Vlachy – L. Lúžna 2:1 (0:1)

Góly: 50. Paulíny (11 m), 88. Rybársky - 32. Veselovský.

Vlachy: Zigo – J. Bolibruch, Hric, Motrinec, J. Švec, Paulíny, Rybársky, A. Švec (46. Hazucha), Kačmarík, Marton (73. M. Bolibruch), Matejovie.

L. Lúžna: Kutaj – Targoš, Husarčík, Potkan, Martoš, Koštiaľ, Veselovský, P. Mydliar, Beláček (86. Dutka), Pažítka, Hatala (63. M. Mydliar).

V nervóznom zápase, v ktorom išlo obom mužstvám o veľa hneď v úvode sa pred bránkou nepresadil Kačmarík, nová posila domácich. Jeho tvrdú strelu s námahou brankár vyrazil.

V 15. min poslal kolmú prihrávku na Rybárskeho Paulíny, ten však dlho váhal. Potom sa postupne začali presadzovať hostia. Ich snaha bola korunovaná v 32. min, keď po zaváhaní domácej obrany skóroval Veselovský z hranice 16-tky. V 50. min faulovali hostia v pokutovom území Rybárskeho a nariadený pokutový kop premenil Paulíny. Potom sa hra priostrila na oboch stranách. Napomohla tomu aj 75. min, keď gól hostí nebol uznaný pre ofsajd – rozhodcovia posúdili situáciu správne. Od tohto momentu sa domáci zamerali na udržanie výsledku, čo sa im mohlo vypomstiť. Hostia mali niekoľko dobrých príležitostí, ale dobre chytajúci Zigo už gól nepustil. Naopak, v 88. min Motrinec predviedol akciu zápasu, keď prešiel troch hráčov hostí a jeho center nezištne umiestnil Rybársky za chrbát hostí – 2:1. -vt-

Beňadiková – Švošov 4:1 (2:0)

Góly: 21. Janek, 43. Krčula, (11 m) 53., 72. Konfál – 51. J. Roštek.

Beňadiková: Perašín – Zawisza, Martin Račko (Pavlovič), Miloš Račko, Marek Račko, Kello, Krčula, Zemko, Janek, Konfál, Zlejší.

Švošov: Pukaj – Hadváb, J. Roštek, Dančo, Babec, Široň, Hatala, B. Roštek, Pukaj, Olos (Štrelinger), M. Roštek.

V Beňadikovej sa hral dobrý futbal. Zásluhu na tom majú obe mužstvá. Domáci miernu prevahu v prvom polčase vyjadrili aj gólmi. Prvý gól domácich dal Janek po peknej akcii. Domácu bránu vážne ohrozili aj hostia, ale brankár domácich bol dvakrát na mieste. Pred koncom prvého polčasu zvýšil z penalty Krčula na

2:0. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Hralo sa útočne na oboch stranách. Už v 51. min znížil po rohovom kope J. Roštek. O dve minúty domáci odpovedali gólom na 3:1. Naďalej sa hra otvorený futbal a hoci mali domáci navrch, nepremenili viaceré šance. V tom im zabránil aj brankár hostí. Štvrtému gólu Konfála však zabrániť nemohol. Domáci vyhrali zaslúžene rozdielom triedy. Za čo môžu byť vďační aj brankárovi. -vz-

Stankovany – Ludrová 2:3 (1:1)

Góly: 31., 84. Kavický – 39, 49. Rázga, 90. Kučera.

Stankovany: Pečko – R. Straka, I. Junas, Čieško, P. Straka, J. Straka, Zrník, Kavický, Bražina (50. Gašper), Martin Fúra (46. Timčo), Demikát.

Ludrová: Cárach – Hatala, Kučera, Ovad, Dutka, Rázga (83. Kajan), Macko, Apolenár, Pšeno (84. Tomčík), Chovan, Haspra.

Začiatok stretnutia mali pod kontrolou domáci. Vedenia sa však ujali až v 31. min, keď Cáracha prekonal Kavický. Zdalo sa, že domáci konečne zabodujú naplno, ale už v 39. min vyrovnal Rázga. Po chybe domácej obrany zvýšil v 49. min na 1:2 opäť Rázga. Domáci sa v druhom polčase ťažšie dostávali pred bránu hostí a až v 84. min vyrovnal na 2:2 Kavický. Domáci sa snažili do poslednej minúty zmeniť skóre vo svoj prospech, ale v 90. min z priameho kopu dobre trafil Kučera a uzavrel stav zápasu na 2:3 pre hostí. Domáci zostali opäť bez bodu. -plo-

V. Dubová – L. Štiavnica 2:3 (1:2)

Góly: 22. Havčo, 62. Jantek - 2., 55. Hlinka, 15. Grebáč (11 m).

V. Dubová: Laco – Sršeň, Bečka, Gruchalák, Holubčík, Tulinský, Jantek, Dittrych, Havčo, Brnoliak, Krška.

L. Štiavnica: Ondrejka – Šefranko, Maslo, Karlík, Klimčík, Čačo, Michalovič, Morava (86. Šida), Huťka, Hlinka, Grebáč (78. Koreň).

