PREPADNUTIE POČAS JARMOKU. Ktovie, či si chceli páchatelia prilepšiť na jarmočné občerstvenie, alebo len využili chaos počas jarmočnej nálady, každopádne fyzicky na ich počínanie doplatil 45-ročný Pavel M. z Liptovského Hrádku. Dvaja neznámi páchatelia najprv muža zozadu udreli do hlavy, potom ho na zemi kopali do brucha a hlavy a nakoniec mu vzali z nohavíc peňaženku. V nej mal hotovosť asi 1000 korún, o ktorú prišiel. Incident sa stal o desiatej večer v mestskom parku v Liptovskom Hrádku, v časti zvanej Sady M.R. Štefánika. Páchatelia mužovi spôsobili pomliaždeniny hlavy a poškodenie krížovo-panvového zhybu. Po násilníkoch a zlodejoch pátrajú kriminalisti z Okresného úradu justičnej polície Liptovský Mikuláš, ktorí prípad prebrali.
KRÁDEŽE ÚRODY. V septembri ľudia zbierali zemiaky a ako obyčajne prilepšiť si chceli aj tí, čo ich nesadili... Krádeže cudzej úrody sa vyskytli v obci Východná, kde dvaja muži a jedna žena vykopali a ukradli zemiaky za 1500 korún. Na poli PD Liptovský Mikuláš štyria mladí chlapci vykopali zemiaky asi za 1000 korún. Trochu viac, okolo 200 kg, sa podarilo vykopať šiestim páchateľom (5 žien, 1 muž) v obci Bobrovec, čím firme Agro Racio spôsobili škodu 2000 korún. V obci Veterná Poruba vykopali muž a žena 150 kg zemiakov, čím PD Smrečany spôsobili škodu 1500 korún. Neznámy muž ukradol z kukuričného poľa pri obci Veterná Poruba kukuricu v hodnote najmenej 300 korún.
VLÁMANIE DO CHATY. V chatovej oblasti Liptovský Ján vykradli neznámi páchatelia chatu v čase od 27. septembra do 1. októbra. Ukradli sadu sekier, nožov, elektroniku a remeselnícke náradie v hodnote 40 tisíc korún.
ZLODEJ V JASKYNI. Do budovy Správy Demänovskej ľadovej jaskyne sa chcel vlúpať neznámy páchateľ, ktorého odradili bezpečnostné dvere, cez ktoré sa dnu nedostal. Ich poškodením vznikla škoda 29 tisíc korún.
BITKA V LIPTOVSKEJ SIELNICI. Ktovie, či alkohol, alebo osobné nezhody stáli za incidentom, pri ktorom sa syn Róbert K. pustil do vlastného otca. V nedeľu 28. septembra o pol jednej na obed po predchádzajúcej hádke napadol syn vo dvore rodinného domu v Liptovskej Sielnici svojho otca, ktorého začal najprv spredu sácať, pričom ho udrel. Keď otec spadol na zem, syn ho chytil pod krk a začal ho škrtiť. Pritom sa mu vyhrážal, že ho zabije. V ďalšom synovom násilníckom konaní zabránila matka a privolaná hliadka z miestneho oddelenia PZ. -lg-