Liptáci uhrali nerozhodné výsledky

Tomášovce - L. Mikuláš 2:2 (0:1)

Góly: 27. a 79. min Žihlavník.

L. Mikuláš: Kubáň - Vyskočáni, Laco, Drengubiak, Olejár (46. min Bezák), Žihlavník, Pitoňák, Labaška (64. Beňo), Blaščík, Juriga, Kucek (59. Kašpar).

Na ihrisko do Zvolena, kde hrajú Tomášovce a káder tvorí prakticky ešte vlani štvrtoligové mužstvo Zvolena prišiel Tatran s cieľom potvrdiť formu a udržať si nulu na konte prehier. Domáci pohrozili hneď v prvej minúte, keď situáciu zachraňoval Olejár. V prvej štvrťhodine mal iniciatívu Tatran, ale hra bola rozháraná, nezaujímavá, bez šancí. Až v 15. min Labaška kolmo vysunul Blaščíka, ktorý zo 16 m minul, strely Pitňáka a Labašku išli nad bránu domáceho Valacha. Hostia ovládli stred poľa, snažili sa tvoriť a v 17. min Kucek posunul loptu Jurigovi, ten z pravej strany pred bránu Žihlavníkovi, ktorý otvoril skóre zápasu - 0:1. Tatran mal až do prestávky jednoznačnú prevahu vo všetkých herných činnostiach, zatlačil súpera na jeho polovicu, ale akcie boli prekombinované, chýbala jednoduchosť, priamočiarosť a razantná koncovka.

Práve neschopnosť hostí gólom zakončiť akcie sa snažili domáci využiť hneď od začiatku druhého polčasu. To sa im podarilo už v 47. min, keď najskôr strieľal Grajciar vedľa, o chvíľu obrana Tatranu nepochopiteľne otvorila priestor pre Sudimáka a ten zo stredu šestnástky vyrovnal na 1:1. Hostia odpovedali

v 60. min strelou Žihlavníka, kotrá však tesne minula ľavý horný roh brány. V 64. min domáci síce dopravili loptu za Kubáňov chrbát, ale po odmávanom i odpískanom postavení mimo hry. O dve minúty Laco dlhým pasom z vlastnej polovice poslal loptu Blaščíkovi, ten sa uvoľnil, ale bránu minul. V záverečnej polhodine stretnutia mali hráči Tatranu prevahu, ale prispôsobili sa pomalému tempu súpera, preto gólové vyjadrenie prišlo až v 79. min keď opäť Žihlavník upravil na 1:2. Zdalo sa, že zápas je rozhodnutý, domáce mužstvo však po vylúčení Laca za zbytočný faul v prerušenej hre vytušilo šancu a vyplo sa k záverečnému náporu. Napriek tomu mal v 89. min rozhodnutie na kopačkách striedajúci Kašpar, ale váhal so strelou a šancu nevyužil. Radosť pre domácich a smútok pre hostí priniesla 3. min nastaveného času, keď po centri z pravej strany Majerčík, ktorý bol na ihrisku len tri minúty stanovil výsledok na 2:2. Aj keď Tatran neprehral ani vo štvrtom kole, výsledok možno hodnotiť ako stratu dvoch bodov. V rámci tzv. anglického týždňa cestujú Tatranci na predohrávku 15. kola do Lučenca už v stredu 27. augusta a sobotu 30. augusta sa v liptovskom derby stretnú doma s Ľubochňou. -ľs-

Ľubochňa - Kremnička 1:1 (1:1)

Góly: 22. Tomko.

Ľubochňa: Šavol - Kročko, Bartko, Gejdoš, Vrlík, Janík, Záhradník, Sedlák, Švento, Kumor (90. Mastiš), Tomko.

V nedeľnom dopoludní sa predstavilo v Ľubochni vedúce mužstvo tabuľky. Domáci v silne omladenej zostave už v 4. min z trestného kopu Kročkom ohrozili Juračku v bráne hostí, ktorý strelu z 22 metrov efektne chytil. Skúsení hostia sa radovali už v 5. min, keď Šavol center vyrazil, zrazil sa s útočníkom hostí a vyrazenú loptu z 20 m Kulišiak prudko trafil do siete domácich. V 10. min mohli hostia zvýšiť, ale hlavička Kulfasa šla ponad bránu. V 16. min Janík z uhla trafil brvno brány hostí a prudký center Chomisteka v 17. min prešiel tesne popred bránu do autu. V 22. min sa dočkali domáci vyrovnania, keď agilný Švento vybojoval loptu v rohu ihriska a Tomko zblízka nedal brankárovi hostí šancu. Hostia mohli ešte v 1. polčase zvýšiť, ale skóre sa už nemenilo. V 2. polčase už žiadne mužstvo nevyužilo svoje šance, a tak sa body v Ľubochni zaslúžene delili.

-žih-

1. Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska
  2. Špeciálna príloha: Krížovky na leto
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?