Kvačany – L. Sliače 3:1 (1:1)

Góly: 14, 88. Ďuroň, 50. Alman – 18. M. Kelčík.

Kvačany: Kojš – Štefaniak, M. Chovan, Maslo, P. Burdel, J. Burdel, Sásik (Bella), Alman (Šróba), Kruták, Ďuroň, Florek.

Sliače: Hadač – B. Kelčík, M. Kelčík, Alman, D. Klečík, Priesol, Ondrejka (Šveda), Šveda, Mrva, Balážec, Gejdoš.

Domáci sa v 14. min ujali vedenia. Hostia však zo štandardnej situácie o štyri minúty vyrovnali. V druhom polčase boli hostia technickejší, ale príležitosť na skórovanie si nevypracovali. Boli to domáci, ktorí sa ujali vedenia. V 50. min zvyšoval na 2:1 Alman technickou strelou. Na konečných 3:1 upravil v 80. min Ďuroň. -jk-

Švošov – Beňadiková 3:1 (1:0)

Góly: 18. Hatala, 47. Hadváb, 67. Široň – 57. Milan Krčula.

Švošov: Roštek – Hadváb, J. Dančo, P. Dančo, Babala, Ľ. Pukaj, Hatala (M. Pukaj), Široň, M. Pukaj, B. Roštek (Volna), Švihorík.

Beňadiková: Perašín – Marek Račko, Miroslav Krčula, Miloš Račko, Bielik (Kriška), Milan Krčula, S. Račko, Kozub, Macek, Martin Račko (Šimček), Zlejší.

Domáci sa pred zápasom rozlúčili s J. Bražinom, ktorý pre zranenie zanechal hráčsku kariéru. Po úvodnom hvizde v 3. min vystreli Široň, ale trafil len brankára hostí. V 12. min bol opäť nepresný Roštek. Úspešný nebol ani domáci Ľ. Pukaj. V 18. min poslal hatala po centrovanej lopte domácich do vedenia. Hostia odpovedali S. Račkom, ale jeho strela bola nepresná. Už v druhej minúte druhého polčasu zvyšoval Hadváb na 2:0 prudkou strelou z 18 metrov. Hostia sa nevzdávali a v 57. min po chybe Babala znižoval Milan Krčula. V 66. min po centri Ľ. Pukaja dal tretí gól domácich Široň a stretnutie sa dohralo v réžii domácich. -pj-

L. Lúžna – Stankovany

Ludrová – Jamník 3:2 (2:0)

Góly: 3., 8. Milan, 50. Chovan – 75. Bistiak, 89. Handr.

Ludrová: Cárach – Rázga, Kučera (Banáš), Hatala, Dutka, Macko, Pšeno, Milan, Kajan, Chovan, Apolenár (Králik).

Jamník: Krajčuška – Čatloš, Hollý, Števček, Peter Pavkovček, Trnka, Cibula, Porubän, Handrk, J. Pavkovček, Bistiak.

Zápas bol na dobrej úrovni. Domáci nastúpili na stretnutie s cieľom naplno bodovať. Výborne im vyšiel úvod stretnutia, keď už

v 8. min vyhrávali 2:0. Ďalšie šance však do konca polčasu nepremenili. Druhý polčas začali opäť domáci náporom a poistili svoje vedenie gólom Chovana. Po góle sa však uspokojili a iniciatívu prevzali hostia. Do konca zápasu však stačili len skorigovať výsledok. Víťazstvo domácich je zaslúžené. -rs-

Černová – Vlachy 3:1 (3:0)

Góly: 18., 27. Krivoš, 43. Chovanec – 81. Slačka.

Černová: Jančo – Veverica, Huba, Zemko, B. Kovalčík, Brezniak, Papúch (54. Bigoš), Moravčík, Žákovský (58. Tarač), Krivoš, Chovanec (70. Klimek).

Vlachy: Zigo – J. Bolibruch, Hric, Stolár, Švec, Paulíny, M. Bolibruch, Hazucha (80. Klubica), Ferleťák, Marton, Slačka.

Po 23 rokoch sa opäť vrátila do Černovej súťaž, ktorú si právom zaslúžila. Niet azda mužstva v oblastnej súťaži, ktoré by za posledné roky disponovalo takým kvalitným kádrom. Od úvodného hvizdu boli domáci na ihrisku pánmi a bolo len otázkou času, kedy dokážu potvrdiť prevahu gólmi. Polčasové skóre 3:0 úplne zodpovedalo dianiu na ihrisku. Aj druhý polčas sa niesol v réžii domácich, ale gól už nestrelili. Hosťom sa podarilo znížiť z ojedinelého protiútoku na

3:1. -mi-

Likavka – Hubová 3:3 (2:2)

Góly: 35. J. Timko, 45. Sýkora, 75. Baláž – 25. M. Lelek, 27. Húska, 46. M. Holík.

Likavka: Bažík – Lupták, Hlinka, J. Timko, Sýkora, Bartoš (45. L. Žitník), Baláž, Apolenár (45. D. Žitník), P. Konfál, Bobek (70. Tkáč), M. Konfál.

Hubová: Gejdoš – Moravčík, D. Lelek, Šuša, V. Holík, Húska, M. Lelek (45. Fabián), Kútnik, S. Holík, Gerec, M. Holík.

V Likavke videli diváci priemerný futbal. Domáci boli lepší, ale nevyužili ponúknuté šance. Naopak, súper využil dve zaváhania a v priebehu dvoch minút išiel do dvojgólového vedenia. Domáci sa potom spamätali a v závere polčasu dokázali otočiť skóre a vyrovnať. Druhý polčas bol podobný ako prvý. Hostia išli v jeho úvode do vedenia. Domáci potom pritlačili súpera, ale dokázali už len vyrovnať. -ach-

L. Lúžna – Stankovany 3:1 (0:0)

Góly: 47. Husarčík (11 m), 53. Veselovský, 75. Glemba – 57. Zrník (11 m).

L. Lúžna: Kutaj – Kollár (Glemba), Husarčík, Targoš, Potkan, Beláček, Martoš, P. Mydliar, M. Mydliar ml. (M. Mydliar st.), Veslovský, Kostúrik.

Stankovany: Schober – R. Straka, Junas, J. Straka, Bražina, Fúra, Laurinec, Gašper, Demikát, Zrník, Pečko.

Domáci diváci videli na konci sezóny pekný zápas s množstvom šancí domácich hráčov, ktorí ich však nevedeli využiť. Do druhého polčasu nastúpili s cieľom zvíťaziť a aj gólovo sa presadiť. Po faule na domáceho M. Mydliara v pokutovom území premenil nariadený kop Husarčík v 47. min. Po piatich minútach bolo už 2:0, keď domáci „vyšachovali„ obranu hostí. Autorom gólu bol Veselovský. Hostia sa nevzdávali a Zrník znížil z pokutového kopu. O víťazstve rozhodol Glemba a upravil na konečných 3:1.

Ilustračná fotografia.

O výsledkoch plošného skríningu informoval premiér Igor Matovič.

10 h
Búrlivé oslavy po zisku titulu pokračovali aj v šatni.

V poslednom vydaní MY Liptovských novín v roku 2020 sme uverejnili rozsiahly článok o hokejových majstroch Slovenska v doraste, ktorými sa pred 20 rokmi stali mikulášski mladíci. Článok sme boli nútení rozdeliť na dve časti. Teraz vám prinášame jeho pokračovanie.

26. jan

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.