Nováčik z Jamníka nezaznamenal v V. lige zatiaľ ani bod

Černová – Dražkovce 3:2 (0:1)

Góly: 60. Bobek, 65. Chovanec, 83. Moravčík.

Černová: Jančo – Veverica, J. Kovalčík, Müller, B. Kovalčík, Moravčík, Krivoš, Brezniak, Žákovský (46. Chovanec), Bobek (89. Jánoš), Papúch (86. Tarač).

Domáci od úvodu produkovali pekný futbal a bojovných hostí zatlačili na ich polovicu. Keďže ale nedokázali v prvej polovici skórovať ani s vyložených príležitostí, boli to hostia, ktorí išli paradoxne do vedenia 2:0. Ani tento nepriaznivý výsledok nedokázal domácich zlomiť a po excelentnom výkone celého mužstva zápas zaslúžene otočili vo svoj prospech.

Jozef Kmeť (tréner Černovej): „Dnešné víťazstvo považujem za absolútne zaslúžené.„ -mi-

Palúdzka – Jamník 2:1 (2:0)

Góly: 3. Nízky (11 m), 32. Pagáč – 86. Handrk.

Palúdzka: Károlyi – Lovíšek, Nízky, Guráň, Jurík, J. Kokavec, Pagáč, P. Kokavec, Tomlák (78. Benický), Devečka (69. Stano), Trnovský.

Jamník: Krajčuška – Čatloš (46. M. Pavkovček), Hollý, Števček, Peter Pavkovček (68. J. Pavkovček), Porubän, Cibuľa, J. Beňo, P. Beňo, Jantiak (80. Žuffa), Handrk.

Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim. Nováčik súťaže im umožnil svojím rešpektom, aby v úvodných piatich minútach rozhodli zápas vo svoj prospech. Už v 3. min faulovali hostia v pokutovom území Trnovského a nariadený pokutový kop Nízky bezpečne premenil. V ďalších minútach domáci zahadzovali šancu za šancou, čo sa im v závere zápasu mohlo vypomstiť. V 32. min upravil na

2:0 Pagáč po ideálnej prihrávke Trnovského. V druhom polčase nechali domáci pohyb a nasadenie v šatni, čo hostia využili. Mali iniciatívu na kopačkách, ale množiace sa „okienka„ v domácej obrane využil až v 86. min Handrk a upravil na konečných 2:1.

Peter Kokavec (tréner Palúdzky): „To, čo zahodíme už nie je ani normálne. V stretnutí, v ktorom sme si mohli urobiť skóre, sme takmer vyprodukovali drámu.„

Milan Vyšný (tréner Jamníka): „Naši hráči sa učia hrať piatu ligu. Druhý polčas však sebe i divákom dokázali, že to vedia a boli domácim minimálne vyrovnaným súperom.„ -pk-

Z. Poruba – Dúbrava 0:3 (0:1)

Góly: 8. Frič, 70. Paulíny, 90. Gejdoš.

Z. Poruba: Iľanovský – Kmeť, Petruška, Račko, Kompiš (87. Hošák), Húska, Hrbek (60. Vretenár), Kováčik, Tomek, Vyskočáni, Račko (80. Bárdy).

Dúbrava: Oravec – Urbanovič, Žuffa, Kacian (90. Cheben), Kiník, Maťko, Krčula (72. Haviar), Frič, Pribylinec, Paulíny (87. Gejdoš), Psotka.

Domácim zápas nevyšiel a hostia sa ujali vedenia už v 8. min. Hostia boli pohyblivejší, získali si stred poľa. Domáci si v prvom polčase nevypracovali ani jednu šancu. Hrali staticky, bez pohybu. Hosťom v 20. min rozhodca vylúčil Maťku za kopnutie hráča v prerušenej hre. Jeho absencia nebola však u hostí vidieť. V druhom polčase chceli domáci otočiť stav stretnutia. V poli mali optickú prevahu, ale tá končila pred šestnástkou hostí. Naopak, Dúbrava vyrážala do protiútokov a z jedného zvyšoval Paulíny na 0:2. Domáci si za celý polčas vypracovali len dve šance. Kováčik sám pred brankárom spadol a Húska trafil iba brvno. V závere ešte hostia zvýšili na 0:3 a zaslúžene vyhrali.

Dušan Lehotský (tréner Z. Poruby): „Hráči sa musia zamyslieť nad svojím výkonom. Takto sa o body nehrá. Hosťom sme sami umožnili získať tri body.„ -jm-

Sv. Kríž - Tur. Štiavnička 0:0

Sv. Kríž: Mráz - Mičuda, Keller, Oprchal, Droppa, Moravčík, Kúkol, Tekel, Bútora, Urmín, Túry.

Úmorná horúčava poznačila tempo i kvalitu hry mužstiev. Hráči produkovali priemerný medzišestnástkový futbal. Šancí si vypracovali málo, a keď sa naskytla, ako v prípade Moravčíka, ten ju doslova umelecky zahodil. „Behavejší” hostia si vypracovali dve tutovky v 40. a 41. minúte, ale svoju bravúru predviedol domáci brankár Mráz. V druhom polčase prebrali iniciatívu domáci, ale iba chcenie nestačilo. Veľkou šancou po sporadickom útoku sa prezentovali hostia, keď po skrumáži zastupoval domáceho brankára na čiare Droppa. Platonický tlak domácich nepriniesol vytúžený gól, a tak hostia odchádzali