Piatok, 30. júl, 2021 | Meniny má LibušaKrížovkyKrížovky

Jamník zaváhal, v Černovej oslavujú

Najvyššia oblastná súťaž vo futbale pokračovala st

retnutiami 24. kola. Vedúci Jamník prekvapujúco prehral v Likavke a pred druhou Černovou, ktorá doma porazila Stankovany má už len náskok jedného bodu. Domácim sa v tomto kole darilo, keď okrem Lúčok všetky svoje stretnutia vyhrali. Jediný úspech hostí zaznamenali Vlachy, ktoré vyhrali v Lúčkach. Vlachy takto na jar už 9 kôl neokúsili trpkosť prehry a patria medzi najúspešnejšie mužstvá v jarnej časti. Dôležité body získali o záchranu bojujúci Iľanovčania s Hubovou za víťazstvo rozdielom triedy. Či im to bude stačiť na záchranu ukážu až posledné dve kolá.

Rozhodnutie na čele i na konci tabuľky môže priniesť už nasledujúce kolo, ktoré sa odohrá 15. 6. o 17.00 h. a stretnú sa tieto dvojice: Iľanovo – Kvačany, Hubová – Lúčky, Vlachy – Likavka, Jamník – Černová, Stankovany – Ludrová, Beňadiková – L. Lúžna, L. Sliače – Švošov.

Kvačany – Švošov 4:1 (2:0)

Góly: 15., 40., 73. (11 m) Alman, 53. Kruták – 88. M. Pukaj.

Kvačany: Kojš – Štefaniak, M. Chovan, Ľ. Chovan (60. P. Burdel), Maslo, Sásik (74. Matúš), J. Burdel, Kruták, Alman (80. Šróba), Ďuroň, Florek.

Švošov: R. Roštek – J. Roštek, Hadváb, Pavol Dančo, J. Dančo, Babala (56. Volna), Hatala, Ľ. Pukaj, Drdák (78. Peter Dančo), M. Pukaj, Široň.

V prvom polčase mali domáci prevahu a už v 15. min. išli do vedenia gólom Almana. Ten istý hráč upravil aj polčasový výsledok v 40. min. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. V 53. min. zvýšil Kruták na 3:0 a na 4:0 zvyšoval z pokutového kopu Alman. Hostia v 88. min. pekným gólom znížili vedenie domácich. -jk-

L. Lúžna – L. Sliače 2:1 (1:1)

Góly: 25. M. Mydliar st., 88. Husarčík – 27. Gejdoš.

L. Lúžna: Kutaj – Dutka (46. P. Veselovský), Husarčík, Pažítka, P. Mydliar, Sirota, Martoš, Beláček, Lietavec (75. M. Mydliar ml.), Kostúrik, M. Mydliar st.

L. Sliače: Hadač – B. Kelčík, Alman, Kaman, Sliacky, D. Kelčík, Ondrejka (46. Melek), Priesol, Mrva, Balážec, Gejdoš.

Najmä v prvom polčase videli diváci pekný futbal. Útoky sa striedali na oboch stranách. Boli to však domáci, ktorí išli do vedenia v 25. min. po peknej akcii, ktorú založil Beláček a vysunul M. Mydliara ktorý skóroval. Hostia, ktorí už aj predtým „zamotali„ domácu obranu vyrovnali gólom Gejdoša. Do konca polčasu si obe mužstvá vypracovali niekoľko šancí, ktoré však zostali nevyužité. V druhom polčase sa mužstvá snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. To sa podarilo domácim v závere zápasu, keď skóroval najlepší hráč na ihrisku Husarčík. -šk-

Ludrová – Beňadiková 1:0 (1:0)

Gól: 37. Chovan (11 m).

Ludrová: Cárach – Rázga, Kučera, Hatala, Dutka, Macko, Apolenár (15. Čačo), Milan, Pšeno, Chovan, Banáš (80. P. Kmeť).

Beňadiková: Perašín – Marek Račko, Miroslav Krčula, Miloš Račko, Šimček (75. Kriška), Milan Krčula, S. Račko, Martin Račko, Macek, Konfál, Zlejší.

