Zástupcovia Liptova naplno bodovali

L. Mikuláš – Bytča 3:1 (1:0)

Góly: 26. Juriga, 55. Pitoňák (11 m), 76. Laco.

L. Mikuláš: Kubáň – Juriga, Vyskočáni, Kandera, Olejár, Laco, Labaška (67. Žihľavník), Blaščík, Pitoňák (79. Bezák), Beňo, Kašpar (79. Šándor).

Domáci začali zápas lepšie ako súper. Pričinila sa o to hlavne stredová štvorica. Od piatej do desiatej minúty si dokázali domáci vytvoriť niekoľko pekných šancí. Avšak Juriga ani Labaška gólmana hostí neprekonali. Hostia na ohrozenie domácej brány využívali presné odkopy, ktoré vyhovovali ich rýchlym útočníkom. Výsledok prvého polčasu stanovil v 26. min po prihrávke Blaščíka Juriga, keď prestrelil hosťujúceho brankára. Do prestávky mohli ešte skórovať Pitoňák, Juriga a Kašpar. Ich šance ale zostali nevyužité.

Druhý polčas začali mužstvá rozhárane. V 55. min vnikol do pokutového územia hostí Juriga a súper ho zastavil iba za cenu faulu. Nariadený pokutový kop bezpečne premenil Pitoňák – 2:0. Hostia po inkasovaní druhého gólu získali svojou bojovnosťou stred ihriska.

V 68. min mal najväčšiu šancu hosťujúci Minárik, ale brankár Kubáň chytil jeho strelu na bránkovej čiare. Od 73. do 79. min mali hosťujúci hráči krízu. To sa snažili využiť domáci futbalisti. V 76. min ešte gólovo nezakončil Žihľavník, ale v tej istej minúte bol presnejší jeho spoluhráč Laco. Ten strelou po zemi z hranice 16 metrov zvýšil na 3:0. Hosťom sa už iba podarilo znížiť nepriaznivý výsledok v závere zápasu. -zš-

Čadca - Ľubochňa 2:3 (0:1)

Góly: 65. Šutý, 69. Šulgan, 3., 55., 73. Bačík

Ľubochňa: Šavol - Kročko, Bartko, Gejdoš, Ovšianik, Mastiš, Záhradník, Sedlák, Vrlík, Bačík, Kumor (89. Račák).

Hostia prišli do Čadce len s dvanástimi hráčmi. Úvod bol z obidvoch strán opatrný. Avšak už v 3. min Sedlák uvoľnil Bačíka a bolo

0:1. Domáci ohrozili Šavola až v 10. min hlavičkou Šimášeka nad bránu. V 25. min nevyužili šance Bačík ani Záhradník. V 30. min sa vyznamenal Šavol po strele Michalíka. V závere polčasu Bačík obišiel aj domáceho brankára, ale obranca domácich vykopol z prázdnej brány.

Druhý polčas vyšiel lepšie hosťom a u v 55. min Kumor prihral Bačíkovi, ktorý zvýšil na 0:2. Oslabení domáci zvýšili úsilie a v 65. min znížili rohovým kopom Šutého. Už o 5 minút na to Šulgan po chybe hostí vyrovnal. To už ale bolo zo strany domácich všetko. Hostia mali ďalšie šance Sedlákom, Záhradníkom, ale až

v 73. min strelecky disponovaný Bačík z trestného kopu zaistil hosťom tri body a zavŕšil hetrik. V závere sa domáci snažili vyrovnať, ale hostia tesné víťazstvo udržali, hoci ich vekový priemer nepresiahol 19 rokov... V nedeľu hrá v Ľubochni ďalší favorit súťaže - Kremnička, vedúce mužstvo tabuľky. -žih-

Derby zápas: Bešeňová - L. Hrádok 1:2

Bešeňová - L. Hrádok 1:2 (1:1)

Góly: Šlachta - Kozub, Štepita.

Bešeňová: Vrtich – Baran, Švidroň, Likavec, Slušňák (35. Antol), Milan, Olos (86. Záhradník), Madliak (72. Rusnák), Žihlavník, Šlachta, Hošala.

L. Hrádok: Schober - Kozub (46. Štepita), Bretka, Janek, Vadovický, Uličný, Kopernický, Ilavský, Pajerchin, Sirotiak, Bartek.

Tvrdý zápas s množstvom súbojov, s minimom šancí, sa skončil šťastným víťazstvom hostí. Tí išli do vedenia už v 10. min gólom Kozuba. Domáci vzápätí vyrovnali Šlachtom a potom sa až do konca polčasu viac iskrilo a ošetrovalo ako hralo.

Úvod druhého polčasu mali lepší domáci. V priebehu piatich minút mali tri šance - Žihlavník trafil len do tyče, Olos a Hošala zblízka nepremenili. Hostia kontrovali hlavičkou Štepitu z 5 m ponad. Vzápätí sa už Štepita nemýlil a z troch zariadil víťazstvo hostí. Bešeňová v zúfalom nápore trafila len ďalšiu žrď po strele Žihlavníka. Domáci okrem troch bodov prišli o štyroch zranených hráčov, čo pri troch potrestaných hráčoch predstavuje do ďalších súbojov veľké oslabenie. -mad-

Rudinská - Lisková 5:0 (2:0)

Lisková: Frigmanský - Demko, Rataj, Mikulka, Vrtich, Surový, Malenka, Kubala, Juráš, Švárny, Baran, striedali: Mihajlov, Fain, Kačalka.

Z Liskovej odišli Laciak, Šiška a Gejdoš, nehrá ani Plávka a náhrada za nich sa musí ešte ostrieľať. Hostia u nováčika nastúpili už aj s Ratajom, ale ani to im nepomohlo proti dobre hrajúcim domácim. Uragán po každej stránke zo strany domácich a pekná nádielka gólov oddeľuje hostí od čela tabuľky. Lisková sklamala v Rudinskej. Veľké chyby v obrane, zle hrajúca záloha a bezzubý útok sa podpísali na výsledku 5:0. V nedeľu čaká doma Liskovú Tvrdošín. Liskovčania majú na tréningoch čo robiť, aby sa v nedeľu mohli rehabilitovať za Rudinskú.

Ľubomír Páleník (Lisková): „Prehra ma mrzí, no ideme ďalej.„ -nem-