Štvrtok, 29. júl, 2021 | Meniny má MartaKrížovkyKrížovky

Strelec Marián Kurty

Ružomberskí futbalisti zatiaľ doma hrali dva zápas

Ružomberok - y (s Interom 2:0 a Púchovom 2:1) a o všetky ich góly sa postaral strednopoliar Marián Kurty. Pred začiatkom tejto sezóny mal kapitán reprezentačnej „dvadsiatky“ na svojom konte 67 prvoligových štartov a štyri góly. S takýmto streleckým rezultátom sa môže pýšiť po piatich kolách. „Nikdy, ani v mládežníckych kategóriách som nebol žiadnym vychýreným strelcom, skôr naopak,“ vraví Marián a nezakrýva úprimnú radosť zo svojho gólového prebudenia. „Nikdy mi nenapadlo, že takýmto spôsobom vstúpim do novej sezóny. Určite každého futbalistu poteší, keď pošle loptu za chrbát súperovho brankára, ale bez úspechu celého kolektívu to nie je ono. Navyše, doma treba naplno bodovať.“

Ako by ste opísali góly v púchovskej sieti?

Myslím si, že obom predchádzali veľmi pekné akcie. Pri prvom, po narážačkách v strede ihriska, som sa po Urbanovej prihrávke ocitol pred Bernadym a snažil som sa loptu poslať k žrdi, čo mi aj vyšlo. Pri druhom som vnikal do šestnástky a púchovský obranca Ovad predo mnou cúval. Najprv som chcel prihrávať, ale nikto nebol voľný. Preto napokon z toho bola strela, ktorá sa tuším obtrela o Ovada.

Ružomberok po polčase viedol 2:0, ale napokon v závere prežíval pri tlaku Matadoru veľmi krušné chvíľky. Prečo?

V prvom polčase sme hrali veľmi dobre. Chcelo to však naše vedenie ešte viac poistiť. Okrem mojich gólov sme mali ešte minimálne tri veľké šance. Po prestávke sme sa ale nepochopiteľne stiahli, čo súperovi zahralo do karát. Sám si to neviem vysvetliť. V kabíne bola reč o tom, čo najdlhšie dokázať podržať loptu na polovici hostí. Žiaľ, opak bol pravdou. Po nakopávaných loptách Púchova, začalo hroziť nebezpečie pred našou bránkou. Navyše hostia za stavu 3:0 začali hrať až na troch útočníkov.

Sedem minút pred naplnením riadneho hracieho času sa Púchovu predsa podarilo znížiť na 1:2. Ako ste prežívali veľmi „horúci“ záver stretnutia?

K slovu prišla čistá defenzíva. Tá bola prvoradá. Nevyhnutné bolo posilniť obranu a neinkasovať. Preto aj stredová formácia sa viac začala venovať defenzívnym úlohám. Nebolo to jednoduché, ale chlapci vzadu napokon záver zvládli. Po góle Gegiča, som veril, že už zápas nepustíme zo svojich rúk. Hoci Púchov v týchto fázach bol veľmi nepríjemný. Akoby sme zabudli na prestávkové upozornenie trénera Bogdanovského, že Matador v Pohári UEFA s gruzínskym Sioni Bolnisi práve po prestávke rozhodol o všetkom vo svoj prospech.