FUTBAL MLADÝCH

I. LIGA - ST. DORASTENCI

Ružomberok - Dubnica 1:1 (1:0)

Gól: Sedliak

Domáci dorastenci boli veľmi blízko k víťazstvu. Štyri minúty pred koncom sa ale v strede ihriska dopustili hrubej chyby, čo Dubničania využili na vyrovnanie. Po nepresnej prihrávke Baran nasledoval kolmý pas súpera a gól v ružomberskej sieti. Tesne predtým mohol na 2:0 zvýšiť Pilar, keď sám išiel na brankára hostí, ale trafil ho len do nohy. V pomerne vyrovnanom stretnutí o niečo viac aktivity a šancí bolo na domácej strane. Hostia zanechali veľmi solídny dojem, ale až na vyrovnávajúci gól, sa počas celého stretnutia do nijakej nebezpečnej akcie nedostali.

I. LIGA - ML. DORASTENCI

Ružomberok - Dubnica 1:2 (0:0)

Gól: Lauko

Hosťujúci kolektív hneď od začiatku dával najavo, že futbalová kvalita mu nechýba. Dubnica predvádzala kultivovaný futbal, ale aj tak o krôčik, čo sa týka držania lopty, vpredu boli ružomberskí chlapci. Do prestávky sa hra zväčša prelínala medzi oboma šestnástkami. Ani jedno družstvo sa nedostalo do vyloženej šance. Po zmene strán, v 46. min išiel Ružomberok do vedenia. Potom ale prišli dve fatálne chyby jeho hráčov a Dubnica v rozpätí ôsmich minút „otočila“ výsledok vo svoj prospech. Po tomto treste za nedôraznosť, už následná domáca snaha o zvrat nebola úspešná.

I. LIGA - ST. ŽIACI

Revúca - Ružomberok 0:3 (0:1)

Góly: Poleč, Páleš, Demko

Podľa trénera hostí D. Vierika, to bol zatiaľ najslabší výkon jeho družstva v tejto sezóne. Súper relatívne nižšej futbalovej kvality „zviedol“ ružomberských chlapcov k „sebčeniu“ a zabúdaniu na kolektívny prejav. Ale aj napriek tomu, ružomberskí žiaci tri body získali bez problémov, keď domáci ani raz nevyslali nebezpečnejšiu strelu medzi žrde Dvorského svätyne.

Ružomberok - Lučenec 5:0 (1:0)

Góly: Páleš, Poleč, Hričina (z 11 m)

Domáci chlapci dosiahli „predpokladané“ víťazstvo. Celé stretnutie mali jasne vo svojej réžii. Ružomberské družstvo predviedlo pekný kombinačný futbal. Už aj do prestávky mohlo súperovi gólovo utiecť, ale z viacerých veľmi dobrých príležitostí využilo len jednu. Po zmene strán sa chlapci presadili aj strelecky.

I. LIGA - ML. ŽIACI

Góly: Oravec 3

Hoci domáci sa do gólovej šance nedostali, v strede poľa miestami dokázali držať s Ružomberkom krok. Hostí tým prinútili zapnúť na vyššie obrátky. O víťazovi ale nebolo ani na chvíľu pochýb. Revúčania sa v útoku snažili o brejky, ale do finálnej polohy svoje akcie nedotiahli.

Ružomberok - Lučenec 3:0 (2:0)

Góly: Lovás 2, Oravec

Favorizovaným domácim tentoraz chýbala väčšia fantázia. Zbytočne stredom „búšili“ do slabšieho súpera, a tak stroskotávali na jeho defenzíve. Hostia veľmi na útok nepomýšľali, ich cieľom bolo odísť s čo najpriateľnejšou prehrou. Vpredu totiž nevymysleli nič. -svr-

III. LIGA – ST. DORAST

Krásno n. K. - L. Mikuláš 0:0

Hosťujúci starší dorastenci odchádzali k súperovi oslabení o troch hráčov základnej zostavy. Už od úvodu stretnutia prebrali iniciatívu do svojich rúk, vytvorili si prevahu a zatlačili súpera na vlastnú polovicu. Avšak aj v tomto stretnutí sa prejavila ich najväčšia slabosť - premieňanie aj tých najvyloženejších šancí. Druhý polčas mal podobný priebeh ako prvý, keď hostia útočili a nepremieňali šance a domáci sa bránili. Na škodu hostí však počas celého zápasu nenašli kľúč od súperovej obrany. Hoci získali bod na súperovej pôde, v konečnom dôsledku dva body stratili. Hosťujúci starší dorastenci tak vlastným pričinením pomaly začínajú strácať kontakt so špicom tabuľky.

III. LIGA – ML. DORAST

Krásno n. K. - L. Mikuláš 1:12 (0:9)

Góly: Uličný 3, Nadzam 3, Droppa 2, Králik 2, Baxa, Feketík.

Už výsledok jednoznačne hovorí, aký futbal sa hral. Hostia zahrali výborne vo všetkých činnostiach a vyšli im aj štandardné situácie. Treba však podotknúť, že domáci im neboli súper počas celého stretnutia. Mladší dorastenci hostí zabudli na „trápenie“ s pred týždňa, a aj keď im v tom domáci pomohli, podali veľmi dobrý kolektívny výkon. Čo gólovo potvrdili hlavne v prvom polčase. V druhom polčase umožnil tréner hostí zahrať si všetkým hráčom z lavičky, a keď tí čiastočne napodobnili svojich starších dorastencov v zahadzovaní šancí, výsledok už len prikrášlili troma gólmi. Aj napriek tomu vyhrali rozdielom troch tried.

I. LIGA – ST. ŽIACI

R. Sobota – L. Mikuláš 3:2 (2:1)

Góly: Laučík, Sekan.

Starší žiaci hostí odohrali na horúcej pôde mužstva z popredia tabuľky stretnutie dobrej úrovne. Domáci žiaci išli do vedenia v 17. min. Hosťom sa podarilo kontrovať J. Laučíkom v 25. min. V závere prvého polčasu sa domáci ujali vedenia z prísne nariadeného pokutového kopu. Hostia z L. Mikuláša boli v úvode druhého polčasu lepším kolektívom a podarilo sa mu vyrovnať stav stretnutia na 2:2. Keď sa zdalo, že stretnutie sa skončí zaslúženou remízou, striedajúci hráč domácich rozhodol o domácom víťazstve po chybe v defenzívnej činnosti.

I. LIGA - MLADŠÍ ŽIACI

R. Sobota - L. Mikuláš 0:0

Stretnutie mladších žiakov sa odohrávalo väčšinou zápasu v strede ihriska. Obidva kolektívy hrali zo zabezpečenej obrany a nedovolili si vypracovať vyloženú šancu. Hostia počas celého stretnutia mali viac času loptu pod svojou kontrolou na ani jednu akciu nedokázali premeniť na gól, a tak stretnutie skončili remízou.