Liptovské Revúce – ci si získava tradíciu a celoslovenskú popularitu. Tohto roku sa do nej prihlásilo 24 družstiev od Bratislavy až po východ Slovenska. Štvorčlenné družstvá si priniesli bryndzu, slaninku na oškvarky a organizátori im poskytli múku, zemiaky, kotlík, rajbalo aj škrabadlo. Majstri haluškári súťažili „na štyri vrhy„, keďže kotlíkov bolo len šesť. Najrýchlejšia bola čisto mužská Moja družina z Levíc, ktorá halušky navarila a predpísané tri kilá zjedla za 19 minúť a 33 sekúnd. Po nej bol liptovskorevúcky Horec a bryndziari z Liptovskej mliekarne. Podľa rozhodcu Martina Knižku boli okrem času rozhodujúcimi aj chuť a vzhľad.
Po celú dobu súťažiacim a návštevníkom vyhrávali hudobníci zo súborov Revúčan a Lúžnianka a pár južanských hitov prišla zaspievať aj Jadranka. Súbor Revúčan piesňou o rodnom kraji privítal aj predsedu vlády Mikuláša Dzurindu. Premiér „vyfasoval„ propagačné tričko 5. ročníka súťaže vo varení bryndzových halušiek v L. Revúcach. Bryndziari zo Zvolenskej Slatinky, kde je vraj najstaršia bryndziareň na svete (rok založenia 1797, pozn. red.), ho počastovali krajcom chleba s riadnou dávkou bryndze, aby mu nebolo málo. Starosta Z. Slatinky Juraj Kováčik Dzurindovi naviac ponúkol domácu pálenku, v ktorej sa lúhuje zemežlč okoličná, ľudovo nazývaná centnárik. Podľa Emílie Jablonkovej ju zbierali až v Inoveckých horách pri Novej Bani. Premiér musel odmietnuť, lebo „šoféroval„, nabudúce si vraj so starostom dá. Keď okoštoval ešte domácu špecialitu meteník (koláč z kyslej kapusty), nevládal zjesť porciu halušiek, ktorú mu prichystali U krásnych žien. Žienky servírovali do plastových tanierikov a hoci pre premiéra mali pripravenú hlinenú misku, ten povedal, že by mu nevadila ani hygienickejšia plastová.
Na „haluškárskom„ dni v L. Revúcach sa „premlelo„ okolo 5000 ľudí a zjedlo asi 1000 porcií halušiek. Hlavnú súťaž doplnila detská, malým jedákom pri haluškách „kibicoval„ Vilo Rozboril, ktorého do L. Revúc pozval chalupár Oto Nevický, kamarát bryndze, halušiek aj Liptova. Do tomboly daroval babettu, ktorú si odniesla rodinka s dvoma synmi z Handľovej. Záchranka z Ústrednej vojenskej nemocnice, ktorá bola v horúcom počasí nutná, pomáhala jednej omdletej pani, nik sa halušiek neprejedol a nikoho potom nebolelo brucho.
Zisk z podujatia by podľa organizátora Štefana Kytoša chceli použiť na vylepšenie, uvažujú o vyrobení dreveného stánku veľkého 10x30 metrov. Chcú, aby bola súťaž z roka na rok lepšia. Naďa Kubányová