Bobrovec – Bešeňová 1:4 (0:3)

Góly: 69. Koreň – 10., 18. Rusnák, 12. Gerec, 92. Madliak.

Bobrovec: Poproč (80. Zich) – Snovák, Juráš, Odlevák, Bučko, Garaj, M. Mrnčo, V. Mrnčo (30. Čáni), Koreň, Marušiak, Moravčík.

Bešeňová: Vrtich – Martin Baran, Marián Baran (72. R. Protuš), Záhradník, Švidroň, Šlachta, Olos, Madliak, M. Protuš (84. Okál), Rusnák, Gerec (57. Hošala).

Prvú strelu na bránu vystrelil domáci Garaj, ale tá z 18 m minula tesne bránu hostí. Potom prišli na rad hostia, keď počas ôsmich minút strelili tri góly. Prvý dal po peknej krídelnej akcii nikým nekrytý Rusnák. Na 0:2 zvýšil Gerec po podobnej akcii. Na 0:3 zvyšoval opäť Rusnák strelou do šibenice. Domáci potom hru vyrovnali, ale do polčasu sa už nič mimoriadne neudialo. Druhý polčas začali lepšie domáci, ale samostatný nájazd Mrnča kryl brankár hostí. V 60. min na opačnej strane zlikvidoval domáci Poproč samostatný nájazd Rusnáka. V 69. min vystrelil domáci Koreň a tečovaná lopta skončila v sieti hostí. Domáci sa vrhli do útoku, ale otočiť výsledok sa im už nepodarilo. Víťazstvo hostí spečatil v nastavenom čase Madliak.

-vz-

Palúdzka – Sv. Kríž 1:0 (0:0)

Gól: 72. Kubík.

Palúdzka: Károlyi – Lovíšek, Nízky, Guráň, Lúčan, J. Kokavec, Pagáč, Valaštiak, P. Kokavec, Trnovský (82. Králik), Kubík.

Sv. Kríž: Mráz – Keller, Ditrich, Mičuda, Tomčík, Moravčík, Klačko, Láclavík (55. Šimko), Urmín (68. Repa), Droppa.

Domáci nastupovali na posledný jarný domáci zápas s odhodlaním predviesť divákom kvalitný futbal. K dobrej úrovni stretnutia prispeli i hostia a tak diváci videli obojstranne útočný futbal. V 13. min centroval J. Kokavec, ale Trnovského hlavičku kryl brankár Mráz. V 25. min ohrozili domácu bránu hostia, keď priamy kop Láclavíka vytlačil Károlyi na roh. V 35. min vybojoval loptu Lúčan prihral P. Kokavcovi, ale jeho center J. Kokavec z 5 metrov prestrelil. V 44. min spálil ďalšiu dobrú príležitosť J. Kokavec, keď po rohovom kope hlavičkoval ponad bránu hostí. O minútu „vyzvŕtal„ obranu hostí Trnovský a ideálne prihral P. Kokavcovi, no jeho strela opäť minula bránu hostí. Druhý polčas začali lepšie hostia, keď sa v 46. min na hranici 16. ocitol hráč hostí, ale jeho strela minula bránu domácich. Aj v ďalšom priebehu zápasu pokračoval koncert nepremenných šancí z obidvoch strán. Diváci sa dočkali gólu až v 72. min, keď Pagáč ideálne uvoľnil Kubíka, ktorý nedal Mrázovi šancu. V 78. min mohli domáci svoj náskok zvýšiť. Strelu P. Kokavca z 10 m brankár Mráz vyrazil a Trnovský neposlal odrazenú loptu do siete hostí. Do konca zápasu sa striedali útoky na obidvoch stranách, ale stav stretnutia sa už nemenil.

Peter Kokavec (tréner Palúdzky): „V slušnom zápase predviedli mužstvá dobrý výkon. Škoda, že z množstva šancí na oboch stranách nevideli diváci viac gólov.„

Jozef Túry (tréner Sv. Kríža): „V dobrom zápase domáci vsietili gól a zaslúžene zvíťazili.„ -pk-

Dúbrava – Z. Poruba 0:2 (0:2)

Góly: 40. Kompiš, 44. Schlachta.

Dúbrava: Bella, Urbanovič, Kiník, Haviar, R. Bella (46. Maderka), Chebeň (76. Humený), Krčula, Frič, Kacian, Durný (85. Matejovie), M. Gejdoš.

Z. Poruba: Iľanovský – Debnár, Kompiš, Petruška (50. Vretenár), Račko, Húska, Vyskočáni (60. Multáň), Kmeť, Tomek, Schlachta, Kováčik (75. Bárdy).

Mužstvo, ktoré nepremení čisté gólové šance, môže maximálne remizovať a ak nejaké góly dostane, tak prehrať. Takýto scenár mal aj zápas v Dúbrave, keď

Z. Poruba rozhodla o svojom víťazstve v priebehu štyroch minút. V 34. min mohol dostať domácich do vedenia Chebeň, ale pri samostatnom nájazde netrafil. O chvíľu prišli šťastné minúty pre Porubu. V 40. min ideálne zahral priamy kop Kompiš a bolo 0:1. Už v 43. min mohol vyrovnať M. Gejdoš, ale z dobrej príležitosti nepremenil, keď jeho krížnu strelu brankár vyrazil na roh. Domáci po zahraní rohového kopu stratili loptu, čo využili hostia na strelenie druhého gólu, keď Schlachta obišiel aj brankára domácich. Celý druhý polčas sa hral prakticky na polovici hosťujúcej Poruby, ale Dúbravci mali futbalovú smolu, keď nepremenili čisté gólové príležitosti. V 4. min sám pred brankárom Durný, v 5. min. Frič nastrelil len žrď. Domáci s márne pokúsili aspoň o skorigovanie výsledku, futbalový osud určil, kto bude v tomto zápase šťastnejšie mužstvo. Remíza by bola pre obe mužstvá spravodlivý výsledok. -pm-