Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Nastupujeme s cieľom neinkasovať

Futbalisti MFK Ružomberok si po víťazstve na brati

Ružomberok - slavských Pasienkoch (1:0) v tabuľke po 11. kole udržali druhú priečku. Ešte cennejšie ale je, že v „tabuľke pravdy“ sa opäť dostali na dva plusové body. „Myslím si, že víťazstvo s Interom sme si zaslúžili,“ skonštatoval po návrate z Bratislavy kapitán ružomberského kolektívu František Mikuláš. „V prvom polčase, ktorý bol hodnotnejší, sme, podľa mňa, boli futbalovejším a lepším tímom. Druhá polovica stretnutia ponúkla už veľmi málo futbalu. Domáci sa snažili presadiť nakopávanými loptami, ale bez úspechu. My sme si udržali jednogólové vedenie z prvého polčasu.“

Pri jednej veľkej šanci „žltočiernych“ ste na bránkovej čiare zastúpili brankára Hajdúcha. Ako to bolo?

Dovolím si povedať, že išlo o najväčšiu príležitosť súpera. Lopta už smerovala do opustenej brány, som rád, že sa mi ju podarilo odvrátiť. V ďalšom priebehu zápasu už asi tak horúco pred našou bránou nebolo.

Ružomberok na začiatku druhej štvrtiny ročníka 2003/2004 je na veľmi peknej druhej pozícii. Ako sa pozeráte na súčasné umiestnenie mužstva?

Na prvý pohľad je to milé, ale zároveň i dosť skresľujúce. V súťaži vládne obrovská vyrovnanosť. Stačí jedno stretnutie prehrať a hneď padnete o pár priečok nižšie. Samozrejme, platí to tiež opačne. Získané tri body v Bratislave treba teraz potvrdiť v dvoch domácich zápasoch. Po reprezentačnej prestávke privítame Trenčín a potom Slovan. Ak v týchto dvoch kolách mužstvo naplno zaboduje, môže byť naše postavenie ešte sľubnejšie.

V predchádzajúcich kolách dosť kritiky zaznelo na adresu ružomberskej obrany. V sobotu, po dlhšom čase, ste konečne vyšli s čistým štítom. Pripomenul vám pred stretnutím tréner Vukušič zvlášť defenzívne činnosti?

Na každý zápas nastupujeme s cieľom neinkasovať gól. Futbal však je aj o chybách. Kto ich urobí menej, ten berie po 90. min úrodu, čiže body. Chyby na ihrisku nie sú však len vecou obrany. Dobrá defenzíva musí byť výslednicou snaženia sa celého mužstva. V predchádzajúcom stretnutí s Trnavou sme mohli dať o dva góly viac. Avšak v týchto fázach sme zároveň vzadu otvorili súperovi priestor na prečíslenie. Samozrejme, pri vyhodnotení zápasu, osobitný zreteľ je kladený na situácie, z ktorých padne gól do našej siete. So zámerom v ďalšom kole sa im vyvarovať. Tak to bolo i v dueli s Trnavou.

Keď tréner Jozef Vukušič prevzal mužstvo, vy ste sa zrazu ocitli na lavičke náhradníkov. Ako ste vzniknutú situáciu prežívali a ako sa na ňu teraz pozeráte?

Zostava, to je čisto vec trénera. Veru, nebol by to dobrý futbalista, ktorý by chcel sedieť na lavičke. Každý sa snaží, aby sa dostal na ihrisko. Som rád, že opäť hrám. Čakal som na príležitosť, a tá prišla. Robím všetko preto, aby som ju nepustil z rúk. V posledných troch stretnutiach, čo som nastúpil, mužstvo získalo sedem bodov. Myslím si, že to nie je zlá bilancia.

Prišla vám vhod momentálne reprezentačná pauza?

Myslím si, že ani nie. Po víťazstve s Interom by asi lepšie bolo, keby v sobotu liga pokračovala. Ale o tom je zbytočné uvažovať. Uvidíme, ako to bude po dvoch týždňoch. Verím, že dobré. Ján Svrček

1. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  2. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
  3. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
  4. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
  5. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  6. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  7. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  8. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  9. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
  10. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy
  1. Podcast: Jeden lístok, veľa tratí
  2. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
  3. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
  4. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  5. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  6. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
  7. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  8. COOP Jednota je najdôveryhodnejším slovenským predajcom potravín
  9. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  10. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Odvolali riaditeľa Národného parku Nízke Tatry

Dôvodom má byť nedostatočné presadzovanie ochrany prírody v Demänovskej doline.

Riaditeľ Správy Národného parku Nízke Tatry Ľuboš Čillag.

V Jasnej spustia lyžovačku už v sobotu

Do strediska pustia len obmedzený počet lyžiarov.

Župa chce zrušiť pobočku knižnice na Podbrezinách

Pobočka knižnice sa nachádza na najväčšom liptovskom sídlisku. V príprave rozpočtu na budúci rok župa nepočíta s peniazmi na mzdu zamestnankyne.

Stanislav Bomba rozhodoval najvyššie súťaže a vymodeloval aj vlastnú píšťalku

Odmala sa skamarátil s futbalom a ten je dodnes jeho srdcovkou. Stále mladíckym elánom obdarený a v dobrom zdraví, bývalý prvoligový futbalový rozhodca a ešte aktívny delegát Stanislav Bomba 13. novembra prijímal gratulácie k svojim okrúhlym 70. narodeninám.