Zápas bol v jednoznačnej réžii domácich, ktorí však nevedeli využiť množstvo ponúknutých šancí. Až v 37. min. po prihrávke Čaču vnikol do pokutového územia Macko, pričom ho hostia faulovali. Pokutový kop premenil Chovan. Domáci aj v druhom polčase boli lepším mužstvom. Hosťom v snahe otočiť zápas „nepomohlo„ ani vylúčenie dvoch hráčov z vlastných radov – Konfála (napadnutie) a S. Račku (druhá žltá karta). -pkm-

Černová – Stankovany 3:1 (2:0)

Góly: 11. Moravčík, 23. Brezniak, 48. Tarač – 74. Zrník.

Černová: Krajník, Veverica, J. Kováčik, Demko, B. Kovalčík, Brezniak, Krivoš, Žákovský (68. Bigoš), Moravčík, Chovanec (78. Olejník), Tarač (83. Klimek).

Stankovany: Lavrinec – Šimo, I. Junas, J. Straka, R. Straka, P. Straka (55. Pečko), Gašper (46. Bražina), Demikát, Fúra, Zrník, P. Junas.

V susedskom derby mali domáci réžiu hry vo svojich rukách. Do vedenia išli už v 11. min. V 23. min. sa opäť menilo skóre v prospech domácich. Úvod druhého polčasu patril zase domácim a v 48. min. zvýšili na 3:0. Aj keď v dôsledku teplého počasia hra v druhom polčase upadla, domáci nepustili hostí do vážnejších príležitostí. Na konečných 3:1 znížil Zrník. -mi-

Likavka – Jamník 1:0 (1:0)

Gól: 35. Bobek.

Likavka: Bažík – Lupták, Hlinka, J. Timko, Sýkora, Bartoš (60. Ľ. Žitník), Baláž (70. Cheben), Apolenár, P. Konfál, Bobek, M. Konfál (90. Fajta).

Jamník: Krajčuška – M. Porubän, Hollý, Števček, Peter Pavkovček, Pavol Pavkovček, Cibuľa, S. Porubän (45. Beňo), J. Pavkovček (75. Čatloš), Handrk, Bistiak.

V Likavke sa hral dobrý futbal, hlavne zásluhou domácich. Tí boli lepší a hostí prakticky nepustili do žiadnej šance. Vypracovali si veľa šancí, ale premenili iba jednu. Bobek z ťažkého uhla prehodil výborného brankára hostí, ktorí zachránil Jamník od debaklu. Aj v druhom polčase hrali domáci s veľkým nasadením, ale ďalšie šance už nevyužili. Hostia sa snažili, ale gólovú príležitosť si počas zápasu hráči nevypracovali. Víťazstvo domácich je zaslúžené. -ach-

Iľanovo – Hubová 4:1 (2:1)

Góly: 19. Žiaran, 36. 69. Mikuláš, 51. Koniar – 13. J. Kútnik.

Iľanovo: Haman – Medveď, Vosinský, Droppa, Gejdoš, Žiaran, Magura, Haranza, Mikuláš (Gúgh), Koniar, Kunta.

Hubová: T. Gejdoš – D. Lelek, Moravčík, S. Holík, P. Kútnik, J. Kútnik, V. Holík, Húska, M. Lelek, Gerec, M. Holík.

V dôležitom stretnutí pre obe mužstvá začali lepšie hostia.

V 13. min. nechala domáca obrana v pokutovom území voľného Kútnika a ten strelou po zemi otvoril skóre. Inkasovaný gól donútil domácich zvýšiť aktivitu a už o päť minút mohol skórovať Koniar, ale prestrelil bránu.

V 19. min. dostal peknú prihrávku Žiaran a vyrovnal skóre zápasu.

V 36. min. kopal z ľavej strany trestný kop Mikuláš a jeho strela prešla brankárovi Gejdošovi pomedzi nohy – 2:1. V 51. min. dostal Koniar loptu do behu a po samostatnom úniku prekonal brankára hostí.

V 69. min. nastala v Iľanove kuriózna situácia. Hostia prestali hrať a hosťujúci brankár poslal loptu dopredu. Tej sa ale zmocnil Mikuláš a do odkrytej brány upravil na 4:1.

Domáci pokračovali v tlaku, ale nepremenili svoje šance. Najväčšiu z nich mal Droppa, keď zoči-voči brankárovi robil zbytočnú kľučku a lopta išla potom mimo bránu. -jb-