Futbal mladých

I. LIGA - ST. DORAST

Ružomberok - Bratislava 4:3 (4:0)

Dva diametrálne rozdielne pol-

časy priniesol tento sobotňajší súboj. V prvom Ružomberčania hrali ako z partesu. Doslova dusili súpera z bratislavských Pasienkov a po vynikajúcom výkone viedli 4:0. Určite by vtedy nikoho nenapadlo, čo sa udeje po prestávke. Šokovaný z toho bol aj tréner MŠK SCP V. Hyravý, ktorý si nečakaný obrat nevedel vysvetliť. Po zmene strán „žltočierni“ dokázali streliť tri góly a desať minút pred koncom (za stavu 4:3) sa napokon domáci dorastenci triasli o výsledok. „Nechápam, čo sa stalo. Po prvom góle Interu moje družstvo „odišlo“. Z našej hry sa vytratila koncentrácia a disciplína,“ uviedol ružomberský tréner. Vďaka tomuto víťazstvu je Ružomberok stále v hre o republikový titul. Góly MŠK SCP: Tomko 2, Kucek a Bačík.

I. LIGA - ML. DORAST

Ružomberok - Trnava 7:2 (3:1)

„Náš útok dominoval nad trnavskou obranou.“ Takto scharakterizoval duel tréner ružomberských mladších dorastencov Š. Mojský. Domáci tím od začiatku hral veľmi dobre v útoku a troma rýchlymi gólmi udal kurz aj ďalšiemu priebehu stretnutia. Ružomberská čiastková nedbanlivosť vzadu dopomohla skórovať aj hosťom. Po tomto výsledku stále ešte žije ružomberská nádej na zisk bronzových medailí. Góly MŠK SCP: Jurčo 3, Cyrul 2, J. Maslo a Jendrišek. -svr-

III. LIGA - STARŠÍ DORAST

Krásno n. K. - L. Mikuláš 1:2 (0:1)

Po počiatočnom nástupe domácich hostia postupne začali preberať réžiu hry do vlastných rúk. Akcie sa striedali na obidvoch stranách, no bez gólového efektu. Hostia sa ešte do polčasovej prestávky ujali vedenia v stretnutí. Aj druhý polčas sa domáci dorastenci snažili vyrovnať stretnutie a začali ho tlakom. V druhej polovici druhého polčasu sa prejavila lepšia kondícia starších dorastencov FK Tatranu VA a získali nad svojím súperom hernú prevahu. Aj keď sa domácim podarilo vyrovnať stav stretnutia boli to hostia, ktorí z pokutového upravili na 2:1.

L. Mikuláš - Dudince 6:0 (1:0)

Domáci v prvom polčase podcenili hráčov hostí, ktorí figurujú na poslednom mieste tabuľky. Celý prvý polčas bol plejádou zahadzovania šancí v podaní domácich. Paradoxné bolo, že hostia pomohli domácim vlastným gólom v závere polčasu. Druhý polčas sa už hral úplne v réžii domácich hráčov, keď zaťažili súperove konto piatimi gólmi.

III. LIGA - MLADŠÍ DORAST

Krásno n. K. – L. Mikuláš 1:2 (1:0)

Domáci začali stretnutie. V prvých minútach si vypracovali dve príležitosti a z druhej sa ujali vedenia v stretnutí. Hosťom trvalo 20 minút, kým sa spamätali a získali prevahu v stretnutí. Hostia do polčasu zahodili ešte tri čisté gólové príležitosti. Aj v úvode druhého polčasu to boli domáci, ktorí si vynútili prevahu. V týchto fázach podržal hostí hlavne brankár M. Kacera. Po prestriedaní troch hráčov sa hra výrazne oživila dôsledkom čoho boli dva góly v sieti domácich.

L. Mikuláš – Dudince 8:0 (6:0)

Hosťujúci mladší dorastenci prišli hlavne do L. Mikuláši vysoko neprehrať. Domáci potvrdili dobrý výkon počtom strelených gólov.

I. LIGA - STARŚÍ ŽIACI

L. Mikuláš - Ružomberok 0:7 (0:4)

Hosťom vyšiel vynikajúco úvod stretnutia, keď sa po hrubých defenzívnych chybách domácich ujali vedenia už po štvrťhodine hry v pomere 0:4. Po prestriedaní domácich bol už prvý polčas vyrovnaný. Úvod druhého polčasu ovplyvnila opäť hrubá chyba brankára domácich, keď si ľahkú strelu na bránu vrazil do vlastnej brány. Domáci aj za nepriaznivého stavu bojovali a vytvorili si viac gólových príležitostí, ktoré vlastnou nemohúcnosťou nepremenili. Kalich horkosti si domáci vypili až do dna, keď v závere inkasovali gól z pokutového kopu po nádhernej strele hráča hostí Hošku.

Výsledok stretnutia je pre domácich veľmi krutý a keďže hostia zvíťazili v tomto stretnutí úplne zaslúžene, domáci im gratulujú k celkovému víťazstvu v I. lige a prajú úspešné finále o majstra SR.

I. LIGA - MLADŠÍ ŽIACI

L. Mikuláš - Ružomberok 4:1 (1:0)

Domáci žiaci zohrali proti veľmi dobre disponovanému súperovi v susednom liptovskom derby veľmi dobré stretnutie. Začiatok stretnutia bol úplne vyrovnaný. V 10. min išli do vedenia domáci mladší žiaci P. Pastvom. Do polčasovej prestávky sa aj napriek snahe oboch kolektívov na výsledku už nič nezmenilo. Druhý polčas sa už hral v réžii domáceho kolektívu. Výsledkom prevahy boli zákonite aj vypracované šance, ktoré domáci dokázali zužitkovať a liptovské derby vo svojej vekovej kategórii rozhodli vo svoj prospech.