská - Bešeňová 3:0 (1:0)

Bešeňová: Okál - Baran, Slušňák, Likavec, Kováč (70. Milan), Protuš (80. Milan), Madliak, Baran ml., Žihlavník, Kendera (60. Záhradník), Olos.

Proti kvalitnému súperovi, ktorému navyše pomáhali rozhodcovia, nemali hostia šancu uspieť. Už po minúte domáci viedli 1:0 po rýchlej akcii celého útoku, ktorú zakončil Šajnoha. Nasledovali dve penalty pre domácich a vylúčenie hosťujúceho Žihlavníka. Rudinská potom trafila dvakrát do tyče a až štvrťhodinu pred koncom rozhodol o víťazstve domácich Pečalka, ktorý pridal aj tretí gól.

-mad-

Diviaky – Lisková 1:0 (0:0)

Gól: 48. Baran (vlastný).

Lisková: Kačalka - Gejdoš, Švárny, Vrtich, Mikulka, Juráš, Malenka, Baran (60. Demko), Rataj, Mihaľov, Frigmanský.

V prvom polčase hostia zaskočili herne domácich a boli lepším mužstvom. Žiaľ, dve gólové príležitosti nevyužili. V 34. min Frigmanský naservíroval loptu Švárnemu, ale ten z blízka trafil len domáceho brankára. V 42. min takmer z polovice ihriska ušiel domácej obrane opäť Švárny, ale svoje sólo nevyužil. Hneď po prestávke v 48. min domáci využili nepozornosť obrany hostí a po priamom kope a centri do pokutového územia si dal Baran vlastný gól. Hostia v snahe aspoň vyrovnať si vypracovali ďalšie šance, ale Juráš ani Mihaľov ich nepremenili. V 76. min Kačalka zlikvidoval sólový nájazd hráča domácich. Najväčšiu šancu na vyrovnanie nepremenil opäť smoliar Švárny, keď dve jeho strely po sebe vykopli z bránkovej čiary obrancovia domácich. S kádrom mužstva, s ktorým momentálne tréner Páleník disponuje môže aj tak strata bodov po predvedenom výkone v zápase Liskovú mrzieť.-nem-

Strážňavy – L. Hrádok 2:0 (2:0)

Góly: 20. Janči, 27. Brašinec

L. Hrádok: Medľa – Matejko, Janek, Gálet, Brotka, Uličný, Kopernický, Ilavský, Pajerchin, Sirotiak, Štepita.

Začiatok zápasu sa niesol v nápore domácich. Už v 4. min Bukovčan po rohovom kope mieril hlavou do žrde. V 17. min Čuraj sám postupoval na Medľu, ten mu včasným vybehnutím zabránil skórovať. V 20. min Gálet podbehol loptu a Janči samostatný nájazd premenil v úvodný gól domácich. V 27. min bolo 2:0, keď z trestného kopu z 20 m strelou do šibenice skóroval Brašinec. V závere polčasu Čuraj z hranice 16-tky trafil do žrde.

V druhom polčase hostia zlepšili prístup k zápasu. Hru vyrovnali, vypracovali si niekoľko sľubných príležitostí, ktorým však chýbala úspešná realizácia. V 68. min Kopernický prihral do samostatného nájazdu Ilavskému, ktorý obišiel aj brankára, ale obranca vykopol loptu smerujúcu do brány. O 10 min center Kopernického Ilavský zblízka kopol vedľa brány. Stráňavy mali príležitosť Jančim, ktorého strelu vykopol Pajerchin z bránkovej čiary. V závere zápasu Čurajovu strelu Medľa vyrazil na roh. -pf-

1. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
  2. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
  3. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  4. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
  5. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  7. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  8. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  9. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  10. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Odvolali riaditeľa Národného parku Nízke Tatry

Dôvodom má byť nedostatočné presadzovanie ochrany prírody v Demänovskej doline.

Riaditeľ Správy Národného parku Nízke Tatry Ľuboš Čillag.

V Jasnej spustia lyžovačku už v sobotu

Do strediska pustia len obmedzený počet lyžiarov.

Župa chce zrušiť pobočku knižnice na Podbrezinách

Pobočka knižnice sa nachádza na najväčšom liptovskom sídlisku. V príprave rozpočtu na budúci rok župa nepočíta s peniazmi na mzdu zamestnankyne.

Stanislav Bomba rozhodoval najvyššie súťaže a vymodeloval aj vlastnú píšťalku

Odmala sa skamarátil s futbalom a ten je dodnes jeho srdcovkou. Stále mladíckym elánom obdarený a v dobrom zdraví, bývalý prvoligový futbalový rozhodca a ešte aktívny delegát Stanislav Bomba 13. novembra prijímal gratulácie k svojim okrúhlym 70. narodeninám.