Bešeňová - Námestovo 3:1 (2:0)

Góly: Šlachta 2, Hošala.

Bešeňová: Okál – Baran, Švidroň, Likavec,

Kováč (70. Záhradník), Šlachta, Slušňák, Madliak, Žihlavník, Olos, Antol (75. Hošala).

V prvom polčase boli domáci lepší a zaslúženie viedli 2:0, keď sa dvakrát pred bránou dobre zorientoval Šlachta. Okrem toho ešte Olos bombou z diaľky trafil do žrde. Hneď v 47. min hostia znížili lacným gólom. Diváci si potom za celý polčas prišli na svoje. Najprv domáci predviedli ukážkovú akciu na jeden dotyk Šlachta - Žihlavník a Šlachta bol blízko hetriku, keď jeho strelu do šibenice brankár vytlačil na roh. Hostia potom hrali oslabení o vylúčeného Pisarčíka. Napriek tomu vrhli všetky sily do útoku, takže sa hral útočný futbal na obe strany. Antol z 5 m prestrelil, hostia trafili do žrde Godišom. Bešeňová do otvorenej obrany išla dvakrát Hošala - Olos do brejku, Likavec a Šlachta trafili len do žrdí. Až v 92. min trafil presne Hošala a ukončil strelecké trápenie domácich.

Igor Nemec (tréner Bešeňovej): „V zápase, v ktorom sme potrebovali vyhrať, sa nám podarilo dosiahnuť víťazstvo po dvoch herne rozdielnych polčasoch. V prvom sme mali hernú prevahu, ktorú sme vyjadrili aj gólovo. Po chybe obrany sme dostali gól, čo postavilo na nohy súpera. Naše mužstvo stratilo hernú pohodu, ktorú získalo až strelením tretieho gólu, ktorý mohol z množstva šancí prísť skôr.“ -mad-

L. Hrádok – Bánová 0:0

L. Hrádok: Schóber – Štepita, Gálet, Matejko, Pajerchin, Janek, Kopernický (74. Papaj), Bartek, Ilavský, Sirotiak, Pribylinec (82. Uličný).

Vo vyrovnanom zápase si obe družstvá vypracovali minimum príležitostí. Priamou strelou na bránku prakticky neohrozili ani jedného brankára. V prvom polčase pohrozili domáci dvoma štandardnými situáciami, ktoré zahrával Bartek. Prvýkrát Ilavský loptu zblízka hlavou minul a druhýkrát si dal hosťujúci hráč takmer vlastný gól. V poslednej chvíli však brankár jeho hlavičku vyrazil. V druhom polčase sa hra pohybovala väčšinou v strede poľa. Jedinú sľubnú príležitosť mali domáci v poslednej minúte, po centri Sirotiaka strelu Barteka v poslednej chvíli zablokovala obrana. Podľa diania na ihrisku bola remíza spravodlivá, ale pri väčšom dôraze v pokutovom území mohli domáci streliť aspoň jeden gól. -pf-

Valča - Lisková 1:4 (1:1)

Góly: 5. Švárny, 58. Surový, 61., 78. Juráš.

Lisková: Frigmanský, Gejdoš, Švárny, Vrtich, Mikulka, Juráš, Baran (56. Mihaľov), Rataj, Kubala, Plávka (77. Demko), Surový (85. Malenka).

Domáci začali náporom a už v 2. min im zneškodnil gólovú šancu brankár hostí Frigmanský. V 5. min založili hostia rýchli protiútok a po Jurášovej akcii strelil Švárny ich vedúci gól. Hostia otvorili obranu a vyrovnanie viselo na vlásku vďaka nepremeneným gólovým príležitostiam. Na klzkom teréne viazla kombinácia obidvoch mužstiev. V 34. min domáci nepremenili gólovú šancu na vyrovnanie a vzápätí hosťujúci Rataj z dobrej pozície prestrelil. Domáci do polčasu predsa len vyrovnali v 44. min na 1:1.

V druhom polčase hostia úplne ovládli hru. Mikulka prudkým centrom z priameho kopu našiel Surového a hostia viedli 1:2. V 58. min po vzornej kombinácii Surového aj Švárneho zvýšil Juráš vedenie hostí na 1:3. V 75. min po chybe obrany hostí Juráš s prehľadom dokončil víťazstvo hostí na 1:4.

Ľubomír Páleník (tréner Lisková): „Za pochodu sa zohrávame, čo sa prejavilo aj v dnešnom zápase a chcem veriť tomu, že tradičné opory mužstva Plávka, Švárny, Mikulka, Gejdoš, Kubala budú pokračovať v nastúpenom trende a pripoja sa k nim i ďalší spoluhráči.“