Futbal mladých

I. LIGA - ST. DORAST

Slovan Bratislava - Ružomberok

1:3 (0:1)

Do 17. min, keď ružomberský Tomko zaznamenal úvodný gól stretnutia, to bola vyrovnaná partia. Hostia, ktorí prišli do Bratislavy s cieľom zvíťaziť, v prvých minútach pôsobili dosť nervóznym dojmom. Ružomberčania potom mohli Slovan definitívne zraziť na kolená. To by ale musel Kucek premeniť jedenástku a Božok „stopercentný„ samostatný nájazd. A tak si MŠK SCP na druhý gól musel počkať až do druhého polčasu. Jeho autorom bol Jendrišek. Slovanisti síce potom znížili z penalty, avšak rovnakým spôsobom zakontroval aj Ružomberok. Keď Jendrišek obišiel všetko, čo mu stálo v ceste i súperovho brankára, akurát faul mu zabránil veľké sólo aj gólovo spečatiť. Z nariadeného pokutového kopu sa Bezák nemýlil a dal výsledku konečnú podobu.

I. LIGA - ML. DORAST

0:1 (0:0)

Dve vyložené šance hostí v úvode zápasu boli viac - menej logickým vyústením vydareného začiatku hostí. Po polhodine hry ružomberský Pupík uvidel „krutú“ červenú kartu. Akoby týmto spôsobom (aj naďalej Ružomberčanom neprajný hlavný arbiter) chcel dokázať, kto má byť pánom na ihrisku. Hosťujúci kolektív to ale nezlomilo a s rozhodcami bojoval tou najlepšou zbraňou. Dobrým futbalom, z ktorého sa rodil tlak, prevaha i šance.

O tri zaslúžené body pre MŠK SCP sa gólom zaslúžil Pilar.

I. LIGA - STARŠÍ ŽIACI

Ružomberok - Krásno nad Kysucou

3:1 (1:0)

Ružomberčania, ktorí si už v predchádzajúcom kole zabezpečili prvenstvo v skupine stred, už asi mysľou viac boli na finálovom turnaji majstrovstiev Slovenska staršieho žiactva, ktorý sa dnes začína v Kysuckom Novom Meste. Favorit v súboji s družstvom z dolnej časti tabuľky nenadviazal na svoje predchádzajúce výkony. Aj tak však docielil zaslúžené víťazstvo po góloch Lačného (z 11 m), Kasaja a Hoška.

I. LIGA - MLADŠÍ ŽIACI

2:1 (1:1)

Hostia veľkou snahou a bojovnosťou sa počas celého zápasu snažili kontrovať technicky jednoznačne lepšie vybaveným mladým ružomberským futbalistom. Vo vyrovnanom dueli napokon (po nerozhodnom polčase) tri body zostali doma. Góly MŠK SCP: Záborský (z 11 m) a Moravčík.

-svr-

III. LIGA - STARŠÍ DORAST

L. Mikuláš - Námestovo 3:2 (1:1)

Góly: M. Dermek, M. Mikušiak, M. Devečka.

Domáci začali stretnutie svižne, a keď premenili druhú šancu na vedúci gól, všetci si mysleli, že to bude hra s myšou. Hostia však hrali veľmi dobre v obrane a pred svojím brankárom vytvorili hradbu, s čím mali domáci hráči problémy. Domáci pridali aj tradičné nepremieňanie čistých gólových príležitostí a hostia naopak z ojedinelého protiútoku vyrovnali stav stretnutia a tak aj prvý polčas skončil. Druhý polčas mal podobný priebeh, ako prvý. Domáci dobýjali súperovu obranu a hralo sa na jednej polovici. Hostia podnikali iba ojedinelé protiútoky. Opäť im jeden vyšiel a ujali sa vedenia. Domáci sa snažili o vyrovnanie, snažili sa strieľať takmer z každej pozície no vyrovnať sa im podarilo až v 78. min. Domáci chlapci sa ešte snažili o víťazstvo v stretnutí. Keď si už všetci mysleli, že stretnutie skončí deľbou bodov, po veľmi peknej akcii strhli starší dorastenci domácich víťazstvo na svoju stranu, keď v predĺžení vsietil víťazný gól M. Devečka.

III. LIGA - ML. DORAST

L. Mikuláš – Námestovo 3:0 (kont.)

Hostia nastúpili na stretnutie iba so siedmimi hráčmi, vrátane brankára. Keďže sa im jeden hráč zranil a nemohol pokračovať v hre hlavný rozhodca ukončil stretnutie pre malý počet hráčov.

Lučenec - L. Mikuláš 2:1 (1:0)

Gól: D. Baláž.

Domácim starším žiakom vyšiel úvod stretnutia a už z prvého útoku sa ujali vedenia. Starší hráči hostí postupne hru vyrovnali a miestami boli aj lepším kolektívom, no hra sa pohybovala väčšinou v strede ihriska. Do konca polčasu ani jedno mužstvo nedokázalo streliť gól tak išli domáci do kabín s jednogólovým vedením. Druhý polčas začali hostia lepšie ako prvý, vypracovali si miernu prevahu, ktorú D. Baláž dokázal zúročiť vo vyrovnávajúci gól. Hostia nedokázali tento moment na strelenie 2. gólu, boli to naopak domáci, ktorí sa ujali vedenia v zápase. Hosťom sa už nepodarilo vyrovnať preto vyšli z tohto stretnutia bez zisku bodu.

Lučenec - L. Mikuláš 1:4 (0:1)

Góly: M. Rumanský 2, P. Pastva, M. Koiš.

Mladší žiaci hostí začali stretnutie lepšie ako domáci a od začiatku si vytvorili územnú prevahu. Túto dokázali zúžitkovať vo vedúci gól v stretnutí. Domáci sa po góle zdravo nahnevali a hru vyrovnali, no do polčasu im hostia nedovolili vyrovnať aj stretnutia. V úvode druhého polčasu bola hra vyrovnaná, domácim sa v tejto časti hry podarilo vyrovnať. Hostia sa nevzdali, snažili sa o kombinačnú hru až do konca stretnutia, čo im prinieslo zaslúžený úspech v podobe troch gólov v druhom polčase, čím dosiahla vedenie 1:4. Na výsledku sa už do konca nič nezmenilo a hostia dosiahli zaslúžené víťazstvo. -ih-

1. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  3. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  4. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  5. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
  1. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  2. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  3. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

V noci udrú silné mrazy

Meteorológovia vydali pre severné Slovensko výstrahy.

V černovskom chotári zachraňujú studničky starých otcov

V Černovskom chotári mali vyše dvadsať studničiek, miestni dobrovoľníci sa pustili do ich obnovy. A darí sa im to, studničky sú nielen funkčné, ale naozaj pôsobivé.

Studničku obnovili nadšenci z turistického oddielu a Valent Janči, ktorý ju namaľoval.

Liptáci proti Zvolenu opäť bez bodu

Hokejisti Zvolena zvíťazili v piatkovom zápase 31. kola Tipos extraligy na ľade Liptovského Mikuláša 3:1. Pripísali si tak šiesty triumf za sebou. Naopak, domáci Liptáci utrpeli piatu prehru v sérii.

Liptovský Mikuláš v bielo-červenom vyšiel na svojom domácom ľade proti Zvolenu naprázdno.