Stretnutie začalo lepšie hosťujúce mužstvo, keď hlavou už v 2. min otvoril skóre Hlinka. To sa menilo aj v 15. min, keď z pokutového kopu zvyšoval Grebáč. Polčasový výsledok upravil

v 22. min Havčo. Potom sa rozhodca Likavec dopustil viacerých nepresností, čím ovplyvnil výsledok stretnutia. Na prenikajúceho Janteka za faul zozadu potrestal hostí iba žltou kartou. O niekoľko minút posúdil podobný zákrok v 16-tke ako čistý. V 42. min neuznal domácim regulárny gól. V závere polčasu vylúčil domáceho Havču za rečnenie. V 55. min po zrážke zostal ležať na trávniku hosťujúci Gruchalák. Hostia pokračovali v hre a zvýšili na 1:3. Na konečných 2:3 upravil Jantek, keď obišiel aj hosťujúceho brankára. Domácich treba pochváliť za bojovný výkon, lebo hrali viac ako polovicu zápasu desiati. -ker-

Hubová – Lúčky 3:2 (1:1)

Góly: 40. M. Lelek, 47. Zubaj, 80. M. Holík(11 m) – 41. M. Kútnik, 55. Nemček.

Hubová: Rapoš – Ondruš, D. Lelek, Šuša, Moravčík, M. Holík, J. Kútnik, M. Lelek, Zubaj, Gerec, Dančo.

Lúčky: Krška – Lesák, Turčok, Ťapko, Milan st., Vrzgula, Karlík, Nemček, Kuriš, Volf, M. Kútnik.

Domáci chceli získať konečne tri body na svojom ihrisku. Predviedli bojovnú hru s presnými prihrávkami. V 40. min po peknej akcii vsietil prvý gól M. Lelek. Po chybe v domácej obrane v priebehu minúty vyrovnával M. Kútnik. Do druhého polčasu domáci nastúpili s odhodlaním vsietiť gól. V 47. min zvyšoval na 2:1 Zubaj. Hra sa pritvrdila z obidvoch strán. Na 2:2 vyrovnal Nemček. Nervozita stúpala, z čoho vyplynuli dve vylúčenia v mužstve hostí. Domáci využili svoju početnú prevahu, zatlačili súpera a rozhodujúci gól vsietil M. Holík z pokutového kopu za faul na M. Leleka. Tri body teda konečne zaslúžene zostali doma. -ľch-

Likavka – Kvačany 0:0

Likavka: Huba – Chorvát, J. Timko, Lupták, Sýkora, Haluška, Tkáč (60. Brtko), Bartoš (13. Jarabák), P. Konfál (73. Matúš), M. Konfál, Žitník.

Kvačany: Kojš – Štefaniak, Chudoba, Ľ. Chovan, Maslo, Burdel (72. Trizna), Sásik, Kmeť, Alman (90. Bella), Kruták, Florek.

V Likavke sa hral priemerný futbal. Aj keď mali domáci väčšinou prevahu, nedokázali prekonať hosťujúceho brankára ani z pokutového kopu, ktorý v 40. min nepremenil M. Konfál. Hra sa väčšinou pohybovala v strede ihriska. Hostia sa dostávali do šancí iba zriedkavo a uhrali šťastnú remízu. -ach-

L. Sliače – Bobrovec 2:0 (1:0)

Góly: 10., 85. Balážec.

L. Sliače: Klačan – B. Kelčík, M. Kelčík, Alman, Priesol (80. Likavčan), Lako (45. Ondrejka), D. Kelčík, Mrva, Šveda (88. Kelčík S.), Balážec, Gejdoš.

Bobrovec: Bella – P. Zich, Snovák, Odlevák, Jacko (45. Lisý), Gomba (60. Volaj), Pavčo (75. M. Zich), Janičina, Vraňák, Bučko, Benikovský.

Sedem kôl trvalo domácim, aby získali konečné víťazstvo. Začali výborne, Keď už v 9. min po centri Priesola Balážec hlavou skóroval. Do polčasu to však bolo z ich strany všetko, naopak dvakrát výborne zasahoval domáci brankár Klačan. Druhý polčas to však na ihrisku vypadalo úplne inak. Domáci si vypracovali množstvo vyložených šancí. Samostatné nájazdy a strely však bránku netrafili. Skóre uzavrel nakoniec v 85. min najlepší hráč na ihrisku Balážec, keď všetkým ukázal, ako sa dávajú góly. -mj-

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Koronavírus: Odberné miesta v Ružomberku

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Ružomberku.

Koronavírus: Odberné miesta v Liptovskom Mikuláši

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Liptovskom Mikuláši.

Medlovej tesne ušlo finále v Big Air

Slovenská reprezentantka v snowboardingu Klaudia Medlová skončila v prvom kole Svetového pohára v disciplíne Big Air na siedmom mieste.

Klaudia Medlová si doma zajazdila v hlbokom snehu.