Utorok, 20. február, 2018 | Meniny má Lívia

V derby zápase remizovali futbalisti Palúdzky s Černovou 1:1

Oravská Jasenica – Svätý Kríž 1:0 (0:0)

Svätý Kríž: Mráz, Tomčík, Oprchal, Mičuda, Tekel, Droppa, Moravčík (82. Keller), Túry, Kúkol (Bútora), Urmín, Kubík.

Hráči Sv. Kríža boli celý zápas v poli minimálne vyrovnaným súperom, avšak niektoré tvrdé zákroky domácich otupili ich bojovnosť. Tvrdosťou zastrašení hostia nepodali ani optimálne výkony a nakoniec prehrali.

Tréner Jozef Túry: Vo vyrovnanom zápase jedinou gólovou strelou domáci zvíťazili. Zvýšenou bojovnosťou a agresivitou by sme na horúcej súperovej pôde získali určite aspoň bod. -mku-

T. Štiavnička - Jamník 5:2 (3:1)

Góly: 45. a 47. (11m) J. Handrk

Jamník: P. Krajčuška – M. Pavkovček, D. Hollý, M. Števček, M. Porubän – J. Beňo, P. Beňo, Ľ. Janťák, P. Cibuľa (50. J. Paukovček) - Bistiak, J. Handrk

Domáci boli od úvodných minút lepším mužstvom. Dobre sa pohybovali a dostávali sa do šancí. Gólmi v 6., 14. a 18. min si vytvorili dostatočný náskok, ktorý už len kontrolovali. Nemuselo sa im to vyplatiť, lebo hostia sa zlepenými gólmi v 45. a 47. min z pokutových kopov J. Handrka vrátili do hry. Za úmyselnú ruku v 47. min domáci hráč musel ísť pod sprchy. Hostia od tej chvíle hru otvorili v snahe otočiť výsledok. Príliš naivnou hrou sa ale o lepší výsledok pripravili. Domáci v 65. min výsledok ešte prikrášlili.

Vyjadrenie trénera: Domáci zvíťazili zaslúžene. -pzd-

Palúdzka – Černová 1:1 (1:0)

Góly: 2. Devečka – 52. Bobek.

Palúdzka: Károlyi – Lovíšek, Valaštiak, Guráň, Jurík, J. Kokavec, Pagáč, Stano, Moravčík, Devečka (60. Tomlák), Trnovský.

Černová: Krajník – Müller, Kovalčik, Demko, Žákovský (84. Bigoš), Moravčík, Krivoš, Brezniak, Chovanec (90. Jánoš), Bobek (80. Papúch), Orolín.

Už v 2. min stretnutia Trnovský kolmou prihrávkou uvoľnil Devečku, ktorý otvoril skóre. V ďalšom priebehu prvého polčasu mali hostia viac z hry a boli lepším mužstvom. Čistú gólovú príležitosť si ale nevypracovali. V druhom polčase domáci zvýšili pohyb aj agresivitu. Zatlačili súpera pred jeho pokutové územie. V 52. min domáci dôrazne nezakončili útočnú akciu. Lopty sa zmocnil brankár Krajník, ktorý za pomoci vetra dlhým výkopom poslal do šance svojich útočníkov a po nedorozumení v domácej obrane vyrovnal Bobek na 1:1. V ďalšom priebehu stretnutia si domáci vytvorili ďalšie dobré strelecké príležitosti, ale ich strelecká nemohúcnosť a dobrý výkon brankára Krajčušku nedovolili, aby sa už menilo skóre.

Peter Kokavec (tréner Palúdzky): „V prvom polčase sme hrali zle a vyhrávali sme. V druhom sme boli lepším mužstvom a inkasovali sme. Hosťom vychytal bod brankár.“ -pk-

Z. Poruba – Dražkovce 1:0 (0:0)

Gól: 69. Kováčik.

Z. Poruba: Hamaň – Ľ. Račko, Kuchárik, Petruška, Hlušák (75. Multáň), Kmeť, Tomek, Húska, Hrbek, Kováčik, Bárdy (85. Bocko).

Hostia od začiatku bránili a zdržiavali, čo im toleroval aj hlavný rozhodca. Domáci sa preto ťažko rozbiehali, lebo hra bola rozkúskovaná. Napriek tomu si v prvom polčase vypracovali niekoľko príležitostí, ktoré však zostali nevyužité. Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase. Až v 69. min po centri Petrušku dostal domácich do vedenia Kováčik, keď lopta po jeho hlavičke sa odrazila od žrde do siete. Hostia po góle ožili, viac otvorili hru, ale domáci ich držali na dištanc od svojej brány. Do otvorenej obrany hostí kontrovali rýchlymi protiútokmi, ktoré volali po góle. Avšak už neskórovali. Naopak, hostia päť minút pred koncom netrafili do odkrytej Hamaňovej brány. Domáci si tak udržali tesné, ale zaslúžené víťazstvo.

Dušan Lehotský (tréner Z. Poruby): „Opäť sme zahodili niekoľko dobrých príležitostí. O výsledku sme mohli rozhodnúť už v prvom polčase.“ -jm-

Dúbrava – Podbiel 2:0 (1:0)

Góly: 40., 56. Maťko.

Dúbrava: Oravec, Haviar, Kinik (78. Urbanovič), Kacian, Žuffa, Mrva, Maťko (86. Chebeň), Krčula, Pribylinec, Paulíny, Psotka (84. M. Gejdoš).

Už na začiatku stretnutia sa mohli domáci ujať vedenia, no strieľaný center Mrvu brankár hostí chytil. Počas celého zápasu Dúbravci striedali nepresné prihrávky s nádhernými akciami na jeden dotyk, po ktorých si vypracovávali čisté gólové príležitosti, no škoda, že okrem dvoch bez gólového zakončenia. Hostia z Podbiela si nevypracovali žiadnu čistú gólovú príležitosť, a tak výška skóre ostala na domácich. V 15. min si na center Pribylinca nabehol Mrva, no jeho hlavičku za pomoci mokrého terénu v päťke brankár chytil. V 24. min štipľavú strelu Krčulu brankár len vyrazil, ale Maťko z dobrej príležitosti trafil len do brankára. V 30. min Paulíny obhodil brankára, no lopta minula tesne cieľ. Konečne v 40. min sa domáci divák dočkal. Za loptou išiel dôrazne Psotka, obišiel vybiehajúceho brankára, jemne nacentroval a Maťko hlavou dostal domácich do vedenia – 1:0. Druhý polčas začali domáci veľkým náporom. V prvých desiatich minútach si vypracovali tri čisté šance, ale Pribylinec, Paulíny a nakoniec Mrva, ktorý išiel od polovice ihriska sám na brankára, nepremenili. V 56. min nádherne pomedzi hráčov Podbieľa prenikol Paulíny a jeho presný strelecký pokus dorazil z bránkovej čiary Maťko – 2:0. Do konca zápasu sa márne snažili Dúbravci zvýšiť náskok. ich strelecké pokusy buď minuli bránku, alebo ich zneškodnil hosťujúci brankár.

Rudolf Urbanovič (tréner Dúbravy): „Hrali sme proti húževnatému súperovi, ktorý u nás nemal čo stratiť a hral dobre hlavne v defenzívnej časti hry. My sme oproti predchádzajúcemu zápasu podali podstatne kvalitnejší výkon a škoda že sme nepremenili ďalšie vypracované šance, výsledok mohol byť pre nás ešte priaznivejší.“ -jm-