Iľanovo – Kvačany 1:0 (1:0)

Gól: 25. Koniar.

Iľanovo: Haman – Haranza, Vosinský, Droppa, Gejdoš, Kunta (Gúgh), Magura, Šuna, Medveď, Žiaran, Koniar.

Kvačany: Kojš – Štefaniak, M. Chovan, Ľ. Chovan, Maslo, Sásik, Burdel, Kruták, Alman, Ďuroň, Florek.

Úvod stretnutia bol vyrovnaný a hra sa pohybovala medzi šestnástkami. Hostia väčšinou svoje útoky „ťahali„ cez rýchlych krídeľníkov.

V 25. min utiekol po ľavej strane obranca Droppa do pokutového územia hostí a jeho spätnú prihrávku poslal do siete Koniar. Hostia mohli vyrovnať v 38. min, ale z priameho kopu nastrelili žrď a lopta sa odrazila späť na ihrisko. Aj v druhom polčase vyvíjali aktivitu obe mužstvá a útoky sa striedali na obidvoch stranách. Domáci sa snažili skórovať, ale dobré príležitosti nepremenil Magura a ani mladý Gúgh.

A keďže sa nepodarilo skórovať ani hosťom zápas sa skončil výsledkom 1:0. -jb-

Hubová – Lúčky 4:2 (2:0)

Góly: 2., 18. Gerec, 61., 63. Stanislav Holík – 69., 87. M. Kútnik.

Hubová: Gejdoš – Moravčík (68. Ondruš), D. Lelek, Šuša, V. Holík, Húska, M. Lelek, J. Kútnik (56. P. Kútnik), S. Holík (80. Papian), Gerec, M. Holík.

Lúčky: Kubiš – Lesák, Volf, Ťapko, Milan st., Zachar, Krakovský, Hrbček, Moravčík (65. Milan ml.), Brtko (65. Čellár), Kútnik.

Poslednú šancu naplno bodovať využili domáci na 100%. Už v druhej minúte otvoril skóre Gerec.

V 18. min po peknej akcii zvyšoval opäť Gerec. Po druhom góle mali už domáci hru pod kontrolou. Do druhého polčasu domáci nastúpili s odhodlaním zvýšiť skóre zápasu. To sa im aj podarilo v 61. min, keď zvyšoval na 3:0 S. Holík.

O dve minúty ten istý hráč vsietil aj štvrtý gól. Hostia zabránili debaklu koncentrovanou hrou a kombinačne prečíslili obranu domácich. V 69. min znižoval Kútnik a ten istý hráč upravil na konečných 4:2 v 87. min. Domáci už hru kontrolovali hru až do konca zápasu. -ich-

Vlachy – Likavka 2:2 (1:2)

Góly: 25. Paulíny (11 m), 89. Ferleťák – 19. M. Konfál, 32. Bobek (11 m).

Vlachy: Zigo – J. Bolibruch (46. Švec), Hric, Klubica, Stolár, Paulíny, Rybársky, M. Bolibruch (75. Hazucha), Ferleťák, Marton, Slačka.

Likavka: Bažík – Baláž, Hlinka, J. Tomko, Sýkora, Žitník, Haluška (75. M. Timko), Apolenár, P. Konfál, Bobek, M. Konfál.

Domáci, si vedomí posledných úspechov pristúpili k zápasu ležérne a hostia to využili. Od začiatku boli lepší nielen v hre, ale aj v nasadení. V 19. min odcentroval P. Konfál a hlavička M. Konfála skončila v bráne, keď domáci obrancovia ani nezaregistrovali, že sa hrá futbal. Napriek tomu sa domácim podarilo vyrovnať, keď prenikajúceho Ferleťáka obrana hostí faulovala a Paulíny úspešne realizoval pokutový kop. V 32. min sa podobná situácia zopakovala pred domácou bránou a Bobek upravil na 1:2. Do druhého polčasu nastúpili domáci ako vymenení. Zatlačili súpera a vytvorili si čisté gólové šance. Gól však dali až v 89. min po strele Ferleťáka, ktorú nešťastne tečoval obranca hostí. Takto natiahli domáci šnúru desať zápasov bez prehry. -vt-

Stankovany – Ludrová 1:0 (1:0)

Gól: 38. Šimo.

Stankovany: Schóber – Šimo, I. Junas, J. Straka, R. Straka, Dauda, Bražina, Gašper (85. V. Straka), Demikát, Zrník, Martin Fúra (70. Pečko).

Ludrová: Cárach – Rázga, Kučera, Hatala, Dutka, Macko, Apolenár (50. Huba), Milan, Pšeno, Chovan, Banáš (70. Kajan).

