Liptáci v tomto kole naplno bodovali

Tur. Teplice – L. Mikuláš 0:1 (0:0)

Gól: 59. Blaščík.

L. Mikuláš: Kubáň – Olejár, Kucek, Škandera, Vyskočáni, Labaška (60. Beňo), Žihľavník, Juriga, Bezák (58. Kašpar, 88. Grengubiak), Blaščík, Šándor.

V Turci sa hral kvalitný zápas, ktorý svojou úrovňou prekročil rámec tretej ligy a z diania na ihrisku bolo zrejmé, že sa stretli mužstvá s postupovými ambíciami. Domáci začali náporom, dobre kombinovali a dokazovali svoju rýchlosť. Hráči hostí iba s maximálnym vypätím odolávali tlaku. Už v 8. min sa domáci Privitezer uvoľnil v 16-tke hostí, ale z vyloženej šance prestrelil. V 20. min mal na kopačke gól domáci M. Jeťko, ktorý prešiel medzi dvoma obrancami hostí, obišiel aj brankára, ale do prázdnej brány neskóroval, keď mu najlepší hráč na ihrisku – brankár Kubáň zázračným zákrokom v tom zabránil. To hostí povzbudilo a v 27. min nebezpečne zaútočili. Po spolupráci Labašku a Blaščíka nepremenil vyloženú šancu Juriga. V 38. min hostia dvakrát pohrozili a takisto v 40. min bol neúspešný Šándor, ktorý trafil z 5 metrov iba domáceho brankára. Neúspešný bol aj v závere polčasu agilný Blaščík. V závere ohrozili bránu hostí aj domáci, ale opäť neuspeli.

V druhom polčase začali domáci opäť náporom, ale hostia odvracali ich pokusy na čele s Kubáňom a vyrážali do nebezpečných kontier. V 59. min po dlhopm výkope brankára hostí domáca obrana urobila chybu. K lopte sa dostal Blaščík, ktorý vnikol pomedzi dvoch obrancov do 16-tky a nekompromisne skóroval. Tento okamih sa ukázal ako rozhodujúci. Domáci začali nakopávať vysoké lopty do 16-tky hostí a stupňovali tlak. Hostia však dobrou defenzívou a primeranou tvrdosťou tlaku odolávali. V 79. min mohol skórovať Juriga, ale jeho hlavička minula domácu bránu. O minútu neskôr „zvonila“ žrď hosťujúcej brány. V posledných desiatich minútach už domáci nič nevymysleli. Boli to naopak hostia, ktorí ohrozili nebezpečne domáceho brankára. Skóre sa už ale nemenilo. Hostia podali svoj najlepší tohtoročný výkon a zohrali najkvalitnejší zápas za posledné štyri roky svojho účinkovania v III. lige. -mm-

Ľubochňa - Podbrezová B 4:1 (1:1)

Góly: 21. Rák, 48. Bačík, 64. Hloušek, 67. Bédi, 15. Patráš

Ľubochňa: Hajdúch - Rák, Mikuláš, Bartko, Vrlík (36. Ovšianík), Bédi, Sedlák, Hloušek, Božok (69. Kumor), Bačík (80. Chrabčiak), Valnoha.

Stretnutie prvoligovej rezervy Ružomberka a druholigovej Podbrezovej bolo tentoraz záležitosťou domácich. V prvom polčase to na jednoznačné víťazstvo domácich nevyzeralo. Začalo sa obojstranne opatrne; hra sa pohybovala od 16-tky po 16-tku. Prišla však 13-tka a nezištnú prihrávku Šišiaka usmernil Patráš do siete domácich; 0:1. V 20. min mohol zvýšiť opäť Patráš, ale zblízka kopol loptu do rúk Hajdúcha. Z protiútoku faulovali pred 16-tkou hostia Hlouška a Rák po zemi prekonal Belicu; 1:1. V 41. min Božok strelil do tyče a Sedlákovu opakovanú strelu brankár hostí vyrazil. Hneď nato sa dostal do 16-tky hostí Bačík, ale obrana ho v poslednej chvíli obrala o loptu. Z protiútoku Urbančokom gólovú strelu z 20 m Hojdúch bravúrne vyrazil. Do šatne mohol upraviť Božok, ale jeho strelu Belica reflexívne vyrazil.

V druhom polčase domáci vystupňovali tempo a už v 48. Božok ideálne uvoľnil Bačíka a ten s prehľadom získal domácim vedenie. Potom a dostali do šancí Božok, Bačík i Bédi, ale ich strely nemali svoj cieľ. V 64. min sa v 16-tke hostí dostal k odrazenej lopte Hloušek a prudkou strelou pod žrď zvýšil na

3:1. Hostia sa už nedokázali ozbrojiť a domáci si vytvárali šance. V 67. individuálne prenikol agilný Bačík do 16-tky hostí a jeho prihrávku Bédi premenil na štvrtý gól domácich. Tí si vypracovali aj ďalšie šance, ale Valnoha, Bédi, Rák

i v 90. min Mikuláš nedokázali dopraviť loptu do siete hostí. Ich snaha o skorigovanie výsledku bola len platonická

a šance Turňu a Šišiaka s prehľadom zlikvidoval Hajdúch. Do rámca slušného a kvalitného zápasu zapadol aj dobrý výkon rozhodcovskej trojice. Domáci si tak zapísali prvé víťazstvo v súťaži. -žih-