Utorok, 16. október, 2018 | Meniny má Vladimíra

L. Lúžna na čele tabuľky bez straty

Najvyššia súťaž vo futbale v regióne Liptova mala

na programe svoje 2. kolo. Na ihrisku súpera vyhrala len L. Lúžna v Hubovej a ocitla sa na prvom mieste bez straty bodu. Prenasledovaná je trojicou mužstiev Bobrovec, Likavka a L. Štiavnica, ktoré zatiaľ tiež neprehrali, ale na L. Lúžnu strácaju po dva body. Bez prehry sú aj Lúčky, ktoré majú na svojom konte zatiaľ dve remízy. Aj v tomto kole doma dokázali uhrať len bod s nováčikom z L. Štiavnice. Na konci tabuľky je bez bodu Hubová, ktorá ako jediné mužstvo v tomto kole stratilo body v domácom prostredí. Historické prvé víťazstvo v najvyššej súťaži zaznamenal ďalší nováčik z V. Dubovej, keď v domácom prostredí najtesnejším rozdielom porazil skúsené mužstvo z L.Sliačov. V ďalšom kole sa 17. 8.o 16. h stretnú: L. Štiavnica – Bobrovec, Ludrová – Lúčky, Švošov – Kvačany, L. Lúžna – Likavka, L. Sliače – Hubová, Vlachy – V. Dubová, Beňadiková – Stankovany.

Bobrovec – Beňadiková 1:0 (0:0)

Gól: 58. P. Lisý.

Bobrovec: Bella – P. Zich, Snovák, Juráš, Spišiak, Odlevák, Janičina (55. Vraňák), Lisý, Bučko, Volaj (75. Pavčo), Benikovský.

Beňadiková: Perašín – Martin Račko, Zawisza, M. Krčula 60. Konvit), Marek Račko, Kello, Krčula, Zemko, Janek, Konfál, Peter Zlejší.

Diváci videli v Bobrovci dobrý futbal, ktorému nechýbalo nasadenie a stále sa bolo na čo pozerať. Lepšie začali domáci, keď

v 15. min Bučkovu tvrdú strelu

z 30 m kryl brankár hostí Perašín. Vzápätí opäť Bučko z hranice 16-tky minul bránu hostí. Vývoj zápasu ovplyvnilo vylúčenie Janeka v 30. min za hrubé nešportové správanie. Potom sa hral futbal medzi šestnástkami a až v 43. min Juráš nebezpečne ohrozil bránu hostí, ale gól v prvom polčase nepadol. Do vedenia mohli ísť aj hostia, ale Konfál bol nepresný. Druhý polčas zvládli lepšie domáci, keď sa prejavila aj únava hostí, ktorí hrali oslabení. Jediný a víťazný gól zápasu vsietil Lisý v 58. min po hrubej chybe obrany hostí. Potom sa viac bojovalo a až desať minút pred koncom mohol poistiť víťazstvo domáci Vraňák, ale jeho hlavička minula bránu hostí. Domáci do konca zápasu už kontrolovali hru a nepustili hostí do žiadnej šance.

-vz-

Stankovany – Vlachy 3:0 (2:0)

Góly: 22. Bražina, 33. Čieško, 67. Kavický.

Stankovany: Laurinec – R. Straka, I. Junas, Čieško, F. Zrník, J. Straka, Gašper, Kavický (70. Matej Fúra), Bražina (76. Kytas), M. Zrník, Ľ. Junas (63. Demikát).

Vlachy: Zigo – Švec, Hric (83. Klubica), Motrinec (72. Bolibruch), Švec, Paulíny, Rybársky, Matejovie (65. Hazucha), Ferleťák, Marton, Slačka.

Pod vedením nového hrajúceho trénera Čiešku sa v úvodnom stretnutí na domácej pôde mužstvo predviedlo v dobrom svetle. Od začiatku boli domáci herne lepší a už v 22. min otvoril skóre Bražina. O desať minút neskôr výborný center poslal do brány hostí s prehľadom Čieško – 2:0. V druhom polčase sa hostia snažili skorigovať výsledok, ale domáca obrana im nič nedovolila. Na 3:0 sólovou akciou uzavrel skóre najstarší hráč domácich Kavický. K zaslúženému víťazstvu domácich dopomohli nové tváre v mužstve Čieško, F. Zrník, Kavický.

-plo-

V. Dubová – L. Sliače 2:1 (1:1)

Góly: 30. Brnoliak, 66. V. Jantek – 24. Gejdoš.

V. Dubová: Laco – Sršeň (75. Chromek), Hlinka, P. Holubčík, Turinský, Grucharák, Dittrich, Havčo, Brnoliak (86. Nemček), V. Jantek, M. Jantek.

L. Sliače: Klačan – B. Kelčík, M. Kelčík, Alman, Claacgý, Lako, Ondrejka, Mrva, Šveda (84. Polónyi), Priesol (69. Kaman), Gejdoš.