Domáci vedeli, že ak chcú budúci ročník hrať v I. triede musia stretnutie vyhrať. Hoci tabuľkovým favoritom boli hostia, domáci mali od začiatku prevahu. V 38. min Šimo centrovanú loptu hlavou usmernil za chrbát brankára Cáracha. Do konca zápasu ešte vyložené šance nepremenili domáci Šimo, Zrník a Fúra. Tak o cenné tri body museli domáci bojovať do poslednej minúty stretnutia, ale zaslúžene si pre seba udržali záchranu v súťaži. -plo-

Beňadiková – L. Lúžna 3:2 (3:0)

Góly: 9. Zlejší, 12., 23. Milan Krčula – 62. Halama, 88. Husarčík.

Beňadiková: Perašín – Marek Račko, Miroslav Krčula, Miloš Račko, Bielik, Milan Krčula (Macek), S. Račko, Kozub, Martin Račko (Šimček), Janek (D. Račko), Zlejší.

L. Lúžna: Kutaj – Pažítka (P. Mydliar), M. Mydliar ml., Potkan, J. Mydliar, Glemba, Beláčik, Husarčík, Tišťan (Veselovský), Halama (Lichavec), M. Mydliar st.

Domáci mali dobrý úvod. Už v 5. min však nepremenili pokutový kop. V 9. min po peknej kombinačnej akcii otvoril skóre Zlejší. V 12. min Milan Krčula zvyšoval na 2:0. Ten istý hráč v 23. min dal z pokutového kopu tretí gól domácich. Tí boli prvý polčas jednoznačne lepší. V druhom polčase sa hra vyrovnala, ale domáci mali v gólových šanciach stále navrch. Dobre hrajúci domáci Kozub zahodil dve vyložené šance. Hostia vycítili príležitosť, zvýšili dôraz a prebrali iniciatívu. Najmä po striedaní v domácom mužstve.

V 62. min Halama znížil na 3:1 a

v 88. min Husarčík upravil na 3:2.

-vz-

Jamník - Černová 1:1 (0:0)

Góly: 46. J. Moravčík, 60. P. Cibuľa

Jamník: Krajčuška - Porubän, Hollý, Čatloš, P. Pavkovček - (60. M. Pavkovček), Trnka, Cibuľa, Beňo (55. Žuffa - J. Paukovček), Handrk, Bistiak.

Černová: Jančo - Veverica, Kováčik, Demko, Kovalčík - Brezniak (80. Takáč), Papúch, Moravčík - Žákovský, Krivoš, Chovanec.

Zápas, ktorý lepšie začali hostia, sledovalo nevídaných 350 priaznivcov futbalu, o. i. aj z Černovej. Hostia sa dobre pohybovali a zvládli aj niekoľko kombinačných akcií vďaka dobre futbalovo vybaveným Moravčíkovi a Krivošovi. Po úvodnom tlaku domáci hru vyrovnali a v prvom polčase si vypracovali tri stopercentné šance, ktoré žiaľ nepremenili. Aj napriek oslabenej zostave zápas dobojovali. „Futbalovejší“ súper si veľa šancí nevytvoril; v domácej bráne chytal pripravený Krajčuška. V 46. min hostia dotiahli akciu do konca a Moravčíkovým gólom sa dostali do vedenia. O 14 minút vyrovnal po závare a ruke v pokutovom území z 11. Cibuľa. Do konca zápasu chceli mužstvá strhnúť výsledok na svoju stranu a tento motív stál kapitána hostí Kovalčíka vylúčenie a červenú kartu (81. min). Vynikajúci výkon

v zápase podal za domácich strelec gólu M. Porubän. -pdz-

L. Sliače - Švošov 1:2 (0:1)

Góly: 17. Široň, 85. J. Roštek, 88. M. Kelčík

L. Sliače: Hadač, B. Kelčík, M. Kelčík, D. Kelčík, Sliacky, Šveda (J. Mrva), Radovan Ondrejka (Šida), Priesol, M. Mrva (Rastislav Ondrejka), Baláž, Gejdoš

Švošov: Michal Pukaj, M. Roštek, J. Roštek, P. Dančo, Hadvab, Babala, J. Dančo, Ľ. Pukaj. Drdák (Volna), Miroslav Pukaj, Široň

V priemernom stretnutí začali lepšie hostia, ktorí si už v úvode vypracovali dve šance. Prvú brankár Hadač vytlačil nad brvno, druhá podobná strela mu ním zatriasla. Do tretice už boli úspešní, keď ich gól dal v 17. min Široň. Vyrovnať mohol Gejdoš, keď bol sám pred brankárom, ale jeho strela minula bránu už prekonaného Pukaja. Druhý polčas začali lepšie domáci, vypracovali si niekoľko šancí, ktoré zostali nevyužité. Góly padali až v závere: v 85. min po rohu zvýšili hostia gólom J. Rošteka, no

z protiútoku center Šidu poslal do siete hlavou M. Kelčík na konečné skóre 1:2. -mrv-