V Z. Porube prehrala Palúdzka gólom v poslednej minúte

Tur. Štiavnička – Černová 5:0

(3:0)

Černová: Krajník – Veverica, Kovalčík, Demko, Müller (46. Krivoš), Moravčík, Žákovský (68. Huba), Brezniak, Papúch, Bobek, Chovanec (33. Tarač).

Úvodných desať minút sa nieslo v réžii hostí a zdalo sa, že pôjde o vyrovnanú partiu. Prišla však 12. min a domáci išli do vedenia náhodne streleným gólom. Od tejto chvíle prebrali iniciatívu a bolo len otázkou času, kedy sa opäť bude meniť skóre. Podľa priebehu hry možno považovať víťazstvo domácich za zaslúžené. Hostia, ktorí ako nováčik patria k príjemným prekvapeniam súťaže podali najslabší výkon v sezóne.

Jozef Kmeť (tréner Černovej): „Náš výkon má iba málo spoločné s futbalom. Dovolím si tvrdiť, že podľa predvedenej hry je to pre nás lichotivý výsledok.“ -mi-

Dúbrava – Zuberec 3:0 (2:0)

Góly: Kinik, Urbanovič, Krčula.

Dúbrava: Oravec – Urbanovič, Žuffa, Kinik, Haviar, Kacian (M. Gejdoš), Maťko, Pribylinec, Psotka (P. Gejdoš), Frič (Krčula), Paulíny.

Zápas začal náporom domácich a už v 3. min po Kacianovom rohu dal vedúci gól Kinik.

O tri minúty nebezpečne na bránu domácich vystrelil z priameho kopu Šiška. V 14. min ďalšia šanca domácich z kopačky Paulínyho tesne minula bránu. Od tejto chvíle sa začala „kanonáda“ zo strany domácich, keď v poradí Paulíny, Frič, Kacian a Psotka boli nepresní. Prišla však 37. min a po ideálnej prihrávke Paulínyho zvyšoval Urbanovič. Do polčasu mohol ešte skórovať domáci Frič. Druhý polčas pokračoval tak, ako skončil prvý. Domáci útočili na bránu hostí, ale chýbala optimálna finálna prihrávka. Tá prišla v 70. min, ale Kacian svoj samostatný nájazd nepremenil. Skóre zápasu napokon uzavrel v 89. min Krčula, keď po úniku M. Gejdoša dorazil brankárom vyrazenú loptu.

Rudolf Urbanovič (tréner Dúbravy): „Počas celého zápasu sme mali prevahu a vyvíjali sme neustáli tlak. Žiaľ, vo finálnej fáze sme niektoré akcie nedotiahli do úspešného konca a výsledok mohol byť pre nás ešte priaznivejší. -fek-

Z. Poruba – Palúdzka 3:2 (1:1)

Góly: 8., 55. Húska, 90. Tomek – 44. P. Kokavec, 80. Trnovský.

Z. Poruba: Lauko – Kuchárik (68. Multáň), Petruška, Račko, Kompiš, Kmeť, Húska, Kováčik, Tomek, Vyskočáni, Hrbek (46. Račko).

Palúdzka: Károlyi – Lovíšek, Tomlák (87. Jurík), Moravčík, Guráň, Trnovský, J. Kokavec, Nízky, Pagáč, P. Kokavec, Stano.

V derby zápase mohli byť diváci spokojní len s piatimi gólmi. Mužstvá predviedli iba priemerný futbal s množstvom nepresností. Domáci boli o niečo lepší a vypracovali si viac gólových príležitostí. Už v 8. min sa ujali vedenia Húskom. O pár minút mohol Húska skórovať druhýkrát, ale nepremenil samostatný nájazd. Hostia hrali na brejky a domáci mali najviac práce s Trnovským a P. Kokavcom. Na 2:0 mohol zvýšiť Kmeť, ale jeho strela trafila brvno. Kováčikov nájazd zlikvidoval najlepší hráč na ihrisku Károlyi. Naopak, po chybe domácej obrany skóroval v 44. min P. Kokavec. V druhom polčase dostal do vedenia domácich opäť Húska, keď v 55. min zakončil Vyskočániho center. V 61. min bol vylúčený po druhej žltej Stano. Súper bol s desiatimi hráčmi nebezpečnejší. Najskôr svoje šance nevyužili domáci. Kováčik ani Tomek sami pred brankárom neskórovali. V 80. min unikol Trnovský a pohodlne vyrovnal. Hostia po góle otvorili hru a to sa im stalo osudným. V poslednej minúte domáci z brejku po spolupráci Kováčik – Tomek dal posledne menovaný rozhodujúci gól zápasu. V nadstavenom čase Károlyi fauloval Húsku a ten pokutový kop nepremenil. Body zostali zaslúžene doma.

Dušan lehotský (tréner Z. Poruby): „V tomto zápase sme nepodali najlepší výkon. Čisté šance nepremieňame a potom sa trápime. Podľa mňa sme ale vyhrali zaslúžene.“ -jm-