Futbal mladých

I. LIGA - ST. DORAST.

Ružomberok - 1. FC Košice 8:1

(3:0)

Zápas mal, až nečakane, úplne jednoznačný priebeh. Za polhodinu domáci viedli 3:0 a tým o všetkom bolo rozhodnuté. Preto po zmene strán už nebolo, čo „riešiť„. Hostia, očividne zaskočení úvodom stretnutia, boli napokon zrelí „na uterák„. Ružomberskí futbalisti sa neuspokojili s výrazným vedením a excelovali aj naďalej. Rekordné víťazstvo bolo dielom celého kolektívu. Góly MŠK SCP: Tomko 3, Jendrišek 2, Kucek, Drengubiak a Bezák.

Žilina - Ružomberok 1:1 (1:0)

„Prvý polčas z našej strany nebol dobrý. To si musíme priznať,„ skonštatoval po dôležitom sobotňajšom zápase trošku skleslý tréner MŠK SCP V. Hyravý. Najviac kormidelníka hostí napokon mrzela strata dvoch bodov, ktorá v boji o titul môže byť rozhodujúca. Po zmene strán sa Ružomberčania zlepšili, prevzali iniciatívu a mali aj na víťazstvo. Veď záverečná polhodina sa odohrala len na žilinskej polovici. Po vyrovnaní

v 64. min., o ktoré sa postaral Tomko, domáci kolektív párkrát tŕpol. Predovšetkým pri tutových príležitostiach Bačíka a Tomka.

I. LIGA - ML. DORAST

Ružomberok - Dukla Banská Bystrica 4:0 (2:0)

Základom domáceho úspechu bola veľmi dobrá organizácia defenzívy. Z kvalitnej obrany ružomberskí hráči vyrážali do rýchlych a „gólových„ protiútokov. Podľa trénera družstva MŠK SCP Š. Mojského, jeho zverenci Duklu v prvom rade zaskočili svojou zdravou agresivitou. Keďže domáci v takomto kurze „odtiahli„ celý zápas, Banskobystričania nemali žiadnu šancu. Góly: Jurčo 2, Mahút a Pilar.

Žilina - Ružomberok 5:2 (4:2)

Za 18 minút Žilinčania viedli 4:0.

Pre hostí to bol nečakaný šok. Domácim futbalistom padlo do siete všetko, čo si len zaumienili. Góly však nešli na vrub ružomberského brankára, ale boli pre hostí trestom za nedôsledné bránenie. Do prestávky Ružomberčania dokázali zo štvorgólového manka „ukrojiť„ dva góly, ale ich „kontaktný„ gól na

3:4 iba visel vo vzduchu, aj napriek vyloženým šanciam hostí. Po zmene strán sa žilinskí dorastenci zamerali už iba na obranu. A tá dokázala úspešne odolávať tlaku hostí. V druhom polčase si jednoznačne lepší Ružomberok, kalich horkosti vypil až do dna. V závere jeho súper z ojedinelého útoku pridal ešte aj piaty gól.

I. LIGA - STARŠÍ ŽIACI

Jupie Banská Bystrica - Podlavice - Ružomberok 0:4 (0:1)

Jednoznačná prevaha hostí, bola charakteristickou črtou celého zápasu. Ružomberskí chlapci produkovali pekný kombinačný futbal, s prihrávkami na jeden, dva dotyky. Nebyť nepremenenia ďalších veľkých šancí, mohli domáci dostať ešte vyššiu „nádielku„. Dve kolá pred koncom sú žiaci MŠK SCP na čele tabuľky skupiny stred, s trojbodovým náskokom pred Žilinou. K definitívnemu prvenstvu ešte potrebujú získať tri body. Góly: Lauko 2, Páleš a Kasaj.

I. LIGA - MLADŠÍ ŽIACI

Jupie Banská Bystrica - Podlavice - Ružomberok 1:4 (1:2)

S určitým rešpektom ružomberskí chlapci odchádzali na tento zápas. Podlavice sú totiž tohtoročným halovým majstrom Slovenska. Na ihrisku to ale nebolo ani trošku vidno. Hostia od začiatku zobrali taktovku zápasu do svojich rúk, vynútili si prevahu a tú korunovali štyrmi gólmi. Víťazný kolektív prevýšil svojho súpera po všetkých stránkach. Góly MŠK SCP: Oravec 2, Kajan a Kondra.

-svr-

III. LIGA - STARŠÍ DORAST

L. Mikuláš – Brezno 3:1 (0:0)

Góly: M. Devečka, P. Kumančík, P. Hrbek.

Starší dorastenci domácich nastúpili na stretnutie nekoncentrovane a už z prvého útoku sa hostia ujali vedenia zo skrumáže po rohovom kope po chybe domácej obrany. Domáci hráči si vytvorili prevahu a do konca stretnutia sa hralo na jednu bránu. Starší dorastenci L. Mikuláša vyrovnali stav stretnutia ešte do polčasu M. Devečkom. Druhý polčas mal podobný priebeh ako prvý a domáci naďalej dobývali bránu hostí. V závere stretnutia, keď hosťom dochádzali zjavne sily, sa domáci ujali vedenia. Hostí ani tento fakt nedonútil otvoriť obranu a ešte jedenkrát inkasovali z kopačky P. Hrbeka. Na stave sa už do konca nič nezmenilo a domáci si predĺžili sériu stretnutí bez porážky, pod vedením trénera J. Plevu.

III. LIGA - MLADŠÍ DORAST

L. Mikuláš - Brezno 2:0 (0:0)

Góly: M. Mikušiak 2.

Mladší dorastenci L. Mikuláša začali stretnutie tlakom a už v 1. min. si vypracovali vyloženú šancu. Túto, ako aj štyri v prvom polčase nevyužili. Hostia sa počas prvého polčasu bránili na vlastnej polovici. Postupne sa hosťom rozchytal brankár, ktorý v úvode stretnutia pôsobil neistým dojmom a naopak, domáci dokázali zahodiť aj tie najvyloženejšie gólové príležitosti. V druhom polčase domáci opäť dobýjali bránu hostí. M. Mikušiak však dvomi gólmi rozhodol o jednoznačnom víťazstve domáceho kolektívu.

B. Bystrica - L. Mikuláš 0:0

Prvých desať minút zápasu bolo poznačených, neskorým príchodom hostí na stretnutie. Zvyšok polčasu, ako aj druhý polčas, sa hral v ich réžii, keď domácich počas celého stretnutia nepustili do žiadnej nebezpečnejšej akcie. Naopak, hostia si vypracovali niekoľko výborných šancí, ktoré však nedokázali využiť.

B. Bystrica - L. Mikuláš 1:4 (1:2)

Gól: M. Rumanský 2 P. Pastva, M. Repček.

Mladší žiaci hostí a žiaci šiestej športovej triedy zohrali na výbornom trávniku jedno zo svojich najlepších stretnutí a zaslúžene zvíťazili. Fyzicky zdatnejšieho súpera jednoznačne prevýšili v bojovnosti, kombináciách a aj lepšou fyzickou pripravenosťou. Predviedli veľmi pekné akcie, ktoré dokázali aj efektívne zakončiť. Svoj výborný výkon dotiahli až do konca stretnutia a priviezli si tri zaslúžené body. -ih-