Domáci nastúpili na prvý zápas v domácom prostredí naplno. Prvých dvadsať minút si mužstvá nevypracovali vyloženú šancu a hra sa odvíjala medzi šestnástkami. V 24. min hostia zahrávali rohový kop, na ktorý si nabehol Gejdoš a dostal hostí do vedenia. Domácim sa podarilo v 30. min vyrovnať Brnoliakom, ktorý sa uvoľnil v šestnástke a strelou ku pravej tyči vyrovnal na 1:1. V 42. min hostia kopali priamy kop, ale peknú strelu vytlačil domáci brankár Laco mimo bránu. V druhom polčase v 66. min po peknej akcii V. Jantek stanovil na konečných 2:1. Do konca zápasu si už mužstvá nevypracovali vyloženú šancu.

-lak-

Hubová – L. Lúžna 1:2

Funkcionári Hubovej sa nechceli k zápasu vyjadriť. Slabý a nezodpovedný prístup hráčov Hubovej je však podľa nich už neúnosný. -r-

Likavka – Švošov 2:1 (1:1)

Góly: 15. Bartoš (11 m), 60. D. Žitník – 25. Hadváb.

Likavka: Bažík – Lupták, D. Žitník, Fajta (59. Jarabák), Sýkora, Apolenár (82. Brtko), Haluška, Bartoš (80. Tkáč), P. Konfál, L. Žitník, M. Konfál.

Švošov: Michal Pukaj – J. Roštek, Dančo, Babec (70. M. Roštek), Hadváb, L. Pukaj, Hatala, Drdák, M. Pukaj, Široň, Olos (64. Švihorík).

Domáci začali stretnutie lepšie a až do strelenia gólu boli pánmi na ihrisku. Potom však nepochopiteľne poľavili a súper prevzal iniciatívu. Z toho vyplynul aj vyrovnávajúci gól. Hostia boli do polčasu lepší, ale nedokázali premeniť vypracované šance. V druhom polčase domáci prevzali iniciatívu. Viackrát išli útočníci domácich na brankára, ale podarilo sa im skórovať iba raz, keď na konečných 2:1 upravil D. Žitník. -ach-

Kvačany – Ludrová 2:1 (0:1)

Góly: 88. Ďuroň, 90. J. Burdel – Macko.

Kvačany: Kojš – Štefaniak, M. Chovan, Ľ. Chovan, Sásik, Maslo, J. Burdel, Kruták, Alman, Ďuroň, Florek.

Ludrová: Cárach – Rázga, Hatala, Ovad, Dutka, Tomčík, Macko, Apolenár, Kajan, Chovan, Pšeno.

Domáci mali v prvom polčase miernu prevahu, ktorú ale nedokázali využiť a skórovať. Naopak, boli to hostia, ktorí sa v 33. min ujali vedenia Mackom. V druhom polčase hostia pozorne bránili a nedovolili domácim vsietiť gól. Vyrovnať sa podarilo Ďuroňovi až v 88. min. Na konečných 2:1 upravil o dve minúty neskôr Burdel. -jk-

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  2. Pokazila sa Vám práčka či chladnička? Nevolajte opravára!
  3. Bezpečné bývanie pre rodiny s deťmi? Na toto nezabudnite
  4. Zvodný jesenný look s AVONom a Darou!
  5. Koho výrobky naozaj kupujete v McDonald's?
  6. Stíhame napredovať s technológiami? Môže už byť neskoro
  7. Prečo sú pneumatiky dôležitejšie ako bezpečnostné pásy?
  8. Košická spoločnosť Ness formálne otvorila office v Poprade
  9. Domov sa skladá z detailov – dolaďte ten svoj na Moddome
  10. Hyundai i20 – Ideálny parťák
  1. Stíhame napredovať s technológiami? Môže už byť neskoro
  3. Prečo sú pneumatiky dôležitejšie ako bezpečnostné pásy?
  4. Bezpečné bývanie pre rodiny s deťmi? Na toto nezabudnite
  5. Zvodný jesenný look s AVONom a Darou!
  6. Koho výrobky naozaj kupujete v McDonald's?

NDS opravuje cestu na križovatke Ivachnová

Národná diaľničná spoločnosť začala od pondelka 15. októbra realizovať veľkoplošnú opravu vozovky na križovatke Ivachnová, spolu s pripájacím pruhom.

Druholigová Skalica vyradila Ružu, Tatran postúpil ďalej

Štvrté kolo Slovnaft Cupu sa prekvapujúco stalo stopkou pre MFK Ružomberok, ktorý v lanskej edícii národnej pohárovej súťaže 1. mája hral v Trnave vo finále proti Slovanu Bratislava. Liptov zastupuje už len MFK Tatran Liptovský Mikuláš.