Utorok, 22. september, 2020 | Meniny má MóricKrížovkyKrížovky

Futbal mladých

I. LIGA - STARŠÍ DORAST

Ružomberok - Žilina 0:3 (0:2)

Vstup do nového ligového ročníka, výrazne pozmenenému ružomberskému kolektívu (v porovnaní s predchádzajúcou „striebornou„ sezónou) nevyšiel. Na začiatku to však bola vyrovnaná partia, keď útoky sa striedali na oboch stranách. „Doplatili sme ale na hrubé individuálne chyby,„ skonštatoval tréner MŠK SCP V. Hyravý. „Oba góly v prvom polčase padli po štandartných situáciách. Prvému predchádzal trestný kop súpera, ktorí Žilinčania zahrali „nakrátko„ a po následnej centrovanej lopte prekvapili našu obranu. Pri druhom sme zase, pri rohovom kope, pred bránkou „zabudli„ jedného hráča a ten pohodlne skóroval.„ za stavu

0:2 nastal zlom. Pre domáci kolektív to bola krutá facka, z ktorej sa už nespamätal. Žilinčania sa dostali na koňa a až do konca diktovali tempo. Po zmene strán ešte svoje víťazstvo zvýraznili, opäť však po dosť kurióznej situácii. Dvaja Ružomberčania vzadu hlavou minuli dlhý odkop od bránky hostí, a tak sa zrodila tutovka, pri ktorej súper nezaváhal. Žilina sa v Ružomberku predstavila vo veľmi solídnom svetle. Potvrdila svoju hráčsku kvalitu.

Ružomberok - Inter Bratislava 1:0 (1:0)

„Hrali sme o niečo lepšie ako v stredu so Žilinou. Chlapcov zdobilo väčšie nasadenie a zdravá agresivita. Ešte však veľa musíme v našej hre zlepšovať,„ skonštatoval po prvých troch bodoch v novej sezóne domáci tréner V. Hyravý. V prvom polčase Ružomberčania boli aktívnejšie a mali herne navrch. V 37. si Jurčo vo „veľkom vápne„ zasekol loptu a rozvlnil sieť žltočiernych. Neskôr sa ukázalo, že išlo o rozhodujúci gól zápasu. Do prestávky mohli domáci viesť aj vyšším rozdielom. Po zmene strán to bol predovšetkým boj medzi šestnástkami. Bez vážnejších streleckých príležitostí. Tri minúty pred naplnením riadneho hracieho času si Hyravého tím poriadne vydýchol. Po hrubej chybe obrany čaroval brankár Penksa, ktorý vo vyloženej pozícii zabránil Bratislavčanom, aby vyrovnali.

I. LIGA - MLADŠÍ DORAST

Ružomberok - Žilina 3:2 (2:1)

„Bolo to vynikajúce stretnutie. Oba tímy preukázali obrovskú chuť po víťazstve„, uviedol na margo duelu bronzového a zlatého tímu lanskej sezóny v tejto vekovej kategórii tréner MŠK SCP Š. Mojský. Aj napriek horúčave, sa hralo vo vysokom tempe. Už v 7. min mohli domáci otvoriť skóre. Vo veľkom vápne bol faulovaný Chovanec, sám ale nariadenú penaltu „spálil„. O desať minút neskôr sa predsa Ružomberčania ujali vedenia, keď práve Chovanec začal svoj „neúplny„ hetrik. Hostia pokračovali v otvorenej partii a v 27. min vyrovnali. To bol „signál„ pre Mojského družinu. Tá mladíkov spod Dubňa miestami priklincovala k vlastnej bráne a bolo iba otázkou času, kedy aj udrie „gólový blesk„. Ešte do prestávky sa Chovanec druhý raz zapísal do streleckej listiny a po zmene strán do tretice. Všetko stále bolo v domácej réžii. Z ničoho nič hostia trinásť minút pred koncom upravili na 3:2 a zrazu sa kolektív MŠK SCP začal strachovať o tri body. Aj keď celkove, možno víťazstvo Ružomberka označiť za plne zaslúžene, v záverečných fázach stála na domácej strane (pri žilinskom nápore) i športová šťastena.

Ružomberok - Inter Bratislava 0:1 (0:0)

„Čo sa týka kvality, bol to slabší súper, ako Žilina, lenže chlapci nezopakovali svoj veľmi kvalitný stredajší výkon. Proti robustnému súperovi sme mali hrať viac kombinačne. Aj tak išlo o minimálne o remízovú partiu,„ uviedol tréner MŠK SCP Š. Mojský. Už v 17. min mohlo dôjsť k zápasovému zlomu, keby domáci Pupík využil tutové sólo. Inak sa v prvom polčase zväčša hralo v strede poľa. Akoby všetko nasvedčovalo tomu, že kto prvý trafí do siete, aj zvíťazí. Po prestávke domáci na dvadsať minút zovreli svojho súpera, ale bez gólového efektu. V čase najväčšieho ružomberského tlaku Inter kopal u osemnástich metrov priamy kop a z neho aj rozhodol o výsledku. Psychicky podlomení domáci chlapci sa už potom nedokázali vzoprieť a zmeniť nepriaznivé skóre.

-svr-

III. LIGA - ST. DORAST

Ružomberok B - L. Mikuláš 0:5 (0:3)

Góly: P. Kumančík 2, M. Dermek 2, L. Balluch.

Obidve mužstvá na výbornom teréne v Ľubochni hrali zo začiatku opatrný futbal a každý čakal na chybu súpera. Takýto futbal sa hral iba prvých päť minút. Potom získali prevahu hostia a počas celého zápasu mali hru jednoznačne vo svojich rukách. Aj keď nepremenili niekoľko vyložených streleckých príležitostí o výraznom vedení, rozdielom triedy, rozhodli už v prvom polčase. V druhom polčase hostia pokračovali vo svojom dobrom výkone. Tréner hostí dal príležitosť aj mladším hráčom z lavičky. Starší žiaci FK Tatranu VA L. Mikuláš svoje víťazstvo dokázali ešte zvýrazniť a v druhom polčase pridali dva góly. Domácim chlapcom nedovolili zmierniť prehru a v liptovskom derby zaslúžene zvíťazili. Týmto výsledkom potvrdili dobrý vstup do súťaže, keď z úvodných kôl na ihriskách súperov si priviezli šesť bodov.

III. LIGA - ML. DORAST

Ružomberok B - L. Mikuláš 2:1 (2:0)

V stretnutí, ktoré bolo liptovské derby v tejto súťaži, sa stretli dve vyspelé mužstvá. Tomu nasvedčoval aj úvod stretnutia. V pätnástej minúte sa domáci ujali vedenia, keď gólu predchádzal zákrok zaváňajúci faulom. Hostia v tejto časti domácim kontrovali, no strelecké príležitosti, ktoré si vypracovali, nedokázali premeniť na góly. Domácim chlapcom sa podarilo do polčasu ešte druhým gólom prikrášliť výsledok. Do druhého polčasu nastúpili mladší dorastenci FK Tatranu VA L. Mikuláš s cieľom otočiť výsledok. Získali územnú prevahu a ovládli hru. Zákonite prišli aj šance, ale premeniť sa im podarilo len jednu. Domáci v závere stretnutia, kde remíza by bola spravodlivejšia, bránili svoje vedenie. Hostia však v poslednej minúte prestrelili prázdnu bránu domácich a tak si mladší dorastenci SCP B pripísali na svoje konto tri body. -ih-