V liptovskom derby boli úspešnejší futbalisti z Dúbravy

Drážkovce - Jamník 1:0 (0:0)

Gól: Jesenský

Jamník: P. Krajčuška, Čatloš, Hollý, Števček, Žuffa, J. Beňo, P. Beňo, Cibuľa, Porubän (80. Pavkovček), Handrk, Bistiak (75. Paukovček).

Hostia nešli do Drážkoviec s veľkými očami, lebo domáci v predošlých kolách dosiahli dobré výsledky. Hoci ten je pre hostí prijateľný, ale bol hlavne v druhom polčase ovplyvnený mužom v čiernom. Prvý polčas bol minimálne vyrovnaný a skončil sa bez gólov, čo bolo pre domácich varovným signálom. Hlavne po akcii v 40. min, keď hosťujúci Handrk z výbornej pozície z 11 m neskóroval. V druhom polčase mali domáci viac z hry preto, že rozhodca kúskoval hru a nesprávnymi verdiktami tlačil domácich dopredu. Túto podoru zúročili v 73. min ušmudlaným gólom striedajúceho Jesenského, čím si zabezpečili vítťazstvo a povinné body. V 87. min hosťujúci Handrk opäť vynikajúcu šancu nevyužil.

Milan Vyšný (tréner Jamníka): „Hráči splnili moju požiadavku hrať zo zabezpečenej obrany do bodky. Aj napriek tomu body zostali u súpera. Výrazne k tomu prispel rozhodca. Remíza by bola spravodlivejšia.“

-pdz-

Sv. Kríž - Turany 4:2 (1:1)

Sv. Kríž: Mráz, Tomčík, Oprchal, Mičuda (Keller), Tekel, Droppa, Moravčík, Túry (Bútora), Kúkol, Šimko, Kubík.

Po zlepšenom výkone domáci konečne prelomili streleckú smolu a zaslúžene zvíťazili.

Hostia sa síce ujali vedenia už v 11. min, ale domácim sa podarilo vyrovnať ešte od polčasu Túrym. V druhom polčase sa ujali vedenia domáci gólom Šimka, na 3:1 zvýšil z 11 m kopu Mičuda a v závere zápasu štvrtý gól strelil Bútora. Úplne na konci zápasu využili hostia nekoncentrovanosť domácich a korigovali výsledok na 4:2. -mku-

Černová – Dúbrava 0:1 (0:1)

Gól: 22. Kiník.

Černová: Krajník – Veverica, Kovalčík, Demko, Müller, Moravčík, Krivoš, Brezniak, Papúch, Bobek (46. Žákovský), Chovanec (76. Tarač).

Dúbrava: Oravec - Urbanovič, Kiník, Kacian, Žuffa, Haviar, Pribylinec, Frič, Mrva, M. Gejdoš, Psotka (75. P. Gajdoš).

V derby kola pred početnou diváckou kulisou obe mužstvá svojimi výkonmi potvrdili postavenie v tabuľke. Prvý polčas mali hru v rukách hostia a z početných príležitostí dokázali jednu premeniť. Po prestávke prevzali iniciatívu domáci a kvalitnou hrou zatlačili domácich na ich polovicu. Keďže nedokázali premeniť ani pokutový kop, zápas sa skončil tesným víťazstvom hostí. Za predvedenú hru možno prehru domácich považovať za nešťastnú a nezaslúženú.

Jozef Kmeť (tréner Černovej) „Myslím si, že je to pre nás krutá prehra. Hlavne za predvedenú hru v druhom polčase, keď sa hralo na jednu bránu.“

Rudolf Urbanovič (tréner Dúbravy): „Boli to dva rozdielne polčasy. V prvom sme boli lepší my a zaslúžene sme viedli. Avšak v druhom polčase domáci dokázali, že nie náhodne im patrilo druhé miesto v tabuľke a so šťastím sme zápas doviedli do víťazného konca.“

-mi-

Palúdzka – Tur. Štiavnička 1:3 (1:3)

Gól: 28. Stano (11 m).

Palúdzka: Károlyi – Tomlák, Nízky, Jurík (70. Zaťkovič), Lúčan (32. Trnovský), J. Kokavec, Pagáč, Guráň, Moravčík, Stano, P. Kokavec.

Už v 2. min vyšiel po zahrávaní rohu hosťom nacvičený signál a Mičudka nekompromisne skóroval. V 9. min na hranici pokutového územia fauloval Jurík a z nariadeného pokutového kopu skóroval Krištofík – 0:2. Keď v 18. min nariadil rozhodca proti domácim prísny pokutový kop za nastrelenú ruku na hranici 16-tky a hostia z neho upravili na 0:3 sa zadalo, že domáci dostanú riadny debakel. Avšak od tohto momentu hrali len domáci, ktorí zatlačili súpera pred vlastné pokutové územie. V 28. min bol brankárom hostí zrazený Pagáč a Stano znížil z pokutového kopu na 1:3.

V druhom polčase vsadili všetko domáci na útok. Hostia loptu odkopávali, nechali sa ošetrovať a vynášať z ihriska na nosidlách, čím sa snažili otupiť, v niektorých momentoch drvivý, tlak domácich. Pri mnohých závaroch v pokutovom území stálo pri domácich šťastie a domácim akoby nebolo súdené skórovať. Preto si hostia odniesli z Palúdzky tri šťastné body.

Peter Kokavec (tréner Palúdzky): „Hostia využili štandardné situácie, a keď im k náskoku pomohol aj rozhodca je ťažké zápas otočiť.“ -pk-

Martin B – Z. Poruba 5:0 (1:0)

Z. Poruba: Hamaň – Kuchárik, Petruška, Ľ. Račko, Kompiš, Kmeť, Hlušák (85. Hlatký), Vretenár (84. Beťko), Hrbek (76. Mikita), Bárdy, S. Račko.

Hostia nastúpili bez viacerých hráčov základnej zostavy. V prvom polčase bola hra vyrovnaná. Prvú šancu nepremenil Bárdy. Potom domáci nastrelili žrď. Skóre otvoril v 40. min Mazurák, keď sa presadil medzi troma obrancami hostí.

Druhý polčas bol už v réžii domácich. Na ich kopačkách bolo vidieť väčšiu istotu. Niektorí mladí hráči hostí zápas nezvládli. Už v 50. min zvyšoval na 2:0 Vácha. Hostia hrali na brejky, ale v bráne domácich bol pozorný Šupej. Najväčšiu šancu mal Vretenár, ale jeho strela išla nad bránu domácich. Tí hrali v pohode. V závere zápasu hrali hostia so siedmimi dorastencami a vypili kalich horkosti až do dna. Na konečných 5:0 upravil opäť Mazurák. Domáci vyhrali zaslúžene, ale pre hostí je prehra príliš krutá. V nedeľu hostí Poruba v derby zápase Palúdzku.

Dušan Lehotský (tréner Z. Poruby): „Bez viacerých opôr sme neuhrali prijateľný výsledok. Urobili sme viacero chýb v obrane. Tento raz sa ukázala na mladých hráčoch herná a taktická nevyzretosť.“