Na čele súťaže sú dve liptovské mužstvá - Dúbrava a Černová

Černová – Podbiel 2:1 (1:0)

Góly: 44. Moravčík, 90. Chovanec.

Černová: Jančo – Veverica, J. Kovalčík, Muller, Demko, Moravčík, Krivoš, Brezniak, Žákovský (46. Chovanec), Bobek (90. Huba), Papúch.

Hostia sa predstavili na ihrisku v Černovej ako vyspelé mužstvo a domácich počas prvých štyridsiatich minút nepustili do vážnejšej akcie. Boli to práve oni, ktorí niekoľkokrát ohrozili domáceho brankára. Prišla však 44. min a domáci išli do vedenia. Aj druhý polčas mali viac z hry hostia a v 78. min vyrovnali z pokutového kopu na 1:1. Od tejto minúty dohrávali domáci s desiatimi hráčmi. Bojovnosť a väčšia snaha po víťazstve priniesli domácim zisk troch bodov, keď v nadstavenom čase upravil na 2:1 Chovanec.

Jozef Kmeť (tréner Černovej): „Získali sme ťažko vydreté a nakoniec aj s troškou šťastia, cenné víťazstvo s kvalitným súperom. Na mužstve si cením, že aj v oslabení to hráči nevzdali a dotiahli zápas do víťazného konca. -mi-

Palúdzka – Or. Jasenica 4:1 (2:1)

Góly: Trnovský, J. Kokavec, Stano, Pagáč.

Palúdzka: Károlyi – Tomlák, Nízky, Jurík, Lúčan, J. Kokavec, Pagáč, P. Kokavec, Moravčík (81. Valaštiak), Trnovský (81. Benický), Stano (83. Devečka).

Do slávnostnej atmosféry na štadióne v Palúdzke prispeli aj domáci futbalisti A-mužstva, ktorý početnej diváckej kulise pripravili pekný futbalový zážitok. Úvodných 30 minút zatlačili súpera na pokutové územie. V 17. min Pagáč ideálne uvoľnil Trnovského, ktorý otvoril skóre. V 26. min po vyšachovaní obrany hostí zvýšil v páde hlavou na 2:0 J. Kokavec. V závere polčasu domáci trochu poľavili, to využili hostia a znížili na 2:1. V druhom polčase opäť domáci zatlačili súpera na pokutové územie a v 63. min zvýšil Stano na 3:1. Výsledok zápasu stanovil v 74. min Pagáč. V závere mohli domáci svoj dobrý výkon korunovať ďalšími gólmi, ale P. Kokavec dvakrát z 10 m prestrelil.

Peter Kokavec (tréner Palúdzky): „Divákom sme predviedli futbal, s ktorým, mohli byť spokojní. Konečne sme dokázali premeniť vypracované šance.„ -pk-

Martin - Dúbrava 0:0

Dúbrava: Oravec, Urbanovič, Žuffa, Kacian, Kiník (85. Chebeň), Haviar, Krčula, Frič (77. M. Gejdoš), Mrva, Paulíny, Psotka (90. P. Gejdoš).

V Martine sa hral obojstranne opatrný futbal od prvej minúty, keď sa hra odvíjala väčšinou v strede ihriska. Prvá strela na bránu prišla zo strany domácich až v 23. min, ktorú dúbravský brankár Oravec bezpečne kryl. Na druhej strane v 28. min Urbanovič z dobrej príležitosti netrafil.

V 36. min dobre zahral priamy kop Frič, no domáci brankár Šupej bol na mieste. V 56. min po rohovom kope domáci hráč trafil do rúk brankára Oravca. Hneď z protiútoku mohol dostať do vedenia hostí Mrva, ale sám pred brankárom netrafil. V 58. min mohli streliť gól domáci, no taktiež z dobrej príležitosti netrafili bránku. Posledná 15-minútovka zápasu bola pre Dúbravcov nešťastná. V 77. min. musel pre zranenie odstúpiť tvorca hry Frič, v 85. min. musel povinne pre zranenie striedať Kiník a vyvrcholením bola 86. min., keď po druhej žltej karte musel ihrisko opustiť Paulíny. Snaha domácich o stretnutie víťazstva na svoju stranu skončila v 95. min. nepresným priamym kopom.

Rudolf Urbanovič (tréner Dúbravy): „Z oboch strán to bol taktický boj, ktorý vychádzal zo zabezpečenej obrany a skončil sa spravodlivou remízou.„ -pm-

Zuberec - Jamník 3:2 (2:2)

Góly: 35. P. Beňo, 40. J. Paukovček.

Jamník: P. Krajčuška - Čatloš, Hollý, Števček, P. Pavkovček, Porubän, Cibuľa,

J. Beňo, Žuffa, P. Beňo, J. Paukovček (80. M. Paukovček)

V zápase nováčikov V. ligy z Oravy a Liptova začali hostia lepšie. Hoci nastúpili bez celého útočného záprahu (chýbal Bistiak, Handrk a Janťák) celý prvý polčas boli lepším mužstvom. Od úvodných minút zatlačili domácich na ich polovicu, ale spočiatku bez gólového efektu. Prví udreli domáci, keď z ojedinelého útoku po zaváhaní obrany hostí v 10. min V. Filek z trestného kopu z 30 metrov po nepozornosti zadných radov dal gól a v 14. min po zemi M Šiška, najlepší hráč domácich, náskok poistil. Hostí to vyburcovalo ešte k permanentnejšiemu dobíjaniu brány súpera. Prišlo to v 35. min, keď po prihrávke P. Cibuľu do uličky P. Beňo nekompromisne prestrelil brankára domácich. V 40. min po útoku z ľavej strany nestarnúci J. Paukovček vyrovnal. Ďalšie šance v prvom polčase ostali nevyužité.

V druhom polčase mali navrch domáci. Pekne kombinovali, prenášali hru, čo hosťom zamotalo hlavu. Niekoľkokrát sa hostia odvracali s námahou. Aj napriek tlaku z brejkov mohli skórovať, keď J. Žuffa trafil spojnicu a V. Čatloš prestrelil bránu. Keď už každý z hostí myslel na remízu v 76. min P. Bažík zabezpečil domácim víťazstvo. -pdz-