Futbal mladých

I. LIGA - STARŠÍ DORAST

Trnava - Ružomberok 4:0 (2:0)

Na ihrisku Spartaka sa zrodila druhá ružomberská prehra v tejto sezóne. Domáci otvorili skóre z priameho kopu. Potom Ružomberčania boli veľmi blízko k vyrovnaniu. Baran trafil brvno a po odrazenej lopte Pilar z „päťky“ napálil len nad. Vzápätí Ondovčák uvidel červenú kartu a z nariadenej jedenástky Trnava zvýšila na 2:0. V druhom polčase hostia (hoci bez jedného hráča v poli) si vynútili územnú prevahu, ale tá nepriniesla žiadny efekt. Naopak Spartak v záverečných desiatich minútach ešte pridal dva góly.

I. LIGA - MLADŠÍ DORAST

Trnava - Ružomberok 3:0 (1:0)

Po úvodnej „oťukávačke“ domáci v 4. min. strelili prešťastný úvodný gól. Od tejto chvíle ich ružomberský tím zatlačil do defenzívy. Chlapci si vypracovali aj šance, ale s koncovkou sa „hnevali“. Rovnako tomu bolo aj po prestávke. Po chybe obrany však hostia druhýkrát inkasovali. Potom v silnom protivetre mali viaceré čisté šance, ale stav sa nezmenil. V závere ešte Trnava potrestala ružomberskú „ofsajdovú pascu“.

I. LIGA - STARŠÍ ŽIACI

Žilina - Ružomberok 0:0

Ružomberský tréner Dušan Vierik nezakrýval po zápase sklamnie. „Bol to náš najslabší výkon“, uviedol. „Chlapci po úvodných kolách už asi mali hore nosy. Teraz prišlo varovanie.“ Pred týmto zápasom mal ružomberský kolektív na svojom konte (zo štyroch zápasov) 12 bodov a skóre 22:0. Čiže na umelej tráve pod Dubňom prvý raz naplno nezabodovali. Hostia, najmä v druhom polčase, keď aktivita bola na ich kopačkách, nedotiahli do golového konca niekoľko sľubne vyzerajúcich akcií. Tesne pred koncom Páleš išiel úplne sám na žilinského brankára, ale tiež nič z toho nebolo. A tak favorit si z ihriska deviatej Žiliny odniesol iba bod.

I. LIGA - MLADŠÍ ŽIACI

Žilina - Ružomberok 1:1 (1:0)

Gól: Bartoš.

Tréner hostí Ivan Hvoľka označil deľbu bodov za zaslúženú. V prvom polčase bolo lepšie žilinské družstvo, po zmene strán zase jeho súper. V druhom polčase Ružomberok ovládol hru, vyrovnal, ale víťazný gól sa mu už nepodarilo dať. Najsľubnejšie vyzerali Oravcove individuálne nájazdy, avšak v súbojoch jeden proti jednému sa nedokázal presadiť. Možno svoje urobil aj umelý trávnik, na ktorí „hvoľkovci“ nemajú byť odkiaľ zvyknutí.

-svr-

III. LIGA - ST. DORAST

L. Mikuláš - Brezno 1:2 (1:0)

Gól: Balluch.

Domáci starší dorastenci opäť v tomto stretnutí sklamali svojich priaznivcov a stretnutie, v ktorom mali jednoznačne zvíťaziť, prehrali. Úvod stretnutia začali domáci tlakom a vypracovali si aj šance. Už prvú nepremenil Koreň. Hostia pozorne bránili a snažili sa podnikať rýchle protiútoky. Domáci dobíjali bránu súpera celý prvý polčas. Ich hra však nemali potrebnú ľahkosť. Útoky boli pomalé a viazla súhra v strede poľa. V prvom polčase dokázal len Balluch prekvapiť pozornú a s patričným nasadením hrajúcu obranu hostí. Druhý polčas mal podobný priebeh ako prvý. Domáci útočili a hostia sa bránili. Hostia naďalej podnikali rýchle protiútoky, z ktorých dva dokázali premeniť na góly.

III. LIGA - ML. DORAST

L. Mikuláš – Brezno 8:0 (3:0)

Góly: M. Králik 3, Droppa 2, Nadzam, Černák, Uličný.

Domáci mali od začiatku hernú prevahu a stretnutie sa hralo v ich réžii. Zatlačili hosti na ich polovicu a obranu zamestnávali neustálym tlakom. Domáci sa ujali vedenia po dvoch únikoch V. Uličného po pravom krídle, ktoré zakončili gólmi J. Nadzam a M. Králik. Liptáci sa v tomto stretnutí predstavili ako futbalovo vyspelejší kolektív, aj keď im chýbali niekoľkí hráči. Do polčasu ešte domáci zvýšili svoje vedenie a do kabín išli s vedením rozdielom triedy. Druhý polčas pokračovali mladší dorastenci L. Mikuláša v nátlakovej kombinačnej hre a svoje vedenie ešte zvýšili.

L. Mikuláš – Martin 1:1 (1:1)

Gól: Rak

Domáci nastúpili proti favorizovanému mužstvu hostí z čela tabuľky s odhodlaním získať prvé tohto sezónne body. Celý zápas bol vyrovnaný, pričom rozhodovali individuálne nedostatky v herných činnostiach jednotlivcom. Vedenia sa ujali hostia po chybe v obrane domácich. Vyrovnanie prišlo ihneď v zápätí, po peknej akcii pravej strany domáceho kolektívu. Po vyrovnaní sa domáci upokojili a niekoľkými kombinačnými akciami potvrdili svoje ambície. Najväčšiu šancu mal v tejto fázy zápasu kapitán domácich J. Laučík, ktorý zoči-voči brankárovi hostí nastrelil len brvno brány hosťujúceho kolektívu. V druhom polčase si ani jedno mužstvo nevypracovalo výraznejšiu šancu. Za zmienku stojí len vynikajúci zákrok domáceho brankára P. Anlaufa, ktorý zneškodnil v poslednej minúte krásnu strelu útočníka hostí do šibenice domácej bránky.

L. Mikuláš - Martin 0:1 (0:1)

Domácich mladších žiakov tento zápas zastihol v slabšej forme a nevyšiel im podľa ich predstáv. Na súpera z Martina si trúfali a predpokladali, že tento zápas vyhrajú. Súper sa však na toto majstrovské stretnutie dobre pripravil a vypracoval si miernu prevahu už v prvom polčase. Svoju prevahu dokázali hostia zúžitkovať vo vedúci gól, ktorý sa nakoniec ukázal v ďalšom priebehu ako rozhodujúci. Domácim viazla súhra v strede poľa a počas celého zápasu sa výraznejšie nepresadili. Druhý polčas sa niesol v znamení vyrovnanej hry, no na skóre stretnutia sa už nič nezmenilo a hostia si odviezli tri body. -ih-